Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 90 laida

QUOTE(Alchemie @ 2014 12 03, 22:12)
zodziai sukelti zmonems jausmus, kuriu gal net rasydamas autorius negalvoja, kad sukels, nes kinta semantinis laukas, prisideda patirtis, zmogaus isgyvenimai...
Kilo asociacija...
Skraido kosmose kažkokie kūnai, praskrieja pro šalį, kiti artinasi prie Žemės... Patenka į pirmą apsauginį sluoksnį, antrą, sudega, išnyksta be pėdsakų... O nekurie pramuša visus skydus ir atsitrenkia į Žemę, supurtydami ir palikdami pėdsakus...
Panašiai ir žodžiai, frazės, kūriniai: vienų nė nepastebėsi, kiti "trinktels" galvon, širdin visam gyvenimui.
Atsakyti
Jo...vienam vienas, kitam kitas, yra kur daugumai tas pats sukrecia ir pasilieka (bestseleris?) o gali but tiesiog vaiko zodis...kai pykomes su vyru, sunus pasake, visi zmones geri, tik pasiilge vienas kito...po siai dienai nesuprantu, kas ir kodel mane privercia verkti prisiminus situos zodzius

Viskas darosi nakties sentimentozo, einu skaityti kikenimu knygos ir uzdengti Menulio veido, kad jis neskaitytu (dukros ismintis) ir kaitinkti kojas, nes kitaip penktadieni meete busiu keturlinka
Atsakyti
Žiema šalta tik tiems, kas neturi šiltų prisiminimų...
Kadangi man visada žiemą būna šalta,tai išeina,kad aš jokio šilto prisiminimo neturiu verysad.gif Sunki vaikystė,žiauri jaunystė,senatvėj visai brudas būsiu...
QUOTE(gintarelia @ 2014 12 03, 21:54)
Dar norėčiau grįžti prie Murakamio. Kai kalbate apie trilogiją, tai apie kurią "Avies" ar "1Q84"?

Aš "Debesų atlasą" žiūrėjau filmą. Irgi liko keistas įspūdis - lyg ir įdomu, lyg ir kažko nesupratau. Knygą būtų visai įdomu paskaityti. Viskas būtų lėčiau, galima pasitikrinti.

Apie 1Q84.Giria čia jau taip visos,tai ką aš,reklamos auka,neatsilaikiau,parsitempiau biggrin.gif

Tai va ir aš tą filmą žiūrėjau.Ir nieko nesupratau schmoll.gif Galvojau,kad knygą perskaičius bus aiškiau,bet iš atsiliepimų supratau,kad nelabai kas paaiškės g.gif
QUOTE(nihilistė @ 2014 12 03, 22:14)
As tai jos taip ir nepabaigiau. Kazko truko. Aisku, steampunk'o neskaiciau, neturiu su kuo palygint, bet man nelabai. Raso jis gal neblogai, bet tu lakstymu buvo per daug g.gif

Man irgi nelabai ta Vilko valanda .Tik aš perskaičiau iki galo.Ir tęsinį skaitysiu.Dėl lėlių biggrin.gif
QUOTE(Akmenskeltė @ 2014 12 03, 22:17)
Oi, Brisiaus galas tai joooooo

Ui,aš apie gyvuliukus ko nors gražaus norėčiau,ne tokių baisybių unsure.gif
Atsakyti
Akmenskelte, man patinka Tavo pasisakymai 4u.gif Gal ir gerai, kad esi nepastoviai ištikima.
Aš tik nemoku gražiai rašyt, tai temą dažnai stebiu tylomis. Bet visa ką Tu rašei, tai tinka ir man..tiesiog artimas požiūris ax.gif

Cituokit visos, kiek širdis geidžia. Man pvz.malonumas čia skaityt ir cituojamus a
autorius, ir poeziją ax.gif
Atsakyti
Užsukau pažiūrėt, ar kaunietės dar kalėdiniam/naujametiniam meet'ui sąrašų dovanų keitimams nesudarinėja, o radau tiek puslapių priplepėta, kad vos spėju skaityt thumbup.gif

QUOTE(Rasma @ 2014 11 28, 14:22)
Aš pvz. klaikiai nemėgstu fantastikos (mano akimis, tai išvis niekam nereikalingi, nuobodūs skaitiniai), bet tai kažkam galbūt tos knygos kaip tik prasmingos ir reikalingos.

o man atvirkščiai - mokslinė fantastika (būtent mokslinė - science fiction, ne fantasy) yra "mano" žanras.
Gal todėl, kad nuo pat mažens, kiek save atsimenu, norėjau būti kosmonaute, visada žavėjo žvaigždės, net norėjau studijuoti astronomiją, bet prisibijojau fizikos (ir teisingai - nes astronomija kaip mokslas iš esmės yra astrofizika).
Užtat dabar jau metus non-stop studijuoju internete vieną už kitą įdomesnius (man) astronomijos kursus (iš tų masinių nemokamų - MOOCs). Ir dėl tos aistros astronomijai knygoms šiemet liko labai mažai laiko (na, dar, aišku, ir dėl dabar jau beveik 7mėn dukrytės bei 3m sūnaus - bet astronomiją studijuoju vis tiek daugiausia tada, kai vaikai miega, tuo metu, kada ir grožinę literatūrą galėčiau skaityti blush2.gif ).

Gera, kokybiška mokslinė fantastika man yra gėris. Pvz., Isaac Asimov, Philip K. Dick apsakymai - kartais vos keliolika puslapių, bet gilių minčių ir įžvalgų tiek, kad galima kelias valandas diskutuoti. Ir apie žmonijos ateitį, apie mokslą, progresą, įvairiausias etines dilemas.
Kurt Vonnegut, vienas mylimiausių mano rašytojų, irgi nemažai mokslinės fantastikos rašė.

Mėgstu ir 'lengvąją' sci-fi, pvz., Douglas Adams "Keliautojo autostopu vadovas po galaktiką" yra tokia knyga, kurią galėčiau bet kada nuo bet kokios vietos skaityti (bet būtinai angliškai smile.gif ).
Ir "Žvaigždžių karus" labai mėgstu (kaip ir priklauso "moksliukei" cool.gif ), n kartų tuos klasikinius filmus mačiau ir dar žiūrėsiu.

QUOTE(Alchemie @ 2014 11 29, 22:14)
Kadangi darbe turiu vaikams skaityti knygas, tai stengiuosirasti tokias knygas, kurios turetu ne tiesiog istorija, o prasme, kuria vaikai pagautu vidumi

o, įdomu - kokio amžiaus vaikams? bigsmile.gif
ikimokyklinukams ar moksleiviams?

QUOTE(Alchemie @ 2014 11 30, 16:14)
Jei norit ale pasakos, mokslines fantastikos (vien del autores biggrin.gif ), o gal satyros jei ziuretume is siu laiku, tai paskaitykit Zemaites atroo, kad 4 rastu tome yra apsakymas "Ieva" mirksiukas.gif pamatysist nauju kampu, kas neskaite

ačiū už rekomendaciją, suintrigavo 4u.gif

QUOTE(Brūkšniukas @ 2014 12 01, 10:14)
Aha, Frajus - pozityvas. Jos knygoje tiek lengvumo, džiugesio smulkmenose. Nesu vertėja, bet nagai jau niežti pradėti versti - Vilniaus pasakas, Gružulo ratus - savam naudojimui, vaikui galų gale.

versk Frajų, ką...
man taip gaila, kad "Echo labirintų" nebeleidžia toliau lietuviškai... na 'nedraugauju' su rusų kalba tiek, kad galėčiau laisvai Frajų skaityti. Nebent kada nors...

QUOTE(giluze @ 2014 12 01, 12:05)
Pratčeto kiek radau, viską susitempiau. Tikras skaitymo malonumas jis. Gerai, kad daug parašė, ilgam skaitymo yra.

ačiū, kad priminei - noriu kasmet po vieną jo knygą perskaityti (kad ilgam užtektų), o apsižiūrėjau, kad šiemet dar neskaičiau.

QUOTE(martux @ 2014 12 03, 18:38)
Beje, skaitau Tapino "Vilko valanda". Nu ne mano knyga, bet užsispyriau pabaigti. Lyg ir  yra įdomių momentų, bet man per daug padraikiška viskas.

O aš laukiu tęsinio. Tapinas jo dar nebaigė, bet terminai jau spaudžia.
Čia iš tos pramoginės-lengvosios fantastikos.
Bet jis "namų darbus" rašydamas padaro - perskaito daug papildomos literatūros, studijuoja įvairius istorinius šaltinius ir pan.

Po truputį "kankinu" Henry David Thoreau "Voldenas, arba gyvenimas miške". Nepatinka ji man, tai niekaip neapsisprendžiu, ar ji bus "graužtuku", ar visgi įveiksiu užsispyrusi. Jau nebedaug ir liko.
Atsakyti
QUOTE(Helianta @ 2014 12 04, 00:20)
o man atvirkščiai - mokslinė fantastika (būtent mokslinė - science fiction, ne fantasy) yra "mano" žanras.
Gera, kokybiška mokslinė fantastika man yra gėris. Pvz., Isaac Asimov, Philip K. Dick apsakymai - kartais vos keliolika puslapių, bet gilių minčių ir įžvalgų tiek, kad galima kelias valandas diskutuoti. Ir apie žmonijos ateitį, apie mokslą, progresą, įvairiausias etines dilemas.
Kurt Vonnegut, vienas mylimiausių mano rašytojų, irgi nemažai mokslinės fantastikos rašė.
Mėgstu ir 'lengvąją' sci-fi, pvz., Douglas Adams "Keliautojo autostopu vadovas po galaktiką" yra tokia knyga, kurią galėčiau bet kada nuo bet kokios vietos skaityti (bet būtinai angliškai smile.gif ).

Po truputį "kankinu" Henry David Thoreau "Voldenas, arba gyvenimas miške". Nepatinka ji man, tai niekaip neapsisprendžiu, ar ji bus "graužtuku", ar visgi įveiksiu užsispyrusi. Jau nebedaug ir liko.


Man irgi geriau mokslinė nei fantasy, pasakos man kažkaip nelabai. Nebent baisios, kaip pas Haufą biggrin.gif Kaip tik skaitau Azimovo "The Caves of Steel", tiesa, rusiškai, nes angliškai paprastą kokią knygą dar paskaityčiau, bet sci-fi tikrai ne. Apsakymus kelis labai gerus fantastinius šiemet perskaičiau. Kartais man apsakymai net labiau patinka nei tų pačių autorių romanai. Skaičiau ir "Vadovą" ir tikrai sutinku, kad reikia tokias knygas originalo kalba skaityti, todėl pavydžiu, kad gali sau tai leisti biggrin.gif Vonneguto dar nedaug skaičiau, bet jis man įdomus.

"Voldenas" man pradžioj nebent visai patiko - visa ta jo filosofija, bet jau apie patį gyvenimą miške skaityti buvo sunkoka ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nihilistė: 04 gruodžio 2014 - 08:50
Helianta, vaikams iki 7 metu, bet tikrai nebrokyju ir vyresniu literaturos del sunaus skaitymo sunkumu ir poreikio rasti, ka as galeciau jam skaityti, kad jis klausytu.
O sunkiausia rasti, su paveiksleliais, idomia ir su mintimi knyga, kad vaikai iki 7 metu noretu jos dar ir klausytu ir rastu.
Jau minejau knyga, apie zuirafa, kuri nemokejo sokti, tai ji ir man yra credo ir vaikai jos nuolat praso, nors atrodo, kad turetu pabosti kas savaite skaitoma, bet...kazkas kabina ir man nepabosta ja skaityti-vaidinti, taip sakant dirbti radio teatru, arba youtube biggrin.gif
Haufo apsakos nera fantazy mirksiukas.gif tai kaip ir Broliu Grimu, Sarlio Pero, tautosaka surinkta personos ir apipavidalinta 4u.gif Va Anderseno jau autorines pasakos, dalis paimta kaip pagrindas is tautosakos, paskui apipinta autoriaus idejomis, dalis vien tik autoriaus. tiesa lietuviskai ju labai nedaug, dalis iskraipyta, ypac tos,kur leistos tarybiniais laikais ir pvz. apie Dieva ir nemirtinga siela pabaigoje Undineles yra nukirpta, naujesniuose leidimuose kaip kur yra, kaip kur ne. Kadangi turiu Visa H.C.Andersena originalo kalba ir teko ji skaityti magistro darbui, tai skirtumu tarp vertimu labai daug butent del ideologijos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(gintarelia @ 2014 12 03, 23:54)
Dar norėčiau grįžti prie Murakamio. Kai kalbate apie trilogiją, tai apie kurią "Avies" ar "1Q84"?


1Q84 4u.gif
QUOTE(Alchemie @ 2014 12 04, 00:43)
Viskas darosi nakties sentimentozo, einu skaityti kikenimu knygos ir uzdengti Menulio veido, kad jis neskaitytu (dukros ismintis) ir kaitinkti kojas, nes kitaip penktadieni meete busiu keturlinka

Ne penktadienio, o pirmadienio 4u.gif

O aš vakar pradėjau Cesco Federica de "Sidabrinė kriauklė" ir neskaitysiu. Per daug patetiška, saldi, ne mano. Nors tos pačios rašytojos "Kriaukių šilkas" labai patiko.
Atsakyti
QUOTE(Alchemie @ 2014 12 03, 22:43)
...nes kitaip penktadieni meete busiu keturlinka


Alchemie, pirmadienį meetas 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(adija5 @ 2014 12 03, 22:49)
Man irgi nelabai ta Vilko valanda .Tik aš perskaičiau iki galo.Ir tęsinį skaitysiu.Dėl lėlių  biggrin.gif

Ui,aš apie gyvuliukus ko nors gražaus norėčiau,ne tokių baisybių  unsure.gif


galvojau, kad tikrai to tęsinio neskaitysiu. Bet kai pasakei daba apie lėles.. apie jas ir man įdomu būtų biggrin.gif

Apie gyvuliukus gražaus - J. Herriot "Kas nuostabu ir išmintinga" neskaitei?
Atsakyti
Reikia pasakyti, kad Heliantos komentarai man - pozityvas.
Ot imsiu ir pradėsiu versti Frajų biggrin.gif


Hmm, pirmą kart žinau ko noriu Kalėdoms cool.gif David Suchet "Puaro ir aš" wub.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2014 12 04, 10:56)
Alchemie, pirmadienį meetas  4u.gif
Papildyta:



doh.gif as jau buciau rytoj kaip shtykas laukusi doh.gif gyvenu i prieki doh.gif blush2.gif
aciu, kad isaiskinot kalendoriu biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2014 12 04, 09:56)
galvojau, kad tikrai to tęsinio neskaitysiu. Bet kai pasakei daba apie lėles.. apie jas ir man įdomu būtų  biggrin.gif

Apie gyvuliukus gražaus - J. Herriot "Kas nuostabu ir išmintinga" neskaitei?

Vaikėjam mudvi ax.gif

Nea,negirdėjusi .Verkei skaitydama biggrin.gif ?Aš ,bent jau filmus žiūrėdama apie gyvulukus ,dažniausiai apsiverkiu.Gerai ar blogai ten jiems sekasi,bet vis tiek apsibliaunu blush2.gif

Pradėjau Murakami 1Q84.Dar to murakanizmo tik ausys kyšo 100 puslapių perskaičius,bet jau įtraukė. Personažai tokie įdomūs ax.gif
Atsakyti