Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų vienetiniai beveisliukai

Žmogaus mityba daugmaž nusistovėjus tikrai daugiau nei prieš 100 metų smile.gif
šuo prijaukintas maždaug prieš 14000-15000 metų... ax.gif Kai kurie šaltiniai teigia,kad net prieš 17000 metų ax.gif
bet tiesa,kad sausas šunų ėdalas atsirado tik po antro pasaulinio karo.Taigi 100 metų dar nepraėjo.

http://www.alfa.lt/s...usu-augintinius
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 01 12, 12:39)
Nu nelogiška...

O kodėl nelogiška? Man netgi labai labai logiška. Tai yra didelė pramonė su didelėmis investicijomis, dideliais pinigais ir milžiniška reklama. Šitiek išreklamuoti Chappi ir Pedigree apskritai nieko su mėsa bendro neturi.
Asmeniškai aš niekada nemėgau sausiako - vien jo neįsisavinimas žudo. Maniškiai visi ėda tik mėsą. Daržovės visos iš organizmo išeina tokios pat kondicijos, kaip ir į jį pateko.

QUOTE(rim @ 2015 01 12, 13:21)
Tai galvojat, kad evoliucija nevyksta?  g.gif Gyvi organizmai nei kiek nesikeičia?

Evoliucija vyksta. Gyvi organizmai keičiasi. Tačiau nenurašykit visko vien evoliucijai. Vertėtų remtis ir biologija - šuns virškinimo sistema ir žarnynas nepriartėjo prie žmogaus ar kiaulės tiek daug. Jis vis tik artimesnis vilkui.
Atsakyti
[quote=lututė,2015 01 12, 14:20]
šuo prijaukintas maždaug prieš 14000-15000 metų... ax.gif Kai kurie šaltiniai teigia,kad net prieš 17000 metų ax.gif
[/quote

Būtent! Jau keliolika tūkstančių metų šuo nebegyvena ir nebesimaitina kaip vilkas. Tėl to pakito/evoliucijonavo jo gyvenimo būdas ir instinktai. Gal būt tuo galima paaiškinti kodėl šuo ėda nuodinga amarilį. Nes jis nebegyvena vienas gamtoje ir jo natūralus savisaugos instinktas yra dingęs arba labai labai susilpnėjęs. Taigi, jeigu evoliucijonavo protas, instinktai, tai kodėl gi negalėjo evoliucijonuoti virškinimo sistema? Nesakau, kad pasidarė visiškai kaip žmogaus, bet kad prisitaikė virškinti įvairesnį maistą visai tikėtina.
Atsakyti
na man š krūvos įrodo kaip "nuostabiai" šuo virškina visokius sausiakus ir košes schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2015 01 12, 12:21)
Tai galvojat, kad evoliucija nevyksta?  g.gif Gyvi organizmai nei kiek nesikeičia?

as ta pati galvoju...
man labai patiko raw, bet visiskai netiko mano sunies skrandziui. istisai rugstimi veme. daugiau nei metus taip prakankinau suni kol emiau gilintis kas prie ko. mesai virskinti visai kitokios issiskiria skandzio sultys ir daug intensyviau taigi, jei suo linkes i gastritus- kur kas geriau koses virti...
ilga laika gyvendamas salia zmogaus, suo-vilkas jau senai isaugo savo archaine mityba...
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2015 01 12, 15:03)
Evoliucija vyksta. Gyvi organizmai keičiasi. Tačiau nenurašykit visko vien evoliucijai. Vertėtų remtis ir biologija - šuns virškinimo sistema ir žarnynas nepriartėjo prie žmogaus ar kiaulės tiek daug. Jis vis tik artimesnis vilkui.

Iš tikro rim teisi. Va,straipsnis,jei netingėsi skaityt-tikrai ne iš "bulvarščinos " ax.gif

http://news.sciencem...g-domestication

Atsakyti
QUOTE(inga321 @ 2015 01 12, 14:09)
na man š krūvos įrodo kaip "nuostabiai" šuo virškina visokius sausiakus ir košes  schmoll.gif

kadangi ilgai matinau raw, o dabar didziaja raciono dali sudaro koses, tai galiu pasakyt, kad sss, nei biskio nesiskiria. o vat nuo sausiako, kad ir koks jis ten superdupoerpremium bebutu- atrodo , kad issika daugiau nei suede...
zodz, jokio kaifo nejauciu dar ir suniui pietus gamindama( tai papildomas kasdienis darbas :-()- kur kas butu paprasciau sauso maisto paberti, bet... nu negaliu ziuret as i tokias ismatas... nenaturalu. matau lapiu, laukiniu sunu ismatas- ( vaikstom kasdien po miska) jos nei kiek neprimena i sausu maistu maitinamu sunu ismatu. butu taip gerai raw, bet tas nuolatinis vemaliojimas, tas sunio blaskymasis- isleisk isleisk kuo greiciau mane zoles paesti :-( teko persiorentuot.
Atsakyti
QUOTE(Vobla @ 2015 01 12, 15:21)
zodz, jokio kaifo nejauciu dar ir suniui pietus gamindama( tai papildomas kasdienis darbas :-()- kur kas butu paprasciau sauso maisto paberti, bet... nu negaliu ziuret as i tokias ismatas... nenaturalu.

manasis sausiako irgi laaaabai nenori,kad ir koks geras būtų schmoll.gif
O košės paprasta-verdu puoduką 3- 4-om dienom ir laikau šaldytuve.Tiek ten to virimo-sumeti mėsą,kad apšustų,supjaustai ir užvirus įpili kruopų.Išjungi,puodą uždengi rankšluosčiu-vualia biggrin.gif Tikrai ne kasdieninis darbas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2015 01 12, 15:06)
Taigi, jeigu evoliucijonavo protas, instinktai, tai kodėl gi negalėjo evoliucijonuoti virškinimo sistema?

Žinokit, nežinau. Nuoširdžiai sakau. Biologų reikia klausti, kodėl virškinimo sistema liko tokia pati.

QUOTE(lututė @ 2015 01 12, 15:14)
Iš tikro rim teisi.

Kaip čia taip - teisi? O tai kas ten prieš dvi dienas sakė, kad šuo instinktyviai jaučia, ko jam reikia? Ar penktadienį jautė, o šiandien evoliucionavo ir nebejaučia? biggrin.gif
Ar nepiktai...
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2015 01 12, 13:39)
nu ir vėl aš kaip pilypas iš kanapių... tongue.gif OK,bet kam tada žmogus į sausus pašarus prikiša visokių javų,kviečių gemalų,ryžių,daržovių ? Nu nelogiška... (tuoj gausiu iš kokio papuvusio kiaušinio  hihihi.gif )

kviečiai - pigi žaliava. Kur kas pigesnė nei mėsa. Skrandį užkiša? Užkiša. Pigesnį produktą parduot lengviau? Lengviau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Agnnyte @ 2015 01 12, 15:46)

Kaip čia taip - teisi? O tai kas ten prieš dvi dienas sakė, kad šuo instinktyviai jaučia, ko jam reikia? Ar penktadienį jautė, o šiandien evoliucionavo ir nebejaučia? biggrin.gif
Ar nepiktai...

lotuliukas.gif
rašiau,kad gyvūnai jaučia,kas jiems geriau...šuo žino,jam ėsti,ar neėsti,šuo skirtingai įvertina kvapo "skanumą",nei žmogus. Blyn,sunku forume susišnekėt biggrin.gif

nu neės tai neės,nekišiu gi... ax.gif gyvūnai labai gerai žino,kas jiem geriau,čia tik mes žmonės visokių išmislų prigalvojam tongue.gif bet išvirsiu-žmonėm tinka žarnynui apmalšint,tai gal ir ryžas susigundys tongue.gif

O straipsniu neturiu pagrindo netikėt ax.gif Ir šiaip aš nepikta-klausk Gorados mirksiukas.gif
Atsakyti
Paimkim vieną pavyzdį. Lietuvišką. Elementari grūdų supirkimo įmonė. Perka iš Lietuvos ūkininkų grūdus (kviečiai, miežiai, rugiai, kukurūzai, grikiai ir pan.), juos valo, džiovina, sandėliuoja, paskui mala iš jų grūdus, traiško, spaudžia. Gauna miltus, sėlenas, dribsnius įvairius. Parduoda tą produkciją. Ir ta įmonė gyvuoja bemaž 100 metų. Ir visi mes perkame tos įmonės produktus savo maistui.
Kita medalio pusė (nuomonė žmogaus, su grūdu gyvenančios nuo vaikystės) - išvalius grūdus, sumalus miltus ir padarius kitus grūdinės kilmės produktus pardavimui, lieka tam tikri dalykai. Šalutinė produkcija. Dažniausiai ji panaudojama kažkam, parduodama kaip šalutinis produktas pigiai. Šiuo atveju buvo suinvestuota į kitą veiklą - naminių gyvūnų ėdalo gamybą ir prekybą. Ne paukščių ar kiaulių. O šunų ir kačių. Ir dabar turiu klausimą. Retorinį. Kaip manot, kokia to sausiako sudėtis?
Papildyta:
QUOTE(Gorada @ 2015 01 12, 16:16)
kviečiai - pigi žaliava. Kur kas pigesnė nei mėsa. Skrandį užkiša? Užkiša. Pigesnį produktą parduot lengviau? Lengviau smile.gif

Dar prie šito pridėčiau - organizmas neįsisavina, šuo šika daug ir yra nuolat alkanas, šeimininkas duoda daugiau, maišas ištuštėja greičiau, pirkimas daromas dažniau smile.gif Aš mat per pinigus viską - man taip paprasčiau, aš buhalterė biggrin.gif
Atsakyti