Įkraunama...
Įkraunama...

Šimtalapis (Totoriškas pyragas), 4 tema

“Šimtalapis - lyg dailininko paveikslas, jo kūrimas reikalauja ne tik įgūdžių, bet ir širdies šilumos. Masiškai kepti šimtalapių kaip kokių blynų negalima. Taip saugomos ir puoselėjamos senosios totorių tradicijos”
R. Chaleckas

1 tema
2 tema
3 tema
Populiariausias praejusios temos Cipciuko šimtalapis

user posted image

500g. miltu
25g. mieliu
125 ml pieno
2 su puse kiausiniu
1 stikline aguonu
500g sviesto ( gali buti per pus su EVE) butinai 82%
300g cukraus
razinu ( pora saujeliu)

Mieles uzpilti sauksteliu cukraus ir saukstu drugno pieno ( tegu pakyla).
Kiausinius su pienu paplakti , suberti miltus ir pakiluses mieles .
Uzminkome tesla .
Ji lipni , vis minkant pasitepkite rankas riebalais.
Tesla minkoma apie puse valandos!!! ( minkant girdisi pokstelejimas tesloje , tai gerai , nes tai oro pusleles , kurios butinos , kuo daugiau pusleliu yra tuo geriau ).
Tesla padaliname i 5 vienodus gabaliukus , ir ladedami , kad pakiltu , virsu patepti lydytu sviestu.
Imamas vienas gabalelis truputi pakociojamas , dedamas ant stalo patepto sviestu ir pradedama tampyti i visas puses , plonumas kaip laikrascio lapo .
Visas tam skirtas sviestas islydomas , atvesinamas ( nebutinai iki visisko atsalimo).
Istampytas lakstas gausiai!!! apipilamas sviestu ( jo turi uztekti visiems lapams aplieti) , ir taip pat negailint apibarstyti cukrumi ( jo kiekio taip pat turi uztekti visiems lapams).
Imamas kitas pakiles blynelis ant kitur pakociojamas , suvyniojamas ant kocelo ir pernesamas ant jau istampyto laksto , ant jo jis baigemas plonai tampyti .
Vel pilamas sviestas ir t.t.
Taip istampomi visi gabaleliai teslos .
Virsus apipilamas sviestu , cukrumi , apibarstomas razinomis .
Voleliu sudedamos nuplikytos ir pamaltos aguonos( mesmale . blenderiu ).
Nuo krasto , standziai suvyniojamas volelis ( nebijokite sviesto neisbega ne laso , nes kol jus tampote sekanti laksta jis apstinksta , ant pries tai aptepto laksto).
Perkeletia i norima skarda , geriau jei butu su skyle ( graziau  ax.gif  ), pas mane netilpo i ta su skylia tai teko deti i paprasta , bet nuo to niekas nenukentejo  schmoll.gif  ( tik vaizdas)  tongue.gif 
Pakildinama.
Kepa apie 1 pusantros valandos , 180-200C. jau ikaitintoje orkaiteje.
Kad neapdegtu , kai tik vos parus , uzdenkite folija .
Gavosi 28 cm. ir 8 cm. aukscio ir skersmens pyragas tik is tokios normos produktu  blink.gif
SKANAUS  smile.gif

user posted image

Šiek tiek gamybos vaizdžiai (Cipciukas)

! Pastabeles:

1.Tešlos gabaliukų neperkildint (geriausia, kad pakiltų dvigubai) !
2.Nepadaugint miltų!
3.Rekomenduojami miltai 405D.
4.Lakštelius tampyti lengviau, jei tešla yra šilta.
5.Gamyba užtrunka 4-5 val., priklausomai nuo apsisukimų biggrin.gif
Bea RECEPTAS

si179 RECEPTAS su gaminimo procesu vaizdžiai

Smagių kepimų ir gardžių šimtalapių! drinks_cheers.gif  mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugiagele26: 19 sausio 2010 - 12:05
oi kaip skaniai atrodo smile.gif
Atsakyti
Bet ana tema dar nepabaigta unsure.gif
Atsakyti
ir vel uzsimaniau simtalapio... essen.gif essen.gif essen.gif
Atsakyti
4 TEMA 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
na bandysiu vel kept si gardesi biggrin.gif
Mat praeita karta prilipo kepimo popierius, gal ka patartumet g.gif
Atsakyti
QUOTE(aciakaba @ 2010 04 17, 12:17)
Sveikutes 4u.gif
na bandysiu vel kept si gardesi  biggrin.gif
Mat praeita karta prilipo kepimo popierius, gal ka patartumet  g.gif


Kokį kepimo popierių naudojate? Jeigu FINO tai neturėtų niekas prilipti... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Povila$ @ 2010 04 17, 12:18)
Kokį kepimo popierių naudojate? Jeigu FINO tai neturėtų niekas prilipti... smile.gif

Perkunas zino g.gif Imeciau pakuote, baltas toks is maximos g.gif
Atsakyti
Na laukiu kol pakils mano gaminys g.gif
Lyginant pagal 1 mano bandyma, sitas jauciu bus pasviles blynas biggrin.gif
Pirmiausia jauciu nedadejau miltu, nes kazkaip labai tesla ikyriau lipo prie ranku ,ir dazniau nei praita karta reikejo tepliotis delnus aliejum.
Minkiau 40 min.Pakilo gerai.
Pradejus tampyti tesla buvo linkusi plysti, daugiau negu normaliai( praeita karta buvo kelios skylutes net demesio nekreipiau).
Suformavus ( stengiausi is man andresuotu pataimu blynus daryt staciakampius), man zinokit prilipo apatinis sluoksnis, nors gausiai buvau sviestu istepus g.gif
Nekreipiau demesio ir drasiai suvyniojau desra, ale matosi atplysimai cool.gif
Sunkiau isidejo i bleka, nepagaunu sistemos kaip ja perkelt saugiai g.gif Kaip verciau ta desra, tai perkunas zino, jauciu puse popieriaus ten uzlinko kazkur doh.gif
Popierius tai FINO pas mane, radau nauja pakuote g.gif Ale prilipo man prie jo, ne visai bet kai kur , kur daugiau karameles buvo g.gif
Fotoreportazas bus pirmadieni, koks bus toki nufotkinsiu biggrin.gif
Ainu kuopt sviesto is virtuves tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Matti @ 2010 04 18, 20:40)


Gal galima cia necituot kiekvienoj temoj nuorodu mad.gif kaip piktina tokie zmones, kur per visas temas nesamones rasineja, kad tik zinutes susirinktu. Ir negerbia kitu zmoniu darbo, kur parasyta nekomentuoti.
Atsakyti
QUOTE(aciakaba @ 2010 04 17, 14:44)
Na laukiu kol pakils mano gaminys g.gif
Lyginant pagal 1 mano bandyma, sitas jauciu bus pasviles blynas biggrin.gif
Pirmiausia jauciu nedadejau miltu, nes kazkaip labai tesla ikyriau lipo prie ranku ,ir dazniau nei praita karta reikejo tepliotis delnus aliejum.
Minkiau 40 min.Pakilo gerai.
Pradejus tampyti tesla buvo linkusi plysti, daugiau negu normaliai( praeita karta buvo kelios skylutes net demesio nekreipiau).
Suformavus ( stengiausi is man andresuotu pataimu blynus daryt staciakampius), man zinokit prilipo apatinis sluoksnis, nors gausiai buvau sviestu istepus g.gif
Nekreipiau demesio ir drasiai suvyniojau desra, ale matosi atplysimai cool.gif
Sunkiau isidejo i bleka, nepagaunu sistemos kaip ja perkelt saugiai g.gif Kaip verciau ta desra, tai perkunas zino, jauciu puse popieriaus ten uzlinko kazkur doh.gif
Popierius tai FINO pas mane, radau nauja pakuote  g.gif Ale prilipo man prie jo, ne visai bet kai kur , kur daugiau karameles buvo g.gif
Fotoreportazas bus pirmadieni, koks bus toki nufotkinsiu biggrin.gif
Ainu kuopt sviesto is virtuves  tongue.gif

Gali but, kad per daug minkei tesla, del to daug aliejaus ivedei i tesla (as nenaudoju aliejaus minkant visai) todel gali but siek tiek sukrites simtalapis ir plysti tampant. Dar plysta perkildinus tesla. Sviesto po tesla negalima tepti- prilips(jis juk stingsta blink.gif ).Jei darai is 500 gr miltų- tuomet dedi į apvalia skarda, bet suki siauresnę staciakampio krastinę... Jei į staciakampę- suki ilgesne dali... Popierius tik rudas-su silikonu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adia3: 18 balandžio 2010 - 21:47
Na va mano gaminys. gavosi per riebus ir per saldus, bent man g.gif Ale suvalgytas buvo mikliai bigsmile.gif
Per daug dejau sviesto ir cukraus manau g.gif
Na dedu fotoreportaza mano pasvilusio blyno biggrin.gif
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
foto tamsokos nes vakare fotkinta ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aciakaba: 19 balandžio 2010 - 09:10