Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Jei norit gauti gerą duoną, reikia įdėti meilės ir kantrybės. Kepkime duoną su meile, tuomet ji bus skani it medus

user posted image

Senoji tema 1
Senoji tema 2
Senoji tema 3
Senoji tema 4
Senoji tema 5
Senoji tema 6
Senoji tema 7
Senoji tema 8
Senoji tema 9
Senoji tema 10
Senoji tema 11
Senoji tema 12
Senoji tema 13
Senoji tema 14
Senoji tema 15
Senoji tema 16

Salyklą, grūdų mišinį galima pirkt čia, tik reikia susikooperuot, nes prekiauja maišais

Ingredientus duonos kepimui perkam čia

Skaičiai ir raidės ant miltų pakelio šalia pavadinimo reiškia jų kokybę ir vertę sveikatai. Tiksliau sakant, tai reiškia, kiek kartų prieš malimą miltai buvo valomi ir/ar lupami. Skaičiai, nurodyti ant pakuotės, pavyzdžiui, 550 ar 1 600, rodo, koks miltuose likęs pelenų kiekis. Kuo skaičius mažesnis, tuo miltai bus baltesni.
Gardiems kepiniams reikėtų miltų, kurių pakuotė pažymėta skaičiumi 405, nes tai – patys balčiausi miltai. Raidės A, B, C, D, E, F, G rodo glitimo kiekį. Glitimas – baltymų kompleksas, kuris leidžia tešlai gerai kilti.
Plikytai ar mielinei tešlai reikia, kad glitimo indeksas būtų kuo didesnis – tuomet tešla geriau kyla. Tokiu atveju ieškokite miltų, kurie pažymėti raide, esančia arčiau abėcėlės pradžios – A arba B. Kepant kepinius iš trapios tešlos arba biskvitinės tinka ir mažesnio glitimo miltai, pažymėti C ar D raidėmis.

Dažniausiai kepant duoną duonkepėje su sausomis mielėmis, mieles reikia dėti pačias paskutines ir neleisti joms susiliesti su skystais ingredientai anksčiau, nei pradeda maišyti. Tuo tarpu šlapias mieles maišom su nedideliu kiekiu cukraus, šiltu vandeniu ar pienu (kaip recepte aprašyta) ir dedam vienus iš pirmųjų ingredientų kartu su kitais skysčiais.

7g sausų mielių atitinka 20g paprastų (šlapių) mielių maišant rankomis
7g sausų mielių atitinka 10g paprastų (šlapių) mielių maišant duonkepei


Nereikia maišyt sausą raugą su naminių, nes skirtumas tarp naminio raugo ir sauso yra didžiulis, naminis raugas- tai natūraliai subrandintas, gyvas produktas, su natūralia rūgštele ir laukinėmis mielėmis, o sausas raugas tai TIK ruginiai miltai, citrinų rūgštis ir askorbo rūgštis. Su sausu raugu būtinai reikalingos mielės, su natūralių-ne.

Duonos receptai
Saldžiuos duonos ir batonų receptai
Matavimo vienetai
Raugo receptai

Kelėta patarimų:
1. Geriausia pilt nechloruota vandenį
2. Esminė klaida, kad raugas išmetamas nors realiai jis būna geras, blogas raugas tai supelijęs raugas.
3. Nuo pelėsio dedama plėvelė ant raugo ir jokių razinų!
4. Jei raugas beviltiškai nekyla yra pagalba: medus (gliukozė, fruktozė), jogurtas, rūgpienis (tik ne pramoninės mielės).
5. Iš knygos "Laiko patikrintos idėjos ir patarimai" (ačiū regnai):
Prieš dedant tešlą į orkaitę, apibarstykite ją miltais arba aptepkite glajumi.
Glajaus rūšis lems kokia bus iškeptos duonos plutelė.
Norėdami, kad plutelė būtų traški aptepkite tešlą pienu.
Jei patinka minkšta plutelė, tešlą aptepkite skysta grietinėle.
O išėmę iš orkaitės padėkite ant grotelių, uždenkite švariu rankšluosčiu ir leiskite atvėsti.
Jei norite patikrinti ar duona iškepusi, išverskite kepaliuką iš skardos ant švarios pašluostės pabarbenkite pirštais į jo apačią. Jeigu skambesys aiškus vadinasi duona iškepusi.

Iš pradžių gal ir atrodys, kad nieko jums nesigauna, bet neskubėkit ir viskas pasiseks. Sėkmės mirksiukas.gif
Atsakyti
dekui uz naujus namucius ,o gal kepyklele 4u.gif
ir uz gerus patarimus ....
Atsakyti
smagu,kad taip viskas greit vyksta smile.gif turiu klausimą Medag, apie jos receptą TAMSI DUONA SU ĮVAIRIOM SĖKLOM - kai pirmą kartą maišai tešlą, iš kur tą pusę litro raugo gaut? Iš draugų? smile.gif ir miltai rupūs - tai ruginiai ar kvietiniai? Ir kažkaip daugoka puslitris raugo g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paulina25: 26 lapkričio 2010 - 22:41



QUOTE(Paulina25 @ 2010 11 26, 22:33)
smagu,kad taip viskas greit vyksta smile.gif turiu klausimą Medag, apie jos receptą TAMSI DUONA SU ĮVAIRIOM SĖKLOM -  kai pirmą kartą maišai tešlą, iš kur tą pusę litro raugo gaut? Iš draugų?  smile.gif ir miltai rupūs - tai ruginiai ar kvietiniai? Ir kažkaip daugoka puslitris raugo  g.gif



va čia panaši, gal aiškiau bus

QUOTE(Dianux68 @ 2010 04 16, 21:15)
Viską minkau rankomis ir kepu orkaitėje. Rezultatas garantuotas.

SVEIKA DUONA
1 kg. miltų (200 g. kvietinių, 400 g. ruginių, 400 g. rupių ruginių - aš dedu tokiu santykiu, jei noriu juodesnės)
1 ltr. šilto vandens (tik ne karšto, kad ranka "nebijotų")
100/120 g. cukraus
2-3 arb. šaukštelius druskos
2-3 šaukšai raugo (tiek aš būnu atsidėjusi nuo praeito kepimo ir palaikiusi 1 parą kambario temperatūroje)
2/3 stiklinės (apie 2 saujas) linų semenų
2/3 stiklinės avižų sėlenų
2/3 stiklinės saulėgrąžų
2/3 stiklinės kmynų
2/3 stiklinės sezamo sėklų

Eiga:
1.Visus sausus (išskyrus  cukrų ir druską, bet ir juos galima kartu) produktus susverti ir sudėti į indą.
2. Paimti kitą indą, įpilti šilto vandens (svarbiausia ne karšto. Čia aš ir buvau padariusi klaidą, įpyliau per karštą. Na įsisvaizduoti, kad jame reikėtų maudyti kūdykį  smile.gif ).
3. Į vandenį supilti cukrų ir druską. Pamaišyti. (Aš viską darau rankomis).
4. Įdėti raugą. Rankomis išmaišyti, kad nebūtų gumulėlių.
5. Į vandenį su cukrumi, druska ir raugu supilti birius produktus ir minkyti, minkyti ... kol paliks glotni. Vis pašlapinti rankas, kad nekibtų.
6. Atidėti apie 3 šaukštus raugo kitam kartui (aš nematuoju, maždaug). Laikyti šaldytuve.
7. Į aliejumi išteptą ir sezamo sėklomis pabarstytą skardą sudėti minklę, apglostyti šlapia ranka ir padėti po patalais 6 -8 val. (aš laikau 6 val.).

Kepimas:
8. Po 6-8 val. dėti į šaltą orkaitę (aš ir visos mano pažystamos aplink taip daro ir visoms puikiai išeina),  nustatyti 200 C ir kepti 1 val. 10 min. (na gali būti 1 val. 15 min.).
9. Išėmus patepti plutą lašinukais ir apkloti drėgnu medvilniniu, lininiu rankšluostuku. Taip laikyti apie valandą (va čia jau valios ugdymas  rolleyes.gif ).
10. Po valandos ji dar būna šilta, bet jau pjauti galima, bet kol galutinai atvės laikau susuktą į tą patį, jau išdžiuvusį rankšluostuką. O paskui į maišelį  thumbup.gif

Nu čia ir prirašiau  blink.gif Atrodo nieko neužmiršau, nes receptą paskolinau kaimynei, kad atsišvietų.

p.s. vėliau prasideda improvizacija (su lašinukais, vaisiais). Tiesa, labai skanu įdėti gliaudytas moliūgų sėklas. Bet niekur nerandu pirkti.
Atsakyti
Naujus receptus įrašiau į dienoraštį, o pasikartojančius nedėjau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Paulina25 @ 2010 11 27, 00:33)
smagu,kad taip viskas greit vyksta smile.gif turiu klausimą Medag, apie jos receptą TAMSI DUONA SU ĮVAIRIOM SĖKLOM -  kai pirmą kartą maišai tešlą, iš kur tą pusę litro raugo gaut? Iš draugų?  smile.gif ir miltai rupūs - tai ruginiai ar kvietiniai? Ir kažkaip daugoka puslitris raugo  g.gif

aciu uz namukus 4u.gif
kaip rasytame Keistuoles receptuke as ta 1kg miltu taip pat paskirstau skirtingiems mitams...ir kvietinius ir ruginius maisau ir rupius...zodziu visko po truputuka, kad gautusi tas 1kg...o raugo gavau is drauges kartu su recepteliu, stovi jis man saldytuve,pamaitinu kartas nuo karto... smile.gif nera daug to raugo cia...
zodziu skani dunyte, bet pas kiek zmoniu valgiau kiekvieno skonis skiriasi kiek pastebejau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(b.s @ 2010 11 26, 07:59)
tai gerai, kad dar turi. ir aš esu nusipirkusi iš seniau. na jie šiek tiek rupiau sumalti, nei paprasti kvietiniai.

Na taip, gerai jei turiu biggrin.gif bet ir žinau kur gauti, na jei tik tokius turiu, o ne kitokius. Bet turbūt kitokius. Manieji smulkiai malti bet nėra visiškai balti kaip karališki, su priemaišom, šiek tiek tamsesni. Bet reiktų užklaust, gal primaltų ir rūpių kvietinių, nes ruginius rūpius parduoda, bet jie kaip smulkiau malti grūdai atrodo, visiškai kitaip nei parduotuviniai ruginiai rūpūs g.gif
Atsakyti
Sveikos kepėjėlės!
Ilgokai nesirodžiau, moksluose užsiknisusi. Kelissyk kepiau duoną, orkaitė šposus krečia abra naudotis nemoku. Išbandžiau visus režimus, nagi nėra vien apačios kepimo. Su vėjeliu padaro kiautą ir apačia neiškepusi lieka.

Baigėsi kepimo popierius tai kepiau formoje. Totalus nepasisekimas, duona per pusę, viršus su viduriais atsiskyrė, o šonai ir apačia skardoj liko.mastau.gif Po to išsitraukė. Vidus neiškepęs. Baisu.Teko susipjaustyti kubeliais ir dar pakepus padaryti džiūvėsiu (ar skrebučių, kaip kas vadina) prie sriubos. Nu ir nieko visai. Po to dar bandžiau ,jau su kepimo popieriumi. Tai žymiai geriau.

O tam, kad rankomis suformuoti kepalą, reikia daugiau miltų užkrauti?
Atsakyti
QUOTE(Alina134 @ 2010 11 27, 16:44)
Sveikos kepėjėlės!
Ilgokai nesirodžiau, moksluose užsiknisusi. Kelissyk kepiau duoną, orkaitė šposus krečia abra naudotis nemoku. Išbandžiau visus režimus, nagi nėra vien apačios kepimo. Su vėjeliu padaro kiautą ir apačia neiškepusi lieka.

Baigėsi kepimo popierius tai kepiau formoje. Totalus nepasisekimas, duona per pusę, viršus su viduriais atsiskyrė, o šonai ir apačia skardoj liko.mastau.gif  Po to išsitraukė. Vidus neiškepęs. Baisu.Teko susipjaustyti kubeliais ir dar pakepus padaryti džiūvėsiu (ar skrebučių, kaip kas vadina) prie sriubos. Nu ir nieko visai. Po to dar bandžiau ,jau su kepimo popieriumi. Tai žymiai geriau.

O tam, kad rankomis suformuoti kepalą, reikia daugiau miltų užkrauti?


aš tai nededu daugiau, tiesiog kildinu formoj, o prieš kepant išimu ir dedu į karštą orkaitę
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 11 27, 00:01)
va čia panaši, gal aiškiau bus

labai jau didelis skirtumas tarp pulitrio ir trijų šaukštų raugo g.gif aš irgi buvau gavus tuos tris šaukštus raugo,tai tieko gero nesigavo man,pirmą kartą gavosi,o daugiau ne. Rūgšti būdavo ir įkritusi. Spėju,kad dėl to,jog nepalaikydavau to raugo šiltai,o tik šaldytuve. Nors kitiems ir taip gaunasi, nerauginant. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Paulina25 @ 2010 11 27, 22:17)
labai jau didelis skirtumas tarp pulitrio ir trijų šaukštų raugo  g.gif aš irgi buvau gavus tuos tris šaukštus raugo,tai tieko gero nesigavo man,pirmą kartą gavosi,o daugiau ne. Rūgšti būdavo ir įkritusi. Spėju,kad dėl to,jog nepalaikydavau to raugo šiltai,o tik šaldytuve. Nors kitiems ir taip gaunasi, nerauginant.  g.gif

na nepatingesiu parasyti savo receptelio ir eigos mirksiukas.gif gal aiskiau bus:

1kg miltu(400g-rupiu kvietiniu, 400g-auks rusies, 200g-ruginiu miltu);
po 100g aviz dribsniu, kvieciu selenu, cukraus (galima iki 170g), saulegrazu seklu, semenu, linu(nemaltu ) semenu;
2 arb s-druskos;
50g sezamo seklu;sauja kmynu;
puse 0,5 l raugo (galima ir daugiau ) smile.gif
1litras silto vandens (is krano)

viska ismaisome ranka ir atsidedame puse 0,5l stiklainio raugo,uri laikyti ant stalo (siltai kaip sakant) 6-8val,po to jau saldytuvan keliauja iki2savaiciu gali jame buti.
forma patepti sviestuku,pabarstyti sezamu,
visa mase minkome apie 15-20 min.padaryti kepaliuka ideti i forma ,apibarstyti sezamu ir dar kildinti formoje 6val,pridengus frotiniu ranksluosteliu.
galiausiai dedame i salta orkaite, nustatome 200l cels temperaturair kepti 1val 15min...
visus miltus ir kruopeles perku turguje, ten viskas zymiai pigiau...prie pasariniu visokiu grudu 4u.gif kur dideliais kiekias pardavineja,bet paprasius atsveria ir zmoniskomis normomis...
na lyg ir viskas,pas mane tox receptukas tik...gal pagelbes... 4u.gif
Atsakyti
vakar man gavosi duonele lotuliukas.gif

siandien kepu kita kazi kaip bus ax.gif

turiu klausima: turiu sauso raugo kaip ji pamatuori kad atitiktu normalu rauga? blush2.gif
Atsakyti