Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 27 tema

Ankstesnės temos apie pasyvų namą:
Pasyvus namas - 26 tema, Ekonomiskai efektyvus namas
Pasyvus namas - 24 tema, Energiškai efektyvaus na - 25 tema
Pasyvus namas - 24 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 23 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 22 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 21 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 20 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 19 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 18 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 17 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 16 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 15 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 14 tema, Energiškai efektyvaus namo statybos
Pasyvus namas - 13 tema, Statome PN, Dalinamės info ir patirtimi
Pasyvus namas - 12 tema, Statome PN, Dalinamės info ir patirtimi
Pasyvus namas - 11 tema, Statome PN, dalinamės info ir patirtimi
Pasyvus namas - 10, Dalinamės patirtimi ir informacija
Pasyvus namas - 9, Dalinamės informacija ir patirtimi
Pasyvus namas - 8, Dalinamės informacija ir patirtimi
Pasyvus namas ir jo variacijos VII, Kaip pasistatyti Pasyvų namą?
Pasyvus namas ir jo variacijos VI, Kaip pasistatyti Pasyvų namą?
Pasyvus namas ir jo variacijos V, Ar šiandien verta statytis "standartą"?
Pasyvus namas ir jo variacijos IV, Ar šiandien verta statytis "standartą"?
Pasyvus namas ir jo variacijos III, Ar šiandien verta statytis "standartą"?
Pasyvus namas ir jo variacijos II, Ar šiandien verta statytis "standartą"?
Pasyvus namas ir jo variacijos, Ar šiandien verta statytis "standartą"?
Kelios naudingos nuorodos neminėtos paskutiniame Evoy PN sąvade:
(noriu atkreipti dėmesį, kad tame sąvade yra netikslumų, ypač tai liečia pasyvaus namo dogmas, nes pasyvaus namo statybai keliami tiktai trys reikalavimai, visa kitą yra rekomendacijos, kurios kiekvienam namui individualios)

1. Sertifikuotų pasyvaus namo planuotojų duomenų bazė, lietuviai turintys šį sertifikatą
2. narvid sukurta, nesudėtinga, namo šilumos nuostolių skaičiuoklė,
3. kristinka_2010 sudaryta, jos namo šilumos nuostolių skaičiuoklė
4. Informacija apie plokščius pamatus
5. Šildymo ir ventiliacijos sistemų energiškai efektyviuose ir pasyviuose namuose pastatytuose ES apžvalga
Pagrindiniai reikalavimai Pasyvaus namo sertifikatui gauti:
1. Energijos poreikis šildymui mažiau 15 kWh/m² per metus
2. Sandarumas: ne daugiau n50 = 0,6/h (prie sudaryto 50 Pa viršslėgio, oras neturėtų pasikeisti daugiau kaip 0,6 vidaus tūrio per valandą)
3. Bendras energijos suvartojimas: mažiau 120 kWh/m² per metus
Lietuvoje patvirtintų, namų energinio efektyvumo, A, A+ ir A++ klasių reiklavimai. (Teisės aktas).

Nuo 2006 m. sausio 4 d. naujai statomo namo energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip C. (Palyginimui sienų R-5)
Nuo 2014 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip B.
Nuo 2016 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A. (Sienų R-8.33)
Nuo 2018 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A+. (Sienų R-9.09)
Nuo 2021 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A++. (Sienų R-10)

PN aktuali fizikos abėcėlė:
Šildymo prietaisų galia ir šiluminiai nuostoliai matuojami vatais (W), kilovatais (kW)
Šilumos sąnaudos, šilumos nuostoliai ir pritekėjimai per tam tikrą pasirinktą laiko tarpą matuojami kilovatvalandėmis (kWh), už kilovatvalandes mokama energijos tiekėjams.
Kilovatais per valandą (kW/h) gali būti matuojami nebent šilumos prietaisų inertiškumas, ir visiškai netinka kai kalba eina apie energijos sąnaudas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Milao: 30 gegužės 2014 - 08:53
QUOTE
O gal verta vamzdelius šiek tiek į viršų pakelti, t.y. pasodinti ant tablečių? Ar pakaks mechaninio pakėlimo betonuojant? Beje, kaip realiai dažniausiai daroma praktikoje?


Gal pasikonsultuok su betonuotojais. Mano betonuotojai minejo jog ne visi betonuotojai sukelia tinkla, nekelti tiesiog paprasciau, beabejo pakeltas tinklas yra geriau. Tuo paciu suzinosi ar uzlinke kampai yra problema. Sausas grindu betonas yra sunkus, nemanau kad butu problema nuspausti tuos vamzdukus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 30 gegužės 2014 - 10:03
QUOTE(Cibulis @ 2014 05 30)
O gal verta vamzdelius šiek tiek į viršų pakelti, t.y. pasodinti ant tablečių? Ar pakaks mechaninio pakėlimo betonuojant? Beje, kaip realiai dažniausiai daroma praktikoje?


Ne tik kad verta, bet, sakyčiau, būtina. Kažkaip anksčiau nepastebėjau.
Kam dėti didelio paviršiaus ploto vamzdelį, o paskui 1/3 to ploto izoliuoti putplasčiu? Nelogiška. Vamzdukas turi turėti bent 15 mm "apsauginį sluoksnį", per kuri išleis šilumą į grindis. Jeigu jis paguldomas ant putplasčio, tai viena pusė izoliuojama ir pro ten šiluma į grindis nebeteka.
Vamzdelio guldymas ant putplasčio gerai kai šildomasi KKK ar dujomis, bet ne ŠS.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 05 30, 10:05)
Ne tik kad verta, bet, sakyčiau, būtina. Kažkaip anksčiau nepastebėjau.
Kam dėti didelio paviršiaus ploto vamzdelį, o paskui 1/3 to ploto izoliuoti putplasčiu? Nelogiška. Vamzdukas turi turėti bent 15 mm "apsauginį sluoksnį", per kuri išleis šilumą į grindis. Jeigu jis paguldomas ant putplasčio, tai viena pusė izoliuojama ir pro ten šiluma į grindis nebeteka. 
Vamzdelio guldymas ant putplasčio gerai kai šildomasi KKK ar dujomis, bet ne ŠS.

O kokios tabletes eina grindimis? Gal kas žinote konkrečią parduotuvę Vilniuje? Nes pamenu, kuomet ieškojau į perdangas dedamas tabletes, tai arba perki 1000 vnt., arba neduosim. Gerai, kad pas kaimyną dirbo, tai gavau tiek kiek reikėjo, už gerą kainą.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 05 29, 21:52)
Šiandieną šitą bėdą jau išsprendėme: metalinius Vytauto Didžiojo kardus jau pakeitėme į stiklo pluoštą. ....
Finansai: neturėjau laiko ir noro kariauti su "Septyniais langais", todėl dėl savo šventos ramybės sumokėjau tuos jų prašomus 1000 Lt (nors iš pradžių prašė apie 1500 Lt, taigi kaip ir išėjo nuolaida). Nors jei viską būtumėme darę iš karto man ardymas, montavimas nebūtų kainavęs. Būčiau sumokėjęs tik už stiklo pluošto laikiklius apie 470 Lt. Dar apie 600 Lt būčiau su mielu noru atidavęs už 86 mm profilį. Štai tuomet galėčiau sakyti, kad turiu idealius PVC langus mano atveju. Dabar, kai žinau, kad už 600 Lt galėjau nusipirkti dar šiltesnius, nusivylimas "Septynių langų" atžvilgiu nepraeina.

Be to, šitas 72 mm profilis gyvai nesižiūri. Toks skystas, lyg išsigandęs būtų. Įprasta, kad pasyviuose namuose langų profilis būna platus, storas, o čia kažkokia dešrytė. Man vizualiai 86 mm profilis tikrai labiau patiktų. Dabar ant profilio užleisiu greičiausiai tik 3 cm neoporo, kad apie 4 cm liktų.  O būčiau galėjęs užleisti beveik 5 cm, ir būtų likę tie patys 4 cm. O ir profilis šiltesnis. Žodžiu, vis dar piktas.

Nesuprantu Cibuli, turejai gauti 86 profili, o gavai S... ant pahaliuko ir dar pagaliukas metalinis ir storas vietoj stiklo pluosto doh.gif pardavejas sutinka pagaliuka pakeiti i toki koks turi buti, bet praso susimoketi schmoll.gif , o tau kaip gerulis vaikas ir moki. Tai kaip apie langu keitima i 86 profili, kur tavo kaip vartotojo teises ir produktas kuris buvo reklamuotas ir siulytas, bet parduotas kitas ... Kazkaip is taves tikrai nesitikejau tokio zingsnio, galvojau, kad eisi iki galo ir pasieksi savo - teisinguma ir teisingus langus verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 05 30, 11:05)
Ne tik kad verta, bet, sakyčiau, būtina. Kažkaip anksčiau nepastebėjau.
Kam dėti didelio paviršiaus ploto vamzdelį, o paskui 1/3 to ploto izoliuoti putplasčiu? Nelogiška. Vamzdukas turi turėti bent 15 mm "apsauginį sluoksnį", per kuri išleis šilumą į grindis. Jeigu jis paguldomas ant putplasčio, tai viena pusė izoliuojama ir pro ten šiluma į grindis nebeteka. 
Vamzdelio guldymas ant putplasčio gerai kai šildomasi KKK ar dujomis, bet ne ŠS.


kiek mm? tikslinuosi, nes praeitoje temoje vienas forumietis rase apie 45 mm. 45 ir 15 truputi skirias... mirksiukas.gif
Atsakyti
Kaip ir visoms sild grindims, idealu, kai vamzdis (belekoks) yra stiazkes viduryje, (su min nukrypimais).
Vesiam vandeniui (SS atveju) gali gal but pavirsiui labiau g.gif tiketina

QUOTE(Loreciukaz @ 2014 05 30, 11:38)
kiek mm? tikslinuosi, nes praeitoje temoje vienas forumietis rase apie 45 mm. 45 ir 15 truputi skirias...  mirksiukas.gif

Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2014 05 30, 12:12)
Nesuprantu Cibuli, turejai gauti 86 profili, o gavai S... ant pahaliuko ir dar pagaliukas metalinis ir storas vietoj stiklo pluosto  doh.gif pardavejas sutinka pagaliuka pakeiti i toki koks turi buti, bet praso susimoketi schmoll.gif , o tau kaip gerulis vaikas ir moki. Tai kaip apie langu keitima i 86 profili, kur tavo kaip vartotojo teises ir produktas kuris buvo reklamuotas ir siulytas, bet parduotas kitas ... Kazkaip is taves tikrai nesitikejau tokio zingsnio, galvojau, kad eisi iki galo ir pasieksi savo - teisinguma ir teisingus langus  verysad.gif

Nereikia taip karštai. Mano, kaip vartotojo, teisės, mano supratimu, pažeistos. Vartotojų teisių apsaugos tarnyba konstatuotų keletą pažeistų vartotojo teisių punktų. Jau su jais keletą kartų konsultavausi. Tik minėta tarnyba galėtų rekomenduoti tenkinti mano interesus, bet tai ne teismas, kurio sprendimai yra privalomi.

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos sprendimai - tik rekomendacinio pobūdžio. Beje, ši tarnyba, priėmusi sprendimą, įmonę ne tik rekomenduotų tenkinti vartotojų teisėtus lūkesčius, bet ir apie juos paskelbtų savo interneto svetainės gėdos lentoje. Jei įmonėi nevykdytų Vartotojų teisių apsaugos tarnybos sprendimo, aš toliau teisybės galėčiau ieškoti tik teisme. Turint valstybinės institucijos išvadas, manau, kad gana lengvai laimėčiau bylą. Tačiau esminis klausimas - kiek visą tai truktų. Manau, gera pusmetį, jei ne metus.

Taigi nenoriu rizikuoti savo namo apšiltinimu, apdaila, todėl ir priėmiau sprendimą susimokėti už paslaugą pats. Dabar turiu gana neblogus langus, nors vos už 600 Lt priemoką galėjau turėti pačius geriausius. Niekas man neuždraus po to, kai baigsime šiltinti namą, pradėti visą aukščiau minėtą tiesos ieškojimo ratą. Galbūt dar taip ir padarysiu. Nežinau, žiūrėsiu, nes esu 101 proc. tikras, kad tiesa mano pusėje.

Jei kam įdomu, tai jau turiu paruošęs raštą dėl pažeistų vartotojo teisių. Reikalavimų ir kitų subtilybių neskelbsiu, tik paminėsiu faktus, kur, mano supratimu, buvo pažeistos mano, kaip vartojo, teisės. Taigi:
1. Kodėl parduodant „Rehau Geneo PHZ“ langus aš nebuvau informuotas, kad yra du šio profilio aukščiai – 72 mm ir 86 mm? Kodėl man nebuvo suteikta teisė pasirinkti, kokį profilį pirkti?
2. Kodėl sutartyje nebuvo nurodyta, kokie langai ir kokia metaline armuote bus armuojami? Aš apie šį faktą sužinojau tik atvykus langams į mano namą, kai gyvai pamačiau dvi metalines armuotes (6 mm storio, 10 cm pločio ir 2,36 m) ir man montuotojai paaiškino, kuriuose languose jos bus montuojamos?
3. Šios metalinės armuotės (6 mm storio, 10 cm pločio ir 2,36 m aukščio) skaičiuojant langų Uw vertės net nėra vertinamos, t.y. oficiali „Rehau“ programa nesugeba numatyti, kaip pablogės langų Uw dėl dviejų metalinių armuočių įmontavimo. Kodėl aš apie tai nebuvai informuotas?
4. Kodėl prie mano namo buvo atvežti langai, ant kurių profilių buvo užrašas: „Rehau Geneo MD“, nors aš pirkau „Rehau Geneo PHZ“ langus?
5. Kodėl Uw reikšmės ant man atvežtų langų buvo prastesnės nei skelbėte pirkimo-pardavimo sutartyje?
6. Kodėl į mano langus įdėta kitokia vidurinė tarpinė nei buvo nurodyta siunčiant pasiūlymus?

Dar reikėtų Vartotojų teisių tarnybai apskųsti ir pačią "Rehau". Jūs man parodykite, kur jų oficialiame puslapyje nurodoma, kad yra du PHZ profilio aukščiai: 72 mm ir 86 mm. NIEKUR. Visur nurodomas tik sertifikuotas pasyvių namų institute langas, t.y. 86 mm aukščio. Čia jau ne manęs vieno, o visos Lietuvos vartotojų teisių pažeidimai. Tai jau galima traktuoti kaip klaidinančią reklamą: kai lankstinukai skelbia vieną, o parduoda - kitą produktą.

Praeitą savaitę kalbėjau su p. Aidu Vaičiuliu. Jis yra mūsų šalies Nacionalinės Pasyvių namų asociacijos vadovas. Pasirodo, kad jis apie šią istoriją jau buvo girdėjęs iki mano skambučio.

Beje, kuomet keitėme metalinius laikiklius į stiklo pluošto, aš pasirašiau raštą, kad vitrinai netenku garantijos. Čia jau mano reikalas. Nors aišku keista, kuomet "Rehau" savo langus gamina iš "Rau Fipro" medžiagos (iš esmės tas pats stiklo pluoštas), bet nesutinka duoti garantijos, jei tas pats stiklo pluoštas tarnaus kaip metalinė armuotė.

O pikčiausia, kai Nacionalinės pasyvių namų asociacijos narys, kuris puikiai žino, kokį namą statau, jam nusiunčiamas straipsnis apie mano namą, bet jis siūlo ne patį geriausią, o beveik tokį patį gerą produktą. Juokinga, kuomet "Rehau" įrodinėja, kad 72 mm profilis beveik toks pats geras, nors reklamuoja tik 86 mm profilį ir apie 72 mm niekur net neužsimena.

Pasididinkite šią nuotrauką. Už tų vyrų nugarų ant stalo (kairėje nuotraukos pusėje) guli būtent Rehau PHZ profilio fragmentas. Spėkite koks profilio aukštis? Aišku, kad 86 mm. Aš jau tiek žinau apie "Rehau", kad akivaizdžiai matau. Taigi parodose rodomas vienas profilis, o klientams realiai siūlomas kitas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 30 gegužės 2014 - 13:19
QUOTE(Loreciukaz @ 2014 05 30, 12:38)
kiek mm? tikslinuosi, nes praeitoje temoje vienas forumietis rase apie 45 mm. 45 ir 15 truputi skirias...  mirksiukas.gif


Bent 10-20 mm pakelkit nuo apačios ir jau bus gerai. 45mm tai čia ~ minimum virš vamzdelio turi būti. Pakėlus vamzdelį jau nebepavyks ant jo dėti tinklą, nes vamzdelis sulinks nuo žmogaus stovinčio ant tinklo svorio. Tenka dėti tinklą po vamzdeliais. Tinklui pakelti gali būti naudojami fiksatoriai, kuriuos nurodžiau Kauno statybų temoje. Kiek pakelti čia jau jūsų reikalas.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 05 30, 13:11)
Nereikia taip karštai.

Kokia buvo asociacijos pozicija šiuo klausimu, kai asociacijos narys šitaip elgiasi?
Garantijos nutraukimas nesuvokiamas. Patirties trūkumą ir su tuo susijusią riziką perkelia klientui ant jo pečių ir dar tokius litus sugeba paimti.

Milao, jūsų sprendimą jau nukopijavo... https://www.youtube....h?v=Krm9kJVX87g
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 30 gegužės 2014 - 14:07
Pastaruoju metu, gaudamas pasiulymus del langu, iskaitant panasia vitrina, irgi visi nutyli apie metala profiliu sanduroje. Uazklausus - tvirtina kad bus tvirtumo elementas, dar - uzvadina, stangrumo elementas, galu gale - daeina iki metalo gabalo.
Tik vieni sutiko daryti be jo...
Manau, cia sistemos konstrukc elementai, kuriu klientas gal ir neprivalo zinoti (but informuotas). Profiliu sukeitimas - cia jau marketingas, viliones...

Cibulio atveju, aiskinciaus, kol pėdos dar karstos... smile.gif

QUOTE(BangaS @ 2014 05 30, 12:54)
Kokia buvo asociacijos pozicija šiuo klausimu, kai asociacijos narys šitaip elgiasi?
Garantijos nutraukimas nesuvokiamas. Patirties trūkumą ir su tuo susijusią riziką perkelia klientui ant jo pečių ir dar tokius litus sugeba paimti.

Milao, jūsų sprendimą jau nukopijavo...  https://www.youtube....h?v=Krm9kJVX87g

http://www.mightywall.com/

Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 05 30, 10:05)
Ne tik kad verta, bet, sakyčiau, būtina. Kažkaip anksčiau nepastebėjau.
Kam dėti didelio paviršiaus ploto vamzdelį, o paskui 1/3 to ploto izoliuoti putplasčiu? Nelogiška. Vamzdukas turi turėti bent 15 mm "apsauginį sluoksnį", per kuri išleis šilumą į grindis. Jeigu jis paguldomas ant putplasčio, tai viena pusė izoliuojama ir pro ten šiluma į grindis nebeteka. 
Vamzdelio guldymas ant putplasčio gerai kai šildomasi KKK ar dujomis, bet ne ŠS.


Kad butina, tai nepasakyciau.

Vamzdeliams tai nelabai aktualu, nes jie priristi prie armaturos, tad minimum ant armaturos storio jie jau bus pakelti nuo putplascio ir su betonu kontaktuos visu savo plotu.

Vienintelis dalykas, del kurio reiketu iskelti armatura auksciau yra tiktai pati armatura. Guledama ant putplascio, su betonu jinai kontaktuos tiktai savo virsumi, tad surisimas bus ne toks stiprus, kaip kad armaturai esant pakeltai ir kuntaktuojanciai su betonu visu savo pavirsiu. Bet ar reikalingas toks stiprumas? Manyciau kad ne, nes vienas sildomu grindu rengejas man is vis siule metalines armaturos nedeti, deti tiktai fibro armatura kuri bus daug silpnesne nei pusiau kontaktuojanti metaline. Vamzdelius tvirtinti jis siule prisaudant laikiklius prie putplascio. Vat siuo atveju, tai ir vamzdeliai dirbtu ne visu plotu.

Beje, armatura kontaktuodama su betonu tik is vienos puses, pakankamai gerai sutvirtina betona, nes betonas labai gerai susirisa su metalu.

Cibulio atveju, kai didesne armaturos dalis su vamzdeliais sklando ore, is vis situacija nestandartine, nes net ir nekilnojant, gal net daugiau nei puse armaturos bus pakelta ir su betonu kontaktuos visu plotu.

Tiesa, Butent Cibulio atveju, pakisinejant pakelejus po kai kuriomis armaturos vietomis, galima pabandyti patiesinti visa konstrukcija gravitacijos pagalba.
Atsakyti