Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Automobilių parkavimas nėštukėms
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia!
Pages: 1, 2, 3, 4
kristina111
per pirma nestuma vaikscioti buvo lengviau. dabar kazkaip sunku. greit pavargstu. ir pamiegoti norisi. ir tik masinoje kazkaip nugara pailsi kai atsiremiu kedej
vaidavel
Aš irgi UŽ ok.gif

Jau pasirašiau peticiją mirksiukas.gif thumbup.gif
kristina111
smagu smile.gif dabar reikes pasistengti, kad isigyvendintu ir visom besilaukianciom butu nors truputi lengviau smile.gif kuo daugiau parasu, tuo svaresnis rastas...
Kestutis-M-M
neabejoju. kartais keista, kad zmones dar svarsto, palaikyti ar ne... bet gal tik man keista. arba zmones dar nera tokie aktyvus, kodel nekalbama apie pinigus, o tik apie patoguma, parama nesciajai
Fifux'e
QUOTE(kristina111 @ 2007 12 17, 15:32)
Va ka siandien www.vtv.lt radau del transporto:

http://www.vtv.lt/naujienos/pozicija/k.-mi...sporto-len.html 

Lauikiuosi antro ir vairuoju. Manau, kad grazu. Gal ir daugiau yra vairuojanciu nestukiu ar tokius pyplius kaip as iki 3 m turinciu vaikus, kurie pritaria?
*

vairavau iki gimdymo...tik i gimdyma nuveze nestuke.gif wub.gif
kristina111
O diena gime? Siandien kaip tik galvojau, kad pati iki gimdymo namu nevaziuosiu, nes jei saremiai, dar gali ir avarija per skausmus padaryti... tik jauciu taksi laukimas prailgs... 15 minuciu gali kaip amzinybe pasirodyt. aisku, viskas priklausys nuo situacijos ir savijautos.
kristina111
reikes kazkaip del taksi nusiteikti smile.gif vyras Vilniuje. didele tikimybe, kad kai prasides gimdymas, ten ir bus
Diija
Aš UŽ thumbup.gif
Pati laukiuosi ir vairuoju, ir tikrai yra daug problemų norint prisparkuoti prie didelių prekybos centrų.
Letali
As UZZZ
nes ypac prie dideliu parduotuviu tokiu kaip Akropolis kartais is kito galo auksteles reikia eiti doh.gif o as dar daznai pamirstu paskui kur masina palikau blush2.gif
kristina111
manau, kad sistema kaip atskirti nesciuju masinas dar apgalvos. ir nebus del to problemu. svarbiausia, kad apskritai tokios vietos atsirastu! tai jau butu didelis ivykis. ir ypac kai su mazais vaikais... man jau dabar neramu, kaip reikes su tuo treju isdykeliu ir ka tik gimusiu antruoju susitvarkyt smile.gif o parengiamieji saremiai jau prasidejo. tai turbut greitai bus. jau dvi dienas skaudena...
-freya-
Aš irgi manau, kad invalidams turėtų būti pirmenybė. Vien dėl to, kad realiai pažiūrėjus PC tikrai žymiai daugiau vaikšto nėščių mamyčių, negu invalidų. Be to atsiras ir tokių, kurioms pilvukas dar nedidelis ir nemaišo, bet ji jau turi privilegiją statytis arčiau. Ir statysis... Ir dar... mamytė neturi sveikatos eiti toliau iki mašinos, panešti maišelį, bet vaikščioti po prekybos centrą dvi valandas sveikatos turi... Manau tai, kuriai tikrai sunku reikėtų pasiimti vyrą, jis paneštų jos maišus, o jei dieną greit prispiria reikalas juk yra ir mažesnių parduotuvėlių, iki jos nuo auto nereikia eiti pusvalandį ir eilės ne tokios didelės... vienžo aš manau, kad per daug susireikšmina kai kurios mamytės, man invalidų labiau gaila. Čia mano nuomonė 4u.gif
freimule
Aš pasigirsiu-mano uošvis šio įstatymo iniciatorius smile.gif bet dar nežinojo, kad aš laukiuosi tongue.gif Nesuprantu, kaip galima nepritarti? Man buvo gresiantis persileidimas-paskirtas lovos rėžimas, tai kodėl aš, vos ne prikaustyta prie lovos, per šventes turiu statyti mašiną kitam aikštelės gale ir tįsti tuos maišiukus? Juk neimsiu vėžimėlio dėl pvz. dviejų 1,5 l nestea biggrin.gif o nešti nėščiajai išvis nepatariama nėštumo pradžioje.. Beje, invalidų vieta ne viena, kelios, taip kad, manau, galima sutilpti visiems 4u.gif
Letali
As irgi manau kad cia labai geras dalykas, nu juk kaip sakoma "valgyt nepraso" kam nesunku gales ir toliau kitam gale aiksteles statytis, o kam sunku tai tikrai pagelbes. Vazinejam po parduotuves ir nevisada turim galimybe vyra is paskos tampytis, o valgyt tai reikia nusipirkt. As kad ir kaip nekesciau Akropolio, man jis arciausiai namu ir jei reikia daugiau visko nusipirkt ten ir tenka vaziuot doh.gif
pliusiukas
QUOTE(Lakūdra @ 2007 08 12, 20:23)
nesąmonė kažkokia  doh.gif (čia dėl mašinų statymo neįgaliems skirtose vietose)
*

turbut tau patinka, pasistacius auto kitame aiksteles gale, kulniuoti per ja visa, esant slidziai kelio dangai ir dar gristi su pirkiniais g.gif
tai gal smagu ir eilese stumdytis, kada kiekvienas pirkejas kisa savo pirkinius, kuo greiciau doh.gif
Papildyta:
QUOTE(-freya- @ 2008 01 04, 19:33)
Aš irgi manau, kad invalidams turėtų būti pirmenybė. Vien dėl to, kad realiai pažiūrėjus PC tikrai žymiai daugiau vaikšto nėščių mamyčių, negu invalidų. Be to atsiras ir tokių, kurioms pilvukas dar nedidelis ir nemaišo, bet ji jau turi privilegiją statytis arčiau. Ir statysis... Ir dar... mamytė neturi sveikatos eiti toliau iki mašinos, panešti maišelį, bet vaikščioti po prekybos centrą dvi valandas sveikatos turi... Manau tai, kuriai tikrai sunku reikėtų pasiimti vyrą, jis paneštų jos maišus, o jei dieną greit prispiria reikalas juk yra ir mažesnių parduotuvėlių, iki jos nuo auto nereikia eiti pusvalandį ir eilės ne tokios didelės... vienžo aš manau, kad per daug susireikšmina kai kurios mamytės, man invalidų labiau gaila. Čia mano nuomonė 4u.gif
*

manau uztektu vietos ir invalidams ir mamytems (na zinoma, nereikia piktnaudziauti, ypac toms, kurioms nera sunku ir paeiti ax.gif )
bet kaip pasistato kokie pacanai ir labai jau "kruti' vyrukai savo prabangius auto ... tai jau tikrai ne kas doh.gif
Bekasė
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 04, 19:54)
Man buvo gresiantis persileidimas-paskirtas lovos rėžimas, tai kodėl aš, vos ne prikaustyta prie lovos, per šventes turiu statyti mašiną kitam aikštelės gale ir tįsti tuos maišiukus?
*

o tai kuriu velniu tu su gresianciu nestumu, kai yra paskirtas lovos rezimas po parduotuves bastaisi ir su masina vazineji?
Paskirtas lovos rezimas, tai ir guli lovoje neieskojusi slieku tamsioje vietoje.
Keiti
Aš manau, kad visai smagu būtų nėščiosioms skirtos parkavimo vietos, nes iš tiesų nėštumas yra neeilinė būsena. Taip, vienos jaučiasi kuo puikiausiai (kaip kad aš šiuo metu), bet kitoms nuolat svaigsta galva, pykina, trūksta oro, o ir šlapimo pūslė užspausta ir t.t. doh.gif Lygiai taip pat nelengva su kūdikiu tarkime esančiu automobilinėje kėdutėje ir kitoje rankoje pirkiniais eiti iki automobilio. Galite sakyti, kad reikia pasiimti vežimėlį, bet kaip tada jį pastatyti į vietą po visko? Palikti vaiką mašinoje vieną? Nemanau, kad kuri taip elgtųsi. Manau puiki idėja thumbup.gif
ezra
Visiškai pritariu, bet manau, kad nėščiosioms turėtų būti įrengtos papildomos vietos šalia invalidų vietų, kad vieni kitiems netrukdytų. O ir kortelės visai nenorėčiau palikinėti, kaip kažkuri rašė: ten per daug asmeniška informacija. Turėtų būti sugalvota, kaip ženklinti tokią mašiną.
feličitavas_tarakonas
Išsidirbinėjimas lygioj vietoj lyg svarbesnių dalykų nebebūtų
1. nėštumas - ne liga, tai prie ko čia statyt neįgalių vietose
2. daug nėščių prasčiau jaučiasi kai to pilvo dar nesimato - tai ant lango reiks klijuot lipduką kad nėščia ir pažymas įrodymam tampytis? Kaip neįgaliam nu.
3. Pensininkam irgi maišiukus sunku nešiot, bei jei be grupės - gal irgi atskiras vietas išskirkim.
4. man ir nenėščiai vyras maišų tampyt neduoda - tempia pats. Nėščiai tuo labiau temptų. Nėščiai ir pačiai užtektų proto neprisipirkt tiek, kad nepatemčiau, nes tarkim jei gyvenu kokiam 5 aukšte be lifto, kas ten temps jei ne pati, jei jau viena pasikrovei.
5. Jei gerai jautiesi - nepretenduok į ligotų vietas. Jei prastai - gulėk namie, kreipkis į medikus, o ne viena po parduotuves su nepavelkamais maišais tąsykis.

Papildyta:
QUOTE(Keiti @ 2008 01 04, 21:55)
Galite sakyti, kad reikia pasiimti vežimėlį, bet kaip tada jį pastatyti į vietą po visko? Palikti vaiką mašinoje vieną? Nemanau, kad kuri taip elgtųsi. Manau puiki idėja thumbup.gif
*

man po darbo kartais irgi būna oi kaip sunku iš kito aikštelės galo eit, reikia ir sec lipduko "pavargusiems", "nevalgiusiems" , "sergantiems gripu" doh.gif

paskaičius atrodo, kad dabar žmonės niekaip neranda išeities ką daryti ir čia yra didžiausia problema... doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 04, 19:54)
o nešti nėščiajai išvis nepatariama nėštumo pradžioje.. Beje, invalidų vieta ne viena, kelios, taip kad, manau, galima sutilpti visiems  4u.gif
*

lovos režimas su bastymusi po parduotuves kažkaip man atrodo irgi nelabai patariamas
ezra
Kai atsiduri pats tam tikroje situacijoje daug kas kitaip pradeda atrodyti.
vivaflame
QUOTE(Lakūdra @ 2007 08 12, 19:52)
jo..... męs mirtinos ligonės gi  verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif

o žmogus su invalido vežimėliu ar ramentais lai tysia. lai ieškos vietos kur aikštelės gale....

mum gi blogiau nei jam  doh.gif

apsurdas

*

Mano nuomone visiskai skiriasi. Taigi jei gerai jaucvias nestuke, ir gali kelis zingsnius toliau nueiti, lai stato masina kur nori, bet yra tokiu nestukiu kurioms vaikscioti sunku, o apsipirkti reikia...
Lai prekybcentriai padaro atskiras vietas nesciosioms ir atskiras invalidams. Ir psio.

As uz tai kad ir nestukes turetu savo privilegijas!!!
Keiti
QUOTE(feličitavas_tarakonas @ 2008 01 04, 21:30)
Išsidirbinėjimas lygioj vietoj lyg svarbesnių dalykų nebebūtų
1. nėštumas - ne liga, tai prie ko čia statyt neįgalių vietose
2. daug nėščių prasčiau jaučiasi kai to pilvo dar nesimato - tai ant lango reiks klijuot lipduką kad nėščia ir pažymas įrodymam tampytis? Kaip neįgaliam nu.
3. Pensininkam irgi maišiukus sunku nešiot, bei jei be grupės - gal irgi atskiras vietas išskirkim.
4. man ir nenėščiai vyras maišų tampyt neduoda - tempia pats. Nėščiai tuo labiau temptų. Nėščiai ir pačiai užtektų proto neprisipirkt tiek, kad nepatemčiau, nes tarkim jei gyvenu kokiam 5 aukšte be lifto, kas ten temps jei ne pati, jei jau viena pasikrovei.
5. Jei gerai jautiesi - nepretenduok į ligotų vietas. Jei prastai - gulėk namie, kreipkis į medikus, o ne viena po parduotuves su nepavelkamais maišais tąsykis.
Papildyta:
man po darbo kartais irgi būna oi kaip sunku iš kito aikštelės galo eit, reikia ir sec lipduko "pavargusiems", "nevalgiusiems" , "sergantiems gripu"  doh.gif

paskaičius atrodo, kad dabar žmonės niekaip neranda išeities ką daryti ir čia yra didžiausia problema... doh.gif
Papildyta:
lovos režimas su bastymusi po parduotuves kažkaip man atrodo irgi nelabai patariamas
*

Matosi, kad žmogus labai supranta, kas yra nėštumą lydintys nemalonūs, nors ir normalūs tokiu metu požymiai doh.gif "man po darbo kartais irgi būna oi kaip sunku iš kito aikštelės galo eit, reikia ir sec lipduko "pavargusiems", "nevalgiusiems" , "sergantiems gripu" doh.gif "- čia irgi geras, man po darbo kartais būna... Ačiū Dievui, kad Jums tik po darbo taip. Kaip žinia nėščiosios irgi sėkmingai dirba iki septinto mėnesio biggrin.gif ir dar plius prie visko jeigu joms po darbo kartais...? lotuliukas.gif Tai velniop tada iš viso kalbėti apie kažkokią kultūrą ir pagarbą seniems - senatvė irgi ne liga, kam padėti prašančiam pagalbos - lai visi sukasi kaip jiems patinka, nes pagal Jus "paskaičius atrodo, kad dabar žmonės niekaip neranda išeities ką daryti ir čia yra didžiausia problema... doh.gif" Reiškias gyvenam ramiai žiūrėdami tik sau po kojom, o kas liečia kitus - kam čia papildomas galvos skausmas, ane? Ras tą išeitį kaip nors.
1. Aišku nėštumas ne liga doh.gif tik bėda ta, kad visos turėtos ligos paūmėja, o ir naujų atsiranda, plius kur dar nuolatiniai nėštumą sekantys požymiai: nuolatinis šleikštulys, pykinimas, dažni lakstymai į WC, galvos skausmas, galvos svaigimas, rėmens graužimas, virškinimo sutrikimas, nuolatinis nuovargis, mieguistumas, pilvo skausmai dėl gimdos augimo, vidaus organų bei šonkaulių spaudimas, kai gimdos dugnas būna aukščiausiame taške būna sunku kvėpuoti, juntamas duriantis skausmas šonkaulių srityje, kankina nemiga, todėl juntamas nuovargis, kojų tinimas ir ne tik dėl užsilaikančių skysčių, dažna anemija, nugaros skausmai ir t.t. Ir visa tai normalaus nėštumo metu, o kur dar komplikuoti nėštumai? Kažkodėl nemanau, kad nėštumas - normali eilinė būsena ir į jai reikia neskirti daugiau dėmesio. Be abejo, būna ir labai lengvų nėštumų (kaip jau minėjau mano dabartinis nėštumas ypač lengvas, tačiau pirmasis buvo tikrai labai sunkus, todėl žinau, ką tai reiškia). Argi viso to negana, kad nėščioji susilauktų pagarbos ir išskirtinio dėmesio, ne kasdien būnam nestuke.gif O vos kelis kartus per gyvenimą.
2. Nėščiosios kortelę mes bet kokiu atveju realiai turime turėti visada su savimi, tuomet manau būtų puiki išeitis specialus lipdukas, o jeigu jau policininkui kiltų įtarimas, tai nematau nieko baisaus tą kortelę parodyti jam.
3. Pensininkams taip pat sunku ir, deja, dažniausiai jie turi daug sveikatos sutrikimų po kurių ir gauna bent jau trečias invalidumo grupes.
4. Jeigu Jūs gyvenate penktam aukšte be lifto, tai manau tik pieno pakelį galite užsinešti ir tikrai nėra ko tampytis, bet aš gyvenu pirmame ir privažiavusi prie namo durų galiu kad ir 10 kg nusinešti (mano mažiukė sveria 13 kg ir dažnai užmogusią reikia parnešti).
5. Jeigu gydytojai neskiria gulimo rėžimo, nematau reikalo gulėti, o nėštumo "malonumai" vis tiek kankina.

Vienas klausimas Jums: ar tikrai Jums būtų taip apsunkintas gyvenimas, jeigu prie parduotuvės būtų keliatą vietų nėštukėms? cool.gif Ar tikrai Jums taip skaudėtų širdį ir grėstų rimtos komplikacijos dėl pavargimo, nepavalgymo po darbo ar kaip rašėte sergant gripu (beje, tokiu atveju lygiai kaip ir nėštukei su gulimu rėžimo reikia gulėti lovytėje ir gydytis, o ne bastytis po parduotuves wink.gif )
feličitavas_tarakonas
QUOTE(ezra @ 2008 01 04, 23:01)
Kai atsiduri pats tam tikroje situacijoje daug kas kitaip pradeda atrodyti.
*

Tam tikroje situacijoje buvau jau ne kartą. Kitaip atrodyt nepradėjo ir dabar neatrodo. Kažkieno noras susireikšmint ir tiek - ne visų nėščių, o žmonių kurie apskritai sau reikalauja padidinto dėmesio. O nėštumas puiki proga vėl ko pareikalaut, - prašom man neįgaliųjų sąlygas. Nėštumai nebuvo lengvi, bet nei to reikėjo tada, nei gimus vaikam. Labai išlepom kai ant kožno kampo po prekybcentrį atsirado. Atrodo jau čia palengvėjimas, tai ne - man dar prašom aikštelę. O tarnybos, kuri nuo prekybcentrių pati atvažiuotų jūsų pasiimti į namus, patiestų raudoną kilimą ir po to su visais maišais parvežtų namo nereikia? Būtų dar patogiau. Nesuprantu - o vyrų šeimoj nėra ar kaip, kad nėščiai moteriškei vienai prekybcentry su didžiuliais maišais tąsytis reikia? Tai čia ne prekybcentrio ir ne įstatymo, o jūsų šeimos problema.

Teisingai sako, kad žmogui niekada nebūna gana. cool.gif
Papildyta:
QUOTE(Keiti @ 2008 01 05, 01:02)
Matosi, kad žmogus labai supranta, kas yra nėštumą lydintys nemalonūs, nors ir normalūs tokiu metu požymiai doh.gif "
*

Aišku - nepritaria reiškia nesupranta ir savo kailiu nepatyrė kas to yra cool.gif Naivuolė.
Papildyta:
QUOTE(Keiti @ 2008 01 05, 01:02)
ar tikrai Jums būtų taip apsunkintas gyvenimas, jeigu prie parduotuvės būtų keliatą vietų nėštukėms? cool.gif
*

Gyvenimas apsunkintas nebūtų, tik nematau jokio reikalo jų sulyginti su invalidumą turinčiais žmonėmis. Visos likusios vietos aikštelėje nebūtinai būna toli aikštelės kampe wink.gif
Keiti
QUOTE(feličitavas_tarakonas @ 2008 01 05, 00:34)
Aišku - nepritaria reiškia nesupranta ir savo kailiu nepatyrė kas to yra  cool.gif Naivuolė.
Gyvenimas apsunkintas nebūtų, tik nematau jokio reikalo jų sulyginti su invalidumą turinčiais žmonėmis. Visos likusios vietos aikštelėje nebūtinai būna toli aikštelės kampe wink.gif
*

Deja, šiuo metu tikrai labai daug automobilių ir labai dažnai likusios vietos tėra aikštelės gale.
Nieks ir nelygina nėščiųjų su invalidais, nematau reikalo, bet kažkodėl net autobusuose yra išskirtos vietos invalidams, seniems žmonėms, moterims su vaikais bei besilaukiančioms. Tai gal ir ten jos prilyginamos invalidams? Ne. Tiesiog įvertinus papildomus nepatogumus joms suteikiamos patogesnės vietos.
Ir apskritai, pagal šiuos Jūsų postus, regis privalome būti Marytėm Melninkaitėm ir bet kokiu atveju kentėti ir nesiskųsti, nes neva reikalaujam papildomo dėmesio. Sutinku, kad yra žmonių, kuriems visada dėmesio negana, net aš rašau iš savo varpinės, nes turėjau tikrai sunkų nėštumą-kas dažnai pasitaiko, tada tikrai supratimas ir pagalba man buvo labai reikalingi, o dabar nors ir laukiuosi, bet galėčiau kalnus versti. Beje, net ir su pirmu vaikeliu niekur neprašydavau, kad kas užleistų atsisėsti autobuse ar eilėje, kad ir kaip kartais netikėtai blogai pasidarydavo.
Sakyti, kad visos turi vyrus, kurie gali tampyti maišus irgi nelogiška - kai kurių vyrai yra jūreiviai, kiti - tolimųjų reisų vairuotojai, dar kiti komandiruotėse, kitos iš viso vyrų, deja, neturi - visko gyvenime būna, tai gal joms tupėti namuose ir visai neiti maisto pirkti, nes nuo ryto dirba, o po darbo baisiai daug žmonių.
Kvaki
Aš tik už tokias akcijas, kurios skatina visuomenės toleranciją ir supratingumą.
Ir tiesa pasakius keista skaityt, kitų tokius netolerantiškus postus unsure.gif
Juk čia ne lengvata, ne privilegijia, o tiesiog visuomenės skatinimas apsižvalgyti aplink save, pamatyti kiek toliau savo nosies, gal kitam yra sunkiau nei tau ir tiesiog jam suteikti tokias pat sąlygas apsilankyti, kad ir tame pačiame PC.

Niekas nesako, kad nėščios reikalauja tokios privilegijios, tiesiog žmonės skatinami sąmoningiau mastyti,o PC imasi iniciatyvos. Ju pora vietų prie PC pažymėtų lengvatiniu ženklu tai nieko baisaus. Svarbiausia, kad visi PC lankytojai suprastų kam jos skirtos ir nesidžiaugtų atri durų atsiradusiu plyšiu savo mašiniukui užstatyti.

PC jau pradėjo savo klientams pasijusti laukiamais sudarydami įv sąlygas įv. klientams, jau daugelyje didžiųjų PC yra WC invalidams, bei įrengti mamos kambariai, ir kasos yra platesnės invalido vėžimėliams pravažiuoti, ar atiradomos expres kasos skirtos vos kelis produktus perkantiems, kad jiem nereikėtų ilgai eilėse laukti.

Tik problema yra mumyse-klientuose. Ar tikrai suprantame kam tie ženklai pastatyti,kam šios lengvinančios priemonės skirtos? Ar tikrai nesitaikome įlysti į invalido automobilui skirtą stovėjimo vietą, į expres kasą su didžiuliu vežimu, į mamos kambarį, kad nereiktų laukti didesnių eilių kitur????

Esmė, ta, kad mūsų visuomenė turi pati susąmonėti ir tiesiog daugiau tolerancijos pasisemti. Patys mes turim suprasti, kad užleisdami vietą kitam elgiamės žmoniškiau.

Patti nereikalauju sau laisvesnės vietos, neprašau, kad eilėj kas užleitų, man to nereikia, bet žymiai maloniau, kai gali ramiai su paleliu sulčių apsipirkti greitai expres kasos, ar ar su vaikišku vežimėliu pravažiuoti pro platesnę kasą, taip pat apsidžiaugčiau, jei būtų ir automobilio stovėjimo vietos arčiau durų pažymėtos mamų ženklu.
Sakyčiau nereikia išskirti vien nestuke.gif , nes ir mamoms su mažais vaikais yra pakankamai daug problemų prekinantis, o juk tėčiai nevisada gali padėti, be to mūsų visuomenė į tokias beapsipirkinėjančias šeimas irgi kreivokai vis dar žiūri. Ne kartą teko išnaujo stotis į eilę, nes kol pagaudavau vaiką, mano vežimas jau iš eilės išstumtas buvo unsure.gif

Taigi paklauskime patys savęs ar mes esame pasiruošę tokiam tolerancijos žingsniui? Ar nepulsime statyti savo naujos mašinos, kad ir 5 min į vietą, kuri parodo,kad ir nestuke.gif ir mama čia yra laukiama?

Nemanau,kad reikia kažkokių įrodymų, kad būtent nestuke.gif čia pasistatė savo mašiną ir jai tikrai to reikia, juk ir tarybiniais laikais autobusuose būdavo vietos pažymėtos vaikų, ligonių ženklais, ir tikrai žmonės į jas sąmoningai nesisėsdavo,o jei atsisėsdavo, tai užleisdavo vietą tam, kam to labiau reikia.

Tereikia tik pradėti nuo savęs ir mes visi tapsim geresniais 4u.gif
freimule
QUOTE(Silvute @ 2008 01 04, 21:55)
o tai kuriu velniu tu su gresianciu nestumu, kai yra paskirtas lovos rezimas po parduotuves bastaisi ir su masina vazineji?
Paskirtas lovos rezimas, tai ir guli lovoje neieskojusi slieku tamsioje vietoje.
*

Brangioji Silvute, kitakart, kai busiu pirma trimestra nescia, butinai susisieksiu su Tavimi, kad nuvaziuotum i paruotuve nupirkti man maisto ir kt, ok? smile.gif Matai, vyras neturi galimybes kasdien su manim sedeti, buna, i komandiruotes savaitelei isvaziuoja.. O mamos juk neprasysiu, kad is Siauliu i Kauna man bulves veztu, m? blush2.gif Atsiprasau, buvau tikrai nesazininga ir nuvaziavau iki parduotuves ir ieskojau slieku tamsioj vietoj blush2.gif
Vit.Ka
Daugumos atsiliepimai itin netolerantiški...Nors ko norėt- gi LT gyvenam...ir lietuviais esam...
Ne visos jaučiasi gerai neštumo metu,
ne visos turi galimybė nedirbti neštumo metu,
ne visos neštukės būna pirmą kartą neščios (dažnai po darbo pasiemi vyresnėlį iš darželio, o po to į pardę...)
ne visų neštukių vyrai gali būti visada šalia (kad išlaikyti šeimą, vyras dirba daugiau, ir dažnai dirba ne LT)...
įprasto neštumo metu kelti galima ne daugiau nei 6 kg svorio...sudetingo neštumo metu tas svoris dar labiau apribojamas...
feličitavas_tarakonas
QUOTE(Keiti @ 2008 01 05, 02:02)
Ir apskritai, pagal šiuos Jūsų postus, regis privalome būti Marytėm Melninkaitėm ir bet kokiu atveju kentėti ir nesiskųsti, nes neva reikalaujam papildomo dėmesio.
*

Pagal mano postus nieko būti neprivalom, prašom neištraukinėti iš jų to, ko ten nėra. Juose rašiau, kad man tai NIEKADA nesukėlė ir nesukelia jokių patogumų. Jei būtų sukėlę, gal ir pritarčiau. Į parduotuves ir dabar pataikau (su vaikais), tai nereikia man atskirai pasakoti kokia baisi ir neįmanoma padėtis yra dabar. Jau dėl ko ko, bet dėl vietos aikštelėje kažkaip neteko patirti jokio nepatogumo.
Nėštumo metu aš gerai nesijaučiau wink.gif , tai nėra ko nurašinėti, kad jei nepritaria - tai jau tik puikiai jautėsi. Tiesiog tokios problemos kaip problemos (kad va nėra nėštukėm atskirų vietų) nekilo ir viskas. ne Marytės Melnikaitės stiprybė susidūrus su išbandymais, o tiesiog visiškas to išbandymo ar problemos nematymas ten, kur jos man nėra.
Sudėtingo nėštumo metu atsiprašau, bet pasikartosiu - nėra ko grūstis į sausakimšus prekybcentrius (ne tik dėl aikštelių). Jei jau būtinai reikia, galima gi šiek tiek ir laiką pasirankioti. Na bet sakykit kad neįmanoma. Hormonai daro savo, kai elementariausi dalykai atrodo didžiulės problemos biggrin.gif Aš už kad nėštukėms būtų pirmenybė eilėse, galų gale atsisėsti troleibusuose ar autobusuose, bet...čia kas lygino su troleibusais - jie juk nestoja arčiau ten, kurt patogiau nėščiai.
Man tai nebuvo jokia problema, net mintis nekilo tame įžvelgti problemos, vien dėl to prašyčiau nenusiinterpretuotii vertinant mano savijautas ar nėštumo lengvumus, nes jūs to nežinot. Jei tai nurašot "lietuvybei", tai nurašykit jai ir savo "rypavimus"...

O dėl įstatymo - priims jums tą įstatymą. Gi rinkimai artyn, reikia ir kokio populiaraus sprendimo, geros valios rinkėjam parodymo, smile.gif
Keiti
QUOTE(feličitavas_tarakonas @ 2008 01 05, 15:31)
Pagal mano postus nieko būti neprivalom, prašom neištraukinėti iš jų to, ko ten nėra. Juose rašiau, kad man tai NIEKADA nesukėlė ir nesukelia jokių patogumų. Jei būtų sukėlę, gal ir pritarčiau. Į parduotuves ir dabar pataikau (su vaikais), tai nereikia man atskirai pasakoti kokia baisi ir neįmanoma padėtis yra dabar. Jau dėl ko ko, bet dėl vietos aikštelėje kažkaip neteko patirti jokio nepatogumo.
Nėštumo metu aš gerai nesijaučiau wink.gif , tai nėra ko nurašinėti, kad jei nepritaria - tai jau tik puikiai jautėsi. Tiesiog tokios problemos kaip problemos (kad va nėra nėštukėm atskirų vietų) nekilo ir viskas. ne Marytės Melnikaitės stiprybė susidūrus su išbandymais, o tiesiog visiškas to išbandymo ar problemos nematymas ten, kur jos man nėra.
Sudėtingo nėštumo metu atsiprašau, bet pasikartosiu - nėra ko grūstis į sausakimšus prekybcentrius (ne tik dėl aikštelių). Jei jau būtinai reikia, galima gi šiek tiek ir laiką pasirankioti. Na bet sakykit kad neįmanoma. Hormonai daro savo, kai elementariausi dalykai atrodo didžiulės problemos biggrin.gif Aš už kad nėštukėms būtų pirmenybė eilėse, galų gale atsisėsti troleibusuose ar autobusuose, bet...čia kas lygino su troleibusais - jie juk nestoja arčiau ten, kurt patogiau nėščiai.
Man tai nebuvo jokia problema, net mintis nekilo tame įžvelgti problemos, vien dėl to prašyčiau nenusiinterpretuotii vertinant mano savijautas ar nėštumo lengvumus, nes jūs to nežinot. Jei tai nurašot "lietuvybei", tai nurašykit jai ir savo "rypavimus"...

O dėl įstatymo - priims jums tą įstatymą. Gi rinkimai artyn, reikia ir kokio populiaraus sprendimo, geros valios rinkėjam parodymo,  smile.gif
*

Aš manau teisingai perskaičiau: "Man tai NIEKADA nesukėlė ir nesukelia jokių patogumų. Jei būtų sukėlę, gal ir pritarčiau.
...neteko patirti jokio nepatogumo."
Pasakysiu tik tiek, kad jeigu Jums tai nesukėlė nepatogumų - tikrai nereiškia, kad ir kitoms nesukelia. Aš manau, kad man nesutrukdytų kelios papildomos vietos nestuke.gif automobiliams. Būkime visuomeniški. wink.gif
Bekasė
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 05, 14:14)
Brangioji Silvute, kitakart, kai busiu pirma trimestra nescia, butinai susisieksiu su Tavimi, kad nuvaziuotum i paruotuve nupirkti man maisto ir kt, ok? smile.gif Matai, vyras neturi galimybes kasdien su manim sedeti, buna, i komandiruotes savaitelei isvaziuoja.. O mamos juk neprasysiu, kad is Siauliu i Kauna man bulves veztu, m?  blush2.gif  Atsiprasau, buvau tikrai nesazininga ir nuvaziavau iki parduotuves ir ieskojau slieku tamsioj vietoj  blush2.gif
*

o tai paprasta parduotuvele, kuriu pilna pirmame gyvenamuju namu aukste netinka - reikia trenktis i prekybos centra?
O pvz bulviu galima uzsipirkti maisais - atsinesiai pasidejai ir nebereikia sukti galvos kelis men ( per ta laika ir vyras is komandiruotes grizta)
Norint, visada rasi buda - nenorint ieskosiu priezasciu, kodel elgtis vienam ar kitaip tamstai "ne firma"
freimule
QUOTE(Silvute @ 2008 01 05, 20:48)
o tai paprasta parduotuvele, kuriu pilna pirmame gyvenamuju namu aukste netinka - reikia trenktis i prekybos centra?
O pvz bulviu galima uzsipirkti maisais - atsinesiai pasidejai ir nebereikia sukti galvos kelis men ( per ta laika ir vyras is komandiruotes grizta)
Norint, visada rasi buda - nenorint ieskosiu priezasciu, kodel elgtis vienam ar kitaip tamstai "ne firma"
*

Suprantu, kai yra daug pinigu, gali pirkelioti mazose parduotuvese, kur kainos po keliasdesimt centu uzkeltos. Gali sakyti, kad as ieskau slieku, bet manau, kad mano teise-vaziuoti ten, kur didesnis pasirinkimas (Dievuliau, turedama 2 vaikus turetum buti pakankamai pasidomejusi nestukiu savijauta ir suprasti, kad reikia plataus asortimento, norisi pasizvalgyti ir rasti tai, ko nori). Bet nenukrypstant nuo temos... O kodel nepritarti? Manau, kad nuo keliu vietu nestukems BLOGIAU tikrai nebus, nesu maciusi, kad invalidu vietos visos butu uzimtos, bent jau kad visose uzim

"O dėl įstatymo - priims jums tą įstatymą. Gi rinkimai artyn, reikia ir kokio populiaraus sprendimo, geros valios rinkėjam parodymo,
tose stovetu invalidai.."-čia labai apsirikote smile.gif smulkiau nepasakosiu, vistiek neįdomu biggrin.gif
Bekasė
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 05, 22:06)
Suprantu, kai yra daug pinigu, gali pirkelioti mazose parduotuvese, kur kainos po keliasdesimt centu uzkeltos. Gali sakyti, kad as ieskau slieku, bet manau, kad mano teise-vaziuoti ten, kur didesnis pasirinkimas (Dievuliau, turedama 2 vaikus turetum buti pakankamai pasidomejusi nestukiu savijauta ir suprasti, kad reikia plataus asortimento, norisi pasizvalgyti ir rasti tai, ko nori). Bet nenukrypstant nuo temos... O kodel nepritarti? Manau, kad nuo keliu vietu nestukems BLOGIAU tikrai nebus, nesu maciusi, kad invalidu vietos visos butu uzimtos
*

labai teisingai pastebejai - turiu du vaikus. su pirmu visa nestuma buvo gresiantis persileidimas ir nuo penkto menesio maratonas: ligonines, vaistai ir aisku lovos rezimas. Ir nesinori tada po parduotuves tasytis ieskant didesnio pasirinkimo. Is viso isejimas is namu apsiribodavo 15 min suns isvedimu per pietus.
Todel ir nesuprantamas toksai issidirbinejimas "man lovos rezimas skyre todel sunku po parduotuves tases tampyti" Ir prekes pigesnes tikrai ne didziuosiose prekybos centruose.
Ir tas tavo poziuris tik atspindi dideles dalies visuomenes poziuri, kad jais privalo rupintis kiti, kai visu pirma pats zmogus privalo rupintis savimi.

O tokios vietos nescioms ir mamoms su mazais vaikais tikrai ne prie prekybos centru yra reikalingos, o prie polikliniku, ligoniniu, sodros ir dalies kitu valstybiniu istaigu, kur tenka lankyti ir kur tu negali pasirinkti kitos prie kurios yra patogesnis privaziavimas ar auto maziau pristatyta.
freimule
QUOTE(Silvute @ 2008 01 06, 00:25)
labai teisingai pastebejai - turiu du vaikus. su pirmu visa nestuma buvo gresiantis persileidimas ir nuo penkto menesio maratonas: ligonines, vaistai ir aisku lovos rezimas. Ir nesinori tada po parduotuves tasytis ieskant didesnio pasirinkimo. Is viso isejimas is namu apsiribodavo 15 min suns isvedimu per pietus.
Todel ir nesuprantamas toksai issidirbinejimas "man lovos rezimas skyre todel sunku po parduotuves tases tampyti" Ir prekes pigesnes tikrai ne didziuosiose prekybos centruose.
Ir tas tavo poziuris tik atspindi dideles dalies visuomenes poziuri, kad jais privalo rupintis kiti, kai visu pirma pats zmogus privalo rupintis savimi.

O tokios vietos nescioms ir mamoms su mazais vaikais tikrai ne prie prekybos centru yra reikalingos, o prie polikliniku, ligoniniu, sodros ir dalies kitu valstybiniu istaigu, kur tenka lankyti ir kur tu negali pasirinkti kitos prie kurios yra patogesnis privaziavimas ar auto maziau pristatyta.
*

Tai ateity, tikekimes, ne tik prekybos centru aikstelese tos vietos ir bus smile.gif kiekvienai savo, kas nori, tegu tamposi su tais maisais. teisingai buvo pastebeta, kad nescia buni ne visa gyvenima, galbut tik vieninteli karta ir tikrai malonu tureti privilegiju. Turiu pavyzdziu tokiu, kurios nestumo metu kaip tik skraidydavo ant sparnu, visur pestute, kokia dar masina! doh.gif tai sveikintina.. lengvas nestumas, tai ir pati kaip gyvsidabris.. Cia tas pats kaip: vienai tie vaikai gimsta taip lengvai, kad joms tai tas pats, kaip tualete pasedeti, o kitai sunku, todel praso epiduro, kad lengviau butu, neskaudetu. Manau, kad cia tas pats-nori-lakstyk pati, jei tau lengva.. O man sunku, tai kodel, po velniu, as negaliu pasinaudoti lengvatomis??? doh.gif
muminukas
QUOTE(Marko&Vitka Karnišauskai @ 2008 01 05, 13:25)
Daugumos atsiliepimai itin netolerantiški...Nors ko norėt- gi LT gyvenam...ir lietuviais esam...

*

drinks_cheers.gif kai bus daugiau tolerancijos, tai nė įstatymų ar taisyklių nereikės, kad nestuke.gif užleistų vietą, neužkištų automobilio statant aikštelėje ir pan.
Muera
Siaip butu grazu kad salia invalidu vietu pridetu ir nesciosioms/mamytem su mazuliukais 2.gif skirtas vietas, jokiu budu nenoreciau atimti vietos is tikrai neigalaus zmogaus... na nekalbant apie tuos bjaurybes su nuliovais mersais ir bmv'ais censored2.gif ir tiek... as tai pvz nesupykciau kad kasoje kartais be eiles praleistu, pora kartu teko palikt eile nes galva apsisukusi buvo smile.gif gerai kad vyras salia buvo, tai nors eiles nepraradau

taciau kol tu vietu nera nematau as dideles problemos, gal man pasiseke nestumas ne toks sudetingas, be komplikaciju, kol buvo lovos rezimas laukdavau kol vyras gris is darbo kad parnestu maisus, o siaip PC nebutina tu maisu gi tempti yra vezimeliai kuriuose galima vezti.. juokingai skamba skundai puse kilometro eiti del pora buteliu nestea... tai kokio velnio del nestea i akropoli vaziuot, degalinej nusipirk niekur eiti nereikes

jei nestumas neproblematiskas nematau del ko nestuke.gif turetu nevairuoti.. net keista tokia diskusija... niekad nebijojau vairuoti, eismo ir nebijau, uz vairo puikiai jauciuosi, tik teisybe siek tiek labiau pradejo nervinti visos vistos (kurios bijo eismo ir tik trukdo islindusios i gatve) ir ereliai (kurie vazineja visiskai be kulturos ir saugumo jausmo). Na, kiek skaiciau vaziuoti nepatartina tik del didesnes traumos tikimybes, viesasis transportas mano akimis visiskai nera saugesnis uz sava masiniuka

tiesiog mano nuomone wink.gif
Keiti
Pagalvojau dar vieną dalyką, kad iš tiesų viskas priklauso nuo mūsų pačių požiūrio, nuo tolerancijos bei supratimo, o labiausiai, ko gero, auklėjimo. Man niekada nebuvo sunku nei užleisti vietos ligotam, vyresniam, nėščiajai ar mamai su vaiku. Visada praledžiu pirmiausiai pro duris tokius žmones, man nesunku ir kito žmogaus nešulius užnešti kad ir iki penkto aukšto, nematau aš tame problemos. Net ir būdama lieknutė moteris, padedu sunkius vežimus užnešti į autobusą ar laiptinę, kažkaip gerai pasijuntu padariusi gerą darbą, net nuotaiką sau pasikeliu. Gal todėl į viską taip paprastai žiūriu ir džiaugiuosi, kad kažkam lengviau.
Chanson
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 06, 00:35)
O man sunku, tai kodel, po velniu, as negaliu pasinaudoti lengvatomis??? doh.gif
*

Jūs šitaip skundžiatės, tai tiesiog negaliu nepaklausti - o ar teko kada pastebėti kaip "gerai" ant mūsų šalies įstaigos ir įstaigėlės yra pritaikytos invalidams (ne apie baltųjų mersų raitelius kalbu, o žmones su fizine negalia)? Manot, kad jūsų nėštumas - sunkus išbandymas, bet jau vien dėl to, kad jis baigsis po kelių mėnesiu, neverta visko dramatizuoti šitaip.
Nevaikštančio žmogaus bėdos mašinoje nesimato, jo būseną išduoda tik geltonas ženkliukas ant lango. Bet ar dažnai jį pastebime? O ar dažnai norime jį pastebėti? Ar mūsų įstaigų laiptai pritaikyti žmonėms su ratukais? Ar daug matėte invalidams skirtų wc, išskyrus akropolyje ir statoile? Ar esate atkreipusi dėmesį, kad daugumos mūsų laiptinių nuvažiavimai vos tinkami dviratį nuleisti, o apie invalidus ir mūsų vaikų vežimus kažkas pamiršo. O kaip įvažiuoti neįgaliajam į puikujį žemagrindį troleibusą, kuris idealiai pritaikytas tokiems žmonėms, tik sustoja pusmetriu toliau nei turėtų...
Štai kur problemos, tik ar jos rūpi kažkam labiau negu pačiam skestančiajam?
Bet bent pabandykit įsivaizduoti, kaip ironiškai atrodo jūsų - nėštukės aimanos ir kančios šauksmas, tam nelaimėliui, kurio vėl nepamatęs vairuotojas sustojo pusmetriu toliau

O šiaip, aš už gerus darbus, pastebėtus žmones, tikrą žmogiškumą ir draugiškumą. Ir už tokias akcijas. Tik Toji Drama ne man. Nors irgi skauda, irgi norisi, irgi nelengva. Visuomet pravartu pagalvoti - bet ar tikrai man taip jau sunku ir taip jau nelengva, ar aš tikrai pats nelaimingiausias žmogus žemėje mirksiukas.gif Viskas (ir kančia, ir džiaugsmas) prasideda mūsų galvose mirksiukas.gif
freimule
QUOTE(*Rita* @ 2008 01 07, 01:27)
Jūs šitaip skundžiatės, tai tiesiog negaliu nepaklausti - o ar teko kada pastebėti kaip "gerai" ant mūsų šalies įstaigos ir įstaigėlės yra pritaikytos invalidams (ne apie baltųjų mersų raitelius kalbu, o žmones su fizine negalia)? Manot, kad jūsų nėštumas - sunkus išbandymas, bet jau vien dėl to, kad jis baigsis po kelių mėnesiu, neverta visko dramatizuoti šitaip.
Nevaikštančio žmogaus bėdos mašinoje nesimato, jo būseną išduoda tik geltonas ženkliukas ant lango. Bet ar dažnai jį pastebime? O ar dažnai norime jį pastebėti? Ar mūsų įstaigų laiptai pritaikyti žmonėms su ratukais? Ar daug matėte invalidams skirtų wc, išskyrus akropolyje ir statoile? Ar esate atkreipusi dėmesį, kad daugumos mūsų laiptinių nuvažiavimai vos tinkami dviratį nuleisti, o apie invalidus ir mūsų vaikų vežimus kažkas pamiršo. O kaip įvažiuoti neįgaliajam į puikujį žemagrindį troleibusą, kuris idealiai pritaikytas tokiems žmonėms, tik sustoja pusmetriu toliau nei turėtų...
Štai kur problemos, tik ar jos rūpi kažkam labiau negu pačiam skestančiajam?
Bet bent pabandykit įsivaizduoti, kaip ironiškai atrodo jūsų - nėštukės aimanos ir kančios šauksmas, tam nelaimėliui, kurio vėl nepamatęs vairuotojas sustojo pusmetriu toliau

O šiaip, aš už gerus darbus, pastebėtus žmones, tikrą žmogiškumą ir draugiškumą. Ir už tokias akcijas. Tik Toji Drama ne man. Nors irgi skauda, irgi norisi, irgi nelengva. Visuomet pravartu pagalvoti - bet ar tikrai man taip jau sunku ir taip jau nelengva, ar aš tikrai pats nelaimingiausias žmogus žemėje mirksiukas.gif Viskas (ir kančia, ir džiaugsmas) prasideda mūsų galvose mirksiukas.gif
*

Nelabai supratau-turbūt, Rita, siūlote,nežiūrėti į save-žiūrėti į tuos, kam blogiau, nei mums? Bet niekas į juos ir nespjovė doh.gif Jiems-VISADA pirmenybė.Tiesiog neatmetame galimybės kažkiek palengvinti savo pasikeitusio gyvenimo periodą.. Juk niekas nesako, kad konkuruosime su neįgaliaisiais, ar kad bandysime juos užgožti.. Beje, niekas pagalbos nesišaukia.. nepriims to įstatymo, tikrai nemirsime, priims-būsim patenkintos. Nemanau, kad mūsų visuomenė tapo tokiais stuobriais, kad neatsižvelgtų į tai, kad yra tokių, kuriems tikrai sunku ir tikrai yra padedančių į tą autobusą kažkaip įvažiuoti. O žiūrėti į viską iš vieno taško...taip pat, mano nuomone, nelogiška.. Vairuotojas nepamatė neįgaliojo, bet jis vairuoja ne tam, kad stebėtu, ar yra stotelėje neįgaliųjų, ar ne? Žiemą, kai nevalyti keliai, taip pat nelengva svirti ant šono, važiuoti per pūsnis, kad tik privažiuotum prie bordiūro.. Diskutuoti galima daug, skųstis gali visi, bet teisingai pastebėta-"tik ar jos rūpi kažkam labiau negu pačiam skestančiajam?"
Chanson
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 07, 16:01)
O žiūrėti į viską iš vieno taško...taip pat, mano nuomone, nelogiška.. Vairuotojas nepamatė neįgaliojo, bet jis vairuoja ne tam, kad stebėtu, ar yra stotelėje neįgaliųjų, ar ne?    Žiemą, kai nevalyti keliai, taip pat nelengva svirti ant šono, važiuoti per pūsnis, kad tik privažiuotum prie bordiūro.
*

na, jūs irgi žiūrite tik iš vieno taško. Kažkodėl nenorite matyti to, kas parašyta, o tik savo nuomonę - juk sakiau, kad pritariu akcijoms panašioms į šitą. Viskas, ką pasakyt norėjau - tai prakomentuot vieną vienintelį jūsų sakinį, kuris tikrai yra kupinas kančios ir nemalonių emocijų (bent jau toks įspūdis susidaro). Tačiau ginčytis - tikrai nenorėčiau.
Matyt tuo ir skiriamės (čia aš ne apie jus ir mane, o apie visuomenę mūsų) - vieni mato situacijas vien tik savo, kaip didžiausios problemos ir bėdos, kampu, kiti gi neužsimerkia ir ties tais, kuriems, ko gero, žymiai blogiau. Ivalidai - tėra vienas iš tų pažeidžiamųjų visuomenės sluoksnių. Ir, beje, paminėjau jį vien dėl to, kad jis nėra pats skaudžiausias. Antai, kol aktyviai skundžiamės kaip mums sunku savo pilvukus nešti, kažkas tokiu pačiu nelengvu (nėštumo) laikotarpiu, dar ir badauja. Kam lengviau?
Manot, esu neteisi, lygindama vienus su kitais (žinoma, gink Die jokiu būdu nelyginu jūsų asmeniškai su kažkuo asmeniškai)? Galbūt. Aš gi manau, kad mano požiūrio žmonėms yra puse milimetro lengviau gyventi, nes jų pačių problemos atrodo ne tokios ir didelės. O dar jeigu tam, kuris mano manymu, jaučiasi blogiau, dar ir padėt galiu - jaučiuosi dar geriau. Tai ar toks tas mano požiūris ir blogas? Tegul jis yra kaip Tado Blindos, žinoma, aš neišspręsiu žmonių problemų, bet ir susireikšminti nenorėčiau...
E.
Man butu labai praverte galimybe arciau pasiparkuoti, nes paskutiniais menesiais jauciausi biski drambliukas.... ax.gif
narita
man tikrai nemaisytu tos kelios vietos, prie didziuju p.centru, skirtos nestukems smile.gif tik tikiu, kad tikrai atsiras ne vienas ir ne du tokie, kurie nesilaikys tokiu zenklu nestuke.gif ir savo auto kis ir ten lotuliukas.gif bet as t.p. uz ir pasirasau ta peticija...
freimule
Siandien vaziavau i banka prie parduotuves. Ten pakankamai didele aikstele ir kokios 10vietu neigaliesiems. VISOS UZIMTOS. Specialiai praejau ir pasiziurejau, ar nors ant vienos lango yra lipdukas. manau, nesunkiai atspesit, ar buvo biggrin.gif
Vit.Ka
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 09, 14:21)
Siandien vaziavau i banka prie parduotuves. Ten pakankamai didele aikstele ir kokios 10vietu neigaliesiems. VISOS UZIMTOS. Specialiai praejau ir pasiziurejau, ar nors ant vienos lango yra lipdukas. manau, nesunkiai atspesit, ar buvo  biggrin.gif
*

tai čia taip ir turi būti...Mano manymu, kad ir su neštukių vietomis bus tas pats... Bus ir ne neščių neštukių ir neštukų atsiras...
Kiek kartų pačiai teko matyti, kad policijos patrulis irgi statosi neįgaliųjų vietoje...
freimule
Aha, per autopilota rode geriausias uzfiksuotas akimirkas, kai grubiai pazeidinejamos KET. Tai mentu dzipas stovejoskersai-per 2 neigaliuju vietas. Ten reikejo sugebeti taip pastatyti. O Kaune zinot metelica? Tai ten prie jos nelabai buna vietu, kur masina pastatyti, tai ka mentai-pacioj laisves alejoj, juk nebaudziami..
Mariuxas
Visu pirma, si tema yra beprasmiska, nes... I neigaliesiems skirtas vietas leidziama statyti visiems be isimciu. Tai gi kodel nescios moterys to daryti negaletu tongue.gif Kadangi turiu fizine negalia ir pats vairuoju automobili tai su ta beda susiduriu iptaingai daznai. Gyvenime esu mates tik pora kartu kai policija emesi sankciju, suvaldyti sita reiskini. Be to jei jums ir bus leista oficialiai statyti savo auto i neigaliuju vietas tai tas visvien nieko nekeis, nes jus paprasciausiai nerasite tokiu vietu laisvu, mat musu valstybeje "invalidai" labai remiami, tai gi nesunkiai susiperka mersus ir BMW ir stato i tas vietas biggrin.gif
Ir dar. Lipdukai, apie kuriuos kalbate, nera toks paprastas dalykas (nuejau i senukus,nuspirkau ir uzsiklijavau). Bent jau neigaliojo lipduka gali klijuoti jei turi leidima ir jei masinos registracijos pazymejime yra irasas leidziantis uzsiklijuoti lipduka. Manau, kad kazkokia tvarka turetu buti ir su nesciosios lipduku. Juk kitaip tai bet kur moteris galetu toki lipduka nusipirkusi uzsiklijuoti ir statyti i neigaliuju vietas. Ir net policininkas negales jos nubausti, juk ji galejo ir pries diena paniesteti,tai tokiu atveju, jokiu budu neiseis isoriskai nustatyti nescia ji ar ne tongue.gif
Seip as besalygiskai pritariu sei naujovei, tik jei bus kazkokia tvarka smile.gif
Chanson
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 09, 14:21)
Siandien vaziavau i banka prie parduotuves. Ten pakankamai didele aikstele ir kokios 10vietu neigaliesiems. VISOS UZIMTOS. Specialiai praejau ir pasiziurejau, ar nors ant vienos lango yra lipdukas. manau, nesunkiai atspesit, ar buvo  biggrin.gif
*

kad užėjo tokia tema, tai biški ne į temą papasakosiu. Sėdžiu lauko kavinėj vasarą - priešais yra automobilių stovėjimo aikštelė ir aišku, dvi vietos neįgaliesiems. Įvairuoja juodas blizgantis mersas. Nu, galvoju, invalidas atvažiavo blyn. Ir toks pyktis viduj apėmė. Po minutės atsidaro durys, lėtai išsirobščia vyriškis ir iš paskos išsitraukia... ramentus doh.gif Man buvo baisingai gėda, kad iškoliojau jį mintyse

O šiaip, kol žmonių sąmonė nepasikeis, jokios akcijos nepadės
Vit.Ka
QUOTE(Mariuxas @ 2008 01 10, 23:29)
Ir net policininkas negales jos nubausti, juk ji galejo ir pries diena paniesteti,tai tokiu atveju, jokiu budu neiseis isoriskai nustatyti nescia ji ar ne tongue.gif
Seip as besalygiskai pritariu sei naujovei, tik jei bus kazkokia tvarka smile.gif
*

Mariuk, yra neščiųjų įskaitos, į kurias registruoja neštukes. tai privalo padaryti bent iki 12 savaitės kiekviena besijaučianti nestuke.gif . tad neštumą patvirtina gydytojai, kurie išduoda neščiosios korteles.
Bekasė
QUOTE(Marko&Vitka Karnišauskai @ 2008 01 11, 12:49)
Mariuk, yra neščiųjų įskaitos, į kurias registruoja neštukes. tai privalo padaryti bent iki 12 savaitės kiekviena besijaučianti  nestuke.gif . tad neštumą patvirtina gydytojai, kurie išduoda neščiosios korteles.
*

sitas zodis juokingai skamba.
Gal zinai kokios sankcijos buna, jeigu nesikreipi iki 12 sav?
Vit.Ka
QUOTE(Silvute @ 2008 01 11, 16:46)
sitas zodis juokingai skamba.
Gal zinai kokios sankcijos buna, jeigu nesikreipi iki 12 sav?
*

nesupyk Silvute, bet tavo klausimas skamba gana kvailai...o sankcija-pačių neščiųjų ir būsimų vaikiukų sveikata.
freimule
Jo, nekibk cia prie menkiausio sh.. O as gavau savo kortele tik vakar, t.y, man jau 14 savaiciu... Bet pati kalta, nes nenuejau laiku pas gyd...
Bekasė
QUOTE(Ingule20 @ 2008 01 12, 12:05)
Jo, nekibk cia prie menkiausio sh.. O as gavau savo kortele tik vakar, t.y, man jau 14 savaiciu... Bet pati kalta, nes nenuejau laiku pas gyd...
*

nu tai ar buvo kokios sankcijos?
Man ginekologe irgi ne per pirma apsilankyma israse sia kortele - is pradziu atliko tyrimus, echoskopija... o kortele gavu tik gal ketvirtame menesy, kai rase siuntimo i ligonine del gresiancio persileidimo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.