Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cepelinai iš virtų bulvių
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Antri patiekalai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Ulė
na padekit mamos,vyras megsta cepelinus virtu bulviu su varske,o as nemoku ph34r.gif ,gal kas parasysit receptuka rolleyes.gif .aciu
Elena
essen.gif

Virtų bulvių cepelinai
Apie 10 bulviu išverdam su lupenom, dar karštos nulupamos ir sutrinamos arba dar geriau, kai sumalamos per mėsmalę. Idedame 4-5 šaukštus miltų, 2 kiaušiniai, pasudom ir gerai išminkom.Užverdam vandenį, aš į vandenį dedu dar šaukštą krakmolo. Is tešlos padarom paploteli delno dydzio, i jo viduri idedama įdaro.
Įdaras pagal skonį:
- smulkiai pjaustytas rūkytas kumpis;
-malta mėsa su prieskoniais ir smulkiai pjaustytais svogūnais, man dar patinka ne malta, o smulkiai sukapota;
-grybai apkepti su svogūnais;
-varškė ir ttttt.......
sulenkiam pusiau ir užspaudziam kraštus, sudedam i vandenį, verdam kol iškils į vandens paviršių.Valgom su spirgučiais ir (arba) grietine.

essen.gif
Ulė
aciu labai,lekiu daryt,ot,tai nudziuginsiu rolleyes.gif
Kriauklyte
Elena,gelbek patark. blink.gif Pabandziau vakar pasidaryti cepelinus pagal tavo recepta.Nu gavosi visiskas pravalas ph34r.gif .Issiviriau 6 dideles ir 4 normalias bulves atrodo turetu atitikti 10.Sutryniau jas.Taigi idejau 2 kiaus. ir 4 saukstus miltu.Taigi makalavau tesla.Pasidariau varskes idara vis snairuodama i tesla unsure.gif ,nes ji man buvo kazkokia itartina.Aisku kai pabandziau padaryti paploteli-supratau nieko is to nebus ohmy.gif .Tesla kibo prie ranku ir visai nelaike formos.Bandziau slapinti rankas,bet tai nepadejo.Taigi nusprendziau reikia daugiau miltu.Taigi pradejau deti miltus.Ir kuo daugiau ju dejau tuo didesne nesamone daresi. mad.gif Tesla ne kietejo,o atvirksciai deresi kazkoks kleisteris,glitus dalykas,kuris kibo prie sauksto prie visko.Finale sumaisiau visa koseliena su idaru ir bandziau virti.Taigi dejau su saukstu kaip kokia kramtoske. sad.gif Vienu zodziu...Siandien is tos teslos pabaigiau kepti blynus.Esu baisiai nelaiminga huh.gif nuo vakar vakaro.Nu niekaip nesuprantu kame mano klaida.Ar tai bulviu rusis,ar miltai kokie tai super gudrus.Nu niekaip nesuprantu.Gal teko kam suidurti su tokiais eksperimentais,patarkite.
Elena
Kriauklyte, net susigraudinau kai perskaičiau tavo žinute Net nežinau, man tai taip nebudavo.Aš rankas sutepu su aliejum. O miltų daug nereikia, neskanus jie po to buna, guminiai kažkokie... Reikia dar pabandyti, kantrybes tongue.gif sad.gif
san
man dar niekada nera pavyke ka nors (svilpikus pvz.) normaliai pagaminti is virtu bulviu teslos - visada buna per skysta, kad ir kiek miltu detum, beviltiskai limpa ir t.t.
kazi kur cia paslaptis?
Lona
Labas, man irgi taip būdavo. sad.gif Tik mes ne cepelinus, o kokorus darom. Tas pats tik kepti, o įdarą dedam grybų, ar virtos mėsos.Visai čiki gaunas. clap.gif Man su tešla irgi buvo problemų, bet padariau paprasčiau, po eilinio tešlos nesigavimo, perleidau jos darymą vyrui. Jis daro viską taip pat, tik kažkodėl, jam normaliai gaunasi. O tešlą daro tokią: bulvės (verdu pilną puodą, t.y. daug), 1 kiauš. (jei dėsi daugiau bus nesąmonė), vegetos, druskos, miltų (tikrai nedaug, ant puodo bulvių kokia stiklinė). Ir viskas. ph34r.gif O dabar labai susižavėjau tokia tešla: 1pok. cepelinų mišinio ir dedesis bulvių tarkių, man labai patinka. Juos taip pat galima ir su varške daryti. Arba apskritai imk cepelinų mišinio ir nesuk sau galvos, visai nieko gaunas. Mes valgom thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
ostra
As i tesla nededu kiausiniu,o vietoj miltu dedu krakmola.Iseina labai gerai.Sekmes virtuveje!
Kriauklyte
Kaip gerai,aciu uz patarimus.Palauksiu ikvepimo ir vel bandysiu. biggrin.gif
toja
Man jei darau tešlą tik iš miltų irgi limpa, reik dėt nors šaukštą ar du krakmolo, tada ne taip limpa ir netgi galima padaryt kočiojama tešlą jei reikia. o kai darua cipelinus, ati aš krakmolo į vandenį dededu, bet kai padarau cipelinus, juos krakmole pavolioju, tada nesigauna "pasišiaušę", o krakmolo į vandenį dedu tik kai darau tarkuotų bulvių cipelinus.
manyte
QUOTE (dovvlc @ 2004 01 16, 09:30)
Labas, man irgi taip būdavo. sad.gif Tik mes ne cepelinus, o kokorus darom. Tas pats tik kepti, o įdarą dedam grybų, ar virtos mėsos.Visai čiki gaunas. clap.gif Man su tešla irgi buvo problemų, bet padariau paprasčiau, po eilinio tešlos nesigavimo, perleidau jos darymą vyrui. Jis daro viską taip pat, tik kažkodėl, jam normaliai gaunasi. O tešlą daro tokią: bulvės (verdu pilną puodą, t.y. daug), 1 kiauš. (jei dėsi daugiau bus nesąmonė), vegetos, druskos, miltų (tikrai nedaug, ant puodo bulvių kokia stiklinė). Ir viskas. ph34r.gif O dabar labai susižavėjau tokia tešla: 1pok. cepelinų mišinio ir dedesis bulvių tarkių, man labai patinka. Juos taip pat galima ir su varške daryti. Arba apskritai imk cepelinų mišinio ir nesuk sau galvos, visai nieko gaunas. Mes valgom thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

Pritariu. Man irgi su ta, o ir mieline tesla nelabai pavyksta, o , va, vyrui jos visada puikiai pasiseka, nors daugiau jis praktiskai nieko valgomo nedaro. Taigi - teslos dabar tik vyro reikalas. Pabandykit ir kitos sita metoda - turetu suveikt.
jurge
QUOTE (Elena @ 2004 01 12, 13:03)
essen.gif
[color=purple]
Virtų bulvių cepelinai
Apie 10 bulviu išverdam su lupenom, dar karštos nulupamos ir sutrinamos arba dar geriau, kai sumalamos per mėsmalę. Idedame 4-5 šaukštus miltų, 2 kiaušiniai, pasudom ir gerai išminkom.Užverdam vandenį, aš į vandenį dedu dar šaukštą krakmolo. Is tešlos padarom paploteli delno dydzio, i jo viduri idedama įdaro.

As taip pat panasiai tesla darau, tik va pastebejau, kai siltas bulves sutrinu, tai ir man nelabai gaunasi, o karta pabandziau atvesinti, viskas daug puikiau ejosi......--Resize_Images_Alt_Text--
Tai turbut slypi ne vien tik recepte, bet ir labai nuo seimininkes ranku priklauso (vienu zodziu, kaip kas priprates ar igudes)......vos ne filosofiskai cia man gavosi... biggrin.gif
traliabum
vaje, moterys, as suzaveta... is kur pas jus tiek ikvepimo gaminti? rolleyes.gif as va oer dvejus vedybinio gyvenimo metus dar ne kart vyreliui paprastu cepelinu nesu virus, o apie imantresnius ne pagalvot nedrystu cool.gif

alma
Pritariu-man irgi nesigauna virtų bulvių didžkukuliai,bandžiau ir cepelinų mišinį,tas pats š...O taip mėgstu didžkukulius,tai perku gatavus. g.gif
rikitikitaki
O as darau visad tik is zaliu bulviu - man jie skaniausi ir visada gerai gaunasi wink.gif
Lona
Aš tai kaip jau ir minėjau darau perpus: pusę mišinio, pusę bulvių. Tikrai gerai gaunasi. thumbup.gif thumbup.gif
ulaa
Labi daug priklauso ir nuo bulviu rusies,jei perkat turguje,kalauskit kas turi amerikankos,pamatysit,gausis visi cepelinai.Geltonos bulves verdant labiau sukrenta ir nebuna tokios lipnios.As bulves verdu su lupenomis,atsaldau ir tik tada nulupusi sumalu per mesmale 2 kartus,dedu 1 kiausini ir pora saukstu krakmolo,visada pavyksta.PABANDYKIT MALTI BULVES 2 KARTUS,PAMATYSIT SKIRTUMA thumbup.gif
Jolkiux
nu geras kaip tik uzkaiciau vandeni cepelinams sakau kol uzvirs paskaitinesiu kas ka gero sneka ir se tau kad nori is kart randu temele apie cepelinus... thumbup.gif
skaniausi gaunas su virtom bulvem daugmaz santykiu 1:1 bet siaip butu gerai kad zaliu but daugiau gal netgi 1:2 .... labai svarbu gerai nusunkti bulves kai sutarkuoji...
turi buti ne perdaug sausa ir ne perdaug slapia mase... po to sudedi visas virtas( geriausia sumalti mesmale bet galima ir grustuve sugrusti) ir zalias bulves dar koki 0.5 stiklines bulviu krakmolo ,druskos pagal skoni viska gerai ismaisai ir vsio
farsa tai kaip kotletams tik be kiausiniu ir dziuveseliu
kas liecia varskes paruosima tai nelabai verdu su varske negaliu papasakot
viskas darom cepelinus ir verdam skanaus biggrin.gif thumbup.gif
Asta
Pasakykit Jus man, neishmanelei kaip ten su tuo cepelinu mishiniu elgtis. I vidu reikia deti apdorota koki nors idara ar galima kaip paprastiems cepelinams deti farsha? g.gif
ulaa
Koki nori toki dek,as dedu virta malta pakepinta su svoguneliais mesyte,galima deti farsa ar varske.
bravada
patarkit man kodel verdant cepelinai suira.atrodo darau viska su meile bet nesigauna ir viskas.na sveciui nepaduosi ,mesa matosi arba dar geriau net iskrenta doh.gif
Lukutis
QUOTE (bravada @ 2004 11 29, 00:53)
patarkit man kodel verdant cepelinai suira.atrodo darau viska su meile bet nesigauna ir viskas.na sveciui nepaduosi ,mesa matosi arba dar geriau net iskrenta doh.gif

pabandyk i mase ideti pora saukstu krakmolo. blink.gif
turetu buti gerai wub.gif
Elena
Aš irgi į vandenį dedu krakmolą.Kai mase spaudi, tas skystis pastovi, ir ant dugno lieka krakmolas.Va būtent jį aš ir sudedu biški į vandenį, biški į mase. O dar, jei darau ne virtų bulvių cepelinus, į mase visada dedu varškes.Masė tada balta, minkšta, ir niekada cepelinai nesuyra. Vat. rolleyes.gif
bravada
aciu jums tikrai pabandysiu su varske,o kiek det,ir kokios riebios ar liesos. sad.gif
rudaake
parduotuveje buna toks pakelis,ant kurio taip ir uzrasyta CEPELINAI.dar buna visokiu blyneliu,picos,zemaiciu,bulviniai blynai(panasi pakuote).
ten tokie milteliai yra,uzpili su vandeniu,paminkai ir lipdai cepelinus.jie labai greit isvira.(per 30 min. visas darbas padarytas:)).ir tikrai skanus gaunasi.cia kai tingiu krapstytis su tom bulvem:)
Bitulka
QUOTE (bravada @ 2004 11 29, 22:36)
aciu jums tikrai pabandysiu su varske,o kiek det,ir kokios riebios ar liesos. sad.gif

dek bet kokia, kokia labiau patinka...
Va as tai kai darau su varske, tai i pacia varske idedu paspirgytu parukytu lasiniuku su keptais svoguniukais... gal kam keistai atrodys bet man tai niam niam thumbup.gif
Elena
QUOTE (bravada @ 2004 11 29, 22:36)

Aš dedu ant akies kaip sakoma.Pvz dariau daug, visa puoda, dejau visą pokelį. Imu riebesne, nes ji geriau išsimaišo. Tikrai pabandyk, labai skanu smile.gif
smike
QUOTE (san @ 2004 01 16, 11:18)
man dar niekada nera pavyke ka nors (svilpikus pvz.) normaliai pagaminti is virtu bulviu teslos - visada buna per skysta, kad ir kiek miltu detum, beviltiskai limpa ir t.t.
kazi kur cia paslaptis?

As i tokius gaminius is virtu bulviu visada idedu krakmolo, tada tesla nors ir minksta, bet prie ranku ne trupucio nelimpa ir miltu daug nereikia! wink.gif
Burbulytis
Labai noreciau paprasyti, kad kas parasytumet, kaip daryti virtu bulviu cepelinus proporcijas, kaip daryti, ir ar apsieisiu be krakmolo...Buciau labai dekinga, mat nesam cepelinu fanai, tai ir neteko daryti virtu, bet uzsinorejau pabandyti...Svarbu bulviu tesla, vidu tai jau kaip ir visu, padarysiu aisku.
Amalia
QUOTE(Burbulytis @ 2005 04 15, 22:43)
Labai noreciau paprasyti, kad kas parasytumet, kaip daryti virtu bulviu cepelinus proporcijas, kaip daryti, ir ar apsieisiu be krakmolo...Buciau labai dekinga, mat nesam cepelinu fanai, tai ir neteko daryti virtu, bet uzsinorejau pabandyti...Svarbu bulviu tesla, vidu tai jau kaip ir visu, padarysiu aisku.
*

Jei nenori krakmolo dėti, dėk miltų - jokio skirtumo.Proporcijos priklauso nuo bulvių dydžio ir rūšies, nuo kiaušinio dydžio.Grubiai paėmus: 8 bulvės, 1 kiaušinis , 2 šaukštai miltų ar krakmolo, druskos. Bulves su lupenom išvirti, nulupti, sugrūsti, įmusti kiaušinį ir dėti pagal reikalą miltu ar krakmolo.Tešla turi laikytis ir prie rankų nelipti.O kodėl be krakmolo?Ar nerandi pirkti?
Įdarui patartina imti virtą mėsą, varškę.Virti ant silpnos ugnies, kad neiširtų.Austrijoje daro Marilės kleckus - į vidų deda pusę abrikoso, o vietoj kauliuko- cukraus gabaliuką.Jie daro taip ir su slyvom.Paskui valgo su grietinėle ar lydytu sviestu ir cinamonu.Jie daromi apskriti.Beje, mano Mama iš virtų bulvių visada apskritus darydavo.
P.S. Čia apie Marilės kleckus parašiau Destruktoriui, kad jis toks mielas ir virti mėgsta.
Burbulytis
Amalia, sirdigai dekoju 4u.gif !!!
Krakmolo tai neieskojau per daug, gal ir yra, bet neuzkliuvo... 4u.gif
Dikse
QUOTE(bravada @ 2004 11 28, 23:52)
*

dar gali buti viena priezastis,jokiu budu nevirti cepelinu uzdengus dangciu
smike
Arba per stipri ugnis ir viskas labai kunkuliuoja! mirksiukas.gif
kisule
o aš dedu į virtų bulvių cepelinus ne miltus o tik krakmolą ir tada gaunasi thumbup.gif thumbup.gif
Dyna
Bandžiau padaryti cepelinus tik iš virtų bulvių ir krakmolo (nes vaikas alergiškas kiaušiniams) ir jie puode tiesiog ištirpo cry.gif Kokia gėda nemoku cepelinų daryti. sad.gif
ultraviolet
gal čia nuo bulvių rušies priklauso g.gif Nes aš dedu tik tą krakmolą kur lieka su tuo skysčių, kai išspaudžiam trintas bulves, kartais kiaušinį, bet visada labai gražus, nei karto nesuiro(tfu-tfu) mirksiukas.gif
Aurute
Mano šeimyna labai mėgsta cepelinus. Dažnai juos verdu. Tačiau labai norėčiau paįvairinti įdarus. Ką jūs dedat į cepelinus? user posted image
Esu girdėjusi apie morkų įdarą g.gif .
Kokere
Dar viena gudryve, kad cepelinai eskiltu i puoda ipilti puodelyje istirpinto krakmolo valgomaji sauksta tada vanduo ne taip kunkuliuoja ir cepelinai nesuira ax.gif
Elena
Varškės:
300g varškės
1 kiaušinis
1 šaukštas minkšto sviesto
0,5 šaukštelio mėtų arba smulkinto česnako
druskos
Varškę ištrinti su sviestu, kiaušiniu ir česnaku. Pasūdyti.
Grybų:
5 džiovinti arba 500g sūdytų grybų
2 svogūnai
100 g lašinukų
2 šaukštai džiūvėsėlių
Tiek sūdyti grybai tiek džiovinti iš pradžių pamirkomi apie 1 val. šaltame vandenyje ir paskui išverdami. Išvirti ir perplauti grybai sumalami mėsmale, lašinukai smulkiai supjaustomi, svogūnai supjaustomi ir pakepinami. Viską gerai išmaišyti.

Kopūstų ir grybų:
300g raugintų kopūstų
3 džiovinti grybai
2 svogūnai
4 šaukštai aliejaus
2 šaukšteliai vegetos prieskonių
1 lauro lapelis
druskos, pipirų
Grybus nuplauti ir 2 valandom užmirkyti, paskui išvirti tame pačiame vandenyje. Raugintus kopūstus susmulkinti ir sudėti į puodelį su grybais, įdėti lauro lapelį. Troškinti ant silpnos ugnies, kol suminkštės kopūstai. Susmulkintą svogūną pakepinti ir sudėti kopūstus į keptuvę(grybus išgriebti), įdėti vegetos prieskonių, pipirų, druskos. Grybus smulkiai supjaustyti ir vėl sudėti į kopūstus. Keptuvėje troškinti, kol išgaruos visas vanduo. Įdarą atvėsinti.

Dar esu valgius vien su grybų įdaru. Ir su vištieną, tiesiog vištienos gabaliukai su priskoniais ir viskas. O kažkadą valgiau su rūkytą dešra, na tokia kaip vytintą, supjaustyta ir gabaliukais.
Mama_Tania
Man pačiai ir mano šeimai labai patinka KEPTI CEPELINAI :

Bulves nulupti, sutarkuoti, nuspausti, tas skystis pastovi, ir ant dugno lieka krakmolas, kurį reikia įdėti i masę, įdėti druskos, įimušti 2 kiaušinius. Į faršą sudėti prieskonius, druską ir išmaišyti. Paimti nedidelį gabalėlį bulvių masės, padaryti paplotėlį ir įdėti faršą. Formuoti kaip cepelinus, tik truputį plokštesnius. Dėti į įkaitintą aliejų ir kepti.
Skanaus!
essen.gif
Mama_Tania
Aliejuje virti cepelinai su žuvimi

7,5 kg įprastos cepelinams ruošiamos bulvių masės.
Įdarui:
400 g šaldytos žuvies filė,
1 svogūnas,
50 g sviesto,
1 kiaušinis,
druskos,
pipirų.
Aliejaus virimui.

Šaldytą žuvį supjaustome nedideliais kubeliais, susmulkiname svogūną. Keptuvėje su sviestu kepame svogūną, įdedame žuvį, pipirų, druskos.
Paruošiame nedidelius cepelinus, juos išverdame įkaitintame aliejuje.
Elina
QUOTE(Mama_Tania @ 2005 08 17, 10:37)
Aliejuje virti cepelinai su žuvimi
*

wacko.gif blush2.gif
Papugele
QUOTE(Mama_Tania @ 2005 08 17, 11:33)

Bulves nulupti, sutarkuoti, nuspausti, tas skystis pastovi, ir ant dugno lieka krakmolas, kurį reikia įdėti i masę, įdėti druskos, įimušti 2 kiaušinius.
essen.gif
*

Ar virtų bulvių į juos nereikia?O koks skonis gaunas,ar gaunasi panašūs į virtus ir kitą dieną pašildytus keptuvėje?Ir ar kepant nesukepa neįkandamai,juk vistiek stori ir dar faršas turi viduj iškept? g.gif
Mama_Tania
QUOTE(Papugele @ 2005 08 17, 13:11)
Ar virtų bulvių į juos nereikia?O koks skonis gaunas,ar gaunasi panašūs į virtus ir kitą dieną pašildytus keptuvėje?Ir ar kepant nesukepa neįkandamai,juk vistiek stori ir dar faršas turi viduj iškept? g.gif
*

Virtu bulviu tikrai nededu, skonis aisku skiriasi nuo virtu cepelinu (kaip rasiau, man skaniau nei virti, bet negalima tiems, kurie skundziasi skrandziu). Pasildyti galima ir keptuveje ir mokrobangu krosneleje, kaip kam. Kepti ant vidutines ugnies po dangciu vidutinio dydzio
Shalimar
QUOTE(Mama_Tania @ 2005 08 17, 10:33)

Bulves nulupti, sutarkuoti, nuspausti, tas skystis pastovi, ir ant dugno lieka krakmolas, kurį reikia įdėti i masę, įdėti druskos, įimušti 2 kiaušinius. Į faršą sudėti prieskonius, druską ir išmaišyti. Paimti nedidelį gabalėlį bulvių masės, padaryti paplotėlį ir įdėti faršą. Formuoti kaip cepelinus, tik truputį plokštesnius. Dėti į įkaitintą aliejų ir kepti.
Skanaus!
essen.gif
*

Taigi cia tiesiog bulviniai blynai su mesa smile.gif
Aurute
Bulviniai blynai su mėsa būna kitos konsistencijos. Aš irgi tokius kepu, tik iškeptus dar patroškinu orkaitėje su grietinės padažu. Šeimyna labai mėgsta.
Mama_Tania
QUOTE(Shalimar @ 2005 08 17, 18:44)
Taigi cia tiesiog bulviniai blynai su mesa smile.gif
*

Ne, cia KEPTI CEPELINAI ! thumbup.gif Ir labai skiriasi nuo bulviniu blynu, juk paskaitykit:

BULVES NULUPTI, SUTARKUOTI, NUSPAUSTI , tas skystis pastovi, ir ant dugno lieka krakmolas, kurį reikia įdėti i masę, įdėti druskos, įimušti 2 kiaušinius. Į faršą sudėti prieskonius, druską ir išmaišyti. Paimti nedidelį gabalėlį bulvių masės, padaryti paplotėlį ir įdėti faršą. Formuoti kaip cepelinus, tik truputį plokštesnius. Dėti į įkaitintą aliejų ir kepti.
kisule
QUOTE(Aurute2 @ 2005 08 17, 20:14)
Bulviniai blynai su mėsa būna kitos konsistencijos. Aš irgi tokius kepu, tik iškeptus dar patroškinu orkaitėje su grietinės padažu. Šeimyna labai mėgsta.
*

o vandens truputį pili ar nereikia,valgiau vieną kartą man jie labai patiko thumbup.gif thumbup.gif bet pati niekad nedariau tongue.gif
Shiduh
o kada bulvės pasidaro tinkamos cepelinams?
Shiduh
dar pasakykit man neapsisvietėlei kaip daryti nevirtų bulvių cepus?? įdaro nereikia, tik tą bulvinę masę. ir galiu jau šiandien juos gaminti? tai yra ar bulvės jau tinkamos?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.