Įkraunama...
Įkraunama...

Mokslai užsienyje

QUOTE(Zuika Padukele15 @ 2007 11 05, 17:53)
na va lygtais isprendziau, sita funkcija issiskaido taip
(6x+28)(6x-27), o toliau 6x+28=0 & 6x-27=0


Aciuks, o kaip tu 28 gavai?
Atsakyti
sprendiniai yra: 3/4 (trys ketvirtosios) ir -7/9 (minus septynios devintosios) 4u.gif

as tokias lygtis visad sprendziu ne kaip amerikeiciai moko skaidyt vos ne speliojimo budu, o naudojant diskriminanta.

jei nori smulkiau tai parasysiu...
Papildyta:
QUOTE(Zuika Padukele15 @ 2007 11 05, 13:53)
na va lygtais isprendziau, sita funkcija issiskaido taip
(6x+28)(6x-27), o toliau 6x+28=0 & 6x-27=0



sita funkcija taip issiskaidyt negali, nes sudauginus sveikuosius skaicius 28 ir 27 tikrai niekaip 21 (kuris yra lygty) negausi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2007 11 05, 18:17)
sprendiniai yra: 3/4 (trys ketvirtosios) ir -7/9 (minus septynios devintosios)  4u.gif

as tokias lygtis visad sprendziu ne kaip amerikeiciai moko skaidyt vos ne speliojimo budu, o naudojant diskriminanta.

jei nori smulkiau tai parasysiu...
Papildyta:
sita funkcija taip issiskaidyt negali, nes sudauginus sveikuosius skaicius 28 ir 27 tikrai niekaip 21 (kuris yra lygty) negausi  4u.gif


Tai rasyk rasyk, arba i skaipa ilysk.
Atsakyti
diskriminanto formule D=b(kvadratu)-4ac (abc cia koeficientai)

o atsakymai gaunami du: vienas x1=(-b+saknis is D)/2a , kitas x2=(-b-saknis isD)/2a


taigi siuo atveju:

D= 1(kvadratu)-4x36x(-21)=3025

o atsakymai

x1=(-1+55)/2x36= 3/4
x2=(-1-55)/2x36= -7/9

gali patikrint istatydama juos i pradine lygti (bet as jau patikrinau mirksiukas.gif )

jei kur ko nesupratai tai rasyk. matieka mano arkliukas bigsmile.gif




Atsakyti
jau isprendem smile.gif as cia iki galo nebuvau daejus smile.gif turejo buti taip 36x(kvdr.) -27x+28x-21=0 ir toliau jau visi mokam
biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2007 11 05, 18:32)
diskriminanto formule D=b(kvadratu)-4ac  (abc cia koeficientai)

o atsakymai gaunami du: vienas  x1=(-b+saknis is D)/2a , kitas x2=(-b-saknis isD)/2a
taigi siuo atveju:

D= 1(kvadratu)-4x36x(-21)=3025

o atsakymai

x1=(-1+55)/2x36= 3/4
x2=(-1-55)/2x36= -7/9

gali patikrint istatydama juos i pradine lygti (bet as jau patikrinau  mirksiukas.gif )

jei kur ko nesupratai tai rasyk. matieka mano arkliukas  bigsmile.gif


Nu tu mane dabar visai susturmavai,Zuika man taip isprende (9x+7) (4x-3)




Papildyta:
QUOTE(MichGirl @ 2007 11 05, 18:32)
diskriminanto formule D=b(kvadratu)-4ac  (abc cia koeficientai)

o atsakymai gaunami du: vienas  x1=(-b+saknis is D)/2a , kitas x2=(-b-saknis isD)/2a
taigi siuo atveju:

D= 1(kvadratu)-4x36x(-21)=3025

o atsakymai

x1=(-1+55)/2x36= 3/4
x2=(-1-55)/2x36= -7/9

gali patikrint istatydama juos i pradine lygti (bet as jau patikrinau  mirksiukas.gif )

jei kur ko nesupratai tai rasyk. matieka mano arkliukas  bigsmile.gif


Nu tu mane dabar visai susturmavai,Zuika man taip isprende (9x+7) (4x-3)


Atsakyti
(9x+7) (4x-3)

cia gi ne galutinis lygties atsakymas, o tik isskaidymas mirksiukas.gif

jei issprestum

(9x+7) (4x-3)=0
9x+7=0 ir 4x-3=0


gausi ta pati atsakyma (tiksliau du atsakymus) ka gavau ir as. 4u.gif


tik man tas skaidymo metodas yra nepriimtinas, nes jei skaiciai nebutu sveiki arba labai dideli, tai su tuo skaidymu jau ne kas gautusi, o sprendziant su diskriminantu su bet kokiais skaiciais lengvai issisprendzia. Atsakymus gauni tuos pacius, jei tik teisingai isskaidei.
Atsakyti
Danguole, taigi toks atsakymas ir gaunasi
9x=-7
x=-7/9
o kitas 4x-3=0
4x=3
x=3/4 smile.gif
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2007 11 05, 18:43)
(9x+7) (4x-3)

cia gi ne galutinis lygties atsakymas, o tik isskaidymas  mirksiukas.gif

jei issprestum

(9x+7) (4x-3)=0
9x+7=0 ir 4x-3=0
gausi ta pati atsakyma (tiksliau du atsakymus) ka gavau ir as.  4u.gif
tik man tas skaidymo metodas yra nepriimtinas, nes jei skaiciai nebutu sveiki arba labai dideli, tai su tuo skaidymu jau ne kas gautusi, o sprendziant su diskriminantu su bet kokiais skaiciais lengvai issisprendzia. Atsakymus gauni tuos pacius, jei tik teisingai isskaidei.


Viskas mergaites dabar supratau, nes nedaskaiciau tavo MichGirl lygties atsakymo, bet tavo sprendimo variantas man visiskai nematytas.
Dabar jei galit paaiskinkit man kada mes dauginam pirma koeficienta su paskutiniu? Nezinau ar supratot mano klausima.
Sirdingai dekoju mergaites. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(MichGirl @ 2007 11 05, 11:43)
(tik man tas skaidymo metodas yra nepriimtinas, nes jei skaiciai nebutu sveiki arba labai dideli, tai su tuo skaidymu jau ne kas gautusi, o sprendziant su diskriminantu su bet kokiais skaiciais lengvai issisprendzia. Atsakymus gauni tuos pacius, jei tik teisingai isskaidei.



Matai, cia jau priklauso kokiu budu spresti yra reikalujama. Turi moketi abiem budais. Mes kai mokinomes apie kvadratine formule tada reikejo moketi spresti vienaip, o kai mokinomes skaidyti tada reikejo moketi taip ispresti
Atsakyti
QUOTE(Zuika Padukele15 @ 2007 11 05, 14:49)
Matai, cia jau priklauso kokiu budu spresti yra reikalujama. Turi moketi abiem budais. Mes kai mokinomes apie kvadratine formule tada reikejo moketi spresti vienaip, o kai mokinomes skaidyti tada reikejo moketi taip ispresti



na tas reikalaujama tai tik iki tam tikro lygio gali but, nes kaip ir sakiau, ka darytum jei tai butu ne sveiki skaiciai, o su kokiais 5 skaitmenim po kablelio. tada jau taip paprastai nesugalvosi iskart i ka issiskaido, ir isspresti greit lygties nesigaus. O sprendziant su D, yra juoda ant balto formule, i kuria istatai vet kokio dydzio skaicius ir gauni atsakyma per puse minutes smile.gif

danguolet, turbut pamirsai jau si sprendimo buda, nes bent jau mus LT mokyklose tai tik su D mokino sprest, o ne skaidant, butent del tu paciu priezasciu, kad tai neefektyvus sprendimo budas tam tikrais atvejais.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Tikiuosi nesupyksite, kad čia taip įsiterpsiu iš niekur nieko ax.gif

danguolet, baisiai susidomėjau, ką studijuoji? ax.gif Jei ne paslaptis žinoma mirksiukas.gif
Atsakyti