Įkraunama...
Įkraunama...

Kojos nykščio kaulinė išauga

QUOTE(kuku2 @ 2009 10 23, 17:43)
sveikos,

as tokios dideles problemos neturiu, tik siek tiek tie mano kauliukai islinde, labai netrukdo. Taciau mano mamos gana sunki situacija su jais, tad as nenoredama kad ir man sitai issivystytu kreipiuosi cia. Gal kas zinote kokiu prevenciniu patarimu, kaip to isvengti kad ateityje nebutu problemu?


Pažiurek idemus.com, yra ir kitu saitu,tik paieškok ,visokiu priemoniu yra. g.gif Profilaktikai gerai butu
silikoninius tarpupirščio plėtiklius nešiot laikas nuo laiko, mankštinti dažniau kojos,svarbu ankštu batu nenešiot, aš nešiodavau tai va man stipriai progresavo liga verysad.gif




Atsakyti
QUOTE(laponka @ 2009 10 23, 16:14)

  Frezija o dabar nesigaili , juk tiek laiko kentet reiks o po to dar kita koja? Ar didelis kauliukas buvo?Aš irgi darysiu kaire koja, dar pirštu korekcija.
Bijau kad vel nepabegciau.Aisku tureciau miliona tai daryčiau operacija kur nors  užsienyje , pagal naujasnius metodus. Yra gi visokiu biotechniniu varžtu,kurie išsityrpdo , o kaip paklausiau pas ta Zankina tai išpute akis, tipo mes neturim , o kai pasakiau kad pati nupirkčiau tai ne su jais nedarom. Tai va kas bus tas bus verysad.gif


Dabar dar anksti ką nors sakyt, bet manau, kad nesigailėsiu, kadangi padėtis su amžium negerėtų, o tik blogėtų. Deformacija pas mane vidutinė buvo, bet batai visi jau baisiai atrodė verysad.gif Varžtus man reikės išimti po 2,5 mėnesio.
Sėkmės 4u.gif , ir jei jau tikrai pasiryžai, tai nebėk smile.gif , tik išsiklausinėk viską detaliai, kad nebūtų po to kažko netikėto mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2009 10 23, 21:30)
Dabar dar anksti ką nors sakyt, bet manau, kad nesigailėsiu, kadangi padėtis su amžium negerėtų, o tik blogėtų. Deformacija pas mane vidutinė buvo, bet batai visi jau baisiai atrodė  verysad.gif Varžtus man reikės išimti po 2,5 mėnesio.
Sėkmės  4u.gif , ir jei jau tikrai pasiryžai, tai nebėk  smile.gif , tik išsiklausinėk viską detaliai, kad nebūtų po to kažko netikėto  mirksiukas.gif

Ačiu už palaikyma ax.gif Greičiausiai nepabegsiu, nusibodo kankintis verysad.gif ,bet daugiausiai rižto duota tai kad maniškis supratingas ir palaiko manes(nemegstu kai mane mato bejege) smile.gif Kantrybes tau ir sveik greičiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2009 10 23, 14:42)
Išgėriau Nimesil nuo skausmo ir nukrito iki 37.3, šiandien 37.2. Tai tokia neaukšta gal normalu  g.gif

Nimesilis labai geras vaistas, jis ne tik nuima skausma, bet ir turi priesuzdegiminiu savybiu, ypac kai skauda danti ar sanarius. O tavo atveju taip ir yra. Taciau temperatura yra zenklas gat gali buti isimetusi infekcija, tada yra paskiriami antibiotikai. Negydant infekcijos , gali istikti sepsis ir niekas jau nepades, juokauti tikrai neverta. Kai konsultavausi pas Gaveli Kardiolitoje, jis man dave atmintine, kuri yra iteikiama besioperuojantiems VGPUL. Ten yra parasyta:' Jei pooperaciniame periode pakilo temperatura ar atsirado nenormalus skausmas zaizdu srityje, ar permirko tvarsciai, butina kreiptis i poliklinika ar i gydymo istaiga kur jums buvo atlikta operacija". As tai siulau pasisikambinti i greitaja, jie ten telefonu konsultuoja, vis tik savaitgalis, o jei laikysis zema tempertura kreiptis pas seimos daktare. Kazkur turejau Gavelio mobilu. Siaip, is tavo aprasymo, kaip tave operavo ir koks pooperacinis periodas supratau, kad tau padaryta sudetinga procedura. Zodziu laikykis ir kaip tau sekasi pasakyk, lauksiu g.gif
Atsakyti
QUOTE(39and69 @ 2009 10 24, 15:31)
Nimesilis labai geras vaistas, jis ne tik nuima skausma, bet ir turi priesuzdegiminiu savybiu, ypac kai skauda danti ar sanarius. O tavo atveju taip ir yra. Taciau temperatura yra zenklas gat gali buti isimetusi infekcija, tada yra paskiriami antibiotikai. Negydant infekcijos , gali istikti sepsis ir niekas jau  nepades, juokauti tikrai neverta. Kai konsultavausi pas Gaveli Kardiolitoje, jis man dave atmintine, kuri yra iteikiama besioperuojantiems VGPUL. Ten yra parasyta:' Jei pooperaciniame periode pakilo temperatura ar atsirado nenormalus skausmas zaizdu srityje, ar permirko tvarsciai, butina kreiptis i poliklinika ar i gydymo istaiga kur jums buvo atlikta operacija". As tai siulau pasisikambinti i greitaja, jie ten telefonu konsultuoja, vis tik savaitgalis, o jei laikysis zema tempertura kreiptis pas seimos daktare. Kazkur turejau Gavelio mobilu. Siaip, is tavo aprasymo, kaip tave operavo ir koks pooperacinis periodas supratau, kad tau padaryta sudetinga procedura. Zodziu laikykis ir kaip tau sekasi pasakyk, lauksiu g.gif



Ačiū už rūpestį 4u.gif Šiandien ryte temperatūros nebuvo, bet kai dienos metu pašokinėju ar paropinėju nuleidus koją, tai ji visa pamėlynuoja, kraujas plūsteli į apačią ir matyt dėl to temperatūra pakyla, plius nenormalus galvos skausmas po spinalinės, matyt, irgi prisidėjo prie temperatūros doh.gif Paskambinau aš gyd. Gaveliui, liepė sėdėt koją iškėlus (deja, ne visada išeina su mažu vaiku namie doh.gif ), kad mėlyna koja, sakė normalu - po operacijos sutrikusi kraujotaka, o temperatūra, nes uždegimas kojoj, gert nimesili ir jei blogės, skambint. Na bet neblogėja lyg ir unsure.gif Galvos jau šiandien neskauda, na o koja mėlyna ir skausminga. Dabar va temperatūra tokia apie 37.2.
Dėl operacijos sudėtingumo, tai nemanau, kad sudėtinga, pedikiūras ilgiau trunka biggrin.gif . Iš tiesų, tai atstatė pėdos kaulą, kuris po didžiuoju pirštu (kaip tiksliai jis vadinasi, nepasakysiu unsure.gif ), į vietą ir jį priveržė dviem varžtais.
O kaip tau darė operaciją? Kiek pamenu, nebuvai visai patenkinta rezultatu g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(*Frezija* @ 2009 10 24, 16:52)
Ačiū už rūpestį  4u.gif Šiandien ryte temperatūros nebuvo, bet kai dienos metu

As visiskai buvau visiskai nepatenkinta operacija, ir konsultacijos metu man ta patvirtino chirurgai, kad buvo parinktas blogas metodas. Taigi del tos nesekmes,todel perskaiciau labai daug literaturos ir pakartotinai ejau konsultuotis pas kelis chirurgus, reikalavau kad detaliai man paaiskinti ka darys, ir po to dar ziuredavau medicinine literatura apie siulomo metodo privalumus ir trukumus. Man buvo alikta Shede osteotomija, tai reiskia kad nupjautas atsikises kauliukas, to kaulo kaip tu sakai "kuris po didžiuoju pirštu" jis vadinams pirmuoju padikauliu. Pagal tavo pooperacini laikotarpi, tau turejo buti atlikta Lapidus proceduta, gali You ture baziureti "Lapidus animation" filmukas yra. O gal as klystu, israse juk gali paziureti? Jei gali parasyk, prasau, tiesiok idomu, ir turiu daug literaturos apie sio tipo operacijas.
Atsakyti
QUOTE(39and69 @ 2009 10 24, 16:12)
As visiskai buvau visiskai nepatenkinta operacija, ir konsultacijos metu man ta patvirtino chirurgai, kad buvo parinktas blogas metodas. Taigi del tos nesekmes,todel perskaiciau labai daug literaturos ir pakartotinai ejau konsultuotis pas kelis chirurgus, reikalavau kad detaliai man paaiskinti ka darys, ir po to dar ziuredavau medicinine literatura apie siulomo metodo privalumus ir trukumus. Man buvo alikta Shede osteotomija, tai reiskia kad nupjautas atsikises kauliukas, to kaulo kaip tu sakai  "kuris po didžiuoju pirštu" jis vadinams pirmuoju padikauliu. Pagal tavo pooperacini laikotarpi, tau turejo buti atlikta Lapidus proceduta, gali You ture baziureti "Lapidus animation" filmukas yra. O gal as klystu, israse juk gali paziureti? Jei gali parasyk, prasau, tiesiok idomu, ir turiu daug literaturos apie sio tipo operacijas.


Oho, kaip nefainai, kad likai nepatenkinta verysad.gif O kas tave operavo?
Na man, kiek žinau, nieko nenupjovė schmoll.gif tik atstatė į vietą. Išraše parašyta: Arthrodesis metatarsocuneiformis I sin blink.gif Neįsivaizduoju, kaip tai suprast g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Frezija*: 24 spalio 2009 - 16:24
QUOTE(*Frezija* @ 2009 10 24, 17:24)
Oho, kaip nefainai, kad likai nepatenkinta  verysad.gif O kas tave operavo?
Na man, kiek žinau, nieko nenupjovė  schmoll.gif tik atstatė į vietą. Išraše parašyta: Arthrodesis metatarsocuneiformis I sin  blink.gif Neįsivaizduoju, kaip tai suprast  g.gif


Mane operavo Zukauskas, niekam jo nepatarciau, jis dar dirba Seskines poliklinikoje. Anot Gavelio jis nieko nepadare o tik inese uzdegima, del kurio kentejau skausmus puse metu, o peda vis tiek nedaili. Net trys chirurgai rekomendavo operuoti peda antra karta. Vienas is ju buvo Gavelis, be kita ko Gavelis butu operaves mane tokiu pat metodu kaip dare ir tau.
Del tavo atvejo, Zodis artrodesis reiskia sanario panaikinima (paziurek wikipedijoje) o zodis metatarso.. I sin reiskia pirma padikauli. Vadinasi as spejau teisingai si opecija dar vadinama Lapidus operacija. Ji visai neseniai pradeta naudoti medicinineje praktikoje, todel dar mazai istyrineta. Jos pliusai yra tie, kad beveik pilnai atstatoma deformacija ir kauliukas nebegryzta atgal. Manau pastebi kad peda zymiai dailesne. Taciau pooperacinis laikas skausmingas ir koja tinsta. Kad sumazinti tinima ir pagerinti gyjima siulo peda laikyti iskelta. Nes kuo maziau istinus, tuo geriau veikia kraujotaka ir tuo greiciau gyja. Sios operacijos metu tau ne tik atpiove ta kauliuka kaip ir man, taciau dar atliko du pirmo padikalio piuvius, kuriu metu atstate pirma padikauli i teisinga padeti, ir sutvirtino dviem galingais varztais ties tais piuviais, kad ipiauti kaulai gerai suaugtu. Tau atlikta viena is naujesniu ir sudetingu operaciju, todel labai svarbu neminti pedos tol, kol to neleis gydytojas, kad kaulai suaugtu teisingai.
Paziurek filmuka apie savo operacija, vaizdelis nebaisus nes animuotas

http://www.youtube.c...17Eda291U&hl=lt

Sekmes gyjant, 4u.gif jei pasveiksi po operacijos, saugosi save, nebus komplikaciju, bus viskas gerai, nes kauliukai niekad neatsistatys, o randai po kurio laiko pabala ir ju nebesimato.
Be je turiu detalias instrukcijas apie pooperacini laikotarpi po sios operacijos anglu kalba, ka ir kodel reikia daryti, kokias manksteles ir t.t.


Atsakyti
QUOTE(39and69 @ 2009 10 24, 19:55)
Mane operavo Zukauskas, niekam jo nepatarciau, jis dar dirba Seskines poliklinikoje. Anot Gavelio jis nieko  nepadare o tik inese uzdegima, del kurio kentejau skausmus puse metu, o peda vis tiek nedaili. Net trys chirurgai rekomendavo operuoti peda antra karta. Vienas is ju buvo Gavelis, be kita ko Gavelis butu operaves mane tokiu pat metodu kaip dare ir tau.
Del tavo atvejo, Zodis artrodesis reiskia sanario panaikinima (paziurek wikipedijoje) o zodis  metatarso.. I sin reiskia pirma padikauli. Vadinasi as spejau teisingai si opecija dar vadinama Lapidus operacija. Ji visai neseniai pradeta naudoti medicinineje praktikoje, todel dar mazai istyrineta. Jos pliusai yra tie, kad beveik pilnai atstatoma deformacija ir kauliukas nebegryzta atgal. Manau pastebi kad peda zymiai dailesne. Taciau pooperacinis laikas skausmingas ir koja tinsta. Kad sumazinti tinima ir pagerinti gyjima siulo peda laikyti iskelta. Nes kuo maziau istinus, tuo geriau veikia kraujotaka ir tuo greiciau gyja. Sios operacijos metu tau ne tik atpiove ta kauliuka kaip ir man, taciau dar atliko du pirmo padikalio piuvius, kuriu metu atstate pirma padikauli i teisinga padeti, ir sutvirtino dviem galingais varztais ties tais piuviais, kad ipiauti kaulai gerai suaugtu. Tau atlikta viena is naujesniu ir sudetingu  operaciju, todel labai svarbu neminti pedos tol,  kol to neleis gydytojas, kad kaulai suaugtu teisingai.
Paziurek filmuka apie savo operacija, vaizdelis nebaisus nes animuotas

http://www.youtube.c...17Eda291U&hl=lt

Sekmes gyjant,  4u.gif jei pasveiksi po operacijos, saugosi save, nebus komplikaciju, bus viskas gerai, nes kauliukai niekad neatsistatys, o randai po kurio laiko pabala ir ju nebesimato.
Be je turiu detalias instrukcijas apie pooperacini laikotarpi po sios operacijos anglu kalba, ka ir kodel reikia daryti, kokias manksteles ir t.t.


Ačiū už išsamų paaiškinimą 4u.gif Žiūrėjau filmuką, tai viskas beveik taip, kaip man ir darė, (pagal prieš ir po rentgeno nuotraukas ir J.Gavelio paaiškinimus, varžtai tokiom pat kryptim įvaryti), tik man atrodo, kad man nepjovė pačio kauliuko g.gif . Kaip gydytojas man aiškino, kad nėra ką pas mane šalinti ir užteks tik atstatyti tą kaulą, suveržti, kad naujai suaugtų ir kauliukas dings (tiesiog atstačius padikaulį) g.gif . Na tikiuosi, kad viskas bus gerai. Jau dabar pradedu mankštinti didįjį pirštą po truputį smile.gif
O kaip pati, ar ruošiesi darytis operaciją antrą kartą? O bėdas turi su viena koja? Ar ir kitą reikia operuoti?
Papildyta:
Beje, man sakė, kad kitą koją operuotų kažkokiu kitokiu būdu, kadangi ten kauliukas mažesnis, nereikėtų varžtų išiminėt ir galėčiau mint iš karto ant kulno. Tai gal žinai, koks čia būdas?
Atsakyti
Beje, man sakė, kad kitą koją operuotų kažkokiu kitokiu būdu, kadangi ten kauliukas mažesnis, nereikėtų varžtų išiminėt ir galėčiau mint iš karto ant kulno. Tai gal žinai, koks čia būdas?
[/quote]
As stoviu eileje kmuk operuosiuos sausio 22 d.
Pas Gaveli atsisakiau operuotis, kadangi ,tas metodas kuriuo man siule dar gerai neistyrinetas, be to skaiciau mokslini darba 2008 metu ta tema, kad tik 25 proc pacientu patenkinti po sios operacijos, didele komplikaciju tikimybe, daznai pasitaiko kaulo nesuaugimas arba blogas suaugimas, toje vietoje kur panaikintas sanarys ir t.t. Todel pasirinkau kmuk gydytojus, jie stazavosi amerikoje ir man atliks scaft osteotomija arba dar vadina z tipo osteotomija. Sis metodas, kaip raso literatura saugus, 80 proc pacientu buna patenkinti po operacijos. Be to pilnai pasalinamos deformacijos, po operacijos 6 sav mini ant kulno. Taciau yra didesne kauliuko atsistatymo tikimybe, nei tuo metodu kuriuo butu operaves Gavelis. Operacijos laukiu su baime, nes ryzausi operuoti ta pacia koja antra karta blink.gif , labai stropiai ir atsakingai rinkausi gydytojus ir metodus (nes buvau uzsirovusi schmoll.gif ), ir vis tik bijau, nes operacija yra sekmes dalykas, kad ir koks geras pedos specas beoperuotu.

Manau kad tau kitai kojai irgi darys scaft z tipo osteotomija, jei kauliukas visai mazas, gali tada austin v tipo. Gavelis yra kauliuku asas Vilniuje,jis zino ka daro.
Matai kauliuko operavimo yra 150 budu, vieni chirurgai vienus metodus isisavina kiti kitus. Be to kiekvienas gydytojas to paties metodo turi savo specifika. Pavyzdziui jei tau operacija butu dares gyd. Rimas, ta pati operacija kuria daro Gavelis, jis vietoje varztu butu tvirtines plokstele ir butum is karto galejusi minti ant kulno. Bet tininimas turbut del to butu buves zymiai didesnis. Gavelis mano, kad skubeti nera ko, ir varztai yra geriau.

Sekmes tau, laikykis visu gydytojo nurodymo, Gavelis labai geras thumbup.gif pedos specas, laikykis. Ir parasyk kaip sekasi.

Parasyk kaip pirsta mankstini, man tas aktualu? Ar pats jis pas tave pats juda, ar reikia su rankos pirstais padeti, pirmyn atgal judinti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 39and69: 24 spalio 2009 - 22:07
QUOTE(39and69 @ 2009 10 24, 22:03)
As stoviu eileje kmuk operuosiuos sausio 22 d.



Ilga eilė... O pas ką operuosies Kaune? Žinau vieną moteriškę, kuri operavosi pas Gintautą Pocių Kaune, tai ji patenkinta smile.gif Jis lyg ir KMUK dirba.
Man tik žinai, kas nerimą kelia... aš apskritai negaliu nuleisti kojos doh.gif iš karto pasidaro mėlyna, net juoda ir atrodo tuoj tuoj sprogs. O gyd. sakė, kad galėsiu nušokinėt, kur man reikia ir pastatyt koją, bet aš negaliu jos pastatyt schmoll.gif Gal dar mažai laiko praėjo unsure.gif Jau pradedu prisigalvot, kad gal kokią kraujagyslę blogai susiuvo (nedaug aš medicinoj nusimanau blush2.gif)
O pirštą kai mankštinu, tai šiek tiek jis pats lankstosi, bet padedu su ranka. Be to jo viršus toks nutirpęs, bet čia gal praeis su laiku unsure.gif

Atsakyti
[quote=*Frezija*,2009 10 24, 23:21]
Ilga eilė... O pas ką operuosies Kaune? Žinau vieną moteriškę, kuri operavosi pas Gintautą Pocių Kaune, tai ji patenkinta smile.gif Jis lyg ir KMUK dirba.

Tikra tiesa, Geriausi specai Kaune KMUK yra Pocius ir Skikas, O Vilniuje Gavelis.

Dabar del tavo savijautos.Tas rekomendacijas kurias as turiu kaip elgtis po operacijos kuria tau dare sako, kad pirmas dvi savaites (iki isims siules) tada gyja visos mesytes geriausiai laikyti koja pakelta, galima paglosyti (masazas) nuo pedos link kelio, geriau koja laikyti pakelus, be to, kad sumazinti tinima ir melynes siulo deti salti. Ten zasoma, kad uzdetas saltis 15 min veikia priesuzdegimiskai, be to gerina kraujotaka, nes kai uzdedi salti kraujagysles susitraukia o po to pleciasi kai nuemi salti. Kaip salti galima deti pvz. is saldymo kameros istrauktu koldunu ar saldytu vaisiu pakeli, bet ne daugiau 15 min. , gereja kraujotaka, mazeja tinimas o tai reiskia kad sparteja gyjimas. Po 3-JU savaiciu, kai sugyja sausgysles jau galesi daugiau, bet pimas dvi savaites pasivaiksciojimai turetu buti i WC ir i lova, jei jau sedi laikyk koja pakelta. Po to kai isima siules, ir galima praustis siulo daryti kontrastines voneles, kad toliau gerinti kraujotaka, mankstinti peda ivairiais judesiais Jei parasytum savo e-mail i AZ tai tau atsiusciau tas instukcijas, ten pdf failas anglu kalba, Jei nenori skaityti, bet tau idomu, galesiu trumpai parasyti kas ten rasoma apie visa ilgai trunkanti pooperacini perioda, galesi su Gaveliu pasitarti kaip is tikro geriau elgtis. Zinai musu chirurgai padaro operacijas, o kaip zmogui po operacijos elgtis ne visi detaliai gerai ismano ir gali patari.Tik bendrais bruozais pasako minti neminti ant kulno.
Atsakyti