Įkraunama...
Įkraunama...

Apendicitas

apendicitas operuojamas nebūtinai tada, kai užsikemša šiukšlėmis, dažniausiai tai būna jo uždegimas, be jokio ten užsikišimo.

QUOTE(evux @ 2006 02 10, 17:48)
nu kaip ir viskas gerai, tik sako, kad kazkoks maudimas toj vietoj (butent desine puse ir kartais stipriau suskausta) - bet nei vemia, nei pykina. Kai tik atveze i ligonine, tai chirurgas pamaiges ir pasake, kad tikriausiai apendicitas, bet po to lyg skausmas atlego, tai vat iki dabar kankinasi. O as vdarbe prisiklausiau visokiu istoriju, kaip buna tas letinis apendicitas, kur po truputuka paskauda, o po to drioksteli  smile.gif
o sako, kad echoskopu nesimato apendicito.... tik pagal krauja - o kraujas geras. Gal zinot kokia klinika privacia - nebrangia ir patikima?


galiu pasakyti, kad man buvo (nžn, ar dar yra) lėtinis apendicitas, niekas man jo nenustatė, tyrė, bet atseit nieko nerado, tačiau pagal visus močiutės pasakojimus (ji tokį turėjo, bet niekas jai nenustatė taip pat, kol galų gale trūko jisai...) tai simptomai buvo lygiai tokie patys. prieš kokius 7 metus jis varė mane iš proto, kartais labai paskaudėdavo pilvą, bet dažniausiai mausdavo arba diegdavo dešinį šoną, kai lyg ir būdavo laikas tuštintis, tačiau neišeidavo (tuomet mano viduriai buvo linkę užkietėti). tai irgi kai prasidėdavo skausmas, su baime laukdavau, kad va tuoj reikės važiuot į ligoninę operuotis, tačiau kai atsirado dirglios žarnos sindromas (dar blogiau unsure.gif ), pradėjau dažnai tuštintis ir, atrodo, dingo tie skausmai. kartais tik prieš menstruacijas padiegia. bet galiu paguosti tuo, kad lėtinis apendicitas dažnai gali praeiti savaime, arba nepagesti iki tokio lygio, kad reiktų operuoti wink.gif kai pradeda skaudėti, jokiu būdu negalima šildyti šono - reikia pridėti ką nors šalto, atsigulti ant dešinio šono ir sulenkti kojas. dar sako, kad padeda ramunėlių arbata su sviestu wacko.gif bet paranojintis neverta, galiu pasakyt iš savo patirties.
Papildyta:
QUOTE(vilka_vagilka @ 2006 11 09, 11:21)
O kodėl operuodami apendicitą duoda pilną narkozę, kodėl nedaro spinalinės nejautros, kaip cezario operacijos metu?


dabar jau ir anginą operuoja su pilna narkoze, nes sako, kad tokie įstatymai ir kitaip būtų nehumaniška, o čia visas žarnynas schmoll.gif keista, kad cezario pjūvį daro su vietine narkoze g.gif matyt, turi tam priežasčių. vis tik gimdančioji - ypatingas atvejis, o pilna narkozė nėra taip sveika, be to, jai reikia iš anksto pasirengti
Atsakyti
Man jau seniai isoperuotas apendicitas, buvo plyses tai ligonineje praleidau 3 savaites. Bet tikrai kai jau apendicitas tai man nieko valgyt nesinorejo ir negalejau, netgi atsikelti buvo sunku, vos pora zingsniu ir tai sulenkusi verysad.gif
Na nezinau kiek cia tiesos, bet dar yra tokia versija, kad cia paveldima. Musu seimoje tas apendicitas eina pagal moteriska linija: mano senele, mama, as. Turiu dar 2 brolius, tai jiems nieko schmoll.gif
Dabar nerimauju, kad ir dukrai gali buti g.gif
Atsakyti
O buna tokiu atveju, kad per visa gyvenima apendicitas gali niekad nepasireikst, ane? rolleyes.gif Gal galima ka nors daryt, kad jo isvengtume? Ar tai visiskai nuo musu nepriklauso? g.gif
Atsakyti
sveikos,
as visa gyvenima bijau apendicito, be to, man vis buna skausmai desiniam sone. ne vienas jaunas gydytojas yra sakes, kad cia apendicitas, bet kosk labiau patyres ateina ir isleidzia namo. labai paprasta-ten kur yra apendicitas reikia paspausti giliai ir staigiai atleisti. jei labai suskaus, vadinasi jis, o jei skausmas kaip ir pries tai, jokio apendicito. aisku, gal paciai tikrintis ne pati geriausia mintis, tiesiog as visiems priemimo skyriams jau nusibodau....
Atsakyti
QUOTE(Mauzinas @ 2006 12 13, 11:26)
sveikos,
as visa gyvenima bijau apendicito, be to, man vis buna skausmai desiniam sone. ne vienas jaunas gydytojas yra sakes, kad cia apendicitas, bet kosk labiau patyres ateina ir isleidzia namo. labai paprasta-ten kur yra apendicitas reikia paspausti giliai ir staigiai atleisti. jei labai suskaus, vadinasi jis, o jei skausmas kaip ir pries tai, jokio apendicito. aisku, gal paciai tikrintis ne pati geriausia mintis, tiesiog as visiems priemimo skyriams jau nusibodau....


tai pas tave lėtinis apendicitas. gali savaime praeiti kada nors, gali ir nepraeiti. bet lėtinio niekas neoperuoja, nes dažniausiai jo neaptinka (nors žmogus puikiai jaučia, kas jam yra), o ir nekenkia jis organizmui. operuos nebent tada, kai nebegalėsi tverti skausmo, ir apendicitas jau bus ūmus. ne tu viena tokia, relax mirksiukas.gif
Atsakyti
Gerai butu, jei butu galima pasirengti pilnai narkozei, deja nevisada! Mane is karto operavo, nes jauciau baisu skausma. Del atpazinimo-as jau seniau jausdavau skausmus toje vieteleje, bet net negalvojau kad tai apendicitas! begdavau pas ginekologus itardama visai ka kita ir sirsdavau ant ju kai jie nieko nerasdavo, nors turedavau dziaugtis, o pykau todel kad tas skausmas nedingdavo ir paskutiniu metu jis isvis umedavo, o budavo jis lytiniu santykiu metu. Tuos jau didziuosius skausmus kentejau para, nes galvojau kad apsinuodijau skrandi, jauciau is pradziu skausma pilve, issiploviau skrandi, skausmas nepraejo. Ryte atsikelus apsiciupinejau pilva ir apciuopiau stipru skausma desineje pilvo apacioje, pykino tik truputi, bet buvo auksta temperatura, skausmas pilve toks tempiantis, atrodo lyg butu susiuta ir tempia, lyg pjauna... Apsirengem su draugu, nuvykome patys i klinikas, nes kaip zinote siais laikais greitoji vaziuoja ilgai, ir uz 1val isoperavo. Operavo labaroskopiniu budu (ar kaip ten vadinasi ax.gif ), padaro tris pjuvius, po 1cm, is ju vienas per bamba. Operuojantis siuo budu tik vienas nemalonumas-i pilva pripucia 3l oro, kad matytusi ten viskas, po operacijos dar iki siandien skauda peti, sake pateko ten oro, kaip sake turi tas oras issivaikscioti. Dabar trecia diena, skausmas po truputi atslugsta, jau lengviau vaikscioti, tikiuosi viskas bus gerai smile.gif
Pasakysiu is viso taip-pajutus skausma pilvo apacioje mergickos ir vaikinai-kuo greiciau i greitaja! aisku as nesneku apie letini apend., ten jau kitaip gydoma... As va atostogauju po apendicito operacijos namie, siandien 3dienis, isoperavo 7dieni. Isitikinau ir visiems pasakiau taip, jauti skausma is karto lek i greitaja, nes tas apendicitas gali trukti ir tu gali vietoje, nepykite, mirti! Zinoma visa tai ivyksta jei kenti skausmus ilgiau, pvz. kelias paras... Mane ligonineje pagulde palatoje kartu su panele kuri del savo kvailo uzsispyrimo gydesi susidariusi pulini. Jai jis susidare nes ji kentejo tuos apendicito skausmus kelias dienas ir nevaziavo operuotis, kol nukrito ir taip atsirado ligonineje. Po to seka pulinio gydymas antibiotikais (mazdaug 1savaite, aisku gulint ligonineje, niekas namo neisleidzia) ir tik po 2menesiu operacija! Taip, kad nelaukite tikrai pajutus skausmus ir tikrai nesuprantu kaip gydytojai gali paleisti namo, kaip cia kazka paleido, tipo nerado, taigi tam yra visokie tyrimai, jau tie musu lietuveles gydytojai, patyliu as! doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Invincible: 07 kovo 2007 - 21:31
Čia visos klausia kaip atpažinti apendicitą... Va o man jau išoperavo... Ir dabar tiksliai nežinau, tik girdėjau, kad negalima kelti daugiau kaip 3 kg visą mėnesį.... Kiek tame teisybės? Ir kiek laiko turi praeit po operacijos norint mylėtis?

O ir šiaip kokie būtų patarimai norint kuo greičiau pasveikti ir pamiršti operaciją?

Iš anksto dėkoju.
Atsakyti
Mane irgi domina sie klausimai... g.gif
nes siandien tik is ligonines paleido...nors jau savo dziaugsmeli jau keliau, o ji sveria 11kg unsure.gif
kazkaip pasakymas sunkiai nekelti man tas sunkiai tai iki 10kg atrode, o cia pasirodo 3kg doh.gif
Atsakyti
Man 3 klasėj kai buvau išoperavo,tai pamnu kad susirietus iš skausmo vaiksčiojau,ir tempa buvo.Tada iškvietėm greitąją,ir mane išvežė.Darė pilną narkozę,dar ir dabar atsimenu kad daktare sako "žiūrėsim multikus" suleido ukolą ir aš užmigau.Išoperavo.Tada duodavo tik sultinį vištienos,vaikščioti buvo sunkoka.Ligoninėj gulėjau 10 dienų 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(April @ 2006 03 02, 11:08)
mano viena is didziausiu gyvenimo paranoju - apendicitas doh.gif kai tik pilva suskausta, jau bijau, kad nebutu apendicitas blink.gif  blush2.gif

lotuliukas.gif man lygiai tas pats blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mauzinas @ 2006 12 13, 11:26)
sveikos,
as visa gyvenima bijau apendicito, be to, man vis buna skausmai desiniam sone. ne vienas jaunas gydytojas yra sakes, kad cia apendicitas, bet kosk labiau patyres ateina ir isleidzia namo. labai paprasta-ten kur yra apendicitas reikia paspausti giliai ir staigiai atleisti. jei labai suskaus, vadinasi jis, o jei skausmas kaip ir pries tai, jokio apendicito. aisku, gal paciai tikrintis ne pati geriausia mintis, tiesiog as visiems priemimo skyriams jau nusibodau....




Tas simptomas parodo ne apendicitą, o tai, kad yra pilvaplėvės dirginimas. O jis gali būti ne tik nuo apendicito. Apendicitui atpažinti yra žinomi 9 simptomai. Pats tikrai nei pasispausi taip kaip reikia, nei diagnozę nusistatysi. be to ligos eiga kartais būna klasikinė kaip iš vadovėlio, o kartais primena visai kitą patologiją.
Atsakyti
Cezario su pilna narkoze nedaro,nes mama ir kūdikis turi buti samoningi.Kadangi vaistai paveiktu ir kudiki jis gali patekes i si pasauli nekvepuoti,todel pilnos narkozes nedaro.Nepamenu kur,bet kazkur apie tai skaiciau.
Atsakyti