Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai (2 dalis)

Geltoni burbuliukai kokonai, būna ir tamsesni, dydžiai skiriasi
user posted image
Atsakyti
Tai tie burbuliukai, pasirodo, kokonai, pas mane jų pilna. Vadinasi, normaliai veisiasi tie sliekai pas mane.
Atsakyti
Na, aš esu tiesiog įsitikinęs, kad jūsų tie "balti sliekų jaunikliai" yra enchitrėjos. Tai tikrai ne sliekiukai. Ir enchitrėjos laikosi krūvelėse, susispietę kartais šimtai. Sliekai laikosi labiau pavieniui, nebent kur yra gero maisto. Enchitrėjų pilna visur, dažnai jų prisiperkate kartu su sliekais, gal kai kurie, norėdami įrodyti, kad jums parduoda daug sliekų, pasako, jog enchitrėjos yra maži sliekų jaunikliai. Netikėkite, sliekų baltų nebūna (yra viena-kita rūšis be pigmento). O kiekvienas manau yra matęs baltų enchitrėjų tarp savo sliekų, todėl normalu, kad dauguma mano jog tai sliekiukai (bet taip nėra ! ). Esu matęs gal 50 kokonų, iš kurių išsirito 2-4 Eisenia Fetida ar Dendrobaena Veneta/Lumbricus Terrestris rūšies sliekiukai - visi jie buvo jau rausvi. O jūs kitokių ir neauginate, pagrinde Eisenia Fetida.
Jei jau taip esate įsitikinę, kad jūsų sliekiukų jaunikliai balti, įdėkite savo "balto sliekiuko" nuotrauką, tikrai nustebinsite.
Atsakyti
QUOTE(mairux @ 2011 06 04, 20:47)
Tai tie burbuliukai, pasirodo, kokonai, pas mane jų pilna. Vadinasi, normaliai veisiasi tie sliekai pas mane.
Sendien ryte kazkokia laida per radija buvo,tai buvo pasidziaugta,kad musuose daugeja verslininku,kurie uzsiima biogumuso gamyba pramonimiu budu,tik gana juokingai nuskambejo,kad Kalifornijos sliekus is JAV atsiveze,nes Baltijos salyse ju nerado......ir dar bande aiskinti,kad tas verslas tik pradedamas,o paslapciu komerciniu,kaip tai daroma neisduoda.Nu ka esam durniukai ir tiek blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Atgaja @ 2011 06 02, 23:19)
O gal kas Vilniuje galite parduoti slieku. Dvi kompostines stovi, o slieku - nera.

sveiki,
jei norit, galiu pasidalint ir atvežt iki Žirmūnų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(mansim @ 2011 06 06, 09:22)
Na, aš esu tiesiog įsitikinęs, kad jūsų tie "balti sliekų jaunikliai" yra enchitrėjos. Tai tikrai ne sliekiukai. Ir enchitrėjos laikosi krūvelėse, susispietę kartais šimtai. Sliekai laikosi labiau pavieniui, nebent kur yra gero maisto. Enchitrėjų pilna visur, dažnai jų prisiperkate kartu su sliekais, gal kai kurie, norėdami įrodyti, kad jums parduoda daug sliekų, pasako, jog enchitrėjos yra maži sliekų jaunikliai. Netikėkite, sliekų baltų nebūna (yra viena-kita rūšis be pigmento). O kiekvienas manau yra matęs baltų enchitrėjų tarp savo sliekų, todėl normalu, kad dauguma mano jog tai sliekiukai (bet taip nėra ! ). Esu matęs gal 50 kokonų, iš kurių išsirito 2-4 Eisenia Fetida ar Dendrobaena Veneta/Lumbricus Terrestris rūšies sliekiukai - visi jie buvo jau rausvi. O jūs kitokių ir neauginate, pagrinde Eisenia Fetida.
Jei jau taip esate įsitikinę, kad jūsų sliekiukų jaunikliai balti, įdėkite savo "balto sliekiuko" nuotrauką, tikrai nustebinsite.

Ne apie baltus sliekus kalbame, o apie ką tik išsiritusius sliekiukus.. (kai kas gal yra matęs ir slieką baltą, panašiai kaip baltą arklį biggrin.gif ). Pas mane ką tik išsiritę būna permatomai balti (kadangi sliekų nepardavinėju, tai neturėčiau būti apkaltinta "norėjimu įrodyti, kad jums parduodu daug sliekų"). O išsiritančių skaičius priklauso nuo daugelio faktorių - šiluma, drėgmė, maitinimosi sąlygos ir pan. Taip pat nuo 'selekcinės linijos' - vieno kokonuose bus daugiau sliekiukų (gemalų), kito mažiau.. Aš dažniausiai pastebiu 5-7 mažylius vienoj vietoj, o jei mažiau būna, tai tikriausiai ir nepastebiu ax.gif
Paskaičiau va dar vieną mokslinį straipsnį .. Tyrinėjo ir dauginimąsi, gaila tik, kad apie spalvą nieko nerašo..
Atsakyti
Sveiki, noriu statyt prie namo kompostine deze ir ieskau kalifornijos sliekiuku ax.gif , gal kas turite daug ir parduotumete saujele ( ar daugiau ju reikia pradziai?) Klaipeda ar raj.
Atsakyti
Skaitineju apie siuos gyvius tongue.gif jau kelinti metai ,bet niekaip neisdrystu ju papirkt blush2.gif Butu gaila jei netaip,ka padaryciau ir jie pamirotu... unsure.gif Bet taip norisi isbandyt ax.gif

http://www.lrytas.lt...ok-sliekams.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo erilukaha: 26 birželio 2011 - 18:50
QUOTE(mansim @ 2011 06 06, 09:22)
Na, aš esu tiesiog įsitikinęs, kad jūsų tie "balti sliekų jaunikliai" yra enchitrėjos.



na ką, chebryte, perskaičiau ir su mansim nesiginčyju - aiškiai per žiemą virtuvėj po stalu auginau ir šėriau enchitrėjas.. bo is 3 litru 40 litru tikrai neisejo.. na gal 5 litrai dantis sukandus...ne sliekų, žemių.. ir kaip buvo jaunikliai balti, taip ir liko..

perskaicius kulverscia lekiau kompostinėn ieškoti kokonų ar sliekų. Sliekų radau. Kalifornijos, bo tikrai labai skiriasi nuo mūsų lenciūginių. Bet dar radau milijonus skruzdžių ir tūkstančius jų kokonų per viduruką kompostinės.. Kol knaisiojaus sliekų ieškodama, buvau sugelta... Parėjau ir galvoju, skruzdės gi ryja viską .. ar nesuės mano sliekiukų kokonų? Kaip jom atsikratyti neužgavus kaliforniečių? Turit pasiūlymų? unsure.gif
Atsakyti
Per sausa gal? Jei laistytum, gal pabėgtų skruzdelės?
Atsakyti
na ne, zinok, dregnas normalus puvinys....
Atsakyti
QUOTE(ra @ 2011 06 26, 20:47)
na ne, zinok, dregnas normalus puvinys....

O tu palik ramybėj ir nebežiūrėk mirksiukas.gif 4u.gif
Pas mane pernai buvo lygiai tas pats: milijonas skruzdėlių, galvojau kad visus sliekus suės blink.gif blink.gif blink.gif Bet nieko - rudenį skruzdės kažkur iškeliavo, o sliekų tūkstančiai smile.gif
Atsakyti