Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

QUOTE(Abi @ 2011 04 21, 14:21)
As tai noriu to blenderio ir dar noriu sulciaspaudes, kuri sultis is lapiniu darzoviu spaustu. Gal kas turi tokia? Ju irgi kainos kosmines  doh.gif

Man tai smegeninej sunku suvokt, kad is vaisiu ar lapu spaust sultis, o po to visa tirstima/sausa dali ismest. Atrodo labai netaupu. Kazi kaip is tiesu? Gal ten nieko vertingo nebelieka, kai sultis pasiimi?
Atsakyti
QUOTE(viskas_bus_gerai_:) @ 2011 04 21, 20:27)
Man tai smegeninej sunku suvokt, kad is vaisiu ar lapu spaust sultis, o po to visa tirstima/sausa dali ismest. Atrodo labai netaupu. Kazi kaip is tiesu? Gal ten nieko vertingo nebelieka, kai sultis pasiimi?


Man irgi gaila spausti sultis is skaniu ir taip dalyku. Nebent is kokiu 'piktzoliu' (garsvu, dilgeliu ir kt) tai nebutu gaila ismest smile.gif

O dabar man klausimas iskilo - ar saldytas maistas gali buti raw???
Atsakyti
QUOTE(big_smile @ 2011 04 21, 21:49)
Man irgi gaila spausti sultis is skaniu ir taip dalyku. Nebent is kokiu 'piktzoliu' (garsvu, dilgeliu ir kt) tai nebutu gaila ismest smile.gif

O dabar man klausimas iskilo - ar saldytas maistas gali buti raw???

Gali, jei pries saldant nebuna apvirtas. O siaip tokius bananus, mango ar melynes daznai specialiai naudoja saldytus kokteiliams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Abi: 21 balandžio 2011 - 23:05
QUOTE(Abi @ 2011 04 21, 23:04)
Gali, jei pries saldant nebuna apvirtas. O siaip tokius bananus, mango ar melynes  daznai specialiai naudoja saldytus kokteiliams.


Kad naudoja, ir kad laiko raw tai matau. (suprantama neapvirtus). Bet radau ir abejojanciu tuo. Ir man tai kazkaip nelogiska. Juk saldant vanduo lastelese pleciasi ir susprogdina jas, tai kaip ten tie fermentai nezuna? Juk uzsaldzius gyva gyvuna, jisai tikrai atsildzius jau bus mires. Aisku, galima pabandyti uzsaldyti kokias seklas arba daigelius ir atsildzius paziureti ar uzaugs g.gif gal kas bande?
Atsakyti
QUOTE(Abi @ 2011 04 21, 14:48)
o kokie minusai? apart kainos zinoma  smile.gif


kaina, uzimama vieta, ir labai atsargiai reikia su tom sultimis (daug daug skaityti save laabai idemiai stabeti), ir labai trumpas sezonas, o namu apsikrati auganciais zemelnimis nenoriu

QUOTE(linaslinelis @ 2011 04 21, 19:29)
Aš duoniukus džiovinu orkaitėje, jau rašiau. Pastatau iki 50 su vėjeliu, pas mane neprikaista iki 50 keliskart matavau, orkaitė naujoviška. Įjungiu, išjungiu, įjungiu , išjungiu...
Paskutinius kartus gaila elektros deginti, džiovinu ant gyvatuko. Gyvatukas pas mane konkrečiai karštas, dedu kelis sluoksnius rankšluosčio, ir per parą išdžiūna. Blin, dar galvojau nufotkinti tą savo iškrypimąsmile.gif)


su orkaite zaidizau doh.gif per ilgai ir elektros sanaudos doh.gif ir kiekiai gaunasi per mazai


QUOTE(viskas_bus_gerai_:) @ 2011 04 21, 20:27)
Man tai smegeninej sunku suvokt, kad is vaisiu ar lapu spaust sultis, o po to visa tirstima/sausa dali ismest. Atrodo labai netaupu. Kazi kaip is tiesu? Gal ten nieko vertingo nebelieka, kai sultis pasiimi?


dar viena priezastis netureti tos zoleliu sulciaspaudes ax.gif


QUOTE(big_smile @ 2011 04 21, 21:49)
O dabar man klausimas iskilo - ar saldytas maistas gali buti raw???


QUOTE(big_smile @ 2011 04 22, 09:44)
Kad naudoja, ir kad laiko raw tai matau. (suprantama neapvirtus). Bet radau ir abejojanciu tuo. Ir man tai kazkaip nelogiska. Juk saldant vanduo lastelese pleciasi ir susprogdina jas, tai kaip ten tie fermentai nezuna?  Juk uzsaldzius gyva gyvuna, jisai tikrai atsildzius jau bus mires. Aisku, galima pabandyti uzsaldyti kokias seklas arba daigelius ir atsildzius paziureti ar uzaugs  g.gif  gal kas bande?


nemanau, kad kas uzaugs ax.gif RAW receptuose pasitaiko saldytų produktų bet labai nedaug, dažniausiai skoniui suteikti, arba spalvai (įvardinčiau kaip prieskoninius priedus) šaldytas bananas neturi kartumo kuris budingas nešaldytam, bet kad jis RAW , tikrai nepasakyčiau, enzimu (fermentu) jame nėra tik lastelienos ax.gif kuri geriau negu dveseliena

dal labai prikaluso kiek ilgai ir kokioje temperatūroje šaldytas , vadinamojoje -0C galima labai ilgai išlaikyti produktus maxsimaliai išsaugojant fermentus vadinamojoje miego fazėje (produktas negenda, t.y. saves nevirskina)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Rūta*: 22 balandžio 2011 - 12:58
QUOTE(*Rūta* @ 2011 04 22, 13:55)
dal labai prikaluso kiek ilgai ir kokioje temperatūroje šaldytas , vadinamojoje -0C galima labai ilgai išlaikyti produktus maxsimaliai išsaugojant fermentus vadinamojoje miego fazėje (produktas negenda, t.y. saves nevirskina)

Sveiki
O kaip del vakuminio saugojimo?
Atsakyti
O avižiniai dribsniai yra RAW ar ne?
Ir ar kas nors daiginot žalius grikius? Aš pirkau eko parduotuvėje nekeptus žalius grikius, pabandžiau išdaiginti, bet man niekas neišdygo. Gal grikius reikia kažkokiu spec. būdu daiginti? Aš daiginau taip, kaip ir visas kitas sėklas, kurios iki šiol visos pas mane išdygdavo, nu bet grikiai jau savaitę laiko ir nei vieno daigelio g.gif
Atsakyti
Man eko parduotuvėje pirkti grikiai puikiausiai sudygo. Pabandyk dažniau vandenį keisti, aš keisdavau 2-3 k per dieną. Tik vat kad neskanūs man jie. Šiaip ne taip pakuotę sulesiau atbulais dantim, nes nesu pratusi maisto išmesti.

Pagaliau pabaigiau savo eksperimentus su avižom. Dukart daiginau dvi skirtingas rūšis, rezultatai vienodi: ėmiau du skirtingus pokelius: 1) žalioje pakuotėje Maximos ekologiškas avižų kruopas, jos smulkesnės, gamintojas - Ustukių malūnas ir 2) geltonai -žaliai dryžuotoje pakuotėje ekologiškas avižų kruopas, jos vos didesnės, ant kurių dar yra Tatulos programos ženkliukas ir gamintojas - Ustukių malūnas.
Nežinau, kame esmė - Maximinės net nebando dygti, visaip geruoju aš jų prašiau, neišprašiau ir nesuprantu kodėl, be šansų.
Antrasis variantas gyvybingesnis. Kaip ir rašiau anksčiau, kur tik grūdas nepažeistas, jis dygsta, bet tokių nepažeistų labai nedaug...

Atsakyti
QUOTE(linaslinelis @ 2011 04 26, 18:39)
Man eko parduotuvėje pirkti grikiai puikiausiai sudygo. Pabandyk dažniau vandenį keisti, aš keisdavau 2-3 k per dieną. Tik vat kad neskanūs man jie. Šiaip ne taip pakuotę sulesiau atbulais dantim, nes nesu pratusi maisto išmesti.

Keičiau vandenį minimum du kartus per dieną, bet vis tiek nesudygo. Bandysiu dar kartą...
Atsakyti
O dar ar kas nors valgot žalius baravykus? Suprantu, dabar ne jų metas, bet pati valgau žalius pievagrybius, o dabar sudarinėju sau tokį sąrašiuką pagal vitaminus ir mineralines medžiagas, ir susidūriau su baravykais, tai įdomu pasidarė
Atsakyti
Aš saviškius pirkau Biotekoje. Be to, visas kruopas grūdus laikau šaldytuve, nes bijau maistinių kandžių, o šaldytuve jos nesiveisia:) Net ilgą laiką pagulėjusios šaldytuve visos normalios sėklos puikiausiai dygsta ypač dabar, pavasarį.
Grikiai vandeny labai apgliaumėja, prieš keičiant vandenį aš labai atsargiai perplaunu po tekančia nestipria vandens srove. Seniai vartojau, nepamenu, kada išdygsta... gal 3-4 dieną, ilgiau nedaiginau, valgiau tik pasirodžius kelių mm daugeliui.
Sėkmės!

Žaliais pavytintais baravykais buvau apsinuodijusi konkrečiai ir nuo mažo kiekio. Bet žinau, kad yra kas valgo ir džiaugiasi... Bandyk nuo labai mažo kiekio..
Džiovintus baravykus graužiu kuo puikiausiai - desertas:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linaslinelis: 26 balandžio 2011 - 18:09
QUOTE(linaslinelis @ 2011 04 21, 21:29)
Aš duoniukus džiovinu orkaitėje, jau rašiau. Pastatau iki 50 su vėjeliu, pas mane neprikaista iki 50 keliskart matavau, orkaitė naujoviška. Įjungiu, išjungiu, įjungiu , išjungiu...
Paskutinius kartus gaila elektros deginti, džiovinu ant gyvatuko. Gyvatukas pas mane konkrečiai karštas, dedu kelis sluoksnius rankšluosčio, ir per parą išdžiūna. Blin, dar galvojau nufotkinti tą savo iškrypimąsmile.gif)



aciu smile.gif dabar jau susiradau senesneje temoje
meginsiu dziovint artimiausiu metu

Papildyta:
QUOTE(linaslinelis @ 2011 04 26, 20:06)
Aš saviškius pirkau Biotekoje. Be to, visas kruopas grūdus laikau šaldytuve, nes bijau maistinių kandžių, o šaldytuve jos nesiveisia:) Net ilgą laiką pagulėjusios šaldytuve visos normalios sėklos puikiausiai dygsta ypač dabar, pavasarį.



pasirodo as ne viena tokia saldytuve kruopas laikanti smile.gif
jau buvau atsinesusi toki malonuma, tai dabar jau bijau
Atsakyti