Įkraunama...
Įkraunama...

Breketai ir plokštelės

Apie treinerius
Dažna netaisyklingo sąkandžio priežąstis yra žalingi įpročiai arba netaisyklinga minkštųjų audinių padėtis- lūpų, liežuvio, skruostų, smakro raumenų. To veikiami dantukai stumiasi į netaisyklingą padėtį. Šiuos dalykus koreguoja treineris, kuris labai primena boksininkų apsaugas. Treinerį rekomenduojama nešioti naktį ir 1 valandą dieną. Pašalinus žalingus įpročius dantukai šiek tiek arba pilnai gali grįžti į taisyklingą padėtį. Čia labai priklauso kokiame amžiuje treineris yra nešiojamas, nes nešiojant jį žandikaulių formavimosi metu- efektas žymiai didesnis. Bet kuriuo atveju sutvarkius minkštųjų audinių padėtį, sumažėja dantukų grįžimo atgal po breketų ar plokštelių rizika. Taigi prieš bet kurį ortodontinį ar jo metu tikrai gerai yra panešioti treinerį. Bet dažniausiai, ypač vyresniame amžiuje vien jo ištaisyti netaisykingai dantų padėčiai neužtenka.
Čia aš jums parašiau pagrindines australų ortodonto, John Flutter, kuris be treinerio iš viso nepradeda jokio kito ortodontinio gydymo, mintis. Nesesniai buvau jo paskaitoje Klaipėdoje blush2.gif Nors esu girdėjusi kai kurių lietuvių ortodontų nuomones, apie visišką treinerio neefektyvumą.
Atsakyti
QUOTE(Odontologė @ 2005 04 05, 10:26)
Apie treinerius
Dažna netaisyklingo sąkandžio priežąstis yra žalingi įpročiai arba netaisyklinga minkštųjų audinių padėtis- lūpų, liežuvio, skruostų, smakro raumenų. To veikiami dantukai stumiasi į netaisyklingą padėtį. Šiuos dalykus koreguoja treineris, kuris labai primena boksininkų apsaugas. Treinerį rekomenduojama nešioti naktį ir 1 valandą dieną. Pašalinus žalingus įpročius dantukai šiek tiek arba pilnai gali grįžti į taisyklingą padėtį. Čia labai priklauso kokiame amžiuje treineris yra nešiojamas, nes nešiojant jį žandikaulių formavimosi metu- efektas žymiai didesnis. Bet kuriuo atveju sutvarkius minkštųjų audinių padėtį, sumažėja dantukų grįžimo atgal po breketų ar plokštelių rizika. Taigi prieš bet kurį ortodontinį ar jo metu tikrai gerai yra panešioti treinerį. Bet dažniausiai, ypač vyresniame amžiuje vien jo ištaisyti netaisykingai dantų padėčiai neužtenka.
Čia aš jums parašiau pagrindines australų ortodonto, John Flutter, kuris be treinerio iš viso nepradeda jokio kito ortodontinio gydymo, mintis. Nesesniai buvau jo paskaitoje Klaipėdoje  blush2.gif Nors esu girdėjusi kai kurių lietuvių ortodontų nuomones, apie visišką treinerio neefektyvumą.


Ačiū už paaiškinimą wub.gif
Atsakyti
As beveik breketus nesioju du metus ir man tik viena karta dare panoramine nuotrauka, ar tai gera?
Atsakyti
Turiu klausimuka, keliu metu vaikams ir nuo kada reikia deti plokstele ar breketeus, jeigu dantukai nera lygus? Kas yra geriau?
Mano dukrai yra 8 metai, dabar tiktai dygsta virsutiniai antrukai, o vienas apatiniu yra ilindes giliau, nes nerado sau vietos.
Atsakyti
QUOTE(laurrutte @ 2005 04 14, 22:06)
As beveik breketus nesioju du metus ir man tik viena karta dare panoramine nuotrauka, ar tai gera?


Jeigu gydymo metu situacija aiški- panoraminė nuotrauka daroma tik pradžioje, kartais ir gydymo pabaigoje.

QUOTE(zyle2 @ 2005 04 15, 05:30)
Turiu klausimuka, keliu metu vaikams ir nuo kada reikia deti plokstele ar breketeus, jeigu dantukai nera lygus? Kas yra geriau?
Mano dukrai yra 8 metai, dabar tiktai dygsta virsutiniai antrukai, o vienas apatiniu yra ilindes giliau, nes nerado sau vietos.




Bet kuriuo atveju breketai tiksliau sustumdo dantukus, o ar užteks tik plokštelės- turi nuspręsti ortodontas, kaip ir dėl gydymo pradžios, nes vaikučiams dantukai keičiasi gana indvidualiai. Pvz- jei vienam jau 8 metukų vos ne visi pasikeitę, kitam tai gali nusitęsti iki trylikos. Gydymo pradžia taip pat priklauso ir nuo to- kokia yra ortodontinė amomalija. Bet kuriuo atveju jums ortodontinei konsultacijai pats laikas.
Atsakyti
Sveikos, neiškenčiau ir aš nepasisakiusi... ir aš nešioju breketus ant viršutinių dantų jau trejeta mėnesių. Pirmą savaitę gal ir buvo kiek nejauku kol visi aplinkiniai nepamatė. Taigi, teko supažindinti savo draugus su nauju aksesuaru:)
Dabar visiškai juos pamiršau ir nebekreipiu dėmesio.
Mano vyras pats paskatino tai padaryti. Taigi tikrai palaiko.
NEšiodama breketus gavau naują darbą (dabar esu projektų vadovė rimtoje kompanijoje. Gan stipriai pakilau pareigose), taigi tikrai nėra jokių nepatogumų ar diskriminacijos dėl jų.
Nešioti man juos reiks apie 8 mėn, bet sąkandis neatsistatys, tik pasitaisys (tiksliau atsistatytų, bet reiktų apie 3 metus nešioti, čia dėl to, kad jau man ir metukų 25 yra). Reikėjo ankščiau galvoti. O breketus nešioju dėl to, kad pas mane nemažas tarpas tarp dantų ir dar priekiniai pradėjo vis labiau kreiptis (kaip ir mano mamai). nuėmus breketus, kad jie negrįžtų į ankstesnę padėtį bus iš vidinės pusės klijuojama kažkokia vielutė ar pan. Aš su tuo susitaikiau smile.gif
O dėl higienos - man tikrai nėra daug problemų... dažniausiai išsivalo normaliai su dantų šepetėliu, o kartais ir labai kruopščiai su siūlu ir tarpdančių šepetėliais valau. Skalauju ir šiaip visda ir iki breketų ir nešiojant juos.
Dėl skausmo ... na man tai išvis nesijaučia. Matyt ir taip esu visiškai atspari skausmui:) Dar ir klausiau dantisto, ar tikrai jis man juos suveržia:))))) Sprendžiant iš mažėjančio tarpo tikriausia taip:)
Svorio metimas.... svoris šiek tiek nukrito, bet tikrai ne dėl breketų, o dėl to, kad pasikeitė gyvenimo būdas ir pradėjau sveikiau maitintis ir daugiau dirbti:)
Taigi, breketai tikrai netrumpina gyvenimo:) O kai įsivaizduoju save gražią su lygiais dantimis tai net gera pasidaro:))

Atsakyti
QUOTE(zyle2 @ 2005 04 15, 08:30)
Turiu klausimuka, keliu metu vaikams ir nuo kada reikia deti plokstele ar breketeus, jeigu dantukai nera lygus? Kas yra geriau?
Mano dukrai yra 8 metai, dabar tiktai dygsta virsutiniai antrukai, o vienas apatiniu yra ilindes giliau, nes nerado sau vietos.


Manyčiau kad jau reikia statyti plokštelę , kadangi mano dukros panašus atvejis (jai 9 metai) . Nuėjus gydytoja pasakė kad reikėjo anksčiau ateiti , nereikia laukti kol išdygs dantukai .
Jei gyveni Vilniuje galiu rekomenduoti gera gydytoją . (konsultacija nemokama, plokštelė kainuoja nuo 250Lt)
Mes sumokėjome 308Lt .
Atsakyti
Sveikos,

man 25 m. Nešioju breketus viršuje. Tam kad sąkandis atsitietų reiktų ir apačioje dėtis juos ir nešioti apie 2 metus, bet ir tai nepilnai gali išsitiesinti.
Taigi, nusprendžiau tik suspausti tarpus tarp viršutinių ir sąkandžio nebesitiesinti, nes daugiau nei 2 metai breketų nešiojimo man yra per ilgai...
AR treineris nors kiek padėtų po breketų nešiojimo, jei dantukų lankas būtų gražus tiek viršuje tiek apačioje?
Atsakyti
Bet kuriuo atveju treineris tikrai sumažintų recidyvą.
Atsakyti
Na dabar tik tokiu temu ir beieskau internete,tai va man jau pirmadieni sudes breketus....siek tiek jaudinuos,bet ir nekantrauju..vis del to idomu kaip atrodysiu ateinancius 2metus.... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Saima @ 2005 05 05, 20:31)
Na dabar tik tokiu temu ir beieskau internete,tai va man jau pirmadieni sudes breketus....siek tiek jaudinuos,bet ir nekantrauju..vis del to idomu kaip atrodysiu ateinancius 2metus.... unsure.gif


Tikrai nesiparink wink.gif
Kaip pripranti, po kokio mėnesio išvis nebekreipi dėmesio, kad su breketais wink.gif
Atsakyti
Va dar norejau paklausti,pats breketu dejimo procesas ar skausmingas??ar ilgai uztrunka?? g.gif
Atsakyti