Įkraunama...
Įkraunama...

GERL ir visa kita

QUOTE(Loba2013 @ 2014 09 05, 08:33)
Priežastis 100 proc turbūt sunku nustatyti, kaip dabar suprantu simptomų turėjau nuo vaikystės (chroniškos slogos su sausu kosuliu, kimimai, skaudanti gerklė - prasidedant paauglystei virš metų atsikeldavau su raudona ir skaudančia, paskui sunkūs nėštumai su pilvo tonusu). Bet kai suėjus 40 po visos žiemos pūliavimo ir skrepliavimo pradėjo maust po šonkauliais, pasitikrinau Kauno klinikose, man rado nedideles erozijas ir išvaržą, pasakė, kad priežastis - lygiųjų raumenų disfunkcija.
Pagal anatomiją stemples didelę dalį sudaro lygieji raumenys, atsakingi už teisingą rijimą, rauko užsidarymą ir kt. funkcijas. Nuolatinis įtempimas sukelia erozijas ir išvar-žą. JOKS ČIA NE PER DIDELIS RŪGŠTINGUMAS.

Deja, kokios tų raumenų disfunkcijos priežastys, niekas nežino. Rašoma, kad gali būti vegetatyvinės nervų sistemos išsibalansavimas, hormonų sistema (todėl pykina pradžioje nėštumo).

Aš susirgau po trečio gimdymo silpnais simptomai, o stipriai - iškart nutraukus žindymą. Darau išvadą, kad turėjau silpną vietą ir pakirto hormonai, stresas, mat kokia 10 metų gyvenau žvėrišku ritmu.

Deja, jau pusantrų metų kankinuosi su įv. skausmais, pageriu Zulbex'ą, mat jį traktuoju ne kaip gydantį, o nuskausminantį. Užsiimu visokiom raminančiom praktikom, bet argi pakeisti temperamentą? Kad ir kaip protingai prirašiau, negaliu pasigirti išgijimu schmoll.gif

negi taip reiks ir kankintis visa gyvenima:( man tas pykinimas jau darosi nebepakeliamas, atrodo viskas buna gerai, ir vel prasideda.. Kas cia per liga, kad neina pasveikti:( nesinori visa gyvenima vaistus gerti..as jau nz kiek nexium pakeliu sugerus ir nera rezultato, maista ziuriu, vis tiek tas pats..
Atsakyti
QUOTE(livijaaa @ 2014 09 05, 10:59)
negi taip reiks ir kankintis visa gyvenima:( man tas pykinimas jau darosi nebepakeliamas, atrodo viskas buna gerai, ir vel prasideda.. Kas cia per liga, kad neina pasveikti:( nesinori visa gyvenima vaistus gerti..as jau nz kiek nexium pakeliu sugerus ir nera rezultato, maista ziuriu, vis tiek tas pats..


aha, mano mintys panašios. Išbandyta visi lovų pakėlimai, šaltalankiai, košės ir mažai riebalų, low carb dieta, viskas tas pats. Po 4 mėn be košių, įsimečiau porciją - nugi ta pati balalaika. Reiškia, jokios alergijso neturiu, galiu sėkmingai 100 gr. lašinių suvalgyti arba košę, visvien skauda. Jei tave tik pykina- pasidžiauk, kad negraužia burnos, negraužia krūtinės ir nejauti "gorseto" po šonkauliais. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Loba2013 @ 2014 09 05, 13:48)
aha, mano mintys panašios. Išbandyta visi lovų pakėlimai, šaltalankiai,  košės ir mažai riebalų, low carb dieta, viskas tas pats. Po 4 mėn be košių, įsimečiau porciją - nugi ta pati balalaika. Reiškia, jokios alergijso neturiu, galiu sėkmingai 100 gr. lašinių suvalgyti arba košę, visvien skauda. Jei tave tik pykina- pasidžiauk, kad negraužia burnos, negraužia krūtinės ir nejauti "gorseto" po šonkauliais. blink.gif

pykinimas tai man lb didelis, gerkle pastoviai skauda, skauda kazkur krutinkaulyje, paskui juosmeni, jetus visus galus. Tikrai taip uzkniso. Man tas pats, kaip ir jum, ar laikausi grieztos dietos, ar bet ko uzvalgau, vis tiek tas pats.. Cia matyt bus nerviniu pagrindu arba del hormonu issiderinimo
Atsakyti
QUOTE(livijaaa @ 2014 09 05, 14:53)
pykinimas tai man lb didelis, gerkle pastoviai skauda, skauda kazkur krutinkaulyje, paskui juosmeni, jetus visus galus. Tikrai taip uzkniso. Man tas pats, kaip ir jum, ar laikausi grieztos dietos, ar bet ko uzvalgau, vis tiek tas pats.. Cia matyt bus nerviniu pagrindu arba del hormonu issiderinimo

Kiek laiko tu taip?
Kasdien vienodai ar duoda kiek pailseti?
Aš sergu jau virš metų. Kasdien, iki kol užmiegu labai skauda. Nei dienos neturejau be kančių.
Atsakyti
QUOTE(Loba2013 @ 2014 09 06, 18:59)
Kiek laiko tu taip?
Kasdien vienodai ar duoda kiek pailseti?
Aš sergu jau virš metų. Kasdien, iki kol užmiegu labai skauda. Nei dienos neturejau be kančių.

pykinimas jau virs metu, gerkles skausmas, pilvo, nugaros, krutinkaulio skausmai ziema bus metai..buna geresniu dienu, bet daugiau blogu. Net ir geresnem dienom jauciu, kad skrandi turiu..
Atsakyti
QUOTE(livijaaa @ 2014 09 06, 20:50)
pykinimas jau virs metu, gerkles skausmas, pilvo, nugaros, krutinkaulio skausmai ziema bus metai..buna geresniu dienu, bet daugiau blogu. Net ir geresnem dienom jauciu, kad skrandi turiu..

...Labai galiu suprast....
Man kartais padeda palengvinti simptomus kaip tik tos priemones, kurių nerekomenduojama.
Kava nuima veido tirpimą kai jau labai užeina. Negėriau metus ir dabar tik retai, nes po pusdienio ima labiau grauzti skrandyje... Beto tikrai negalima tiems, kam nerimo buna.
Duona nuima remenį pusdieniui. Bet valgau riekutę prieš valgį , be cukraus, ekologišką raugintą.Irgi retai naudoju, nes po savaitės tokios praktikos buvo sunku mesti, be jos labai graužė....
Žalios pipirmėtės pakramtymas nenuryjant nuima kiek skausmų.

Klausimas rimtai ir ilgai sergantiems.
Ar darėtės kas magnetinį rezonansą tam, kad įvertinti būklę rimciau - juk žarnos rijimas vertina gleivinę ir gydymas visada vienodas...
Atsakyti
Mano mama sake, kad jai kai baisiai sukyla rugstys, ji suvalgo paprasto cukraus sauksteli biggrin.gif SAke, kad nuima ta kilimą.


Nusipirkau pabandyti saltalankiu alieju. Nu ir neskanu doh.gif SAuksteli isgerus ryte mane is karto supykina, nebent reikia kazka i burna isimest... ax.gif Kaip jus ji naudojat, kas naudojat? Ar skaniai geriasi? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2014 09 10, 10:22)
Mano mama sake, kad jai kai baisiai sukyla rugstys, ji suvalgo paprasto cukraus sauksteli  biggrin.gif SAke, kad nuima ta kilimą.
Nusipirkau pabandyti saltalankiu alieju. Nu ir neskanu  doh.gif SAuksteli isgerus ryte mane is karto supykina, nebent reikia kazka i burna isimest...  ax.gif Kaip jus ji naudojat, kas naudojat? Ar skaniai geriasi?  biggrin.gif

as geriau, pradzioje buvo visai gerai, paskui pradejo lb pykinti, kilo rugstys, tad nebegeriau
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2014 09 10, 10:22)
Mano mama sake, kad jai kai baisiai sukyla rugstys, ji suvalgo paprasto cukraus sauksteli  biggrin.gif SAke, kad nuima ta kilimą.


Tai čia jūs rašote apie priemones, kurios "nuima" laikiną rūgščių kilimą. Pas mane galima sakyti rūgštys niekada nenusileidžia...

Na o mano išvardintos, tokios kaip duona, yra "nevilties" priemonės kartais, tikrai jų nerekomenduoju kaip ir parašiau, kokie gali būti šalutiniai poveikiai.

Jau ilgas laikas, virš metų mano dienos "meniu" susiklostęs toks:

prieš pusryčius šiltas vanduo, vanduo su medum, sultinys (naminis, virtas iš kaulų) arba plikyti sėmenys - po puodelį geriu, darydama pertraukas apie 20 minučių.
Pusryčiai - virtos daržovės(pora bulvių, morkos, kopūstas) su trupučiu riebalo, dažniausiai sūdyti lašiniai, ar kokoso sviestas, nes paprasto sviesto negaliu valgyti. Kartasi raudoni lęšiai su daržovėm, retkarčiais grikiai.

Kitas valgymas po 3 val : gėrimo procedūra ta pati, paskui virta mėsa + nekrakmolingos daržovės.

Kitas valgymas : analogiškai. Mėsą keičia žuvis, paukštiena, triušiena, kiaušinis.

Bendrai:
-geriu prieš valgį, darydama tarpus, kad neperkrauti skrandžio.
-nevalgau jokių pieno produktų, košių kurį laiką nevalgiau (valgiau ligos pradžioje ištisai, kol visai išsekau), dabar retai grikius, man nesotu po jų.
-jokių vaisių, net bananai netinka - vasarą pabandžiau, tai atsistojo gumulas gerklėj. Tą dieną buvau išgėrus vaistų, vis vien netinka.
-kiaušinį užpilu ant daržovių (patroškintos morkos, moliūgas, šparaginės pupelės), man taip skanu ir minkšta.

Su tokiu meniu deja daugiau kaip metai kankinuosi, "rūgštys nenusileidžia", t.y.y skauda nuolat.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Loba2013: 11 rugsėjo 2014 - 07:15
Bet tai jus galima sakyti idealiai maitinates g.gif O ka gydytojai i tai?
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2014 09 12, 13:11)
Bet tai jus galima sakyti idealiai maitinates  g.gif O ka gydytojai i tai?

Gydytojai mano psichosomatika man. Netiki kad laukais nelakstau, t.y. Nesinervuoju ir nestresuoju isskyrus del ligos ir siaip net per skausmus moku gyvenimu dziaugtis....
Bet ntrukus vaziuoju i klinikas naujai tirtis- pries gerus metus zarna rijau kai dar ne taip skaudejo, tada tik silpnai maude. Visos bedos prasidejo po rijimo ir pradejus gerti vaistus.
Atsakyti
QUOTE(livijaaa @ 2014 09 05, 11:59)
negi taip reiks ir kankintis visa gyvenima:( man tas pykinimas jau darosi nebepakeliamas, atrodo viskas buna gerai, ir vel prasideda.. Kas cia per liga, kad neina pasveikti:( nesinori visa gyvenima vaistus gerti..as jau nz kiek nexium pakeliu sugerus ir nera rezultato, maista ziuriu, vis tiek tas pats..

Kada paskutini karta tyreisi? Gal esi jautri ar stresuoji?
Atsakyti