Įkraunama...
Įkraunama...

Čia gyvena viltis 2016 (58 tema)

Fliokse console.gif
Mano mamos diagnozė irgi beveik blogiausia kokia gali būt krūties vėžio atveju,tik tiek,kad dar metastazių nebuvo,bet aš jai pasakiau viską,nors gyd liepė to nedaryt,aš pati norėčiau žinot ir mamai pasakiau,ji buvo sakius,kad nori žinot tiesą,nežinau,ar gerai padariau,bet manau,kad gerai.Šokas buvo mums abiems,nes nesitikėjom,kad ant tiek blogai,bet vėliau susitaikėm...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žydrynė: 15 gruodžio 2016 - 14:21
Aš norėčiau žinoti. Viltį susikūriau pati. Tulytė pasakė švelniai, o Rudaitis taip šviesiai tiesiai dabaigė, buvo žiauru, bet teisinga. Nežinoti yra blogai, tokia durnele jausčiausi, be orumo.
Kita patirtis-mano mama ir artimieji nesakė man, kad jai vėžys iki tos dienos kol nemirė. Labai pykau, kad nežinojau, maniau niekada neatleisiu. Savo vaikams pasakiau iš karto kai sužinojau.
Atsakyti
Labai gaila dėl tavo naujienų Fliokse.
Atsakyti

Jei galima, prisijungsiu prie diskusijos "sakyti ar nesakyti" su savo nuomone. Studijuoju medicinos psichologiją ir per vieną paskaitą kaip tik diskutavome, sakyti ar nesakyti žmogui, apie prastą jo būklę. Tai vienareikšmiškai su šioje srityje jau ilgus metus dirbančia dėstytoja nutarėme, kad reikia sakyti. Būtinai, nes 1) žmogus pats nujaučia, kad jam jau nebegerai ir, jei kiti tai slepia, kyla nepasitikėjimas, izoliacijos jausmas ir visi kiti negeri jausmai; 2) sužinojus traumuojantį dalyką - šiuo atveju, kad gydymas nepadeda - žmogus patiria ne tik neigiamų, bet ir teigiamų pokyčių savo gyvenime, turi laiko susitaikyti su savo padėtimi, kartais net jaučia palengvėjimą, tampa laisvesnis ir todėl gal net galima sakyti, kad laimingesnis.

Labai jums patarčiau, kadangi jau daktarai vyro neinformavo kaip kas ir užkrovė šią naštą jums, apsilankyti pas psichologą, jis padėtų pačiai susitvarkyti su diagnoze, pamokytų kaip tai pasakyti vyrui. Vyrą taip pat, jei sutiks, nukreipti pas psichologą, kad padėtų jam priimti šitą žinią. 

Jei nežinot kur eiti - bent jau Vilniuje yra "Onkopsichologijos ir komunikacijos centras", ten pasidomėkite, gal gautumėt konsultacijų. Anksčiau jie ir nemokamai konsultuodavo, dabar nežinau. Tose pačiose Santariškėse yra onkopsichologų, reikia tik klausti ir prašyti.

Gaila, kad taip susiklostė Jums viskas. Stiprybės.

Atsakyti
Vyras apie tai kad norėtų žinot ar ne niekad nieko tiesiogiai nesakė bet buvo tokie du niuansai

Yra matęs kaip gydytojas pasakė keliems žmonėms kad jau viskas tipo kad tai yra baisiau negu baisu ir kitas kartas kad jeigu jis tą sužinotu Kristų į juodą depresija nieko nedarytų ir panašiai, bet tas buvo kai dar buvo nors ir su šita diagnoze bet pakankamai stiprus

Plius mūsų po nauju metu dar laukia chemoterapijos kiek jos padės neaišku ir tie nauji vaistai kur rašiau jei gu gausim juos, nes dabar net Avastin pirkti ner prasmės, esmėj čia tik chirurgija nurašė

Dar apie nuojauta... Iš karto po diagnozes jis padarė tokius darbus kur buvo atideliojami metų metus ir davė man patarimus tolimai ateičiai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Flioksė: 15 gruodžio 2016 - 15:26
Bet patarimai ateičiai - nebūtinai nuojauta. Berods Gituks savo vaikus mokė mokesčius mokėti, mano mama dar prieš pirmą chemo irgi man viską sudėliojo, kad tėčiu rūpinčiausi. Čia gal tiesiog žmonės nori pasirūpinti artimaisiais tuokart unsure.gif
Kaip sakot, nurašė chirurgija, bet dar yra vilties, kad nauji vaistai tiks.
Atsakyti
Žinot, liga išmoko darbus, kuriuos atidėdavai pensijai, atlikti truputį anksčiau. Kai mokai kitus kaip gyventi tarsi apsidraudi. Jei prakalbom apie nuojautą-
Sėdėjom su vyru vasarą, pliurpėm ir jis pradėjo dejuoti, kaip jam blogai, kaip nesiseka, kad sveikata bloga. O aš jam ir sakau "Baik verkti, ką tu žinai, gal aš jau sergu vėžiu ir mirsiu anksčiau už tave". Po mėnesio bumbt diagnozė
Kita istorija. Pavasarį nusprendžiau iš kolektyvinio sodo parsivežti magnoliją. Na ji tokia truputį per didelė tokiems planams. Riūkiau su kastuvu, iškasinėjau, tampiausi. Mano vyrukai įdomiai žvelgė į mano projektą. Parsivežėm namo, pasodinau ir pasakiau: "Mirs magnolija-mirsiu ir aš" Čia turėjo būti juokelis, o gavosi... Vyras sakė nešnekėk nesąmonių, ji neišgyvens, ir t.t. Rudenį jau po diagnozės ir pirmos chemijos žiūriu pro langą- vyras laisto magnoliją lotuliukas.gif
Tiesiog dabar kai pagalvoju ką nors nelabai gerai-nekalbu garsiai-gal neišsipildys.
Prieš operaciją, kai žinojau, kad išgersiu vaistų valyti žarnynui. Nuėjau į kavinę su šeima, tada leidau sau nusidėti, pasiėmiau visko ko tik norėjau. Valgau ir galvoju "paskutinė vakarienė", ištvėriau neleptelėti. 4u.gif
Atsakyti
O aš kaip tik atvirkšćiai, nenoriu nieko žinoti. Mielai ir tyrimų atsakymų neičiau aptart su gydytojais, bet kartais smalsumas nugali ir paskaitau išrašą pati ax.gif
man užtenka kad yra gydymas ir kad mane gydo, man tai teikia viltį kad aš išgysiu. O žinot kiek liko tikrai nenorėčiau, nes tik tuo ir gyvenčiau. Kiekviena silpnesnė diena būtų: negi man jau viskas? Dabar tai pablogėjimus nurašau chemijos poveikiui ar gijimui. biggrin.gif

Fliokse, tai kaip supratau dar yra kažkoks gydymas, bet tik po naujų metų?
Atsakyti
QUOTE(Remedy @ 2016 12 15, 19:20)
O aš kaip tik atvirkšćiai, nenoriu nieko žinoti. Mielai ir tyrimų atsakymų neičiau aptart su gydytojais, bet kartais smalsumas nugali ir paskaitau išrašą pati  ax.gif 
man užtenka kad yra gydymas ir kad mane gydo, man tai teikia viltį kad aš išgysiu. O žinot kiek liko tikrai nenorėčiau, nes tik tuo ir gyvenčiau. Kiekviena silpnesnė diena būtų: negi man jau viskas? Dabar tai pablogėjimus nurašau chemijos poveikiui ar gijimui.  biggrin.gif

Fliokse, tai kaip supratau dar yra kažkoks gydymas, bet tik po naujų metų?

Ačiū pakomentavusioms, kažkaip šviesiau pasidarė, supratau kad nereikia kranksėti į visas puses

Remedy, tiesiog dabar vyras labai nusilpes po operacijos, dar neišimta net siulai, tai onkologas siulo ramiai šventes atšves ir po nauju pasirodyt pas jį , o kiek jau čia ir beliko ir dar tas pažadas , kad gaus naujus biologinius vaistus klinikos po naujų m.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Flioksė: 15 gruodžio 2016 - 19:36
QUOTE(Flioksė @ 2016 12 15, 20:34)
Ačiū pakomentavusioms, kažkaip šviesiau pasidarė, supratau kad nereikia kranksėti į visas puses

Remedy, tiesiog dabar vyras labai nusilpes po operacijos, dar neišimta net siulai, tai onkologas siulo ramiai šventes atšves ir po nauju pasirodyt pas jį , o kiek jau čia ir beliko ir dar tas pažadas , kad gaus naujus biologinius vaistus klinikos po naujų m.



Na moterie, bet tai čia joks nenurašymas, čia normali eiga, kuri atrodytų normali pradedančiam, bet juk po operacijos sudarytas naujas gydymo planas, Jums belieka tik atsigauti. Kiek perskaičiau - jokio nurašymo nematau. Yra nauja problema - ieškomas naujas sprendimo būdas. Nepasiduokit nei dvasia, nei kūnu. O jei vyras nenori žinot - tai ir nereikia. Iš savo 14 metų po diagnozės patirties, galiu pasakyt visi žmonės skirtingi, aš norėjau žinot viską, aš skaičiau vaistų anotacijas visų skiriamų ir t.t., ir pan. Bet yra žmonių, kuriems to nereikia ir Jų sprendimą reikia gerbti.
Atsakyti
As nieko nesakiau mamai. Kai gulejo po operacijos, gydytojas pasake kad 3 stadijos zarnyno vezys. Mama man pasake, kad jei butu 4 st. jinai nesigydytu toliau. Netrukus suzunojau ,kad jau 4 st. Nieko nesakiau jai. Gydemes ir pragyveno dar 2.5 metu , ir sode dirbdavo , ir nuotaika buvo gera, gulejo tik paskutini nepilna menesi. Bet 2.5 metu buvo musu! 2.5 metu laimongo,pilnavercio gyvenimo, be baimiu, be depresijos.
Atsakyti
QUOTE(gituks @ 2016 12 15, 12:47)
jai darė tyrimą dėl perpylimo, tokia vadinama Kumbso reakcija gavosi teigiama, t.y. laboratorija negalėjo nustatyti kraujo grupės, čia bandžiau nukopijuoti, dešiniam stulpelyje yra norma.
Tyrimas  Atsakymas  Pastabos (norma)
Tiesioginė Kumbso reakcija IgG TEIGIAMA NEIGIAMA
Tiesioginė Kumbso reakcija IgA TEIGIAMA NEIGIAMA
Tiesioginė Kumbso reakcija IgM TEIGIAMA NEIGIAMA
Tiesioginė Kumbso reakcija C3c TEIGIAMA NEIGIAMA
Tiesioginė Kumbso reakcija C3d TEIGIAMA NEIGIAMA
Tiesioginė Kumbso reakcija ctl TEIGIAMA NEIGIAMA
Netiesioginė Kumbso reakcija TEIGIAMA NEIGIAMA
Plius pakliuvom pas labai gerą gydytoją Pileckytę, kuri pažvelgus į visus tyrimus iš kart pasakė diagnozę.


Aciu uz atsakyma. Net nezinojau apie toki tyrima. Aisku, maniskes Hb ne toks katastrofskai zemas. Dabar vartoja folio rugsti ir gelezi.
gituks, stiprybes.
Atsakyti