Įkraunama...
Įkraunama...

Vokietijos lietuvės

Sveikos

 

Jblmami,saunuoles tavo dukrytes 👍. Manajai sia savaite abituros egzaminai. Streso,strioko.Bet po siandienos egzamino atoslugis.Dar paliko anglu kalbos ir zodziu. Olandija 💕.Pasiilgau.Mano dukra ir klausia kada vel vaziuosim.Neblogai butu i Keukenhofa. Jus nameli nuomojates ar viesbutyje nakvojat? Musu mylimiausia vieta Olandijoje Scheveningen prie Hagos. Nebeatsimenu ko daugiau klausei. Mano pirmoke darbsti,pareiginga,labai noriai eina i mokykla.Lanko hip hopa ir mokosi gitara grot.Dar logopedes terminai.Tai dziaugiausi kad per pavasario stostogas niekur vazinet nereikejo. O mazyle darzelyje smagiai laika leidzia.

 

Ne tas zodis kokios saunuoles. Tik va galvas skauda. Va  Pietu Korejos keliones nieks nedraudzia. O jei uzsienio reikalu ministerija rekomenduos nebeskristi, tai pinigai kaip i bala. Ir mokytojas kuris ta kelione rupinas, rekomendavo savo draudima. Tik kad pats nepasiskaite, kad ir jis pats nuo to nera apsidraudes :P

O taviske zino ka toliau darys?

I kaukenhohofa ir as noreciau. Dar net nebuvusi. 

Mes tik namelius imam. Maniskis ir taip tuose viesbuciuose istisai buna. Va dabar dveise buvom butelyje, kuris irengtas buvusiam garaze. Per du aukstus miniakas, bet fainas. Truko tik tuoleto antram aukste, nes labai jau status laiptai buvo. O siaip labai gerai irengatas su dvigubais langais, didelem durim ir langais i terasa. Bet va neveike internetas it tv. Seimininkas argumentavo, kad priestai esanciam nuomininkui dirbo internetas. Nu maniskis turejo savo interneta, tai galejo dirbti. O del tv jau nieko nebesakiau.

 

Kaip smagu, kad pirmoke tokia stropi. Sekmes toliau moksluose :4u:

 

Pasivaiksciojom su viena. Nuejom 12 km. Dabar kraunu batareika ir eisiu zoles pjauti. Fainas oras.  :wub:

Atsakyti
Tai jums dabar ant nervu ,kol issispres del Pietu Korejos.

As del namuku nieko pries,nes viesbutyje pastoviai susigrude bunam.Olandijoje labai moderni tie apartamentai ir namukai..Kai buvom Scheveninge apartamentuose,patiko kad daug vietos,visiems vezimams ir lovytems.Bet buvo toloka eiti,tai sekanti karta nebeuzsisakem.

Maniske bandys laime ,kad gautu vieta studijoms lehramt ,arba douglas dualineje sistemoje arba kreisverwaltung ir dualineje sistemoje.
Anyta noretu,kad pagal specialia programa vaziuoti i Sveicarija dirbti ir mokytis.
Tokie planai.

Pas mus tik vakar diena buvo labai grazi.Nakti vel pradejo lyti
Atsakyti
QUOTE(jblmami @ 2017 05 06, 18:56)
Dabar kraunu batareika ir eisiu zoles pjauti. Fainas oras.  wub.gif</p>

Kokia zoliapjove turi, gal gali pasipasakot? Musu darbo techniko / ukvedzio panasu 4-5 men. nebus darbe, ligos. Bet ar pasirodys po ju, tai irgi klausimas. Dabar paprasiau senelio nupjaut zole, bet jis toks miestietis ir vyrai dazniausiai grubiai praeina, o visi krastai taip ir lieka. Galvoju irgi pati imtis to reikalo, yra benzinine zoliapjove, bet as tik elektrine visalaik pjovus, tai kazin ar sugebesiu benzinine pasirupint, o ir trimerio matyt reik, dairausi su akumuliatorium.

QUOTE(addicted @ 2017 05 07, 14:24)
Maniske bandys laime ,kad gautu vieta studijoms lehramt ,arba douglas dualineje sistemoje arba kreisverwaltung ir dualineje sistemoje.
Anyta noretu,kad pagal specialia programa vaziuoti i Sveicarija dirbti ir mokytis.
Tokie planai.

Nieko nesupratau ka parasei del mokslu, bet kol mums ateis tas laikas, matyt, suprasiu smile.gif Pas mus ziemai buvo isidarbinus viena mergina, ji taip nusprende, kad vienus metus po mokslu skirs kelionems ir siek tiek padirbes. Dabar jau ji isejo is darbo, tai dar kazkur pakeliaus, o paskui jau studijuos germanistika arba psichologija smile.gif

Gal kas pasidalins skaniu zuvies receptu, bet kepimui orkaitej.
Atsakyti

Sveikos.

vel sm pjauna gryba.

cia addicted

DenHag tik pravaziavom ir nebeuzsukom i Scheveninge. Cia lygtai uzpreita rudeni, kai mum buvo uzplauke ant smegenu namuka Olandijoj pirkti. A.D. , kad nenusipirkom. Teisingai tada Pipa pareplikavo. Ir dar jos ta istorija su eglem ir tvorom iki dabar prisimenu   :) . Tikriausiai ten labai daug zmoniu, kai toks didmiestis salia? Nors siais metais ir Zoutelandej nekoki ispudi paliko. Nes senus namukus griauna, daug nauju stato. Tai dingsta ta faina atmosfera. Na dar Westkapele laikosi. Bet ten man jau visai "perramu". Na bet siulu parduotuve gera yra  :P .

Taviske mokytoja nori buti? Ir kaip faina, kad ji net tris kryptis turi. Dougle ka ji mokintusi? Ir isduok paslapti i kokia cia specialia programa i Sveicarija?

Pas mus visai nieko oras buvo. Dar ir skalbiniai isdziuvo per tas abi dienas. O siandien jau dulksnojo. Jau taip trauke prie zemes. O va i vakara saule sviecia.

Atsakyti

Cia jolitkai 

 

Turiu su akumuliatoriu. Pries tai mechanine, kaip kokia anglu sodininke  :D . Elektriniu bijau  :bijau2: , nes drauges dede nusitrenke su elektrines laidu. Buvo izoliacijos mikro pazeidimas. O apie benzinine zalio supratimo neturiu. 

Jei pieveles krastai nesutvarkyti gerai(kad gerai prieiti su zoliapjove), tai tenka su zirklem krastus apkarpyti. Ju yra ant ilgo koto( nereikia lenktis) mechaniniu ir su akumuliatoriumi. Kogero reik ziureti kokio dydzio plotus turi ir pagal tai rinktis.

O tai pas jus dirbusi mergina pirmune buvo. Nes psichologijai reikia vidurkio 1. 

 

Logoka at tai kuri kita buvo davusi skanu recepta. Bet mano seimai jis netiko.

Kepu file gabaliukus pamirkiusi tesloje. Daug terliones, bet maniskiams labai patinka. Kepu daug. Tai puse pamarinuoju. O kitai pusei patroskinu morku su svogunais, pipirais, kvepianciais pipirais, lauro lapu ir gvazdikeliu. A ir dar pomidoru padazu. Tai cia ir salta ir karsat gali valgyti.

Dar taip pat darau: files gabaliukus mirkau plaktuose kiausiniuose su grybu padazu(is Lietuvos) ir miltuose ir kepu aliejuje. Bet sitos nemarinu jau.

Dar labai patinka kaimynkos pasidalintas receptas. Ji tai daro orkaitej, o Nidoj maciau kaip vietines keptuvej su dangciu zuvies gabaliukus taip pat dare. Tai va: issiverdi morku, pasikepini svogunu. Zuvies file gabalus paprieskoniautus dedi i skardos dugna. Ant ju paskledi sluoksniu pakepintus svogunus, ant virsaus stambiai tarkuotas morkas. Uzpili kiausinio, grietines, gali pora saukstu majonezo, druskos, pipiru plakiniu ir kepi. Mes valgom karsta su karstom bulvem, bet skanu ir atveses.  :essen:

Man skaniausi zuvies prieskoniai https://www.ebay.de/...69043350&chn=ps

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jblmami: 08 gegužės 2017 - 20:31
Dirbusios merginos vidurkis 1,9 kiek pamenu.

Tie prieskoniai geri, tokiu zuviai neturim, bet daug is tos firmos naudojam. Pagrinde maniskis gamina, o prieskoniu tai gera lentyna pridejes.

As irgi kepu zuvi tesloje, man skanu, bet terlione, o dar ir mano mergina dazniausiai salia malasi, tai noriu orkaitej isbandyt. Mat maniskis zuvies nelabai, nors kartais prikalbinu ir pagamina gan skaniai, bet per retai, vaikui dazniau reikia.

Ta recepta pabandysiu, o kokia zuvi dazniausiai kepi?

Aciu uz info, pradziai senelis pjaus zole - siandien planavo, bet lijo, tai gal ryt iseis nors irgi maciau prognozes nekokios. Ideliai pas mus nereikia, bet norisi truputi tvarkiaungiau nei yra. Mat pagrinda su zoliapjove nusienauja, o palei tvora ir pastata istypsta zole ir pikzoles veisiasi nors ir neparadinej pusej, bet nekoks vaizdelis.
Atsakyti

Sveikos

Vat buten sitie prieskoniai skaniausi zuviai. Prie firmu as neprisirisu. Renkuosi pagal skoni ir ziuriu kas sudety yra. Maniskes labai pries kokoso alieju, nes labai niokoja gamta ir nera labai sveika.  Ir dar visokiu dalyku. Tai dabar labai ziuriu ka perku. Jei nepataikau, tai atklausau paskaita :D  . Zodziu, pleciu zinias toliau. 

Zuvi visokia kepu( ir vel perku tik kuri ekologiskesne, na kur gamtai nekenkia :oh: . Nes kitaip protestas ir nevalgo) . Bet va su kepta lasisa nesusidraugauju :wacko: . Nu neskani man ketpa nors tu ka. Tiesa rudeni pirkau karosus rusu parduotuvej. Jetau kaip skanu buvo paprastai pakepus. Is vieno zvejo ismokau, kad daug asaku turincias zuvis reik ipjaustyti is abieju pusiu. Pabarstai druska, apvolioji miltuose ir kepi aliejuje  :essen:   apsiedimas.

jolitka, o tu matei savo varda naujoje sm versijoje. Jis visa laika dubliuojasi su tekstu. Parasyk sm techniam skyreliui, kad problema. Tegu sutvarko. Ir pas kitas forumietes maciau, kurios ilgesnius vardus turi.

Nu ka reik eiti dirbti. Faina, kad lyja, nes pas mus persausa.

Atsakyti
Man sena forumo versija vis atvercia, tai lig siol ir naudojuosi sena. Pereisiu i nauja, tai ziuresim ar bus tokia problema. Aciu uz pastebejima.
Rukyta lasisa valgau, man skanu sumustiniuose su cirtina, o keptos irgi nemegeja. Vienintelis lasisos receptas patinka, kuri maniskis daro - lasisa, krevetes patroskinta grietineles padaze su pomidoriukais ir Bandnudeln.
Matet kaip LT gamta juokauja, sniego buvo neperseniausiai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolitka@yahoo.com: 12 gegužės 2017 - 09:21
jblmami,Douglas butu Betriebswirt studijuot,kur butent ji dirbtu,Douglas po studiju,neparasyta.Nelabai tikiu,kad ji gaus ta vieta,nes daug norinciu.
O del Sveicarijos nezinau daugiau,nes ji nerodo susidomejimo ir as anytos nebeklausiau.
Anyta dar norejo ikalbinti,kad ji aplinkiniais keliais studijuotu,Zahntechniker pradzioje,o paskui odontologe,bet ir ji nesileidzia i kalbas.

Ziuresim ar istos i pedagogini.

jolitka,cia daug aiskinti nereikia,ji duos dokumentus i 3 skirtingas vietas ir ziures,kur istos.

O siaip labai sunku su ja,is viso be savo nuomones,kur studijuot,ko ji nori.Aisku ja labiausiai Douglas traukia....bet ka bepasiulyt,nieko nenori.Ir kitoje salyje studijuot,jokiu budu.
Atsakyti
sveikos, parasiau ir dingau. 4u.gif dar i facebooka per telefona ilendu, o daugiau tai laiko nera.

jolitka, mes turim benzinine zoliapjove ir trimeri, benzinini. bet kokie pavadinimai, sunku dabar pasakyt. emem is geresniu, nes musu didelis sodas, tai vyras butinai savaeiges zoliapjoves norejo, kad nereiketu paciam stumdyti. 6 begiai, tai tik spek lakstyt biggrin.gif o visur aplink trimeriu apeina. jei neklystu trimeri ebajuje pirko, nes parduotuvej labai brangus buvo, arba ne pilnos komplektacijos. tai vistiek viska susipirkus galutine suma nemaza gaunasi. o ebajuje rado ko norejo.

jblmami dziaugiuos dziaugiuos savo aukseliu. kur ten nesidziaugsi, kartais jau ranku nejauciu, bet kai nusisypso savo ta bedante sypsena tai istirpsta mamos visas pyktis. nors su juo tikrai labai sunku. pirmas mano vaikas irgi buvo ne ka lengvesnis iki metu, zirze, verke, bet jis labai gerai jautesi vezime, tai as per dienas su juo lauke sedejom. prie ezero, ant pledo, istisom dienom. o va su antru, Gabriel, i lauka iseiti - kosmaras. i vezima net nekisk, ant pledo neguli, vezime nesedi, tai pasivaiksciot net neinu. nesuosi i soda, ir ten tysioju.... oras geras, taip noris lauke pabut, tai ir vargstu. kisu i vezima, traukiu, sodinu, nesioju ir taip ratu. sedetu kaip brolis ir vargo nematytu. is lauko neislystume.
mano pauksciai gerai. siemet jau pradejom voljera statyt. pamatai jau gatavi, bet dabar gi sitnamio prireike. tai siltnami vyras daro biggrin.gif karkasas beveik gatavas, plokstes suka. nes pomidorai namie tuoj peraugs.
putpeliu jokiu ne ne biggrin.gif

zuvi as kepu taip: pamarinuotus gabaliukus volioju i miltus, tada i kiausini ir tada i dziuveselius. atradau sita buda, tai labai patinka. internete isskaiciau, tai man labiau patinka, nei siaip miltuose.
Atsakyti
4u.gif Kaip pavydžiu toms, kurioms patinka namuose šeimininkaut ir skanius patiekalus gamint... Aš niekada negaminu pagal prašmatnius receptus, nenaudoju jokių "egzotiškų" produktų. Pvz., žuvį, kokia bebūtų, kepu svieste. Vieną pusę, kitą pusę, druskytė, pipirai ir, kas nori, citrina. biggrin.gif Mano kaip tik mėgstamiausia lašiša. 6 minutės ir gatava. Ir jokių kaulų. Man vaikystėj buvo gerklėj kaulas įstrigęs, tai tik dabar, ant senatvės, vėl mėgaujuosiu žuvim. O taip tai labai bijojau žuvį valgyt.

Kaip jum karščiai!? Kai davė, tai nepagailėjo biggrin.gif Pas mus balkone 37 laipsniai, tai katinas baisiausiai džiaugiasi smile.gif


Atsakyti
Pas mus tai labai permainingas oras, o ziedadulkiu kiek. Cia tiek per nakti ant automobiliu prikrite.
vartotojo įkelta nuotrauka

vartotojo įkelta nuotrauka

Man labai akis skauda gal nuo aktyvios saules ar nuo ziedadulkiu.
Atsakyti