Įkraunama...
Įkraunama...

Vėdinimas 9

QUOTE(stylius @ 2018 02 17, 16:12)
O kur galima butu isinuomoti srautu balansavimo irengini ? Nes kiek perzejau didieji nuomininkai kaip ir neturi.

Rekuperatorius turi buti su automatiniu srautu balansavimu tuomet galesi reguliuoti kiek reikia ir i kokias patalpas oro. Pas mane i miegamasis diena yra nevedinams, o nakti nevedinama svetaine. Tai apie 60-80m3/val. Taip tauposi ne tik ismetama siluma, bet ir elektros suvartojimas, dideja silumokaicio nvk, mazeja triuksmas...
Pas mane pozeminis oro paemimas tai prie 50m3.h turiu 50pa ir taip su kiekvienu m3 dideja po Pa. Pasiekus 200m3/h ismetimo d160 ortakis jau ima girdimai snioksti
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo FIEDZIA: 19 vasario 2018 - 13:00
QUOTE(cibulis @ 2018 02 19, 10:39)
Mintas sako, kad "Zehnderis" meluoja. Aš jo klausiu ar jis yra tikras, kad "Amalva" nemeluoja, tai tyli.


Ne as sakau, kad tu meluoji taip teigdamas.

Nes:
Aš niekad nesakiau, kad "Zehnderis" meluoja.
Aš sakiau, kad visų (ne konkrečiai "Zehnderio", o abskritai visų) daviklių parodymai yra netikslūs. Klausimas tiktai, koks paklaidos dydis.
Ir dėl to, kad užklaustas ar "Amalva" nemeluoja, aš tyliu ir vėl Cibulis labai grubiai meluoja, taip mane šmeiždamas. Kiek kartų užklausdavo, tiek kartų atsakydavau, kad Amalva mano rekuperatoriuje nerodo oro srautų, tad ten nėra kaip meluoti. Nėra kaip meluoti kai tyli.

Taip, buvo paklausta ir apie Amalvos rekuperatoriaus rodomą temperatūrą, bet į tai buvo paklaustas kontraklausimas, kokią nustatyta paklaida, Cibuliui kalibruojant termometrą ir jis pats atsakė, kad paklaida buvo 0,2°C dydyje, ne daugiau, taigi, taip, temperatūros daviklio parodymai taipogi, kaip ir visi kiti nėra labai tikslūs, bet paklaida tikėtina nedidelė.

Ženkliai didesnė paklaida tikėtina slėgio ir oro srautą matuojančių daviklių, taigi, paklaida susijusi su šių daviklių parodymais turėtų būti ženkliai didesnė ir labiausiai įdomi siekiant tikslumo.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2018 02 19, 10:39)
Tu geriau įkalk savo įrenginį maksimaliu režimu ir pasakyk, kiek jis tada elektros siurbia.


O tu geriau kada nors pats pasieškok, kas jau seniai įkelta, nei pastoviai ko nors reikalauk.
Papildyta:
QUOTE(vaikis_ @ 2018 02 19, 11:18)
<p>Realiai tik pakaktų ismatuoti kiek bendrai paduoda ir kiek bendrai ištraukia m3/h, t.y. patikrinti ar nėra disbalanso.</p>


Būtent. Bet domina ne tik disbalansas. Domina ir oro srautai apskritai. Nors nesitikiu tokio didelio nesutapimo, koks čia buvo ne per seniausiai su sena programine įranga, bet tikrai manau kad bus ir mane domina, prie maksimalių galingumų, su užfiksuotais tuo metu suvartojamais elektros galingumais.

Jei jau matuoti tam, kad galima būtų palyginti du įrenginius, reikėtų paimti abiejų rekuperatorių tą patį oro srautą (išmatavus tiek padavimą tiek ištraukimą) ir pažiūrėti elektros naudojamą galią ir sulyginti abiejų rekupų rezultatus.

Taip pat domina minimalus ir maksimalus užtikrinamas oro srautas ir tuo metu suvartojamas galingumas. Pažiūrėti, koks nesutapimas tarp rodomo oro srauto ir realaus. Nors realiai elektros sąnaudas jau turim.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 20 vasario 2018 - 00:21

Tai kuriam savaitgaliui man paiimti gaubta su matavimo prietaisu ?

Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2018 02 20, 01:14)
Ne as sakau, kad tu meluoji taip teigdamas.

Nes:
Aš niekad nesakiau, kad "Zehnderis" meluoja.
Aš sakiau, kad visų (ne konkrečiai "Zehnderio", o abskritai visų) daviklių parodymai yra netikslūs. Klausimas tiktai, koks paklaidos dydis.

Mintai, tu bent jau balandžio pirmą dieną nemeluoji ir tikiuosi neišsisukinėji? Taip, sugebi viską išvartyti, užvartyti ir pervartyti, kad tikriausiai pats nesusigaudai, ką kalbi. Bent vieną dieną metuose būni nuoseklus ir sąžiningas?

Nesiknisiu ir tavo perliukų neieškosiu, bet tikiuosi prisiminsi: Zehnderis negali pūsti 70 kubų naudodamas tik 11 W, per pusę mažiau. O per pusę jau ne paklaida, o apgavystė, pone išsisukinėtojau. Tada pridėjai tekstų, kad ir Mercedes apgaudinėjo su degalų sąnaudomis, priminei dyzelgeitą. Juk aišku, kam buvo taikomos užuominos. Jau nekalbant, kad nuo pat pradžių, kai prieš pusantrų metų paleidau įrenginį, kabinėjaisi, kad grąžina per aukštą temperatūrą ir elektros sąnaudos per mažos.

Kuomet tavęs tiesiai šviesiai klausiama apie tavo įrenginį, tu tyli. Tik dabar sugebi išvartyti, kad tylėjai, nes nežinojai. Bet man dar keisčiausiai skamba, kai pasaulio teisuolis ir abejuoklis, abejoja visais tik ne savo Žiguliuku. Būtum pasakęs, taip, nežinau, ką pučia mano įrenginys, jis galimai irgi meluoja, niekas prie tavęs nesikabinėtų. Bet kai tu kaltini kitus, o pats neigi, tyli, išsisukinėji, išbalansuoji srautus ir t.t., tai atleisk, bet tai yra demagogija.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2018 02 20, 01:14)
Ir dėl to, kad užklaustas ar "Amalva" nemeluoja, aš tyliu ir vėl Cibulis labai grubiai meluoja, taip mane šmeiždamas. Kiek kartų užklausdavo, tiek kartų atsakydavau, kad Amalva mano rekuperatoriuje nerodo oro srautų, tad ten nėra kaip meluoti. Nėra kaip meluoti kai tyli.

Mintai, tu nesupranti, kas tau sakoma ar tu specialiai viską išvartai? Esminis klausimas buvo ne kiek pučia tavo įrenginys, bet kodėl tu visais abejoji, bet savo Žigiuliuku visiškai neabejoji? Kodėl manai, kad kiti gamintojai apgaudinėja, o Amalva, t.y. tavasis Žiguliukas, neapgaudinėja? Negi sunku suvokti?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2018 02 20, 01:14)
Taip, buvo paklausta ir apie Amalvos rekuperatoriaus rodomą temperatūrą, bet į tai buvo paklaustas kontraklausimas, kokią nustatyta paklaida, Cibuliui kalibruojant termometrą ir jis pats atsakė, kad paklaida buvo 0,2°C dydyje, ne daugiau, taigi, taip, temperatūros daviklio parodymai taipogi, kaip ir visi kiti nėra labai tikslūs, bet paklaida tikėtina nedidelė.

Visiškas demagogas. Aš klausiau kodėl tavo įrenginys grąžina tokią aukštą temperatūrą. Atsakymas turėjo būti toks - aš, Mintas demagogas, išreguliavau savo Žiguliuko oro srautus, todėl jis grąžina aukštesnę temperatūrą nei turėtų.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2018 02 20, 01:14)
Ženkliai didesnė paklaida tikėtina slėgio ir oro srautą matuojančių daviklių, taigi, paklaida susijusi su šių daviklių parodymais turėtų būti ženkliai didesnė ir labiausiai įdomi siekiant tikslumo.

Kokio tu tikslumo sieki? Tu gamyklinį įrenginį išderinai, išbalansavai oro srautus ir dar bala žino, ką padarei, todėl man visiškai neįdomu, ką tavo Žiguliukas pučia ir ką gali. Tu slepi informacija, nepateiki visi skaičių, išvedžioji ir akivaizdžiai meluoji, t.y. fotošopini. Varyk ir toliau. Šaunuolis.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2018 02 20, 01:14)
O tu geriau kada nors pats pasieškok, kas jau seniai įkelta, nei pastoviai ko nors reikalauk.

Kur man ieškoti? Čia nieko padoraus nėra. Duok žemėlapį arba navigaciją.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2018 02 20, 01:14)
Būtent. Bet domina ne tik disbalansas. Domina ir oro srautai apskritai.

Man bent jau balansavo srautus, o tau? Tavo sistema nebalansuota, įrenginys nerodo, kiek pučia, bet užlipęs ant statinės Mintas rėkiai: Melagis "Zehnderis", taip būti negali, per didelius oro srautus rodo. Ir ką tu su tokiu padiskutuosi? Tuoj duos tris kibirus demagogijos: aš taip nesakiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 20 vasario 2018 - 10:43
Pamatavom. Štai kokius skaičius prieš pat matavimą rodė rekuperatorius: tiekiamas oras - 70 kubų, ištraukiamas oras - 73 kubai.

Matavimo duomenys. Rekuperatorius veikė pirmu greičiu, tuomet jis varinėja apie 70 kubų oro. Stebint ekraną realiu laiku, rekuperuojamo oro kiekis kinta nuo 69 iki 74 kubų.

Ištraukiamas oras: 6, 14 13, 14, 4 kubai (pirmas aukštas); 3, 10, 9, 13 kubų (antras aukštas). Iš viso - 86 kubai.
Tiekiamas oras: 14, 12, 11, 10 kubų (pirmas aukštas); 9, 11, 11, 11 kubų (antras aukštas). Iš viso - 89 kubai.

Matavimo prietaisas oro srautus rodė su skaičiumi po kablelio. Didžiąją dalį skaičių apvalinome į didesnę pusę.

O štai kaip atrodė rekuperatoriaus filtrai. Juodas - F7, šviesesnis - G4. Po testo pakeičiau filtrus (abu G4). Su senais filtrai rekuperatorius naudojo 11-12 W elektros, su naujais filtrais sąnaudos sumažėjo iki 10-11 W elektros.

"Venteko" atstovas sakė, kad kažkada teko matuoti kažkokį "Amalvos" rotacinį 400 modelį. Daugiau 280 kubų oro jis neišspaudė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 20 vasario 2018 - 15:22
QUOTE(vaikis_ @ 2018 02 20, 07:29)
<p>Tai kuriam savaitgaliui man paiimti gaubta su matavimo prietaisu ?</p>

pasidalink patirtim kai pasinaudosi. pas mane montavusi kompanija, nesureguliavo srautu.. tai arba tai darysiu pats arba kviesiu labiau patyrusi, kas i tai ziuri rimciau nei reguliavimas pagal ranka..
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 02 20, 15:21)
Pamatavom. Štai kokius skaičius prieš pat matavimą rodė rekuperatorius: tiekiamas oras - 70 kubų, ištraukiamas oras - 73 kubai.

Matavimo duomenys. Rekuperatorius veikė pirmu greičiu, tuomet jis varinėja apie 70 kubų oro.  Stebint ekraną realiu laiku, rekuperuojamo oro kiekis kinta nuo 69 iki 74 kubų.

Ištraukiamas oras: 6, 14 13, 14, 4 kubai (pirmas aukštas); 3, 10, 9, 13 kubų (antras aukštas). Iš viso - 86 kubai.
Tiekiamas oras: 14, 12, 11, 10 kubų (pirmas aukštas); 9, 11, 11, 11 kubų (antras aukštas). Iš viso - 89 kubai.

Matavimo prietaisas oro srautus rodė su skaičiumi po kablelio. Didžiąją dalį skaičių apvalinome į didesnę pusę.

O štai kaip atrodė rekuperatoriaus filtrai. Juodas - F7, šviesesnis - G4. Po testo pakeičiau filtrus (abu G4). Su senais filtrai rekuperatorius naudojo 11-12 W elektros, su naujais filtrais sąnaudos sumažėjo iki 10-11 W elektros.

"Venteko" atstovas sakė, kad kažkada teko matuoti kažkokį "Amalvos" rotacinį 400 modelį. Daugiau 280 kubų oro jis neišspaudė.

Cibuli, norejai parasyti, kad tavo rekuperatorius oro srautus balansuoja?
smile.gif
Kalbant apie "Amalva" 280m3 nieko nereiskia, jeigu neparasyta ventiliatoriu galia ir ortakiu paskaliai. Uzdek ant savo rekuperatoriaus akle ir is viso daugiau nulio jis tau neistemps. Cia, kad suprastum apie ka as.
smile.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2018 02 20, 16:21)
.. Stebint ekraną realiu laiku, rekuperuojamo oro kiekis kinta nuo 69 iki 74 kubų.

Ištraukiamas oras: 6, 14 13, 14, 4 kubai (pirmas aukštas); 3, 10, 9, 13 kubų (antras aukštas). Iš viso - 86 kubai.
Tiekiamas oras: 14, 12, 11, 10 kubų (pirmas aukštas); 9, 11, 11, 11 kubų (antras aukštas). Iš viso - 89 kubai.
..

Gaunasi kad realiai cirkuliuojantis oro kiekis didesnis nei rodomas ekrane 69-74 vs 86-89 ?
Atsakyti

Gaunasi kad realiai cirkuliuojantis oro kiekis didesnis nei rodomas ekrane 69-74 vs 86-89 ?

Na apvalino truputį į didesnė pusę plius paklaidos padaro savo. Esmė jog ne mažiau gavosi.

Atsakyti
QUOTE(FIEDZIA @ 2018 02 20, 17:05)
Cibuli, norejai parasyti, kad tavo rekuperatorius oro srautus balansuoja?

Ką šitas klausimas reiškia? Rašiau, kad tik sumontavus rekuperatorių, buvo subalansuota vėdinimo sistema, t.y. kiekvienas difuzorius prisuktas arba atsuktas tiek, kiek reikėjo pagal vėdinimo projektą. O pats rekuperatorius dirba taip, kad būtų tiekiamas ir šalinamas vienodas oro kiekis, t.y. neišbalansuoja srauto.
Papildyta:
QUOTE(VilkasPilkas @ 2018 02 20, 17:08)
Gaunasi kad realiai cirkuliuojantis oro kiekis didesnis nei rodomas ekrane 69-74 vs 86-89 ?

Taip, pamatuotas oro srautas buvo 15-17 kubų didesnis nei rodo rekuperatoriaus ekranas. Kodėl taip yra nežinau, bet galiu tik spėti. Pirmas dalykas - skaičių apvalinimas. Matuoklis rodė tarkime 13,5, mes apvalinome kaip 14 kubų. Iš viso yra 8 tiekiamo ir 9 šalinamo oro difuzoriai. Vadinasi vien dėl apvalinimo galėjo būti 5 kubų paklaida.

Katilinėje nėra gipso lubų, todėl matuoklio gaubtas ant difuzoriaus dedamas daug arčiau nei glaudžiant prie gipso lubose įmontuotų difuzorių. Aplink kelis difuzorius yra nedidelis tarpelis gipso lubose, todėl tai irgi galėjo sukurti matavimo paklaidą. Tikėtina, kad pats matuoklis turi paklaidą.

Jau ne kartą minėjau, kad rekuperatoriaus termometras rodo mažesnę ištraukiamą oro temperatūrą nei kalibruotas termometras. Gerai nepamenu, bet rekuperatorius šiandieną rodė, kad iš patalpų ištraukė 20,2-20,4 laipsnių orą, kuomet kalibruotas termometras rodė, jog patalpoje 21 laipsnis, termostatai irgi rodė 21 laipsnį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 20 vasario 2018 - 17:37
QUOTE(vaikis_ @ 2018 02 20, 17:40)
Na apvalino truputį į didesnė pusę plius paklaidos padaro savo. Esmė jog ne mažiau gavosi.


Tai taip išeina, kad Zehner nėra jau toks blogas? blink.gif

P.S. Įdomu ar Ventek'as Cibuliui pateikė galiojančią prietaiso kalibravimo pažymą?
Papildyta:
QUOTE(FIEDZIA @ 2018 02 20, 17:05)
Cibuli, norejai parasyti, kad tavo rekuperatorius oro srautus balansuoja?
smile.gif

Ne balansuoja, o kemšantis oro filtrui didina variklio apsisukimus t.y. palaiko užduotą oro srautą.
Atsakyti
QUOTE(Pupcis @ 2018 02 20, 18:29)
Įdomu ar Ventek'as Cibuliui pateikė galiojančią prietaiso kalibravimo pažymą?

Nepateikė, bet aš ir neprašiau. Kaip pokštas, šį pasisakymą užskaitau. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Pupcis @ 2018 02 20, 18:29)
Ne balansuoja, o kemšantis oro filtrui didina variklio apsisukimus t.y. palaiko užduotą oro srautą.

O gal įtakos turėjo ir patys filtrai. Juk anksčiau vienas jų buvo F7, o dabar abu G4.
Atsakyti