Įkraunama...
Įkraunama...

Blynai: mieliniai, miltiniai...

O kokį įdarą daryti meksikietiškiems blyneliams? Čia radau vieną receptą su vištiena, reiks pabandyt. Gal dar žinot kokių.
Neseniai pirkau šaldytų meksikietiškų blynelių. Jau kokie skanūs, buvo rolleyes.gif
Atsakyti
Kadangi šiandien Užgavėnės, per pietus kepsiu lietinius su spirgučiais (reikia gi pasistiprinti prieš pasninką tongue.gif ). Tai va. Išsikepame lietinių, juos suvyniojame ir valgome mirkydami į padažą. Padažas daromas taip: lašinukus susmulkiname, pakepiname keptuvėje, tada dedame smulkintą svogūną, apkepiname, įdedame grietinės, druskos, pipirų. Net seilė dabar tįsta, kaip pietų laukiu blush2.gif Mano mama į tą padažą dar deda tarkuotą morką arba grybų. Laaaabai skanu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(artita @ 2006 02 28, 11:00)
o kas tie meksikietiški blyneliai?Kaip jie atrodo?

Tai lietiniai su tokiu sakyčiau aštroku įdaru. ragavau tik pirktinius šaldytus, įdaras buvo faršas ir visokios daržovės (svogūnai, kukurūzai, morka, dar kažkas) dar gal viskas su kečupu buvo išmaišyta.
Atsakyti
o as nesuprantu - dariau tesla su pienu - trauke blynus prie keptuves doh.gif doh.gif be pieno - viskas ok doh.gif
Atsakyti
sveikutes,
na pasinaudojau sio skyrelio info ir padariau mieliniu blynuku tesla(pirma karta biggrin.gif ), tai vakare valgysim, niam niam niam tongue.gif , tikiuosi ,kad pavyks, man sis "pirmas mielinis blynas" mirksiukas.gif

Atsakyti
o man mieliniai nepavyko, iškilo, bet gavosi kaip kiaušinio baltymas plaktas, gal sakau tešla per skysta, tai iškepus irgi plonyčiai tik su mielių skoniu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2006 02 27, 18:08)
Gal galite papasakoti ir aprašyti kaip išsikepti skanius lietinius?
Nu, man niekaip nesigauna...  verysad.gif
tai per skystą, tai per tirštą tešlą užmaišau.
Gal galėtumėte parašyti tikslias proporcijas kokiems 15 blynui?  4u.gif



Aš su tešlom nemėgstu terliotis, tai perku "Malsenos" gaminius. Lietiniai tikrai įpatingi, ir vargo nedaug- reikia tik vandens įpilt ir gerai išmaišyt, rekomenduoju thumbup.gif . Kartais į tą tešla įmetu kubeliais supjaustytos daktariškos dešrytės ir kepu mažus lietinukus, mano lialei l. patinka. biggrin.gif
Atsakyti
Daug receptų lietiniams 4u.gif
http://www.delfi.lt/....php?id=8899828
Atsakyti
QUOTE(bonda @ 2006 02 27, 23:08)
rolleyes.gif o niekas nedaro lietiniu su kokiu nors žuvies idaru? g.gif
deja, sioje temoj neradau... rolleyes.gif

Lietiniai su žuvimi

Įdarui:

300 g žuvies filė,
1-2 svogūnai,
1 pomidoras,
50 g fermentinio sūrio,
petražolių,
3 šaukštai sviesto,
druskos,
pipirų,
aliejaus kepimui.

Pomidorą nuplauti, nuplikyti verdančiu vandeniu, nuimti odelę ir supjaustyti gabalėliais. Žuvies filė supjaustyti juostelėmis, pakepinti, sumaišyti su pomidoru, susmulkintom petražolėm ir prieskoniais. Toliau lietinius su šiuo įdaru sudėti į indą, apibarstyti tarkuotu sūriu ir apkepti orkaitėje.

Atsakyti
Man labiausiai patinka mieliniai blynai. Naudoju sausas mieles. Pusę pakelio sausų mielių supilu į dubenį, įdedu 2 arbatinius šaukštelius cukraus, truputį druskos, 2 kiaušinius, truputį miltų apie 3 šaukštus, viską išmaišau. Tada pašildau pieną, pienas negali būti karštas. Į pdubenį supilu miltus, tada šiltą pieną ir išmaišau tešlą. Tešla turi būti giretinės tirštumo. Tada palieku tešlą panašiai valandai kad ,,pakiltų". Jei neturiu laiko ,tai kepu ir tuoj pat . Blynai iškepa skanūs, nesijaučia mielių ir neprisigeria riebalų. Skanaus!
Atsakyti
QUOTE(staselė @ 2006 03 05, 15:08)
Man labiausiai patinka mieliniai blynai. Naudoju sausas mieles. Pusę pakelio sausų mielių supilu į dubenį, įdedu 2 arbatinius šaukštelius cukraus, truputį druskos, 2 kiaušinius, truputį miltų apie 3 šaukštus, viską išmaišau. Tada pašildau pieną, pienas negali būti karštas. Į pdubenį supilu miltus, tada šiltą pieną ir išmaišau tešlą. Tešla turi būti giretinės tirštumo. Tada palieku tešlą panašiai valandai kad ,,pakiltų". Jei neturiu laiko ,tai kepu ir tuoj pat . Blynai iškepa skanūs, nesijaučia mielių ir neprisigeria riebalų. Skanaus!



vajeje labai skanu tik ta valgiau gal pries 2 metus nes mano vyras nera mieliniu blynu fanatikas tai ir negaminu
Atsakyti
Radau receptukų:

Smaližių blyneliai

1 kiaušinis, 1 šaukštas miltų, 1 šaukštas grietinės, truputis druskos ir cukraus, aliejaus, uogienės.

Kiaušinį, druską ir cukrų gerai išplakame, sudedame grietinę, miltus ir išmaišome. Masę išplakame mikseriu. Į keptuvę su įkaitintu aliejumi dedame po šaukštelį tešlos, kepame ant silpnos ugnies. Iškeptus blynelius gražiai sudedame į lėkštę ir pateikiame su uogiene. Užsigeriame pienu.

Blyneliai su razinomis

1 kiaušinis, 2 šaukštai miltų, 0,5 stiklinės džiovintų razinų, 0,5 stiklinės kefyro, 200-250 g liesos biovarškės (galima ir riebesnės), truputis druskos ir cukraus, aliejaus, grietinės.

Kiaušinį ištriname su varške, cukrumi ir druska, supilame kefyrą, įdedame miltus ir nuplautas bei nusausintas razinas. Viską išmaišome. Keptuvėje įkaitiname aliejų ir dedame po šaukštą tešlos, kepame ant silpnos ugnies, kol apskrus. Valgome su grietine, galima užsibarstyti dar šiek tiek cukraus. Skanūs ir šalti.

Lietiniai su migdolais ir sūriu

200-250 g varškės, 2 kiaušiniai, 1 trynys, 3-4 šaukštai sviesto, 0,5 stiklinės pieno, 5 šaukštai miltų, druskos, aliejaus, 4 šaukštai cukraus, 1 citrina, 50 g migdolų.

Varškę išmaišome su cukrumi, tryniu, susmulkintais migdolais. Citriną nuplauname ir nulupame žievelę, ją sutarkuojame ir įdedame į varškę. Išspaudžiame citrinos sultis ir supilame į varškę, viską sumaišome. Ištirpiname sviestą ir sumaišome su kiaušiniais, pienu, miltais ir druska. Aliejų įkaitiname keptuvėle ir kepame lietinius. Į iškeptus lietinius sudedame varškės masę ir suvyniojame.


Atsakyti