Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

QUOTE(Dusia37 @ 2023 11 28, 11:21)
Mūsų seneliai ar kam  tėvai praėjo natūralia atranką.  Koks mirtingumas vaikų ir koks mirtingumas gimdyvių ? Ne maiste esmė. Vaikų mirtingumas didensėj šeimoj apie 50 pr. Iki to laiko kol sulaukia savų vaikų ...
Nuo kada LT daktarų priežiūroje ėmė gimdyti ?
To maisto yra pilna aplink, tik pagalvoti reikia . Neatveš boltas sveikuoliško maisto  ax.gif 
Papildyta:
PS kiaules paprastai šerdavo miežiniais miltais. Ruginiai miltai kiaulėms apie  60 metus ? Nebet kažkas vogdavo iš grūdų kombinato ir po pigiaja pardavinėdavo .
Luety biški ne tai buvo jau apie 1975 + metus , kai aš augau ir jau pamenu. Tarybų valdžia buvo stagnacijoj be represijų . O, kad taip buvo galima apie 60 ... Utopija. Matyt ne viską tėvai ir pasakodavo , tokie laikai buvo. Apie 60 metus man pasakojo biški kitiap.

Mes gyvenom miestelyje,jokiu grudu sandeliu nebuvo .Tevai laikas nuo laiko vaziuodavo i turgu,kuris pas mus buvo didziulis.Pasiskaitykit apie Silutes turgus.Kokius miltus pirkdavo,as neatsimenu,bet tevelis,persimesdavo maisa ant dviracio ir parvezdavo namo.Jokiu stagnaciju nebuvo,bent mes nepatyren.Eidavom i baznycia,nors as buvau ir spaliuke ir pioniere,visi tada buvo,pas mus niekas nesipriesino,reik tai reik.Kiaules galejai vienu metu augint dvi,viena sau,viena valstybei,kai tevai statesi nama 1965-1970,augindavo po 10 kiauliu,viena pjaudavo 9 oarduodavo,namo statybai reikejo pinigu Darzu ne tik savo 60 aru,kuriuos galejo turet visi norintys,bet ir nenorinciuju zmoniu tevelis perimdavo,apsedavo bulvem,runkeliais,morkom.Prie namu buvo sodelis savo reikmem darzovem.Mano keliu klasiokiu mamos laikydavo po 2 karves,gaudavo ganyklas.Jei norejo,jokiu apribojimu nebuvo.Ta labai gerai zinau,nes as gimus 1952m.Gyvent buvo paprasciau ir prasciau Prie aukso dirbiniu budavo kilonetrines eiles, jei pirkdavo,buvo uz ka.As pati studente is stipendijos susitaupiau ir nusipirkau sau ziedeli auksini .Stagnacija prasidejo 1987-1993.Tada buvo sunku.Nuo 1965-1970 musu miestelyje isaugo didziulis privaciu namu kvartalas. Kai kas state greitai,per metus dvejus,kai kas letai.Priklause,kokias pajamas turejo Daug kas state pardave kiaules ir bulves Kaliningrade .Kai kas is vogtu valstybes resursu,kas priejo Salia musu statesi seima,kur zmona dirbo angliu sandelyje,pasistate greit,o jos dukros,isivede mane i savo buta,rode,kur mama slepia pinigus Liustros lempose,buvo tokios kisenes,viena ar dvi lempos dega,o kur nedega,ten pinigai.Nu zodziu,galeciau daug papasakot.Tada voge kas kur prieidavo,o dabar vagia tik elitiniai .Gana apie tai.
Mano siaures pasvaiste jau numegzta,isplauta.Mezgu kitokios spalvos dabar.
vartotojo įkelta nuotrauka
Prasivedziojau save,oras puikus,saulyte,buvau pajury,jura rami matosi toli,dangus melynas,nuostabus oras .Gryzus padariau mankstas kojytem savo.Dabar megsiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luety: 28 lapkričio 2023 - 16:08
Labai labai gražios kojinės Luety.O pėdos kokios įdomios,dar neteko tokių matyti. wub.gif wub.gif Na pasistengei,aš su eglutėmis dabar mezgu.
https://www.part.lt/...996d230f736.jpg
Vakar paklijavau vainiką,mažiuką dar ant staliuko terasoje reikia pagaminti.Medžiagos nelabai beturiu,reikės iš miesto parsivežti kažko.
Šiandien meduoliukų dar kepiau,nes jau praeitų nabėra,dar mažoji savaitgaliui veža draugei į Londoną. mirksiukas.gif Tai šiandieniniai tokie aitrūs šiek tiek ar kvepiančių pipirų ar gvazdikėlių padauginau.Bet savotiškai skanu,ne saldu. blink.gif
Atsakyti

Luety, kokios gražios. Dar man būtų tokios super atvirkščiai spalvas sudėliojus!

Atsakyti
QUOTE(Luety @ 2023 11 28, 16:01)
Mes gyvenom miestelyje,jokiu grudu sandeliu nebuvo.


Aš ir sakau , tik dėka žemaičių Lietuva išliko biggrin.gif . Paskutiniai Europoje pasikrikštyjo , pas juos vėliau Tarybos atėjo biggrin.gif 4u.gif wub.gif

Luety nuostabios kojinės 4u.gif
PS, mano planuose kai tokias kaip Tavo numegziu pasibandyti Darijos Nekrasovos MK . Pas ją sujungimai žakardo labai gražūs, praktiškai nesimato . Yra 3 ilgi filmukai apie žakardinių kojinių mezgimą. Yra ir ploniems siūlams piešinukas. Man patinka mokytis iš pedantų , kadangi pati biški tep lep...

https://www.youtube....DariaNekrasovas

Ingrida kaip visada auksarankė 4u.gif wub.gif

Reiktų į namus kokio mažo vainiko ir man . Gal rasiu pirkti kur pagal save. O tai kur mačiau fioletinių žvakių prikrauta, ne man...

Atsakyti
QUOTE(Dusia37 @ 2023 11 28, 15:20)
Aš ir sakau , tik  dėka žemaičių Lietuva išliko  biggrin.gif . Paskutiniai Europoje pasikrikštyjo , pas juos vėliau Tarybos atėjo  biggrin.gif  4u.gif  wub.gif

Luety nuostabios kojinės 4u.gif
PS, mano planuose kai tokias kaip Tavo numegziu  pasibandyti Darijos Nekrasovos MK . Pas ją sujungimai žakardo labai gražūs, praktiškai nesimato . Yra 3 ilgi filmukai apie žakardinių kojinių mezgimą. Yra ir ploniems siūlams piešinukas. Man patinka mokytis iš pedantų , kadangi pati biški tep lep...

https://www.youtube....DariaNekrasovas

Ingrida kaip visada auksarankė  4u.gif  wub.gif

Reiktų į namus kokio mažo vainiko ir man . Gal rasiu pirkti kur pagal save. O tai kur mačiau fioletinių žvakių prikrauta, ne man...

Na Silute,tai Klaipedos krastas,Prusija.Stalinas po karo tik atidave si krasta Lietuvai.
Klaipėdos kraštas (vok. Memelland) – šiaurinėje Mažosios Lietuvos dalyje ir palei Nemuno žemupį bei Baltijos jūrą 1919–1939 m. egzistavęs teritorinis vienetas. Plotas (be vidaus vandenų) 2416 km², ilgis apie 140 km. Jį sudarė dabartinių Klaipėdos, Šilutės, Tauragės, Jurbarko ir Kretingos rajonų, Pagėgių savivaldybės teritorija, Klaipėda ir Neringa.

Klaipėdos kraštas ilgą laiką buvo Prūsijos karalystėje, po 1871 m. – Vokietijos imperijoje. Antantės pavedimu 1920–1923 m. krašte buvo Prancūzijos kariuomenė, 1923 m. kraštą prisijungė Lietuva.

1939 m. kovo 23 d. A. Hitleriui pareikalavus Klaipėdos kraštas buvo perduotas Trečiajam Reichui. 1945 m. sausio 28 d. Raudonoji Armija įžengė į Klaipėdą, o vasario 4 d. ir į Kuršių neriją. Po to Klaipėdos kraštas tapo Lietuvos TSR dalimi.
Tai gal jam ne labai ir idomu buvo kontroliuot si krasta,nors kiek atsimenu,kompartijos vadovus turejom labai gerus pakalikus.Nu bet gyvenom,tikrai,kai paskaitau,kaip smaugiami zmones buvo del isitikinimu kitur,kaip vaziuodavo vaikus krikstyt kazin kur,nu mes nebuvom partiniai,mano tevai tikrai nebuvo partiniai,bet mano klasioke,vos ne geriausia drauge,buvo kgbisto dukra.Jos namuose,kai budavom,tevelis zaisdavo visokius stalo zaidimus su mum visais ir vis klausinedavo apie tevus,apie kaimynus,miestelis mazas,visi apie visus viska beveik zinojo.Ir mes zinojom ir neplepejom ko nereikia.O drauge buvo puiki.Ju name buvo atskiras kambarys i kuri siukstu vaikai ir ju draugai negaledavo ieit,buvo uzdrausta zona.
Nekrasovos yra graziu kojiniu zakardiniu,nu bet man kazkaip i sirdi buvo ikrite sios ir as ju labai norejau 2 metus ir laukiau kol atpigs schema,bet pasidare kitaip viskas.Ka reiskia labai noret.
Pou,nebeturiu bordo siulu pakankamai,tai atvirkstinio varijanto negaliu padaryt.Dabar mezgu raudonas kojines su balta zvaigzde.
Atsakyti

Man labai gražus Klaipėdos kraštas  :wub:  Visad patiko toje pusėje. Man ten viskas kitaip atrodo. Ir labai žavi Mažosios Lietuvos vėliavos sodybose. 

Atsakyti

Labas rytas,

Nesušalot? Dyzeliukai kūrėsi? Jatau kaip šalta vakar vakare buvo, apie 9 grįžom iš jogos. Gerai, kad šiandien važiuoti tik apie pietus. 

Luety už istorijos pamoką dėkui, žinosiu! 

Saintlina, Lesiui patinka toks oras? Su tokiais kailiniais jam kaifas turėtų būti... 

Gražios dienos :4u:​ 

Atsakyti
Labaos,

Benzinas užsikūrė, ale lempa perdegė teks MB pašalti smile.gif
Oi klaipėdos kraštas man labai gražus wub.gif išvis ši pusė kur Luety gimtinė, visgi liuteronai gilų pėdsaką paliko ten...O pačiū Klaipėdiečių juk ten tik vienetai visi iš aplinkinių kaimų suvežti, suvilioti po karo. Daugiausiai Telšių, Mažeikių kraštas..taip MB tėvai atvyko į Klaipėdą...
Luety nenustoji tu mane stebinti savo talentu 4u.gif
Kažkaip ga reikia kalėdomis pradėti rūpintis...bet puoštis dar ne... reikia išlaukti biggrin.gif
Ingrida tikrai nuostabus vainikas kike kruopštumo, spalvų gama wub.gif
Gražios dienos biggrin.gif


Atsakyti

Labas rytas, Nesušalot? Dyzeliukai kūrėsi? Jatau kaip šalta vakar vakare buvo, apie 9 grįžom iš jogos.  Saintlina, Lesiui patinka toks oras? Su tokiais kailiniais jam kaifas turėtų būti... 
Nekūriau dyzeliuko šian ) Abo į darbą nevažiuoju. ESO leidžia sau visai dienai atjungti elektrą dėl planinių darbų (antrąkart per du mėnesius), tai ką veikt darbe be elektros? Nei kompo, nei šildymo.  Ryte kai su šuniu vaikščiojau, -9 buvo. Ale neatrodė labai šalta.  Taaip, oras mano šuniui super.  Energingas dabar labai, lauke vis laksto, žaist mane vis kviečia, strakalioja, kvaksi. Vienintelė bėda - druskos.. taip stengiuosi praeit, kad kuo mažiau ant šaligatvių lipt, bet visi takeliai druskos privaryti. Vakar jau sėdosi šuo, kojas laižėsi.. Užsakiau batukus. Jeigu laikysis jie ant kojų..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 29 lapkričio 2023 - 08:53


Benzinas užsikūrė, ale lempa perdegė teks MB pašalti smile.gif

Pas man vakar valytuvas nulūžo, tai irgi mb teks garbė pakeist )) 

Atsakyti

Mano šiaurės pašvaistė

Jatau, meno kūrinys vėl  :wub:  man atrodo, kojos turėtų labai patogiai jaustis šitose kojinėse. Tas padas tokį įspūdį sukuria. Šaunuolė tu :super:

Atsakyti

Vakar paklijavau vainiką,mažiuką dar ant staliuko terasoje reikia pagaminti

Eina sau, koks įspūdingas  :bigsmile:​  ryškus, spalvingas, laabai fainas :super:

Atsakyti