Įkraunama...
Įkraunama...

PLEPESIAI PRIE ŽIDINIO

Man tai buvo gaila,kai ingrida dziovintus grybus ismete.O visokiu vaisu tai neimanoma nei sunaudot nei suvalgyt.Prie ruskio buvo tokios paruosu kontoros,budavo galima uz\ atliekama derliu gaut kelias kapeikas.Atsimenu obuolius ir kriauses surinkdavom i maisus ir laukdavom supirkejo pakeleje. biggrin.gif
Kai atvaz\iavau cia gyvent ,dar pirmais metais irgi supirkejai vaz\inejo,vynuoges,moliugus pirko.Dabar jau neber.O tai vaikai negali bent avieciu paimt,geras gi daiktas.Daug geresnis uz\ saldainius.Keisti jus z\mones,perka saldainius ,kai yra avieciu.
Nuosirdz\iai pasidomejau kiz\ylu,susirinkau,apdorosiu ,kauliukai kietoki sakyciau.Bet patys vertingiausi biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Acqua Alta: 28 rugsėjo 2022 - 08:34

Mano morkos dar darže, o pomidorai jau namuose, liko keli kibirai - reiks sukišti į stiklainius, nes jau bėra to ypatingo vasarinio saldumo ir skonio. Savo sultyse bus skanu arba makaluosiu kokią daržovienę.

Šiandien dar slyvienės išvirsiu. Apsižiūrėjau rūsy, kad uogienių cukraus yra, pamiršus buvau jį visai, panaudosiu ir padalinsiu, kas mėgsta.

Melrose negirdėta. Va Bogatyrius šįmet pas mus gražus, labai dideli obuoliai, po kelias dėžutes valgymui nusirinkom su anyta, kitus sultims vakar vyras nuvežė.

Atsakyti
QUOTE(kavasucitrina @ 2022 09 27, 18:00)
Luety, kur tas aistras matai? biggrin.gif
Kas dėl suaugusių ar beveik suaugusių vaikų mitybos tai ką aš žinau... Va, šiandien išverčiau puskibiriuką supuvusių kriaušių. Čia iš mamos parvežtos. Šeštadienį būnant pas ją maždaug toks pokalbis buvo:
- Paragauk kriaušę – skani
- Žinau, mama, ne kartą valgiau
- Bet vis tiek paragauk, va, žiūrėk, kokia graži
Paimu, suvalgau.
- Pridėsiu tau į kibirą – vežkis
- Nenoriu, mama, nėra kam valgyt
- Tai kodėl?
- Nežinau, nemėgstam, nepatinka
- Bet gi skanios
- Normalios, bet nenoriu
- Taigi reikia
- Koks dar reikia?
- Nu, sveika, vitaminai...
Išsivežiau. Jų likimą jau žinot. Versdama kaip tik apie Mukos dukros paimtus 2 pomidorus – ar ir jų toks likimas neištiko biggrin.gif
Luety, labai liuks mažylis, kad mėsą be duonos valgo. O ir kas, kad be daržovių – gal jis carnivore bigsmile.gif biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif


Labas rytas,
nei tai aistros nei ka,bet kiekviena savo pasakoja nuotykius biggrin.gif
Nera,kavut jam ten mitybos,visi skverbia ji valgyt daugiau,nes jis labai kudas ir nevalgus.Jei seima prie stalo,tai jis i krumus.Labai nevalgus.
Kad mesa be duonos,sutinku gerai,bet kad isvis be darzoviu net,nu nera gerai.Nu bet ka,as gi ne mama ir ne tevas,susitvarkys patys,As irgi prie stalo eidavau su asarom,o dabar per duris vos telpu.Susireguliuos,cia tik broliu kalba buvo,o anas sportuojantis,tai truputi pasikaustes matyt makruose.
O siaip mane perpute gal vejas,ima lyst herpesas salia nosies,bet malsinu,gal atstos.
Siandien gal baigsim vezt,jei bernai ateis,prixadejo,tevas negali atvezt,tai mes vaziuosim atsivezt.
O siaip,tai pas mus vos 6 silumos si ryta.Gana vesu.Vakar jau jungiau siluma,lauke 12,jau viduj salta.Gal issimokesim.Gavau is energija tiekiancios kompanijos laiska,kad iki spalio 14 d.atsiust skaitliuku parodymus rugsejo 30-os dienos.Nuo spalio pirmos matysim.Didziausi namai negali moket daugiau kaip £2500,tokia kepure uzdejo liza,na musu nedidelis,vieno bedrumo,nors mokedavom metam £1400 ,po to atrodo £1700.Matysim ka paskaiciuos.As dabar £250 kredite,nes moku kas menesi pagal numatoma isnaudojima ir tai susitaupo.Ziuresim.jau apie 400 kad kompensuos neberaso,ko gero nebeduos,kai uzdejo kalpoka ant kainu.
Geriu arbata su imbieru ir citrina,paravarinet virusams,tokia ji man skani.Kava rudenine palieku jums.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luety: 28 rugsėjo 2022 - 08:44
Manau i kriauses pridejus pektino gautusi tas kietas marmeladas ,kuri cia suriu vadinat.
As taip is sidoniju darau,cukraus nereikia.Muka,paieskok turkijoje ayva tatlisi deserto ir paragauk. biggrin.gif
Atsakyti
Labas rytas,
Dėkui Ingrida už kavą 4u.gif
Už receptus nereikia dėkoti , ne aš kūriau mirksiukas.gif
Vakar padariau ale daržovių ikrą ... Su likučiu pagaminau MB makaronų vakarienei. Gera gavosi, ir MB gyrė makaronus smile.gif Reikia užrašyti ant dangtelio kad makaronams smile.gif
Pou , mano MB net norėdamas negali stiklainių išplauti . Jo ranka neptelpa į jokį stiklainį. Vyriška. Aš stiklainių nekaitinu niekada ...Man laikosi . Plaunu visada su nauja kempine ir indų plovikliu. Kažkaip pagalvojau kad nieko nesuskaičiavau ką pagaminau biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Kokius 200 šimtus ar 250 stiklainių tai tikrai išploviau konservams. O dar burokėliai bus vakuojami spalio pabaigoje po visų atostogų. O dar medui kokis 400 smile.gif
Vakar padariau nuodemę , nusipirkau džinsus į kuriuos vos įsibrašinau biggrin.gif Dviems dydžiais mažesni negu gegužės pabaigoj ... Na reikia turėti kelnes į kurias pažiūrėjus nesinorėtų ėsti mirksiukas.gif
Šiandien kirpykla, apaugus kaip egultė ir šaknys baltos smile.gif
Vakar pavyko pradėti kepurę. Minšti siūlai , fainai gula. Tik mezgasi lėtokai ,nėra labai stori .
Ingrida , o mezgimo mašina jau nebenaudojama? Tokias gražias kepures mezgei ...
Luety tavo anūkas tobulas. Mėsą valgo 4u.gif Duona tikrai nereikalingas maistas, o prie mėsos ir netinka.
PS mano vaikai visavalgiai . Bet ... aš niekada jų neverčiau ir netikinėjau, kad kažką turi suvalgyti . Sveiki vakai išalks , pavalgys. Kaip ir niekada nefiksavau garsiai , kad jei kažko nevalgo ... laikas nevalgo , laikas valgo . Kai mama garsiai neišvardina , jie pamiršta smile.gif O kai mama garsiai visiems pareiškia , kad mano vaikai to ar ano nevalgys - turi pateisinti lūkesčius. Tik darželyje su auklėtojomis pakariaudavau , kad ginkdieve neverstų valgyti.
O kai pradėjo eiti į mokyklą ėmė sportuoti - tai tik spėk gaminti.
Gražios dienos

Atsakyti
AA ką iš kauliukų kizylo darysi?Dar nemažai ant krūmo noksta.
Neparvažiuoja tie vaikai,kur dėti tiek aviečių?Tik vynan,dar jos noks kas antrą dieną,jei nebus šalnų? ax.gif
Va jau kitais metais žinau ką viename šiltnamyje auginsiu,dumplūnes.Vaikai dievina,sakė kaip skanu.Tik va kasdien reikia surinkti nukritusius.Dedu krepšelin,sudžiūti baigia krepšelyje. wub.gif
Jo tarybiniais laikais viską supirkdavo.Kokie mes dabar turtingi.MB pasakoja,vaiku būdamas ant dviračio priskina maišą šermukšnių ir pinigai garantuoti saldainiams. biggrin.gif Agrastus kolektyviname sode perteklių suskindavo irgi pinigai ,kaip vaikui.Na dabar mes tokie turtingi,kad galime atsivežti iš kitur? bigsmile.gif
Papildyta:
Dusiuk,mezgimo mašiną jungsiu,kai baigsis darbai lauke.Dabar nėra kada,prieš užmiegant bent valandą pamezgu ir tai džiaugiuosi.O ir tokių strorų siūlų neiims mašina.
Dukra ir vaikis nuo gimimo nevalgo grietinės.Kas jiems ten taip atrodo? bigsmile.gif Apie silkę net nekalbu. biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo IngridaB: 28 rugsėjo 2022 - 09:00
Is kiz\ylo bus gaminamos tinkturos.
O sumaisyt su kiz\ylu ,pridet pektino,butu kaip kaukaz\o ciurckelos,is avieciu.Labai brangus desertas.
Taip jau yra su vaisiu pertekliumi.Sunkiau suvartoti.
Atsakyti

Dusia, tai ir sakau, pas mus namuose, darbus darom, kuriuos galim padaryt. Jei neįkištų rankos, reiškia plaučiau aš. Bet nėra skirstymo pagal lytį, yra pagal gebėjimus, galėjimus ir norą. Kai kuriuos "vyriškus" darbus aš gebu geriau padaryt, tik va jėgų ne viskam turiu. Valgyt darom kada kuris norim, galim padaryt, bet nėra taip, kad mano vyras kaip tortas sėdėtų ir lauktų. 

Aš visuomet sakiau, kad šeimoje turi būti lengviau gyvent visomis prasmėmis nei vienam ir neturi visas krūvis kristi ant vieno. Bet kiekvieno filosofija yra skirtinga, kiekvienas pasirenka savo šeimos modelį, kuris būtent jiems tinkamas.

Atsakyti
labos smile.gif

Kava dukra 1001 % suvalgė, nes maisto nemėto tokia jaunos šeimos filosofija imti tik tiek kiek suvalgai per kelias dienas ir manau visai gerai smile.gif
AA paieškosiu aiva išvis mėgstu ypač troškiniuose, norėčiau medžio ale MB nepasirašo didelis auga nėra kur unsure.gif
Lagaminas nesukrautas nekyla ranka nors tu ką unsure.gif na tokia jau esu sunku man savo urvelį palikti ir dar kelias dienas lipsiu sienom kol pramuš verysad.gif
Darbe vis primena, kad kompą pasiimčiau tikrai neimsiu man atostogos tegu pasiunta rolleyes.gif
Luety kaip smagu kad šiame fronte atšilimas 4u.gif
Dusia kaip fainai kad traukaisi apimtys, mano tik plečiasi verysad.gif
Ingrida aš tokius grybus paėmiau bet išmečiau verysad.gif suabejojau ar valgomi o kaip ruoši?
Atsakyti
Tai kad nera labai dideli medz\iai ,tos ayvos.Gali but net puskrumiai,turbut nuo veisles priklauso.Tiek kad jos turbut megsta kur silciau.
Muka,dz\iaukis,kad gali vaz\iuot tesiog atostogaut,be jokiu dideliu minciu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Acqua Alta: 28 rugsėjo 2022 - 10:08

Mukute aš beveik metus prakaituoju,  kad jos trauktusi. Susitvarkyti su tinginiu ir perlipti per save : kaip aš tokia sena ir stora ir viešai sportuosiu yra dar sunkiau.   Ir dar finansai. Nepigu. Bet sveikata vis tik kainuoja pigiau negu liga.

Luety be daržovių puikiai žmogus gyventi. Ant mėsos. Jei valgyti jautieną... Brangu žinoma.

Nesuprantu,  kam vaikus versti valgyti? Kartą metuose darai kraujo tyrimą, jei mažakraujystės nėr ir valio. O svorio priaugti yra sunkiau negu numesti. Reikia teisingai pavalgyti ir pasportuoti nemenkai. Geriau tegul būna kūdas, negu storas...  dar sportas sutvirtina kūną. Ir liesas atrodo geriau. Sūnus sliekų giminės 8 metus aplankęs baseiną neatrodė sliekas. 

Atsakyti
Nežinau, kaip dabar, bet prieš kokius 2-3 metus tai obuolius tikrai supirkinėdavo, o kažkokį didelį kiekį galėjai tiesiai fabrikan vežt - po daugiau centų skaičiuodavo.

Muka, aš irgi kategoriškai prieš maisto mėtymą, ir jo praktiškai nemėtom. Bet ką reikia daryt su neperkalbama mama? Ir vaisiai bei uogos man kitaip - gamta davė, gamtai ir palieku, tas pats, kaip kad ant medžio ar po medžiu būtų supuvę. O ką daryt, jei per daug?

Dėl darbų - pas mus be abejo yra vyriški darbai. O visi kiti - tiek vyriški, tiek moteriški, t.y. moteriškų darbų nėra biggrin.gif. Nu aš tikrai nesiruošiu nei žolės traktorium ar trimeriu pjaut, nei malkų ruošt, nei žemę kast, turėdama tokią nugarą, nei priestato statyt, nei kuolų tvorai betonuot... Prie kai kurių darbų manęs vyras neprileidžia, prie kai kurių aš jo, bet reikalui esant juos galim abu daryt.
Atsakyti