Įkraunama...
Įkraunama...

Šparaginės ir kitokios pupelės

QUOTE(foox @ 2009 08 04, 19:17)
o čia kalba apie špasragines pupeles? su ankštimis? štai šiame recepte:
Papildyta:
Noriu jums pasiūlyti puikų paprastų pupelių koncervavimo receptą. Jau daug metų  taip daro mano tėtis,tokių skanių koncervuotų pupelių daugiau niekur nesu valgiusi.

    Pupelių 2kg
    pomidorų 2,5kg
    paprikų iki 0,5kg
    druskos 2 šaukštai
    cukraus 2 šaukštai
    1 stiklinė acto 0,9proc.
    1,5 stiklinės aliejaus
    po 200g česnako, petražolių šaknų

Pomidorus, česnakus, papriką, petražoles sumalti per mėsmalę, supilti aliejų, actą, cukrų, druską ir pakaitinti iki užvirimo.Tą masę užpilti šaltas - virtas pupeles. Viską kaitinti ant mažos ugnies 35 - 45 min. Supilstyti į stiklainius ir uždaryti. Skanaus!

Kai skaičiau iš eilės visą forumą, supratau, kad apie šparagines kalba sukas bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pulina: 04 rugpjūčio 2009 - 20:48
O gal kas nors jau darėte pagal tą receptą su pomidorais ir t.t.? tai kaip suprantu, tai gaunasi šparaginės pupelės padaže? o jas pjaustytas reikia dėti ar nepjaustytas?
Atsakyti
QUOTE(foox @ 2009 08 05, 14:56)
O gal kas nors jau darėte pagal tą receptą su pomidorais ir t.t.? tai kaip suprantu, tai gaunasi šparaginės pupelės padaže? o jas pjaustytas reikia dėti ar nepjaustytas?


aš dariau pagal šį:
5 litrai šparaginių pupelių
1litras pomidorų padažo
1 valg šaukštas druskos,
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė aliejaus
1 stiklinė 9 proc acto
0,75litro vandens
kaitinti 30 min, viską sudėt į stiklainius, uždaryt.


tik dėjau pusę porcijos, man ir MB patiko biggrin.gif manau turėtų būt skanu ir su pomidorais, bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(pulina @ 2009 08 05, 15:09)
aš dariau pagal šį:
5 litrai šparaginių pupelių
1litras pomidorų padažo
1 valg šaukštas druskos,
1 stiklinė cukraus
1 stiklinė aliejaus
1 stiklinė 9 proc acto
0,75litro vandens
kaitinti 30 min, viską sudėt į stiklainius, uždaryt.


tik dėjau pusę porcijos, man ir MB patiko  biggrin.gif  manau turėtų būt skanu ir su pomidorais,  bigsmile.gif

skamba skaniai rolleyes.gif , o pupeles dėjai pjaustytas? Ir kaip suprasti 5 litrai šparaginių pupelių? Atsiprašau, jei klausimas nuskambės kvailai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(foox @ 2009 08 05, 21:10)
skamba skaniai  rolleyes.gif , o pupeles dėjai pjaustytas? Ir kaip suprasti 5 litrai šparaginių pupelių? Atsiprašau, jei klausimas nuskambės kvailai  ax.gif

skaniai ir yra (nors sako dėl skonio nesiginčijama) bigsmile.gif taip, pjausčiau jas
o dėl kiekio-toks buvo receptas... pasiėmiau atitinkamo dydžio indą ir į jį dėjau supjaustytas pupeles (taip matavau) biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pulina: 05 rugpjūčio 2009 - 20:25
QUOTE(foox @ 2009 08 05, 21:10)
skamba skaniai  rolleyes.gif , o pupeles dėjai pjaustytas? Ir kaip suprasti 5 litrai šparaginių pupelių? Atsiprašau, jei klausimas nuskambės kvailai  ax.gif


o pomidoru padaza koki naudojot? neissauna? as kazkaip nesu nieko uzdarinejusi su pomidoru padazu...
Atsakyti
Aš esu konservavusi su pomidorų padažu, bet ne pupeles o šiaip yvairias mišraines, tai tikrai jis nesukelia priežasties iššauti dangteliams, o naudoti siūlyčiau tokį, kokį labiau mėgstate patys. man skaniausias konservuojant kėdainių pom. padažas
Atsakyti
Sveikos, aš dažniausiai darau tokias salotas žiemai iš šparaginių pupelių:
Reikia:
2 kg šparaginių pupelių
1 kg morkų
1 stiklinės aliejaus
1 stiklinės 9 proc. acto
1 stiklinės cukraus
1 kupino šaukšto druskos
1 litro vandens
Galima dar įdėti paprikos saldžiosios, gražu ir skanu.

Nuplautas šparagines pupeles supjaustyti norimo ilgio gabaliukais, morkas sutarkuoti, arba supjaustyti ( kaip labiau mėgstate). Paprikas ( jei turite) supjaustyti šiaudeliais. Viską dėti į puodą, supilti aliejų, actą, cukrų, druską, vandenį, kai užvirs, virti dar apie 30 min. Išvirus dėti į stiklainius ir užsukti. Mišrainė puikiai išsilaiko per žiemą net iki kitos vasaros. Skanaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sauadsa: 06 rugpjūčio 2009 - 10:54
QUOTE(foox @ 2009 08 05, 20:43)
Aš esu konservavusi su pomidorų padažu, bet ne pupeles o šiaip yvairias mišraines, tai tikrai jis nesukelia priežasties iššauti dangteliams, o naudoti siūlyčiau tokį, kokį labiau mėgstate patys. man skaniausias konservuojant kėdainių pom. padažas



QUOTE(sauadsa @ 2009 08 06, 10:53)
Sveikos, aš dažniausiai darau tokias salotas žiemai iš šparaginių pupelių:
Reikia:
2 kg šparaginių pupelių
1 kg morkų
1 stiklinės aliejaus
1 stiklinės 9 proc. acto
1 stiklinės cukraus
1 kupino šaukšto druskos
1 litro vandens
Galima dar įdėti paprikos saldžiosios, gražu ir skanu.

Nuplautas šparagines pupeles supjaustyti norimo ilgio gabaliukais, morkas sutarkuoti, arba supjaustyti ( kaip labiau mėgstate). Paprikas ( jei turite) supjaustyti šiaudeliais. Viską dėti į puodą, supilti aliejų, actą, cukrų, druską, vandenį, kai užvirs, virti dar apie 30 min. Išvirus dėti į stiklainius ir užsukti.  Mišrainė puikiai išsilaiko per žiemą net iki kitos vasaros. Skanaus mirksiukas.gif


o cia paprastais dangteliais uzsukti, ar uzvakuoti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dovyte: 06 rugpjūčio 2009 - 12:30
Aciu visoms uz receptus 4u.gif , siandien bandysiu doroti maisa pupeliu ir as, banfysiu keliais budais pamarinuoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dovyte @ 2009 08 06, 13:23)
o cia paprastais dangteliais uzsukti, ar uzvakuoti?

Aš visus konservus darau užsukdama stiklainius užsukamais dangteliais ( na tais, kuriems "mašinkos" vakavimo nereikia biggrin.gif Ir visada naudoju tik naujus dangtelius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Dovyte @ 2009 08 06, 13:23)
o cia paprastais dangteliais uzsukti, ar uzvakuoti?

ax.gif aš tai darau su visokiais, pagal stiklainius...užsukamais irgi laikosi kuo puikiausiai...tik apžiūrėkit ar dangteliai geri, nes aš kai atidarinėju juos su atidarytuvo pagalba, tai kitais metais tenka pirkti naujus dangtelius, nes tie jau leidžia orą
Atsakyti