Alchemie,
As nesistengiu peikti ar girti, tik daznai atrodo, kad Lietuvoje teises reiskiamos i vienus vartus, t.y. tevai skundziasi auklemis/darzeliais ir dar priduria, kad aukletojos ir taip turi buti laimingos, kad turi darba (ar pan.).
Atsakau i klausima : vaiku prieziurai iseina didziausia dalis vidutinio biudzeto. Kol mano abu vaikai buvo pas aukle/darzelyje pilna darbo savaite, mums tai kainuodavo >50% musu seimos biudzeto. Busto paskola kainuoja maziau nei prieziura vienam vaikui. Kainos yra tragiskai dideles visiems. Yra tam tikros nuolaidos is valstybes, bet visumoj labai brangu.
Anglijoje, kas nori, tas turi galimybe valgyti sveikai. Zinoma, darzeliuose ar pas aukles mitybos nesuziuresi. Bet mano vaikai rytais daznai pavalgo mano ruostus pusrycius, o vakarais mano ruosta vakariene, tai taip gelbejames nuo maziau mums priimtino maisto.
UK medicinos as taip labai nepeikciau. Zinoma, kaip ir visur yra trukumu. Pirmine sveikatos prieziura gan atsaini. Bet jeigu jau patenki i ligonine, tai rupinasi neblogai, ir specialistu yra geru.
Bendras poziuris i sveikata ir ligas taipogi skiriasi, bet as neisiimsiu spresti kuris geresnis, lietuviskas ar angliskas. Atsizvelgiant i orus, as savo vaikus (tiksliau, pirmaji) zymiai labiau kutodavau negu anglai tame paciame ore. Jau nebe. Antrasis vaikas auga nekutojamas, o serga tikrai ne daugiau nei pirmasis.
Tarp kitko, vienu periodu as samdziau lietuve savamoksle aukle
. liudesys
sededavo namie prie kompo, vaikai budavo palikti pestis, i lauka beveik neidavo, ir dar maista voge. Nuo tada einam tik pas angliska. Jos priziuri per bendravima, veikla, tik gal to konkretaus lavinimo kiek maziau bet lavinimas prasideda ties 3-4 metais priesmokyklinese grupese, skirtose butent lavinimui.
P.S. Apskritai anglu poziuris vaiku prieziuroje man patinka, auklejimas atsizvelgia i asmenybe, kalbesena svelnesne, siulomoji (pvz. vaikui sako kodel dabar mums nenusiplovus ranku? uzuot eik plautis ranku), gal suteikia maziau ziniu, bet leidzia vaikams pasireiksti, nebijo susitepti, suslapti, patirti.
Zinoma visuomet galima pritaikyti ir kinieciu, japonu auklejimo budus, kimsti zinias, versti mokytis, disciplinuoti ir t.t.

Atsiprasau, jei nukrypau nuo temos.