Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie krikštynas

sveikos mamytės, gal turite kuri krikštynų scenarijų? smile.gif
Atsakyti
Gal kuri žinot ax.gif pagal tradicijas ir papročius kas turi vaikui parinkti krikšto vardą? Tėvai ar krikšto tėvai? O gal tokių papročių/tradicijų nėra? Gal bažnyčia ką nors apie tai sako?
Atsakyti
Mergaitės, o ar gali krikštatėviu būti 13 metų vaikinas? Jei mama būtų pilnametė, o krištatėvis 13m.? Labai norėčiau jo savo vaikui į krikštatėvius, bet bijau pas kunigą eiti klausti ax.gif Kažkada seniau tikrai leisdavo, kaži kaip dabar g.gif Gal kam teko su tuo susidurti?
Atsakyti
QUOTE(simbail @ 2012 01 13, 12:11)
Mergaitės, o ar gali krikštatėviu būti 13 metų vaikinas? Jei mama būtų pilnametė, o krištatėvis 13m.? Labai norėčiau jo savo vaikui į krikštatėvius, bet bijau pas kunigą eiti klausti  ax.gif  Kažkada seniau tikrai leisdavo, kaži kaip dabar  g.gif  Gal kam teko su tuo susidurti?

galite pasiskambinti kunigui biggrin.gif

seip visur raso, kad nuo 16 metu, bet vakar buvau pas kuniga, tai sake,kad kriksto tevas gali buti nepriemes jokiu sakramentu,ne jis svarbiausias, jis tik priedas biggrin.gif

tai nieko cia ir nepadejau biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(simbail @ 2012 01 13, 11:11)
Mergaitės, o ar gali krikštatėviu būti 13 metų vaikinas?

man atrodo, kad 13 metu, tai dar ne toks amzius, jog tokiam svarbiam/atsakingam zingsiniui pasiryztu. Tiesiog kazkas nutare: va, sitas bus krisktatevis doh.gif Bet jis pats gi dar vaikas!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 13 sausio 2012 - 13:53
QUOTE(Ulė @ 2012 01 13, 13:37)
galite pasiskambinti kunigui biggrin.gif

seip visur raso, kad nuo 16 metu, bet vakar buvau pas kuniga, tai sake,kad kriksto tevas gali buti nepriemes jokiu sakramentu,ne jis svarbiausias, jis tik priedas biggrin.gif 

tai nieko cia ir nepadejau biggrin.gif  4u.gif


Čia gera mintis dėl paskambinimo smile.gif Reiks taip ir padaryti thumbup.gif

QUOTE(Leksa @ 2012 01 13, 15:51)
man atrodo, kad 13 metu, tai dar ne toks amzius, jog tokiam svarbiam/atsakingam zingsiniui pasiryztu. Tiesiog kazkas nutare: va, sitas bus krisktatevis  doh.gif Bet jis pats gi dar vaikas!!!


Ne ne, čia jokios prievartos nėra ir negali būti tokiam reikalui. Čia aš taip norėčiau, nes jie puikiai dera su krikšto mama. Bet jei jis nenorės turiu tam kitą tėvelį smile.gif Tiesa sakant aš jo neklausiau dar, bet noriu visų pirma išsiaiškinti ar taip išvis gali būti. O tada jau paklausiu jo tėvų ir jo pačio. Beje aš krikštijau vaiką būdama 12 metų ax.gif Dabar su savo krikštadukre puikiai sutariam, o tuo metu jaučiausi labai svarbia ir tai man neatrodė joks vaikų žaidimas.
Atsakyti
QUOTE(simbail @ 2012 01 14, 18:04)

bet tapti kriksto tevu/mama tai rimtas sprendimas ir tam tikra atsakomybe, o kaip toki rimta sprendima gali priimti vaikas? Juk jis tik vaikas. Nebent ir pacios krikstynos tera tik formalumas, kuri privaloma savo vaikui atlikti. Bet jei ne vien formalumas, tuomet manau, jog krisktu tevais turetu buti suauge,netgi pilnameciai asmenys.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 14 sausio 2012 - 21:17
QUOTE(Leksa @ 2012 01 14, 22:16)
bet tapti kriksto tevu/mama tai rimtas sprendimas ir tam tikra atsakomybe, o kaip toki rimta sprendima gali priimti vaikas? Juk jis tik vaikas. Nebent ir pacios krikstynos tera tik formalumas, kuri privaloma savo vaikui atlikti. Bet jei ne vien formalumas, tuomet manau, jog krisktu tevais turetu buti suauge,netgi pilnameciai asmenys.

as pati krikstyjau brolio mergaite 13m. labai norejau kad man leistu pakrikstyti. dabar kai ji jau panele,tai ne tik esu krikstomama bet ir drauge wub.gif
nera skirtumo kokio amziaus bus krikstatevis,jei jis myles ta vaika ,tai ir uzauges juo rupinsis kaip priklauso krikstatevui. o kas is to is tu vyresniu,pakrikstyja ir viskas.
mano vaikelio kristomamai buvo 13m o krikstatevui 18m. tai esu labai jeis patenkinta.
nuo pat pakrikstymo krikstomama dar vaikas budama,taupydavo pinigelius,kad galetu nupirkti gimtadieniui dovana
Atsakyti
Išvada turbūt būtų tokia, kad nėra labai svarbu kiek krikštatėviui ar krikštamotei metų - svarbiausia kaip žmogus pats jaučia ir nori. Aišku ribos turi būti, bet šiais laikais vaikai bręsta jau greičiau ir 13 metų vienas gali būti visai dar vaikas, o kitas jau vos ne suaugęs žmogus, o trečias vos ne banditėlis jau doh.gif Tokio amžiaus jau net ir vaikelius savo pasigimdyti sugeba smile.gif
Aš ir mano krikšto dukra džiaugiamės tuo, kad viena kitą puikiai suprantam, ir taip buvo visada. Aš ją mažytę prižiūrėdavau, labai mylėjau, visad ji man rūpėjo ir t.t. nors krikštijant buvo man tik 12 metų smile.gif o ji tik kelių mėnesiukų. Manau šaunu turėti jaunus krikštatėvius smile.gif
Kaži tik ką mano kunigas mūsų g.gif
Atsakyti
sveiki, o gal zinot, ar gali krikstateviais buti dvi moterys? arba viena moteris? g.gif kazkaip nelabai turim ka pakviesti buti krikstateviu, man tai atrodo per daug atsakingas vaikdmuo, kad kviesti bele ka, bile kad butu, jau geriau is vis nereikia, tik vat neaisku ar galima sitaip g.gif gal kas susiduret? g.gif
Atsakyti
QUOTE(marimacho @ 2012 01 16, 14:51)
sveiki, o gal zinot, ar gali krikstateviais buti dvi moterys? arba viena moteris?  g.gif  kazkaip nelabai turim ka pakviesti buti krikstateviu, man tai atrodo per daug atsakingas vaikdmuo, kad kviesti bele ka, bile kad butu, jau geriau is vis nereikia, tik vat neaisku ar galima sitaip  g.gif gal kas susiduret? g.gif

kiek zinau ,tai tikrai negalima
Atsakyti
QUOTE(marimacho @ 2012 01 16, 15:51)
sveiki, o gal zinot, ar gali krikstateviais buti dvi moterys? arba viena moteris? 

gali,bet kiekvienu atveju kunigas geriausiai atsakys-vienas sutiks,kitas ne mirksiukas.gif
mačiau kai vaikutį krikštino tik su krikšto mama
Atsakyti