Endokrininė sistema reguliuoja ir rūgščių bei šarmų pusiausvyrą makštyje. Paprastai ji būna šiek tiek rūgšti, tačiau jei endokrininė sistema "nusprendžia" padidinti pH lygį (padarydama jį šarminį), makšties sienelės tampa ne tokios svetingos bakterijoms, kurios ten gyvena. Jos žūva, o
likusi tuščia erdvė yra užpildoma organizmų, kuriems patinka šarminė aplinka, t.y. pienligės sukėlėjų. Štai kodėl norint atsikratyti pienligės visam laikui, reikia atnaujinti makšties natūralų rūgštingumą. Veikti reikia švelniai - drastiškas gydymas, aišku, pienligę išgydys, bet staiga atsiradusį vakuumą greitai užpildys kitos oportunistinės pakraipos bakterijos, kurios sukels lygiai tiek pat problemų kiek ir pienligė. Taigi reikia išsiaiškinti, kodėl endokrininė sistema keičia rūgščių ir šarmų pusiausvyrą (pvz., gal vartojamos pakaitinės hormonų terapijos tabletės arba kiti kortikosteroidai) ir leisti organizmui grįžti prie rūgščių ir šarmų pusiausvyros.
Perskaičius šiuos žodžius kyla klausimas: kodėl kai kurie ginekologai pataria gydyti grybelį sodos tirpalu?

Juk tai dar labiau skatina candidos dauginimąsi!
Papildyta:
QUOTE(Ieva-Pieva @ 2006 05 23, 21:45)
o žarnyno valymui siūlomos įv. priemonės?
Na taip.

Bet daug kur rašoma, kad grybelis iš pradžių veisiasi žarnyne. Ir pvz., vidurių užkietėjimas dar labiau skatina grybelio dauginimąsi.