Įkraunama...
Įkraunama...

Pienligė

Su ta bjaurybe, matyt, visos esam susidure.. sad.gif(
Mano seseri ginekologe perspejo, kad candida gali aktyvizuotis (nes ji visa laika su mumis, kaip kazkas jau rase) net nuo netinkanciu skalbimo milteliu. Gal reiktu pradziai pabandyti juos pakeisti? Ir kokiu nors budu dezinfekuoti apatini trikotaza bei paklodes? g.gif
Na, ir stresai, zinoma, sveikatos neprideda.
Viena drauge ilgai kankinosi, naudojo ivairius vaistus - nepadejo.. Kol - galu gale - prisimine "sena gera Poligynax'a.. Juo ir issigyde. smile.gif
Mano ginekologe parekomendavo profilaktikai praplovimus ramuneliu nuoviru ar silpnu sodos tirpalu. Tam labai tinka irigatorius (prietaisas vaginaliniams praplovimams), kuri isigijau vaistinese (tos pat firmos, kuri gamina Tantum rosa granules). Bet, sako, ir paprasta klizma gerai.. smile.gif Ir dar viena - liaudiska - priemone. Tai medaus zvakutes (uztenka zirnio dydzio). Tik ne visoms tinka (juk yra ir alergisku medui zmoniu), bet ar tinka - "nesuzinosit, jei nebandysit".
Atsakyti
Taip, candida gali sukelti alergija. O si gali buti bet kam- milteliams, prausikliui, prezervatyvams...
Todel profilaktikai (kad nesirgti) rekomenduojama-
1. Maziau saldumynu, kosiu, angliavandeniu, riesutu, mieliniu produktu.
2. Daugiau kefyro, rugpienio, jogurto (nesaldinto!).
3. Kartais galima sunaudoti femigeli- arbatmedzio aliejus, atstatantis naturalia maksties mikroflora.


Jei gydotes grybeli geriamais vaistais, geriausia juo s gerti per menesines, nes tada suaktyveja candida.
Atsakyti
QUOTE (dzudi @ 2004 09 02, 10:52)
Jau bent 5 metus kankina sis nemalonumas g.gif Vis vaikstau pas gydytojus, vis gydausi tai zvakutemis, tai antibiotikais (nes daznai tai priveda iki uzdegimo kiausidziu), tai tepalais, tai tabletemis... na ir nieko ... po kiek laiko vis atsinaujina... Geriau net tokius vaistus kartu su vyru..., bet ir vel atsinaujina... mad.gif Nebezinau ko griebtis sad.gif Patarkite... Pradejau bijoti, nes ginekologe viena syki pasake, kad as iki nevaisingumo taip prisizaisiu huh.gif , O ka man daryti, kad as gydausi, o niekas nepadeda?

dalis racijos gydymo antibiotikais yra, nes pasikartojanti pienligė gali rodyti lėtinę infekciją, kurios atitinkamais antibiotikais neišgydžius, pienligė visą laiką kartojasi (ta prasme, tada reikia gydyti priežastį, o ne pasekmę)
Atsakyti
Aš taip pat ir ilgai vis kovoju su pienlige. Kartais ji nepasirodo ilgesnį laiką, o kartais pasikartoja vos ne kas mėnesį. Vaikščiojau ir pas poliklinikos gydytojus ir pas privačius. Vaiva Eringytė man pasakė, kad net yra papraščiausios ir pigiausios žvakutės (apie 10 Lt), kurias galima kiekvieną pvz sekmadienį įsidėti profilaktiškai. (čia jei tikrai dažnai kankina) + vitaminai, sportas biggrin.gif Žodžiu stiprint imunitetą.
Dar man paėmė pasėlio tyrimą (tai pas mane biški atrado ten kažko, kas taip pat gali sukelti pienligę). Norėjo paskirti antibiotikus, bet pasakė, kad iškart nuo jų prasidės pienligė dry.gif
Žodžiu, belieka tik šiaip kovot, o vaistų tam tikriausiai nėra.

Mano draugė pirkosi brangiausius vaistus, kurie turėjo užtikrinti, kad metus pienligės nebus, o ji susirgo ja dar bevartodama vaistukus unsure.gif
Atsakyti
Pienlige gydyti reikia ne is to galo. Tiesiog yra nuomone, kad tai yra psichologiniu problemu israiska, pvz. kai su vyru ne viskas tvarkoj. Jei nenoredama jam atsiduodi. Tiesiog reiktu sakyti "ne" kol ji nepraeis. Bet si nuomone gal ne visoms ir pati ja nelabai pasitikejau...

Bet kas tikrai padejo, tai kai suzinojau, kad ji atsiranda del maisto. Tas grybas dauginasi, kai terpe berods nerugsti pasidaro. Nedaug pamenu, bet negalima vartot alaus, o geriau - vynas, ne bulves, o grikiai. Del tinkamu produktu reiktu vel paklausti gydytojos. Va kai tik pakeiciau maista, iskart padejo ir praejo.
Atsakyti
Cia tu priezasciu tikrai daug nuo ko ji gali atsirasti. Man viena syk buvo nuo slapio maudymuko - visa diena tai maudziaus tai nesimaudziau, bet faktas tas, kad nepersirengiau. Rezultatas aiskus sad.gif kitoms ji prasideda nuo "thong'u", dar kitoms del cukraliges, ir kaip jau anksciau minejau - nuo antibiotiku. sad.gif
Atsakyti
Tiksliai zinau, kad tokiu atveju reikia nevartoti saldumynu, nes jie sarmina terpe ir toms bakterijoms labai palanki terpe daugintis pasidaro. Patartina valdyti rugztesnius produktus.
Atsakyti
Turejau as irgi sia probelema... dabar jau gal 3men praejusi ji man. Pati itariau, o po to ir KT inf. lapeli radau, kad kontarceptiku vartojimas sudaro palankias salygas Candida albicans grybeliui veseti... kitaip sakant, KT sukuria terpe, kurioje butu visu pirma sunku judeti spermatozoidams, o salut efektas, yra antroje vietoje wink.gif
Atsakyti
Su pienlige teko susidurt ir man sad.gif Na, tai iš tiesų gana šlykštus jausmas...Būdavo pavienių atvejų, tačiau ji paūmėjo esant nėščiai, gal nuo kokio šešto mėnesio.Daud ką išbandžiau:visokias žvakutes, plaudavau su tam skirtu tirpalu Tantum Rosa(niežtėjimą nuimdavo), sureguliavau mitybą ir t.t.Tam kartui praeidavo, po kokios savaitės vėl atsirasdavo.Gydytoja paaiškino, kad ji atsiranda nusilpus organizmui, imuninei sistemai.Ir netiesa, kad nuo jos nėra vaistų.Prieš gimdymą gydytoja paskyrė Mikomax kapsulę(jas parduoda tik su receptu),paaiškino, jog gimdant pienlige gali užsikrėsti vaikelis(ar burnytėje, ar akytės po to gali pūliuoti).Tačiau nusipirkau ją-gan brangi, viena kapsulė apie 25lt.-ir dar ilgai galvojau gerti ar ne,nes perskaičiau apie šalutinius požymius, ypač esant nėščiai.Bet surizikavau-ir pienligės kaip nebūta jau kitą dieną.Prieš tai dar sunaudojau 6 Polyginax(ar panašiai)žvakutes.Jau praėjo po jos išgėrimo 5mėn.,o požymių jokių. clap.gif
Atsakyti
Man gydytoja siūlė gydytis liaudiškais metodais. Virintame vandenyje ištirpinti valgomos sodos ir tuo tirpalu apsiprausti. Taip pat siūlė tamponą pamirkyti kefyre ar rūgpienyje ir įsidėti į makštį. Tik po to patariu niekur neiti, nes kvapas ne iš maloniųjų. Šias procedūras galima atlikti ir kartu naudojant žvakutes. Žinau kokia nemaloni ta pienligė, tai sėkmės gydantis.
Atsakyti
QUOTE (Jurgitutė @ 2004 09 28, 11:53)
Man gydytoja siūlė gydytis liaudiškais metodais. Virintame vandenyje ištirpinti valgomos sodos ir tuo tirpalu apsiprausti. Taip pat siūlė tamponą pamirkyti kefyre ar rūgpienyje ir įsidėti į makštį.

Na o aš girdėjau, kad jokie jogurtai jau nepadeda... O su soda pati tikriausiai neprasiplausi gerai...Žodžiu... Kodėl vieni rašo, kad negalima plauti, kiti siūlo aparačiuką su kuriuo REIKIA praplauti makštį g.gif
Mane jau vėl užpuolė, bln trečią kartą per porą mėn, negaliu, nervai nelaiko, bėgsiu šiandien pirkt vitaminų ir stiprint savo neatsparų imunitetą mad.gif
Nežinau ar buvo tema apie vitaminus, gal kas žinot? o gal kas geriat?
Atsakyti
Kokius 4-5 metus pastoviai kentėjau nuo pienligės. Viską kaip ranka nuėmė, kai nebenaudojau kontraceptinių teblečių ir kai išmečiau iš savo kasdieninės higienos įklotus. Dabar jau kokie du metai nežinau, kas ta pienligė yra thumbup.gif thumbup.gif O jau pinigų kiek buvau išmetusi, kiek nervų ir viso kito. Užtat dabar esu labai labai clap.gif clap.gif
Atsakyti