Įkraunama...
Įkraunama...

kaip pigiai pavalgyti?

O as is kruopu kosiu tai kepu blynus. Jeigu ryte vaikuciai nesuvalgo visos koses, tai pietums padarau paprasciausia blynu tesla (2 kiausiniai, pienas, miltai), tik gal vos vos skystesne ir tada i ja sudedu visas kruopas. Niekas nebeatpazista, kad tai buvusi rytine kose, o dziaugiasi skaniais blynais. Tinka tai kokia nori kose - ir gikiai, ir avizne, ir kukuruzu ir t.t.
Atsakyti
Galiu ir aš pasiūlyt keletą receptėlių;
greitas plovas:
reikės: 1 st ryžių, apie 500 gr mėsos (kumpio, mentės), svogūnų, morkos ir apie pusę indelio pomidorų padažo.
1. atskirai išvirti ryžius, išvirus perpilti šaltu vandeniu kad būtų birūs.
2. kubeliais supjaustyti mėsą, sumaišyti su vegeta arba druska ir pipirais, pagal skonį;
3. supjaustyti svogūną ( vieną didelį ar du mažus) ir surakuoti morką.
Mėsa kepti keptuvėje į pabaigą suberti daržoves ir viską kartu troškinti, ant galo dėti pomidorų padažą, kas kaip mėgsta galima daugiau, galima mažiau. Užkaitinti p. padažą ir suberti į bendrą masę ryžius, gerai išmaišyti ir palaukti kol ryžiai sušils.
Mums skanu ir greita. dviese valgom dvi dienas.
Atsakyti
Dar labai mėgstu pafantazuoti su vištiena/
Nusiperku porą vištos ketvirčių, nuimu nuo kaulo ir supjaustau kubeliais. Kubelius sumaišau su vegeta, arba druska su pipirais, arba pamarinuoju su sojos padažu - tai ypač skanu. Tada su tais kubeliai gali prisigalvoti įvairiausių patiekalų, pvz.: pakepinti su ryžiais, makaronais, bulvėm, kalafijorais ar kt.
Galima tuos kubelius prieš kepant apvolioti krakmole ir tada kepti, taip jie būna traškūs.
Jei kepsi su kalafijorais, tai į pagaigą užbarstau džiuvesėliu ir paskui dar įdedu gerą šaukštą grietinės thumb_yello.gif thumb_yello.gif valgyti su bulvytėm. essen.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(nonita @ 2005 07 10, 21:55)
Galiu ir aš pasiūlyt keletą receptėlių;
greitas plovas:
reikės: 1 st ryžių, apie 500 gr mėsos (kumpio, mentės), svogūnų, morkos ir apie pusę indelio pomidorų padažo.
1. atskirai išvirti ryžius, išvirus perpilti šaltu vandeniu kad būtų birūs.
2. kubeliais supjaustyti mėsą, sumaišyti su vegeta arba druska ir pipirais, pagal skonį;
3. supjaustyti svogūną ( vieną didelį ar du mažus) ir surakuoti morką.
Mėsa kepti keptuvėje į pabaigą suberti daržoves ir viską kartu troškinti, ant galo dėti pomidorų padažą, kas kaip mėgsta galima daugiau, galima mažiau. Užkaitinti p. padažą ir suberti į bendrą masę ryžius, gerai išmaišyti ir palaukti kol ryžiai sušils.
Mums skanu ir greita. dviese valgom dvi dienas.


Aš irgi panašiai darau, tik man labiau patinka ne kiauliena, o vištiena arba kalakutiena.
Atsakyti
tikrai neskaiciau visos temos, bet perskaicius paskutinius du pasiulymus, "nuejau i virsu" pasiziureti, ar cia tikrai as toj temoj doh.gif
500 g mesos - cia vadinasi "pigiai studentu seimai" blink.gif ???

"musu laikais" laugh.gif pigiai vadinose tokie patiekalai:
1. reikia ryziu, vandens ir "vegetos" - is siu produktu issiverdi katila sriubos ir valgai tris dienas (tiek buna like iki stipendijos);
2. reikia makaronu, vandens, pomidoru padazo, druskos ir pipiru - isverdi makaronus, uzsibarstai druskos, pipiru ir uzsidedi pomidoru padazo;

o kai jau normaliai (nebepigiai), tai:

imi mesos, kokios turi, kiek turi ir jei turi, supjaustai kubeliais, pabarstai pipirais ir i puodo dugna (jei mesos neturi, tai i visa reikala reikia ipilti siek tiek aliejaus ar kokiu kitu riebalu), uzpjaustai svogunu, morku, bulviu, kopustu, truputi druskos, uzpili verdanciu vandeniu, kad tik tik apsemtu ir verdi. po pusvalandzio pamaisai, kam patinka galima uzdeti pomidora supjaustyta geriau be zieves. dar pora minuciu ir valgai. prisikasti labai tinka rauginti agurkai.
Atsakyti
QUOTE(san @ 2005 07 11, 13:19)
tikrai neskaiciau visos temos, bet perskaicius paskutinius du pasiulymus, "nuejau i virsu" pasiziureti, ar cia tikrai as toj temoj doh.gif


drinks_cheers.gif tarpais ir aš suabejoju biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pieva1: 11 liepos 2005 - 13:28
Šiuo metų laiku maitinuosi ypač pigiai, nes daržovės ir vaisiai iš savo daržo nekainuoja.
Tradiciniai pietų patiekalai:

Bulvės virtos, trintos su spirgučiais (tik labai nedaug spirgučių, daugiau dėl kvapo). Priedas - agurkai su grietine. Kas nori pasikūdinti - agurkas su kefyru arba tik kefyras.

Cukinija, kadangi labai jauna dar, tai nuplauta, supjaustyta, pavoliota miltuose arba kiaušinyje ir miltuose ir apkepta.

Sriuba - morka, bulvė, brokolis, gabaliukas lašinukų. Galima su gritine, galima daržoves po to pertrinti ir šiek tiek sviesto įdėti. Kai su lašinukų gabaliuku skanu ir šiaip. priesknių nededu, tik svogūno laišką, krapų šakalę ir petražolės šakalę.

Kopūstas paprastai supjaustytas, pakeptas ant sviesto, arba ant aliejaus.

Pusryčiams užtenka braškių, serbentų, jau prasideda avietės, galima morką sugraužti, žirniai prasideda.

Tai va, šie patiekalai labai pigūs, jei daržovės savo. Jei reiktų pirkti, tada nežinau. Jau senokai daržovių neperku blush2.gif
Atsakyti
[quote=san,2005 07 11, 13:19]

500 g mesos - cia vadinasi "pigiai studentu seimai" blink.gif ???

Sorry, ar neturi fantazijos? Tai nedėk visai arba dėk mažiau
Atsakyti
Sveikos, šeimininkėlės smile.gif
Čia užmačiau - kai kurios siūlo cukiniją apvoliojus šen bei ten pakepti... O man tai labai skanu, kai niekur nevoliotą pakepu ir visai jau baigiant kepti į keptuvę suberiu smulkinto česnako essen.gif o jau kvapas.... mmm.... valgau su kečupu, bet turbūt gudrios mamytės ir kokį mandresnį padažiuką sugalvos wink.gif
Atsakyti
jau rasiau anoj temoj, parasysiu ir cia. Siuo metu laiku tai itin pigu. I troskintuva idedi truputi sviestuko, tada dedi supjaustytas griezineliais morkas, bulves, svogunu laiskus, petrazoles, krapai, ir ant virsaus kalafojora (taip susloksniuoji), tada ipili vandenuko ir troskini, apie 20-25 min. dar galima ipjaustyto kokia desrele, bet man skanu labai be. Ir valgai su baltu padazu, kuri atskirai pasidarai ketuveje. Siaip galiu parasyti ir balti padazo savo recepta, man jis skaniausias: keptuveke idedi sviesto su miltais ir maisai, kol istirps miltai, tada pili piena ir vegetos, ir lauki kol uzkunkuliuos thumbup.gif
Atsakyti
sveikutes mamytes.smile.gif na ir puiki gi temele.
net nepamanysi zmogau, kad taip pigiai apsieiti galima. perskaiciau cia apie cukinijas ir prisiminiau kad mano mama labai skaniai jas pataisydavo:).
Cukinija nulupa supjausto paprieskoniuoja ir apvoliojusi kiasinyje ir miltuose apkepa aliejuje.
isverda bulves su lupena. kai jos atsala jas nulupa ir perpjovus per puse pakepina ant aliejaus gilioj keptuvėj kartu su sutarkuotom morkom (kuo daugiau) ir supjaustytom svoguno galvutem (arba i koki puoda ir i orkaite,greiciau ir lengviau, bet ne taip skanu gaunasi). baigiant kepti bulvėms (tiksliau joms apskrudus) ideda dar koki sauksta sviesto, o jei poreikis mesai tai truputi pakepintulasinuku ir grietines pagal skoni. ir tas bulves kartu su cukinija, nu pamenu mums vaikmas tai baisiai skanu budavo, o tetie tai dar uzsidedavo kecupo. as va vakar dariau, tai is visos cukinijos maniau liks kitai dienai man, nes maniskis nelabai megejas ant tokio reikalo, tai ka jus manote? neliko ne tik kitai dienai, bet ir brangiausiam pietu isideti teko per nauja daryti, nes jis viska susveite thumbup.gif
Atsakyti
nu ir pridariau klaidu:) va ka reiskia kai seniai prie kompo buvau prisedus:)
ten turejau omeni tas cukinijas su bulvem patieke, o tevas dar kecupo deda.
Atsakyti