Įkraunama...
Įkraunama...

Migrena

Moterytės,kaip dažnai jums kartojasi migrena?
Atsakyti
QUOTE(niginte @ 2005 03 18, 16:39)
Moterytės,kaip dažnai jums kartojasi migrena?


Sunku nusakyti, ta daznuma, man priepouliai buna, kai baigiasi didele nervine itampa, viskas nuslugsta. Kai buvau studente sesiju metu priepuoliai budavo ypac dazni. Dabar jau moku tvardytis, nors ne visada pavyksta doh.gif
Atsakyti
Aš norėčiau sužinot ar jums taip nebūna kaip man.Užeina priepuolis pakenčiamo stiprumo.Vaistų pagalba,masažais ir save įteigiant,kad man neskauda-gyvent galima.Tada sekanti diena su skausmais,bet užtenka,kad ir aspirino(ne visada).Na,o trečia diena-nėra jos mano gyvenime cry.gif Nesinori iš viso gyvent.Jokių garsų,jokios šviesos,veidas persikreipęs ir aš visą dieną lovoj. cry.gif cry.gif cry.gif Tai ar būna kam nors taip ?Ar aš čia viena tokia?
Atsakyti
O as ir galvoju kas man yra.Vakar net greitaja vyras iskviete.ir pati issigandau ir vyra isgazdinau.Pirma kart uzejo taip kad nebezinojau kur detis.Toks jausmas kad oda plestu nuo galvos,o dar tas pykinimas.Nakti rankos uztirpo kokius 5kartus kraciau kad atitirptu,miegojau kakta i pagalve ir drebejau nuo salcio,paskui kai atslugsta tas skausmas tai ispila karstis ir truputi lengviau pasidaro.Siandien pragulejau pusiau gyva lovoje prigeriau vaistu,tai kazkiek padejo.Jau prisigalvojau visokiu ligu ir vyra prigazdinau. blink.gif Bet dabar lengviau pasidare kai perskaiciau kad ne viena as cia vargstu.Gydytojas paskyre "DIHYDROCODEINE"tableciu nuo skausmo.Viena isgeriau tai kazkuriam laikui nuima ta skausma.Jauciu kad man migrena nuo nervines itampos ir nuo nepakankamo judejimo.Kai po keleta valandu prasedi prie kompo isitempes ir nejudedamas man iskart pradeda tirpti visi sonai.O jei dar ir koks stresas tai migrena garantuota. doh.gif
Atsakyti
As geriu Ketanov su kava. Jauciu, kad sis derinukas ne i sveikata. Bet tai kolkas vienintelis budas, kuris man padeda. Kitaip norisi nusisauti mega_shok.gif
Taciau dabar Ketanovui reikia recepto. Ir siaip bijau patapti priklausoma nuo vaistu.
Atsakyti
Sveiko likimo drauges smile.gif

Migrena man jau nuo 13 m. Vemdavau, is lovos nesikeldavau, o gyd. tik peciais traukydavo. Taip kankinausi, kol pati sau nediagnozavau migrenos. Mano stazas - 13 m. Kokiu tik vaistu neisbandziau doh.gif Poliklinikoj irase ir i dispanseri, israse triptantu, kuriuos 50 proc. kompensuodavo, bet vistiek man brangoki jie. Kol laukiausi, priepuoliai uzeidavo tik pradzioje nestumo, o po to kokius metus ramu, tada ir vel. O pradejus gerti kontraceptikus priepuoliai kas antra diena kartodavosi cry.gif Bet va po antro vaikucio zymiai ju sumazejo, ir pagaliau atradau sau tinkancius vaistus - Nimesil. Tik pradeda akyse mirguliuoti, sugeriu pakeli, ir, galima sakyti, beveik ir nepajauciu nieko, gal tik siaip tokia siek tiek apsvaigusi bunu cool.gif

Svarbiausia zinoti apie sia liga, ir paaiskinti tai kitiems, kad tai- ne vien tik galvos skausmas. Su siaubu atsimenu ir as tuos viso kuno tirpimus. Man net nosies galiukas ir liezuvis uztirpdavo verysad.gif

Nepasiduokim schmoll.gif 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
[quote=Mur,2005 03 21, 13:45]


Svarbiausia zinoti apie sia liga, ir paaiskinti tai kitiems, kad tai- ne vien tik galvos skausmas.

Man atrodo,kad kam nėra migrenos,nelabai įsivaizduoja,kad taip gali būti.Bent jau mano aplinkoj.Na tik vyresnis sūnus,nes aš jam "padovanojau" tokį džiaugsmą.Jam nuo 7m. šis vargas,tai jis žino kas tai per daiktas.
Atsakyti
Zinot, su migrena gyvenu nuo vaikystes, visi cia isvardinti pozymiai ach kaip man pazistami. Taciau dabar pastebejau viena dalyka: nustojau geri konrtaceptikus (vaikiuka planuojam wub.gif ), tai va jau puse metu neturejau nei vieno rimto priepuolio. Tfu, tfu tfu, kad tik neprisisnekejus tongue.gif Nes anksciau kiekviena menesi 2-3 dienos budavo isbrauktos is gyvenimo. sad.gif Zinoma, galva ir dabar labai daznai skauda, bet tokio baisaus priepolio kada negali atsikelti, jau nebuvo tongue.gif
Ai, man tai padeda tik analginas, jei speji pajutus, kad arteja priepolis kokias dvi-tris tabletes praryt, tai dar kartais pavykdavo jo isvengti, o jei ne - tai vsio, vyras leisdavo i uzpakali skysta analgina ar ketanova (gerti nebegaledau nes vemdavau), bet mazai padedavo sad.gif
Atsakyti
Mane irgi kamuoja galvos skausmai. Prasidejo prieš daugiau nei 2 metus. Pas mane jie kažkaip su menesinemis/hormonu kaita. Buna pora dienu prieš tas dienas, tada per jas, ir trečia karta - kažkada apie ovuliacija. Prieš skausmus jaučiu šalčio užpludima, kartais mirguliuoja akyse, po to seka pykinimas ir skausmas kartais kaireje, kartais dešineje puseje, o kartais visoje galvoje. Tik kai pradeda skaudeti galva, tai dažnai ir skauda bent pora dienu. Kartais pavykdavo užkirsti tam išgerus pačioje pradžioje nuskausminamuju. šlykščiausia buna prabusti su skaudančia galva kokia 5 ryto ir nebegaleti užmigti. Kankinausi su jais gal koki pusmeti ar metus, kol nuvariau pas neurologa. Iš pradžiu jis diagnozavo migrena. Tada bandžiau gerti visokius vaistus nuo migrenos. Bet kai užeidavo skausmai, tai nebadedavo nei Nimesilis nei Celebrex, nei homeopatiniai lašiukai. Po kurio laiko tas neurologas matydamas kad neveikia vaistai nuo migrenos sumaste man padaryti galvos rentgeno nuotrauka. Tada iš tos nuotraukos ižvelge, kad kažkas ten padideje ir pasake, kad greičiausiai pas mane galvos smegenu skystis nenuteka i stubura, del to ir buna tie skausmai. Tai dabar kitokius vaistus homeopatinius išrašineja.. Sunku pasakyti ar turi jie koki nors poveiki, nes kartais kai trumpiau/mažiau skauda nesupranti ar čia nuo tu vaistu ar šiaip nuo kokio streso ar jo nebuvimo. Nežinau ar to gydytojo diagnoze gera, bet jo išrašyti skysčius iš visur traukiantys Diacarb vaistai lyg kažkiek padeda. Tiksliau kai ju negeriu buna kur kas blogiau. Dabar kai užeina galvos priepuoliai išgeriu 8 mg Xefo kartu su Paracetamoliu. Tik žiurau kad paskutiniu metu nelabai ir tie padeda. čia prieš kelias dienas teko gert po pora tokiu porciju per diena. Dar turiu itarima kad tuos skausmus man glejo išprovokuoti geriamos kontraceptines tabletes, nors gydytojai tai ir neigia. Mat jas pradejau gerti prieš kokius 3 metus, o skausmai pradejo pastebimai reikštis po kokios pusmečio nuo ju gerimo pradžios. Tai dabar nustojau jas gerti vildamasi kad gal pades..
Oj labai daug čia prirašiau, atsiprašau, tiesiog norejosi kažkam savo bedas išpasakot..
P.S. sorry del lietuvišku raidžiu - kažkas biški kompui atsitiko kad i IE nenori rašyti..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bum: 23 kovo 2005 - 10:50
Oi kaip baisu, prisiskaiciau ... man priepoliai (su vemimu) buvo tik 2 kartus. O galva skauda i menesi bent jau karta taip gerai. Itariu kad KT tam dar turi itakos sad.gif
Atsakyti
as pati migrena turiu nuo 10 metu. ji atsirado po galvos traumos. anksciau budavo svelnesne forma, veliau peraugo i keliu dienu nepakenciamus skausmus, alergijas kvapams, garsams ir vaizdams, pykinimus... Po gimdymo kiek apmazejo, taciau jei labai pervargstu ar susinervuoju, ir jei moxlai prispaudzia:)atsigamina doh.gif ...
Kiek suprantu ir kiek teko skaityti, migrenos buna keliopos - igimtos/paveldetos ir po traumu. Igimtas gydyti ypac sunku. manau, imanoma tik apmalsinti plius reikia laikytis grieztos savikontroles maisto, alkoholio, veiklos ir pan. srityse. Neigimtas, potraumines migrenas kontroliuoti lengviau. vienos ju zmonems dingsta po tam tikru ivykiu, pvz., gimdymo, kitiems - vengiant dirgikliu. Pvz. kaip kazkas rase, geria kava su ketanovu. turintiems galvos skausmus GRIEZTAI draudziama gerti kava. Ir netgi juoda, zalia arbatas. Labiau tinka ivairios zoleliu, raudonoji arbatos. Reikia stengtis valgyti neutralu maista - nei labai astru, nei labai saldu ar suru, gerti labai daug skysciu. ypac kai skauda galva. Tinka masazuoti ausu spenelius, kad kraujas plustu i galva, ****** ir tarp koju pirstu taskus, smilkinius. As pati vartojau citramona, kol atsirado Nimesil, dar nieko Ibuprofen, tik reikia 2-ju tableciu. Plius ramybes:) ir ne stresiniu situaciju ax.gif ... laikykites, mamytes smile.gif
Atsakyti
šioje temoje jau ne kartą rašiau, kad viena iš migrenos priežasčių yra nepakankamas deguonies pasisavinimas. Šiais metais parodoj pristatė mini deguonies aparatą, kurį galimą naudoti namie užėjus stipriam skausmui, jo kaina apie 1000 lt. galvoju, kad gal reikėtų pabandyti?

Atsakyti