Įkraunama...
Įkraunama...

Grikių kotletai

As irgi neseniai atradau grikiu kotletus thumbup.gif
As darau taip: paiskepinu tarkuota morka ir susmulkintas desreles. Kai atvesta, tada dedu i isvirtus grikius. Musu du kiausinius ir viska sumaisau. Tada kepu blynukus smile.gif
Man tai skanumelis tikras thumbup.gif

Rytoj bus isbandyti grikiu kotletai su saulegrazomis bigsmile.gif dekui JulijaiR uz ideja 4u.gif
Atsakyti
as kartu su svogunais ir morkom dar pievagrybius pakepinu smile.gif
Atsakyti
kepiau ir as thumbup.gif liuks gavosi , visiem patiko bigsmile.gif valgem su grietines padazu drinks_cheers.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
Ka tik iskepiau grikiu blynelius pagal si recepta:

Dariau paga recepta, rasta viename bloge
1 maišelis virtų grikių
1 nemažas smulkiai sukapotas svogūnas
1 vidutinio dydžio morka
1/2 paprikos
2-3 kiaušiniai
šlakelis pieno (3-4 šaukštai)
1 kupinas sriubinis šaukštas miltų
1 arbatinis šaukštelis prieskonių (aš dėjau indiškos Sambar masalos, bet puikiai tiktų ir karis)
druska, pipirai

Svogūną su morka ir paprika pakepiname, sumaišome su virtais grikiais, sudedame visus kitus ingredientus. Keptuvėje įkaitiname aliejų ir šaukštu dedame nedidelius kauburėlius. Skanūs ir šilti ir šalti.
Mano pakeitimai: dejau 3 saukstus miltu, is prieskoniu naudojau kari. Labai skanu 4u.gif
Atsakyti
As darau tokius smile.gif


Grikių blynai - tai kažkurio LT krašto patiekalas, tiksliai nepamenu kurio. Lyg Dainavos.
Tikslaus recepto nežinau. Šį patiekalą nužiūrėjau iš kavinės, man jis labai patinka.

user posted image

Reikia:

virtų grikių
virtų tarkuotų burokėlių
svogūno ar poro
žalumos
kiaušinio
miltų š.
grietinės
grybų

Iš grikių, kiaušinio, druskos ir šaukšto (tik sulipinimui) miltų padaryti masę. Su šaukštu dėti į keptuvę ir iškepti blynus.
Svogūną sukapoti, pakepti aliejuje, tada į keptuvę sudėti burokėlius, paprieskoniauti.
Padažas - šiaip grybų idealiausias, kavinėj būtent grybų buvo.
Į lėkštę įdėti blynų, šalia karšto burokėlių garnyro ir ant blynų užpilti padažo.
Skanaus smile.gif

Paprasta bet labai skanu ir sveika smile.gif
Atsakyti
As daznai gaminu grikiu blynelius. Nusiziurejau Neringos blog'e . pagal si receptuka:
2-3 stiklinės virtų grikių
1 morka
1 svogūnas
2 kiaušiniai
3 šaukštus miltų
1/2 stiklinės pieno
druskos, pipiru
Labai skanus, lengvuciai, tokie dietiniai, puikiai tinka pusryciams ar vakarienei. valgome su grietine. Cia kazkada daryta foto
user posted image


Dabar galvoju pasigaminti kotletuku pietums su farsu. O sakykit ar dar koki garnyra prie jo darot, ar tik darzoviu?
Atsakyti
As irgi meistrauju kotletukus grikiu smile.gif
Isviriau grikius, pakepinau sonines su svoguniuku, sumaliau marinuotus grybukus, savus ir eisiu pakaluoti kai atves grikiai smile.gif imusiu pora kiausiniu, sudesiu ingridientus , miltu arba krakmolo, nz ka namie turiu biggrin.gif ir kepsim biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutes. Seniai noriu issikepti grikiu blynu, nes dievinu grikius! biggrin.gif Bet tas kepimas keptuveje burbuliuojanciame aliejuje manes nelabai vilioja blush2.gif
Gal kuri nors kepet orkaiteje? Isivaizduoju reiktu kepti aukstoj temperaturoj, kad apskrustu... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Angel*ina @ 2011 04 07, 09:24)
Sveikutes. Seniai noriu issikepti grikiu blynu, nes dievinu grikius!  biggrin.gif  Bet tas kepimas keptuveje burbuliuojanciame aliejuje manes nelabai vilioja  blush2.gif
Gal kuri nors kepet orkaiteje? Isivaizduoju reiktu kepti aukstoj temperaturoj, kad apskrustu...  unsure.gif


Perversk lapus atgal, yra receptas orkaitei, keksiukų skardoje.
Atsakyti
Ir kodėl aš anksčiau nepamačiau šitų receptų doh.gif Kaip tik vakar išmečiau daug grikių, nes per daug išviriau ir nebesuvalgėm doh.gif
Atsakyti
Žiūriu daugelis iš jūsų pagamintos masės nemala/ netrina. Man kažkaip skaniau, kai grikius šiek tiek "sublenderiuoju", gaunasi vientisesnė masė. Dar dedu pakepintų svogūnų ar poro, morkų ir kartais rūkytos mėsytės ar dešrelių, mušu kiaušinį, dedu prieskonių, krakmolo.
O šiaip tai visai buvau pamiršus apie šitą skanų patiekalą, reikės artimiausiu metu būtinai išsikepti. bigsmile.gif
Aš burokėlių nelb. mėgėja, tai valgom tokius blynelius/kotletukus su pievagrybių padažu smile.gif
Atsakyti
[quote=coffee.cake.cinamon,2010 05 09, 13:46]
As darau tokius smile.gif
Grikių blynai - tai kažkurio LT krašto patiekalas, tiksliai nepamenu kurio. Lyg Dainavos.
Tikslaus recepto nežinau. Šį patiekalą nužiūrėjau iš kavinės, man jis labai patinka.

user posted image

[Kaip norejau sio recepto smile.gif aciu,valgiau Berneliu uzeigoj ,nu taip patiko,gaminsiu butinai smile.gif
kazkaip niekad neuzmaciau sios temos g.gif
Atsakyti