Įkraunama...
Įkraunama...

Skanaus! - 5

QUOTE(mexica @ 2006 10 29, 16:04)
Sveikutes wink.gif
Siandien vel kepsiu beliasus, jau tesla uzmaisyta, bet as dar galvojau jusu pasiklausti, ka daryt, kad tesla neprisigertu aliejaus?  g.gif
ZInau, kad lyg bulve mesdavo, ar ka ten? g.gif

Šiaip tai, kad kepami gaminiai neprisigertų aliejaus į tešlą reik įpilt kelis šaukštus degtinės, tai tikriausiai ir į beliašus taip pat g.gif
Bet jei tešla jau užmaišyta tai nzn schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Sonatina @ 2006 10 28, 09:17)
liniok,
O dėl kekso, žinoma gaila, kad nepavyko... Priežastys galėtų būti kelios - gal nepakankamai išmaišei sviestą su cukrumi? g.gif Masė turi gautis praktiškai balta, o cukrus būti beveik visiškai ištirpęs... Be to, labai gerai reikia išplakti įmušus kiekvieną kiaušinį, t. y. kita kiaušinį galima mušti tik tuomet, kai tešlai prieš tai buvo labai gerai išplakta... Dar galbūt per daug maišei tešlą berdama miltus...? g.gif  Nes čia irgi nereikia persistengti, maišyti gana atsargiai ir tik mažiausiu mikserio greičiu...
Na ir dar viena galima priežastis - kad visgi keksas nebuvo pilnai iškepęs... Reikia žiūrėti mediniu pagaliuku, tik žinoma besti ne į varškę, o kur nors šone į tešlą smile.gif

Nu iškepęs tai turbūt buvo, nes pagaliukas sausas buvo, kai tikrinau. Matyt persitengiau maišydama. Be to mano dujinė sena, visada rodo tą pačią temperatūrą, ar pilnai atsuksi, ar primažinsi - nereaguoja lotuliukas.gif nu nieko, neilgai laukt beliko naujos, o tada tai jau.... lotuliukas.gif
QUOTE(mexica @ 2006 10 29, 16:04)
Sveikutes wink.gif
Siandien vel kepsiu beliasus, jau tesla uzmaisyta, bet as dar galvojau jusu pasiklausti, ka daryt, kad tesla neprisigertu aliejaus?  g.gif
ZInau, kad lyg bulve mesdavo, ar ka ten? g.gif

Man atrodo į aliejų reik įpilt truputį gryno spirito g.gif
Atsakyti
Sonatina, nesu tokia jau nemokša virtuvėje doh.gif nu bet kas yra, jau antras pyragas vidus nepabaigęs kepti ... tiek ruduo tiek trupinėlis viduriukas pats tešlos žalias ir kepu tiek kiek reikia net daugiau, ir aukštis toks pat kaip pas tave foto, kepu formoje tortams kur šonas nusiima gal ji kalta? ... visi kiti pyragai liuks, nu bet kur viršus užsitarkuoja basta schmoll.gif ... pagalvosi kad perdaug užtarkuoju, nu ne, mažai tikrai unsure.gif ... taip sunervino verysad.gif ... tai supjausčiau gabaliukais ir kepiau ant kepimo popieriaus antrą kartą - iškepė ax.gif
Atsakyti
Šiandien kepiau pyragą "Obuolių ruduo", gal netoks šedevras kaip Sonatinos blush2.gif , bet šeimynai labai patiko biggrin.gif ir man labai skanus, tiesiog tirpstantis burnoje .
user posted image
Atsakyti
Aš taip pat šiandien kepiau "Obuolių rudenį". Deja, turbūt iš manęs nekokia šeimininkė verysad.gif . Kepiau 40 min., prapjoviau, bet apačia drėgna, obuoliai nevisiškai iškepę, o viršus gerokai aprudavęs. Dar kartą kišau į orkaitę, įjungiau tik apačią 10 min., bet nekažikiek pagelbėjo. Dar apačia buvo labai trapi, nežinau kodėl. Dar kelis kartus receptą tikrinausi, ar nepraleidau kokio ingrediento. Man kažkaip trūko kokio skystimo lotuliukas.gif Beje, apačioje pagrindą dėjau plonai, o obuolių dviem sluoksniais. Gal čia bėda g.gif , nors kai žiūrėjau Sonatinos nuotraukoje, tai ten dar daugiau sluoksnių. Sonatina, prašau padėk, kada plakant baltymus jau pilti cukrų? Kiek laiko ir kokiu greičiu reikia plakti? Man vis nepavyksta žmoniškai išplakti. Kokio standumo turi gautis. Man jau stovėjo nuo šaukšto kepurėlė, bet vis atrodo, kad ne tiek.
Sonatina, kepiau silikoninėje formoje, gal čia bėda dėl drėgnos apačios g.gif ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žemaika: 29 spalio 2006 - 20:48
Išbandžiau ir aš kiaulieną koriejietiškai, mėsa tikrai nebuvo sausa,nes mėsa buvo truputį su lašinuku, nors mano vyrui naujovės nelabai patinka,bet šią mėsytę kirto,kad net ausys linko lotuliukas.gif ir man labi patiko ax.gif
Kepiau pyragą " Obuolių ruduo", labai skanus,tik jis man sukrito verysad.gif ,jaučiu, kad dujinė orkaitė kalta,nes pyragų apačia sukepa, o viršus pusžalis unsure.gif
Bet pats pats pačiausias " Aharoni obuolių pyragas" thumbup.gif ir kažkaip stebuklingai gerai iškepė iškilo,buvo toks purus. clap.gif Tik man jis įgavo rudą tamsią spalvą, nors pas tave Sonatina,jis geltonas blush2.gif Bet dėl to skonis tikrai nepablogėjo essen.gif
Sonatina, labai ačiū už nuostabius receptus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Spyglė @ 2006 10 29, 15:36)
Išsikepiau blynelių su cukinija ir krabų padažiuku.Nerealiai skanūs,purūs.kas nemėgsta krabų lazdelių gali valgyti su kitu,mėgiamu padažu.Labai skanu thumbup.gif

Gal pasufleruosit kaip daryt tą krabų padažą ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rasve @ 2006 10 30, 10:15)
Gal pasufleruosit kaip daryt tą krabų padažą  ax.gif



Padažui:
125g krabų mėsos (krabų lazdelių)
2 v. š. grietinės
2 v. š. majonezo
2 v,. š. susmulkintų krapų
1 a. š. citrinos sulčių
druskos, pipirų


Viska sutryniau blenderiu, labai skanus padaziukas thumbup.gif
Atsakyti
Eimante, labai malonu, kad pyragas su grybais patiko, o vištieną galėjai daryti ir su kitu padažu - šiaip visi padažai labai suskystėja, kai verda 4u.gif

viliusi, o tai ką su omletu padarei? Išmetei? g.gif O neapsivertė dėl to, kad prikepė, ar kad buvo per skysta? Jei per skysta, reikėjo, dar pakepti, kol sutirštės... O kaip kiti patiekalai pavyko?

Smiling, tai visuomet reikia žiūrėti ne tik į recepte nurodytą laiką, bet ir į tai kas vyksta orkaitėje... Aš ištraukiau tiesiog tuomet, kai visas omletas buvo tolygiai iškepęs smile.gif

vvandene, džiaugiuosi, kad patiekalai patiko smile.gif Ir kokį pyragą išsirinkai? ax.gif

Eni, labai smagu, kad vištiena patiko smile.gif

Kaliteja, gal blynus kepi šiek tiek per karštoje keptuvėje, kad apačia greitai apkepa, o vidurys dar liekas labai skystas? g.gif Jei ne per karšta, tai tešla kepa tolygiai, ir kol apačia iškepa, vidurys jau nebesitaško... Bet viskas atrodo labai skaniai thumbup.gif

vytule, labai džiaugiuosi, kad bandelės patiko, o pyragas atrodo išvis thumbup.gif

vikule, Linjau, specialaus bandelių su lašinukai nebuvo, o buvo tik štai kas: ax.gif

QUOTE(Sonatina @ 2006 10 25, 11:11)
vytule, štai tikrai vykęs mielinės tešlos receptas  O dėl lašinukų įdaro gal kitos merginos padės - aš niekada nekepiau.  O jeigu niekas nepatars - paieškosiu

QUOTE(Sonatina @ 2006 10 25, 11:39)
vytule, štai radau, kaip bea daro lašinukų įdarą bandelėms

QUOTE(bea @ 2005 12 20, 19:23)
aš darau taip: lašinukus vos vos paskrudinu keptuvėj, tada įdedu svogūnų, jie kartu pasiskrudina dar, įmetu grietinės ir pasitroškina. dar juodų pipirų, druskos jei reikia ir viskas.


Spygle, džiaugiuosi, kad blyneliai patiko smile.gif

mexica, kažkaip į beliašus man visiškai neprisigėrė aliejaus ax.gif Bet šiaip degtinės namie niekada nebūna, jau dažniau būna bulvė, tad ją nulupusi ir dedu po ketvirtį - kai apskrunda ištraukiu ir įmetu kitą gabaliuką smile.gif

liniok, tikiuosi greitai sulauksi naujos orkaitės tongue.gif

PUka, o tai trupininių pyragų apačia neiškepa, ar viršus? Jei apačia, gal vertėtų vien tik apatinį sluoksnį pirmiausiai apkepti ~ 10 min. O jei viršus, tai gal tiesiog bebaigiant kepti įjungti vien tik kaitinimą iš viršaus...
Na svarbu sugalvojai, kaip išsisukti, kad neriekėtų išmesti viso pyrago... doh.gif

Žemaika, manau, kad tu puiki šeimininkė, tik išsiaiškinkim sąvokas tongue.gif Ką turi omeny sakydama, kad obuoliai buvo neiškepę? Gi obuoliai ne žalia mėsa - jie ir neturi kažkaip specialiai iškepti... Kitas klausimas, jei mėgsti, kaip obuoliai būna beveik troškinti, tai gal ir reikėtų prieš dedant į tešlą juos patroškinti, tada ir skystimo susidarytų daugiau... (tik tuomet pirmiausiai apkepčiau apatinį tešlos sluoksnį...)
Tešla ir turėjo būti trapi, nes tai ir yra trapios tešlos pyragas... Jeigu trapios tešlos nemėgsti, kitą kartą gal mėgink mielinę tešlą...
Baltymus pirmiausiai reikia išplakti, kol suputos (bet dar nebus balti), o tada palaipsniui nenustojant plakti berti cukrų... Geriausiai kitą cukraus dozę berti tada, kai prieš tai įbertas jau visiškai ištirpo... Na nežinau, aš plakiau gal kokias 5 min... Ir maksimaliu greičiu (bet čia vėl priklauso nuo mikserio...). Standumas toks, kad apvertus šaukštą žemys nuo jo baltymai nebeturi nudribti smile.gif
Dėl silikoninės formos tikrai apačia negalėjo būti drėgna...

singarela, malonu, kad kiauliena ir jums patiko smile.gif Jei pyragų apačia sukepa, o viršus pusžalis, tai tikrai greičiausiai kalta orkaitė - tiesiog nevienodai kaitina...
Na svarbu, kad nors Aharoni pyragas stebuklingai iškepė tongue.gif

rasve, padažo receptas niekur nepaslėptas - jis yra štai čia smile.gif
Atsakyti
Savaitgali gaminau keptus varskecius,tai man nesigavo, sakau gal varske kalta g.gif . Draugas nupirko pusriebes, bet tokios gumuluotos, tai man ji nei issitryne, nei su mikseriu issiplake doh.gif. Kaip sake MB, bloga tarpine, o ne varske doh.gif lotuliukas.gif . Siandien kepsiu zuvi prancuziskai is skorpionzuviu file, manau, kad bus labai skanu wub.gif
Atsakyti
sveikutės,
vakar kepiau varškinius sausainiukus su įdaru. Dėjau j. serbentų uogienę, bet ji pasirodė esanti per skysta, todėl nemažai įdaro išbėgo, šiap skanu, bet vaiams vistiek nėra skaniau kaip varškinis tinginys, vėl jį teks daryt biggrin.gif
Dėkui Sonatina biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(agotas @ 2006 10 30, 11:04)
Padažui:
125g krabų mėsos (krabų lazdelių)
2 v. š. grietinės
2 v. š. majonezo
2 v,. š. susmulkintų krapų
1 a. š. citrinos sulčių
druskos, pipirų
Viska sutryniau blenderiu, labai skanus padaziukas thumbup.gif

aciuks.gif

O aš šiandien bandysiu daryti mėsos kukulius su sūreliu, tik gal nieko neatsitiks, jei nedėsiu sojos padažo, nu nerasta jo pas mus namie, kažkaip niekur nenaudoju blush2.gif
Atsakyti