Įkraunama...
Įkraunama...

Šiaulių lopšeliai- darželiai

na o aš savo mažutę vedu į Avižonio regos centrą, tiesa, lankome tikrai neilgai, bet bendrą vaizdą susidariau, nes pati vis pasilieku kartu pabūti kol apsipras....na skirtas jis vaikučiams su akinukais, bet jei būna laisva vieta tai priima ir be šių problemėlių vaikučius. Auklėtojos tikrai labai rūpestingos, užima vaikučius, na tokius mažiukus ne tik užimt reikia, bet ir padėt pavalgyt, ant puoduko pasodint ir tt. Taigi, labai tikiuosi, kad dukrytė pripras ir mes jį lankysime ir toliau....
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2006 11 17, 15:05)
GAZELE, o kurioj  Šiaulių pusėj ar rajone gyvenat?
Jei netoli pietinio, tai gal dar kokią nuomonę parašyčiau apie kt. šio rajono darželius.


Nea ,mes Bačiūnų rajone,važiuojant link Rėkyvos,todėl man visiškai nesvarbu,kuriam miesto gale darželis,vistiek vežiosiu mirksiukas.gif
Atsakyti
GAZELE,
geriau tada ieškokit tokioj vietoj, kad būtų bent kiek pakeliui į darbą, nes rytais ir vakarais visur mašinų pilna, labai daug laiko sugaišit.
Nuo kiek metų ir mėnesių planuojate pradėt vesti į darželį?
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2006 11 17, 18:16)
GAZELE,
geriau tada ieškokit  tokioj vietoj, kad būtų bent kiek pakeliui į darbą, nes rytais ir vakarais visur  mašinų pilna, labai daug laiko sugaišit.
Nuo kiek metų ir mėnesių planuojate pradėt vesti į darželį?



Norėčiau nuo kito rudens,jam bus du metai ir 3 mėn.,jei nepavyks , jei ne -tai vėliau pradėsim,dabar užpildžiau prašymus į 3 darželius,o pirmadienį dar daugiau aplėksim.Gal kur ir pavyks g.gif

Nu šiaip centre būt patogiausiai ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mažulka @ 2006 11 15, 20:44)
Kol dar nereikia eiti į darbą, tai gali taip sakyti, o kai įsisuksi į darbų ir namų ruošos rutiną, tai ne iki gėlyčių darželio teritorijoje bus doh.gif  biggrin.gif .
Kažin ar pasidžiaugtumei jei ateitų tik kokie 2 tėveliai+ dar auklėtoja doh.gif .
Greičiau jau darbų krūvos. Dažniausiai juk kaip yra, tėveliai dirba iki vėlumos, o mamytės jei nedirba iki vėlumos, tai namų keturis kampus ant savo pečių laiko doh.gif . Kai pagalvoju aš į sodą nelabai turiu noro ir sveikatos nuvažiuoti, o čia dar į darželį  gėlyčių sodinti schmoll.gif .

LABAI ATSIPRASAU,
bet gi mes visi reikalu turime!!!!
ir visi uzsieme...
tai ko tada reikalauti is daktaru, politiku ar dar ko nors....
jei mes negalim net VIENA karta per metus nueiti i talka?
kazin ar i mokykla irgi taip atsainiai ziuresim? g.gif
Atsakyti

GAZELE, (nemoku dar naudotis tomis citatomis)
Mes leidom savo mažių, kai jam buvo irgi 2m.3mėn. Tai vienas dalykas, kuris man labai nepatiko buvo tai, kad grupėj buvo nemažai vaikų, kurie dar nei pusantrų metų neturėjo. Manau su tuo ir buvo susijusi sunki vaiko adaptacija, neramus miegas naktį visus metus, irzlumas, dažnos ligos. Juk ką reiškia dviejų su viršum metų vaikui, kuris jau su sauskelnėm nebevaikšto, čiulptuko nebeturi, sugeba valgyti pats, moka elgtis su pieštukais, flomasteriais, akvarele, nieko nekiša į burną, bent jau suvokia, kad negalima muštis, reikia dalintis žaislais...
unsure.gif
Taigi patys mažiausi ir trinktelt gali su bet kuo, dar patys to nesuvokdami, ir žaislus atiminėja, ir su čiulptukais vaikšto (mūsų vaikui vėl prisireikė), jiems negali duot pieštukų, flomasterių, tad neduoda niekam(taigi ir mūsiškis NETOBULĖJO ! ) ir t.t.
Po metų pakeitėm darželį, grupėj jau tik bendraamžiai. Skirtumas didžiulis - nuo pat pirmos dienos naktimis miega ramiai, išmoko daug eilėraščių, sirgo trigubai mažiau ir t.t.


Taigi būtinai pasidomėkit, kokio amžiaus vaikai grupėj bus. Geriausia, kad būtų tų pačių (kalendorinių) m. gimimo.
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2006 11 18, 15:37)
GAZELE, (nemoku dar naudotis tomis citatomis)
Mes leidom savo mažių, kai jam buvo irgi 2m.3mėn. Tai vienas dalykas, kuris man labai nepatiko buvo tai, kad grupėj buvo nemažai vaikų, kurie dar nei pusantrų metų neturėjo. Manau su tuo ir buvo susijusi sunki vaiko adaptacija, neramus miegas naktį visus metus, irzlumas, dažnos ligos. Juk ką reiškia dviejų su viršum metų vaikui, kuris jau su sauskelnėm nebevaikšto, čiulptuko nebeturi, sugeba valgyti pats, moka elgtis su pieštukais, flomasteriais, akvarele, nieko nekiša į burną, bent jau suvokia, kad negalima muštis, reikia dalintis žaislais...
unsure.gif
Taigi patys mažiausi ir trinktelt gali su bet kuo, dar patys to nesuvokdami, ir žaislus atiminėja, ir su čiulptukais vaikšto (mūsų vaikui vėl prisireikė), jiems negali duot pieštukų, flomasterių, tad neduoda niekam(taigi ir mūsiškis NETOBULĖJO ! ) ir t.t.
Po metų pakeitėm darželį, grupėj jau tik bendraamžiai. Skirtumas didžiulis - nuo pat pirmos dienos naktimis miega ramiai, išmoko daug eilėraščių, sirgo trigubai mažiau ir t.t.
Taigi būtinai pasidomėkit, kokio amžiaus vaikai grupėj bus. Geriausia, kad būtų tų pačių (kalendorinių) m. gimimo.


Tikrai dėkui ,nes apie tai net negalvoju,nes dukra užaugo be daržo ,su aukle,tai patirties toj srity 0 doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2006 11 18, 15:37)
GAZELE, (nemoku dar naudotis tomis citatomis)
Mes leidom savo mažių, kai jam buvo irgi 2m.3mėn. Tai vienas dalykas, kuris man labai nepatiko buvo tai, kad grupėj buvo nemažai vaikų, kurie dar nei
Po metų pakeitėm darželį, grupėj jau tik bendraamžiai. Skirtumas didžiulis - nuo pat pirmos dienos naktimis miega ramiai, išmoko daug eilėraščių, sirgo trigubai mažiau ir t.t.
Taigi būtinai pasidomėkit, kokio amžiaus vaikai grupėj bus. Geriausia, kad būtų tų pačių (kalendorinių) m. gimimo.

Pirmiausia jus klaidinate mamas, doh.gif nes nejaugi nezinote kad vaikai iki 3 metu lanko lopselio grupe thumbup.gif taip aisku jusu vaikaui suejus trims metams buvo perkeltas i kita grupe, smile.gif o lopselio grupeje buna vaikai nuo 1,5 iki 3 metu ir tikrai viska ismoksta ir daineliu ir eilerastuku , thumbup.gif tai priklauso nuo pedagogu ar jos priziuri vaikus ar ir moko, g.gif siulau pirmiausia teveliams perskaityti programa kuria turi visi darzeliai yra ir bibliotekose"Ankstyvojo ugdymo vadovas", thumbup.gif ji skirta ir tevams g.gif ir zinosite ka turite jus g.gif daryti su vaikais nuo 1,5 iki 3m, vaikais namuose ir ka daro pedagogai darzelyje. Vaikus reikia ruosti darzeliui, g.gif o ne tik blogai apie juos atsiliepti. smile.gif
Atsakyti
drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(renuteg @ 2006 11 17, 22:18)
LABAI ATSIPRASAU,
bet gi mes visi reikalu turime!!!!
ir visi uzsieme...
tai ko tada reikalauti is daktaru, politiku ar dar ko nors....
jei mes negalim net VIENA karta per metus nueiti i talka?
kazin ar i mokykla irgi taip atsainiai ziuresim? g.gif



pritariu ir sutinku.
vat man taipogi kyla klausymas.
forumuose diskusijos verda didziausios, mamos rubinese tarpusavy diskutuoja, bet i susirinkimus darzelyje ar mokukloje susirenka vos keli teveliai.
as cia neturiu kaz ko konkreciai, tiesiog mano pastebejimai.
teliko paklausai visi uz vaikus atsakingi ir kalti jei kas atsitiko, bet tik ne patys teveliai.
o kaip gi musu dalyvavimas visomenineje veikloje???? kur musu pavizdys???
prisiminus dar mokyklos laikus kaip rengti koki nors rengini tai norinciu vienas kitas, o kai kritikuoti kas pavyko o kas ne - visa mokykla susirenka.
ir kas keisciausia, kuriu vaiku tevai aktyviai dalyvavo mokyklos gyvenyme, tie vaikai ir patys aktyviai reiskesi popamokineje veikloje. as nesakau kad visi, bet jei paskaiciavus procentaliai, tai dauguma.
galbut taisydamas vaikas koki suoliuka kartu su teciu darzelyje ar mokykloje jam nekils noras jo lauzyti, pasodintos geles skinti, isgriebtame kieme siukslinti, isdazyta siena ar duris spardyti na ir pan.

keista, o as idarzeli jokiu priemoniu dar nenesiau, nors mes lankome jau gerus du men bet mano vaikas ir piesia ir lipdo ir darbelius visokiausius daro.
o tie darbeliai ne siaip sau ant popieriaus piesti, bet jis iskarpytas vioskiausiomis figuromis, ispiestas trafaretais (tai speju kad juo pasidaro pati aukletoja)
tiesa pirkau i darzeli tik pratybas ir viena spalvinimo knygute.
gal dar reikes, nezinau???

tai man cia turetu tada buti labai geda, kadangi mano trimete pedkelniu nemoka apsimauti, ir uztrauktuko neuzsisektu, maunatis golfa neatskirtu priekio nuo nugaros, striukes taip pat neapsivilktu, su pirstinem ir salyku striokas - reiks rimtai uzsiimti vaiku.
Atsakyti
Deja, LAASELI, perskaityti daug ką ir daug kur galima, bet praktika yra praktika!
Jeigu nebūčiau savo kailiu patyrus, tai nedrįsčiau čia ir patarinėt.
Nieko aš nereikalauju iš darželio, dar ir padėt bėgčiau, jei reiktų. Niekuo ir niekada nekaltinu auklėtojų, nes puikiai žinau, koks yra jų darbas, o ypač su lopšelinukais. Mano minėtu atveju kaltas yra vaikų amžiaus skirtumas, o ne auklėtojos!

O tėveliams aš noriu tik patarti, kad , jei tik įmanoma, nepadarytų tokios klaidos kaip aš.

Į lopšelį ne vienas pradeda eiti nuo 1m.2mėn. (net ir pažįstamų turiu). Darželiuose dažnai būna bent dvi lopšelinukų grupės. Paprastai, vienoje kiek vyresni (kurie kitais metais jau pereis į trimečių grupę), o kitoj mažiukai (ir vyresni, kuriems nebeliko vietos didesniųjų grupėj). Taigi maniškio grupėj buvo tik keli bendraamžiai, kurie kitais metais kartu būtų perėję į trimečių grupę su visa kita vyresniųjų lopšelinukų grupe. O mano pažįstama, kuri dirbo tame darželyle (kuomet kelis kartus buvo sujungtos dėl ligų abi lopšelinukų grupės), man nė neužsiminus apie esamus sunkumus, pasakė, jog mano vaikui reiktų būti bendraamžių grupėj (jis linksmesnis, daug kalba, viską bando daryt, ne taip, kaip mažųjų grupėj). Bet buvo per vėlu...Gal kituose darželiuose ir kitaip.
O dar be to (jei vėl tik skaitysim įstatymus) yra nurodytas vaikų skaičius lopšelio, darželio grupėse, kurio negalima viršyti. Deja, ir lopšelio grupėj (į kurią savo vaiką leidau) vienu vaiku kurį laiką buvo daugiau nei galima, ir darželio grupėj taip pat (pernai buvo ne 20, o 21(Švietimo skyrius liepė priimt). Taigi nesivadovaukit tik tuo, kas parašyta!

Manau, kad ne pyktis bei priekaištaut čia susirinkom, pasidalinti savo patirtimi, padėti, patarti.
Atsakyti
Paskut. sakinyje praleidau jungtuką o, tai gavos pusė nesąmonės.
Atsakyti