Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralus šeimos planavimas. Kas tai tokio?

Rimaiste, gal but ir buvo kraujavimas del kitu priezasciu, bet tai ivyko viena diena anksciau negu turejo buti menesines, todel man nelabai buvo skirtumo kaip vadinti, tesesi taip pat normaliai. Pati biski keistai jauciausi, tai vyras zvenge, kad koks isterinis nestumas, bet kai pasake, kad tikrai nescia, daejo ir savijauta ir pilvo issitempimas.
Atsakyti
Matai, Mingaude, tu pateiki savo istorija ir po to paaiskini, kad netiki NSP. Taip iseitu del to, kad pastojai tavo manymu kelios dienos pries menesines. Taciau dabar jau lyg ir sakai, kad tau nebesvarbu kas tai buvo ir kaip tai vadinti. Bet juk tai is semes: jei ovuliacini kraujavima palaikai menesinemis, tai juk toje vietoje ir susimauni, jeigu nenori pastoti - pataikai kaip tik ant ovuliacijos.

Tai kam sakyti, kad NSP netiki, jei is tiesu tau nesvarbu kas ivyko ir kodel tai ivyko? Tu tik matei kraujavima, kuris ivyko tuo metu, kai pastojai ar jau buvai nescia, o palaikei ji menesinemis ir dabar tiki, kad pastojama dvi ar trys dienos pries menesines. Tokiu kraujavimu pasitaiko, man taip pat buvo ir tai visai ne menesines ir tikejimas ar netikejimas cia niekuo detas, detas tik nezinojimas  ir nenoras zinoti.

Asara, ar tai taip pat paaiskina tavo ar tavo sesers atvejus, kai buvo pastojama pries menesines?
Atsakyti
QUOTE
Klausyk, o kas įvardinama kaip staigus hormonų pokytis? Kas tai gali būti realiai? Nes man vis buvo mėnesinės kas 35 d., o paskutinis tai 20 d. ciklas tebuvo ir tos dienos buvo tokios labai lengvos, nors ir netrumpos. Nežinau, kas įtakojo tokį patrumpėjimą - ar mano smarkokas peršalimas ciklo pradžioj ar tai, akd pradėjau vartot Mastodynon (dėl PMS). Kažkaip man nelabai patinka, kai ciklo ilgis svyruoja 15 dienų.


Na, po menesiniu, estrogenu ir progesterono kiekis kraujyje pamazu kyla. Estrogenu greiciau ir ju didelis kiekis issaukia ovuliacija (cia labai supaprastintai). Po to estrogenu kraujyje staigiai sumazeja. O progesterono kiekis vis dideja. Pries menesines staigiai krinta.

Kai vartoji kontraceptines piliules, tokiu budu issaukiamas kraujavimas, kuri populiaru vadinti menesinemis, nors tokios jos nera.

Kodel tavo ciklas sutrumpejo iki 20 dienu negaliu atsakyti. Pasvarstymu gali buti visokiu, taciau kadangi neesu ginekologe, tai geriau nesvarstysiu smile.gif Man taip pat nepatiktu toks netiketas sutumpejimas. O kai tu seiles su mikroskopu tyrinejai - ar jos per kraujavima po 20 dienu buvo vaisingos ar ne?
Atsakyti
QUOTE

 drystu priestarauti- jei viskas butu taip paprasra...
 kelios ovuliacijos viename cikle nei naujove, nei baubas, blefas nei
stebuklas, nei butinai dvyniai ar 1 val. intervale...
elementari echo ar hormonu sekimas- viska sudelioja...
yra poru kurios gali pasikliauti naturaliu planavimu, taciau kruva- milijona vaikuciu susilauktu- tiesiok labai skiriasi konkreciu poru vaisingumas
 [smiley=000137.gif]


Taigi, sauluke, dar karta grizkime prie dvigubos ovuliacijos. Klausiau. Atsake zmogus, kuris skaite pati straipsni, o ne girdejo populiariai paiskinamas jo isvadas ziniasklaidoje. Vienintele isvada, kuria is to straipsnio galima padaryti yra ta, kad kai estrogenu kiekis iki ovuliacijos kyla, jis kyra ne kiekviena diena po truputi, o viena diena pakyla, kita gali siek tiek nukristi, po to vel pakilti. Bet nukritimas yra ne is esmes. Daugiau jokiu isvadu. Taip, kad kol estrogenai nepasiekia maksimumo, ovuliacija neivyksta, o kai pasiekia, ju kiekis sumazeja. Nieko ypatingai naujo ir stulbinancio.
Beje, kai tik gausiu ta straipsni, galesiu pasidalinti su tavimi, kad sumazintum savo nerima smile.gif
Atsakyti
Bet jei ovuliacinis kraujavimas buna ciklo 27d, kai 28d.turi prasideti menesines tai koks gali buti tikejimas NSP, kaip gali apskaiciuoti. As juk rasiau, kad kraujavimas buvo diena pries kai turejo prasideti menesines, nebent man buna viskas isskyrus menesines kiekviena menesi.
Atsakyti
O parasiau, kad man nesvarbu kaip tai vadinasi, nes tikrai isivaizdavau, kad jei daugmaz normalus ciklas ir normaliai kraujuoji tai ir yra menesines, ir kad pagal jas aiskinama galima nustatyti vaisingas dienas, o ne tai kad kas kelinta diena darytis ovuliacijos testus ir spresti ar normaliai besikartojantis kraujavimas menesines, ovuliacija ar t.t.
Atsakyti
QUOTE
Bet jei ovuliacinis kraujavimas buna ciklo 27d, kai 28d.turi prasideti menesines tai koks gali buti tikejimas NSP, kaip gali apskaiciuoti. As juk rasiau, kad kraujavimas buvo diena pries kai turejo prasideti menesines, nebent man buna viskas isskyrus menesines kiekviena menesi.


Tai, kad tu manei, kad menesines turi prasideti ta diena, lemia musu visu isivaizdavimas, kad ciklas yra laikrodukas. 28 dienos ir taskas. Deja, stresai, nerimas, ligos ir daugybe kitu faktoriu gali nulemti tai, kad ovuliacija nusikelia, ir nusikelia gana ilgam. Turejau tokios patirties. Todel kalendorinis (arba vadinamas ritmo) metodas gali buti naudojams vaisingos fazes pradziai nustatyti, bet jokiu budu ne pabaigai, nes pabaiga priklauso nuo to, kada gi ivyks ovuliacija. O tada, kai ovuliacija ivyko, tada jau gali sakyti, kad iki menesiniu liko 10 - 16 dienu. Kalendorinio metodo, kuris sako is ilgiausio ciklo atimk 10 ir nuo tos dienos esi nevaisinga - taip pat smarkiai prasauna kaip ir nutrauktas lytinis aktas.
Kad ovuliacija ivyko, tvirtai parodo bazines kuno temperaturos pakilimas ir testu ovuliacijai nustatyti pirktis nereikia.

Kai nezinai, kad ovuliacija ivyko, nezinai is tiesu kokia kraujavimo priezastis. Daugeliui moteru, tai buna menesines. Taciau net ir sveikoms moterims gali buti neovuliaciniu ciklu (statitiskai 1 per metus), gali buti kraujvimu ovuliacijos ir implantacijos metu. Man teko matyti tokiu moteru temperaturinius ir gleiviu grafikus. Patikek, kraujavimas buna visai panasus i menesines. Taigi, o del to, kad tau kas menesi buna kazkas kito... Na, abejoju. Nebent vartoji kontraceptikus (nors su kontraceptikais statistiskiai apie 6 % ciklu taip pat buna ovuliaciniai ir baigiasi liudnai vaikeliui, kuris pradetas). Bet atrodo, kad ju nevartoji ir nepastoji kiekviena cikla. Tik gamta kartais iskrecia pokstus, o mes, nezinodami jos veiklos pozymiu, galvojam kai ka kita. Gal tavo vaikeliui labai reikejo ateiti, tai jis tokiu budu ir pasibelde pas tave smile.gif
Atsakyti
Ir visai nesigailiu, kad ji nusprende ateiti menesiu anksciau (gimtadieniai buna ne per adventa), tik tada  menesines man susvyravo min 10d. (jei tai buvo ovuliacija) vieninteli karta gyvenime.  Siaip karatis buna iki 3d.
Atsakyti
QUOTE


Taigi, sauluke, dar karta grizkime prie dvigubos ovuliacijos. Klausiau. Atsake zmogus, kuris skaite pati straipsni, o ne girdejo populiariai paiskinamas jo isvadas ziniasklaidoje. Vienintele isvada, kuria is to straipsnio galima padaryti yra ta, kad kai estrogenu kiekis iki ovuliacijos kyla, jis kyra ne kiekviena diena po truputi, o viena diena pakyla, kita gali siek tiek nukristi, po to vel pakilti. Bet nukritimas yra ne is esmes. Daugiau jokiu isvadu. Taip, kad kol estrogenai nepasiekia maksimumo, ovuliacija neivyksta, o kai pasiekia, ju kiekis sumazeja. Nieko ypatingai naujo ir stulbinancio.
Beje, kai tik gausiu ta straipsni, galesiu pasidalinti su tavimi, kad sumazintum savo nerima smile.gif

esu visiskai rami ir siuo atveju pilnai isitikinusi.ziniu turiu pakankamai-siuo klausimu ;)aciu uz rupesti smile.gif
Atsakyti
QUOTE

esu visiskai rami ir siuo atveju pilnai isitikinusi.ziniu turiu pakankamai-siuo klausimu ;)aciu uz rupesti smile.gif


Na, tai gal galetum pasidalinti tomis ziniomis - kur jas galima rasti, kas jose sakoma? O tai as naivuole sventai tikiu max viena ovuliacija per cikla ir tais zmonemis, kurie yra ginekologai NSP salininkai. Gal galetum ka nors pateikti?
Atsakyti
QUOTE

O kai tu seiles su mikroskopu tyrinejai - ar jos per kraujavima po 20 dienu buvo vaisingos ar ne?


Matai, nelabai aš pareigingai jas tyriau, bet maždaug tuo metu nebuvo vaisingos tos dienos, keik pamenu. Vaisingas rodė gal savaitę prieš tai, kas man buvo keista, bet visgi gal tos seilės nemeluoja...
Atsakyti
Liepsnele, jei tu neturi duomenu, tai niekas tau isvados padaryti negales smile.gif nebent tik paspelioti smile.gif

Sauluke, ta straipsni jau turiu. Tai kaip? Skaitysi ar tavo nuomone nepajudimama kaip Everestas? Juk cia tas straipsnis, kurio pagrindu visa pasauli "sukrete" zinia apie dvi ovuliacijas vieno ciklo metu!  ;D
Atsakyti