Įkraunama...
Įkraunama...

Endoskopinis tyrimas - gastroskopija

QUOTE
Cia tas tyrimas liaudiskai tariant "zarna ryt"? Man dar neteko ir duok dieve kad netektu. Nors koleges sake kad Baltijos Amerikos klinikoj daro tyrima visiskai be tu nemaloniu pasaliniu reiskiniu.


Vasara, jei nesunku, gal gali parasyt kur randasi sita klinika. As irgi turiu problemu su skrandziu, bet taip bijau to zarnos rijimo... blink.gif
Atsakyti
Teko ir man tokį tyrimą darytis. Labai bijojau, naktį prieš tai nemiegojau. Bet nebuvo taip baisu kaip tikėjausi. Ir labai trumpai trunka. Nemaloniausia kol žarną sukiša ir ištraukia. Kiti sako - skauda, aš tai nieko nejaučiau. Ir po to jaučiausi normaliai, tik gerklę šiek tiek skaudėjo.
Dabar nebebijočiau taip. Nu gal truputį. biggrin.gif
Va sako žarnų endoskopija tai baisus dalykas doh.gif
Atsakyti
Po vizito pas gastroenterologa po poros savaiciu man atliks fibroskopija. Kas tai per terminas? Ar tai tas pats kas endoskopija, t.y. zarnos rijimas? g.gif
Is karto aciu uz atsakyma (-us)! mirksiukas.gif
Atsakyti
Taip, tai yra tas pats.

Sekmes.
Atsakyti
o aš jau šešis kartus tai esu išbandžiusi ir einu labai rami, stomatologo bijau 100 kartų labiau smile.gif pirmą kartą žarną rijau būdama 6 metų, dar tarybiniais laikais, taigi stažas nemažas smile.gif
Atsakyti
Bjauri procedūra ir tiek. Skaudėt neskauda, tik labai nemalonu. Pats šlykščiausias momentas - kol sukiša tą žarną. Man tą tyrimą darė Grybo gatvėj, tam med. centre, tai gydytojas buvo labai malonus, viską aiškino, po prcedūros viską ekrane parodė. Prieš procedūrą buvo baisu, bet palyginti su daug metų kamavusiais skrandžio skausmais, tai niekis...
Atsakyti
Kadngi mane jau baigia "pribaigti" virskinimo problemos verysad.gif , issiprasiau gydytojos, kad mane nuodugniai istirtu. Vienas is tyrimu - zarnos rijimas. Norejau pasiteirauti, ar tai skausminga procedura??? unsure.gif Kad nemaloni, tai aisku.... o ar ilgai trunka???? unsure.gif
Atsakyti
Neskauda visiškai biggrin.gif Trunka panašiai 5 min. biggrin.gif 3 kartus tyrė - nieko, o prieš 4 kartą panikavau anksčiau laiko, tai preryti prarijau, bet kai baigėsi procedūra, tai rankos, kojos buvo nutirpę blink.gif ir tik atslūgo, kai ėmiau verkti doh.gif Tad patarimas - nepanikuoti mirksiukas.gif
Atsakyti
Man tai dare pries kelias savaites, tai truko gal kokia minute ar dvi. Papurske purskaliuko, kuris uztirpde gerkle, pagulde ant soniuko, dave i dantis isikasti toki plasmasiuka, ir sukiso zarna. Nemaloniausia buvo, kaip ir sake daktaras, kai ji mazdaug per kaklo viduri atsiranda, bet paskui jau kenteti galima. Ir dar po visos proceduros raugejasi labai, nes kai skrandis tuscias, jis subliuksta, tai oro prileidzia, kad issipustu. Ir dar kol tas purskalo poveikis praeina kokios 20 min.
Ir dar galvojau, kad ta zarnele ryti reikia, bet is tikruju tai sukisa.
As irgi labai labai bijojau, bet esu gyva ir sveika. tongue.gif
Sekmes, viskas bus gerai. Tai tik viena gyvenimo minute vardan sviesesnes ateities. 4u.gif
Atsakyti
Aciu uz palaikyma... 4u.gif
Zinau, kad reikia nusiteikti ramiai, tada viskas geriau pavyks, bet kad vis tiek labai bijau... fear.gif Ir nezinau kaip su tuo jauduliu susidoroti... Einu tik treciadieni, o jau dabar bijau... fear.gif

Ir dar klausimukas: o kam ranksluostukas reikalingas??? unsure.gif
Atsakyti
Turi omeny ranksluostuka ant loveles, ant kurios paguldo? Jei taip, tai manau, kad gryniausia higiena, nes kai tyriausi ta pacia diena skydliauke echoskopijos pagalba, tai irgi ranksluostukas buvo patiestas ant loveles, nors juk tik pabrauko per kakla.
Na jei busi nevalgiusi nieko, tai nebus ko ant to ransluostuko palikti. smile.gif Bent jau man liepe nevalgyti, ir kaip sakiau, oro prileido, kad ispustu. O mano vienai giminaitei, kai tyre eksta tvarka, tai apveme ji ir sesele ir gydytoja. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Sypsenaa @ 2005 11 07, 15:11)
Aciu uz palaikyma...  4u.gif
Zinau, kad reikia nusiteikti ramiai, tada viskas geriau pavyks, bet kad vis tiek labai bijau...  fear.gif Ir nezinau kaip su tuo jauduliu susidoroti... Einu tik treciadieni, o jau dabar bijau...  fear.gif

Ir dar klausimukas: o kam ranksluostukas reikalingas???  unsure.gif



Nebijok,neverta biggrin.gif nemalonu, bet sakau kenteti galima biggrin.gif as uzsimerkiau atsiguliau ir darykit ka norit tongue.gif O ransluostukas, nes seles bega, o tu nejauti, nes via gerkle apsalus buna, tai po galva padeda. Nebijok 4u.gif
Atsakyti