Įkraunama...
Įkraunama...

Mano firminis patiekalas

QUOTE(marinaap @ 2009 11 19, 13:04)
sveiki!
noreciau jums pasiulyti isbendyti savo svogunu pyraga su suriu. ji galima valgyti ir karsta, kaip antra (pagrindini)patiekala, ir salta (kita diena is ryto prie arbatos).

Reikes: 240 g. sviesto
400 g. miltu
druskos, pipiru
100 ml baltojo vyno
500 g svogunu
400 g. rokforo surio (galima imti ir kita)
300 g grietines
4 kiausiniu
Kaip pagaminti: islydykite 200 g sviesto. Miltus persijokite i dubeni. Iberkite druskos, supilkite vyna ir islydyta sviesta. Isminkykite tesla, suvyniokte i maistine plavele ir padekite 30 min. i saldytuva. Svogunus supjaustykite plonais ziedeliais, apkepinkite likusiame svieste 10 min. Atvesinkite. Suri supjaustykite kubeliais, sumaisykite su grietine ir kiausiniais, idekite apkepintus svogunus, iberkite druskos, pipiru. Kepimo forma patepkite rebalais, isklokite tesla, padarykite aukstus krastus. Sukreskite surio idara, islyginkite, dekite i 200 C orkaite ir kepkite 30-40 min.
Labai skanu, kai pateikiat su marinuotais agurkeliais arba astriom morkom smile.gif
Skanaus!

O be vyno negalima bandyti daryti to pyrago? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(delfinarija @ 2009 11 20, 18:27)
O be vyno negalima bandyti daryti to pyrago? smile.gif

Aš drąsiai bandyčiau, juk ne jame čia esmė ax.gif įpilčiau vandens su trupučio acto (vyno, obuolių ar paprasto) mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikutės, aš norėčiau pasiūlyti savo firminį žuvies receptuką, gal kam patiks... smile.gif
Mums reikės:
mėgiamos žuvies filė 500g (mano šeimynėlei labiausiai patinka telapijų arba pangasijų filė),
kiaušinio,2valg.šaukštai miltų,3 žalios bulvės sutarkuotos per burokinę tarką,1 valg. š. grietinės, 1 valg.š.majonezo,150g. tarkuoto fermentinio sūrio,prieskonių pagal skonį, žalių, smulkintų krapų.
Žuvies filė išprieskoniuojame, padruskiname ir paliekame 10 min.marinuotis.
Imame tarkuotas bulves ir užpilame verdančiu vandeniu, palaikome 10 min. Nusunkiame, įdedame grietinės, majonezo, tarkuotą fermentinį sūrį, prieskonius ir gerai išmaišome.
Žuvies filė apvoliojame kiaušinio plakinyje, miltuose ir kepame keptuvėje ant silpnos ugnies. Apverčiame ir ant kiekvieno gabalėlio dedame bulvių masės,uždengiame dangčiu ir kepame ant silpnos ugnies.Nevartome.Baigiant kepti, pabarstome žaliais, smulkintais krapais.Skanaus... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(juratera @ 2009 11 22, 20:17)
Nusunkiame,  įdedame grietinės, majonezo, tarkuotą fermentinį sūrį, prieskonius ir gerai išmaišome.

kaip įdomiai... ir į ką tas užkepas kaži skoniu panašus? g.gif
Atsakyti
Siūlau tokį patiekalą,kas mėgsta obuolius.
reikės :
pora didelių obuolių,100g virtos vištienos,
saujelė razinų,skrudintų graikiškų riešutų,
pora šaukštelių aštraus aitriųjų paprikų padažo,
aliejaus kepti,50g.brendžio,

Obuolius nuplaukite,nupjaukite viršų,išskobkite.
Vištieną ,išskobtą obuoliu masę susmulkinkite,syudekite į į dubenį ,įmaišykite brendy mirkytas razinas,skrudintus reiešutusir masę pagardinkite aitriųjų paprikų padažu.
Į obuolių vidų krėskite įdaro.
Viršų uždenkite kepurelem obuolių.
Obuolius patepkite aliejumi,kad nesutrūkinėtų.
Kepkite vidutinio karųštumo orkitėje apie 2omin.
Skanaus 4u.gif
Atsakyti
Mano patiekaliukas irgi lb paprastas.
Reikes:
1 krutineles
pievagrybiu (nepagailekit)
grietineles
druskos, pipiru
slakelio aliejaus

I puoda uzkaiciame virti ryzius (1 zmogui - 1 pakelis). Tuo tarpu supjaustau vistienos krutinele ir pievagrybius. Keptuveje apkepu vistiena (aliejaus ipilu tik vos vos), i pabaiga sudedu pievagrybius. Kai pievagrybiai iskepa, uzberiu druskos ir pipiru (dedu tik siuos priekonius, kiti man cia kazkaip netinka g.gif ). Ant pacio galo supilu grietinele ir kelias minutes patroskinu. Patiekiu su ryziais thumbup.gif
Atsakyti
Aš irgi dažnai tokį patiekaliuką gaminu - labai skanu ir greita!
Atsakyti
QUOTE(juratera @ 2009 11 22, 20:17)
Sveikutės, aš norėčiau pasiūlyti savo firminį žuvies receptuką, gal kam patiks... smile.gif
Mums reikės:
mėgiamos žuvies filė 500g (mano šeimynėlei labiausiai patinka telapijų arba pangasijų filė),
kiaušinio,2valg.šaukštai miltų,3 žalios bulvės sutarkuotos per burokinę tarką,1 valg. š. grietinės, 1 valg.š.majonezo,150g. tarkuoto fermentinio sūrio,prieskonių pagal skonį, žalių, smulkintų krapų.
Žuvies filė išprieskoniuojame, padruskiname ir paliekame 10 min.marinuotis.
Imame tarkuotas bulves ir užpilame verdančiu vandeniu, palaikome 10 min. Nusunkiame,  įdedame grietinės, majonezo, tarkuotą fermentinį sūrį, prieskonius ir gerai išmaišome.
Žuvies filė apvoliojame kiaušinio plakinyje, miltuose ir kepame keptuvėje ant silpnos ugnies. Apverčiame ir ant kiekvieno gabalėlio dedame bulvių masės,uždengiame dangčiu ir kepame ant silpnos ugnies.Nevartome.Baigiant kepti, pabarstome žaliais, smulkintais krapais.Skanaus... smile.gif

essen.gif ačiukas už receptuką, bandysiu thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

Na, receptas šitas bus gal ir ne pats pačiausias (tokio kaip ir neturiu, yra keli mėgiami, ir tiek), bet mums su MB baisiausiai patinka rolleyes.gif MB nelabai mėgėjas makaronų, ale šitą patiekalą lapnoja, net ausys raitos biggrin.gif

O patiekaliukas labai paprastas, greitai pagaminamas ir sotus smile.gif
Spageti su krevetėm.
Taigi, jums reikės:

- dviem asmenim reiks apie 200gr. didesnių krevečių (tigrinių ar karališkųjų, tigrinėms kaip tik dabar Maximoj akcija, apie 11Lt už 400gr pakelį, kurio užtenka dviem kartam dviem žmonėm). Galima ir su mažosiom krevetėm gamint, bet man didžiosios skaniau rolleyes.gif
- maždaug 3-4 normalių, ne mažyčių skiltelių česnako
- alyvuogių aliejaus
- spageti
- druskos/pipirų/prieskonių. Aš paprastai dedu Santa Maria viduržemio jūros prieskonius arba prieskoninių žolelių žuviai mišinį, tada paprastos druskos (nes prieskoniai be druskos) ir česnakinių pipirų.

Viskas smile.gif Gaminam.
Česnakus supjaustau riekelėm (jei labai didelė skiltelė, galima ją pirma pjaut pusiau), tačiau ne plonom, o poros milimetrų storio.
Krevetes (turi būti atšildytos) tiesiog nuplaunu, nuimu uodegėles. Kadangi parduodamos jos paprastai virtos, tai papildomai apdorot nereikia.
Makaronus sumetam virt, likus kokiom penkiom minutėm iki to, kai jie bus išvirę, gaminam padažiuką.
Į keptuvę sumetam krevetes, česnaką, visus prieskonius ir užpilam alyvuogių aliejum. Aliejaus nepagailėkit, jis turi apsemti iki pusės krevetes (aišku, priklausomai nuo keptuvės dydžio - jei kepsit labai didelėj, tai tiek daug nereikia). Bet aliejaus turi būti, nes jis paskui kaip padažiukas spagečiam būna.
Pakepinkit ant vidutinės ugnies kokį penktetą minučių (žiūrėkit, kad česnakai nepradėtų skrust), ir viskas smile.gif Dedam į lėkštes makaronus, ant viršaus padažiuko, aliejaus iš keptuvės pagal skonį (jis toks niam niam būna pasitroškinęs su prieskoniais ir česnakais)....
Skanaus drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mano firminis patiekalas "Keptas zuikis su grybais"
1kg naminio farso
200g grietineles
pievagrybiai
svogunas
morkos (galima ir be ju)
prieskoniai
Malta mesa sumaisyti su prieskoniais, ipilti grietinele ir padalinti i 3dalis. Viena dali sumaisyti su pakepintais pievagrybiais ir svogunais. Sudeti ant aliejumi isteptos kepimo skardos sluoksniais suformuota apvalu zuiki. Farso dalis su grybais turetu buti per viduri . Kepti . Ir viskas, labai skanu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Avis @ 2009 12 21, 21:55)

net seile nutyso... reiks butinai isbandyti... o pomidoru padazas netinka? nes as visur jo dedu biggrin.gif
Atsakyti
Mano ''Krizinė vakarienė" 4u.gif
"Makaronų apkepas" (4-6 asm.)
400g. faršas ar šiaip kokia mėsytė, vištiena, dešra...
apie 800g. daržovių (kokių rasit šaldytuve)
priekoniu
800g. makaronu: 2rūšių (po 400g.)
200g.grietinėlės
5v.š. kečupo
150g.sūrio ( kartais, jei turiu dar įdedu saujelę "džiugo")
Pasiruošti įdarą: dedu ką randu šaldytuve... faršo ar mėsos (dešros, vištienos...)(apie 400g.), morkų, svogunų, paprikų, brokolių, šampijonų, žirnelių ir t.t... žodžiu, "mėsos" 1/3 dalis : daržovių 2/3 dalies.Įdedu prieskonių(vegeta ar kokius mėgstat), ir dar siūlyčiau įdėti "kotanyi" firmos provanso žolelių (labai tinka!!!). Viską pakepinu keptuveje... gaunasi beveik pilna 26cm skersmens keptuvė. Puode verdu du pakelius (po 400g) skirtingų formų makaronu(spiralinius, "kringelius", kartais pamaišau ir trijų-keturių rūšių... žodžiu sunaudoju likučius).Verdu ne iki galo,makaronai turi buti kietoki. Jei ant pakelio parašyta, kad reik virti 8 min., tai aš verdu 5 min.).Užkaičiu orkaitę. Kol makaronai verda, paruošiu padažiuką:200g. grietinėlės (jei neturiu, tai grietinę praskiedžiu vandeniu)+pusė stiklinės vandens+5 šaukštai kečupo.Padažą užverdu mažam puodelyje. Kai makaronai apvirė, juos nukošiu ir supilu į didelę stiklinę formą. Tada iškart (kad makaronai nesuliptų) supilu įdarą. Išmaišau. Supilu padažą ir viršų apibarstau tarkuotu sūriu. Ir viską pašaunu į orkaitę 10-15min. Bekepant orkaitėje makaronai sugeria padaža ir būna nebe kieti.
Prirašiau daug, bet šis apkepas pasigamina labai greitai. Ilgiausiai užtrunka susipjaustyti daržoves (taupant laiką, galima naudoti pirktines šaldytas). Kol užverda vanduo makaronams- paruošiu idarą. Kol išverda makaronai- paruošiu padažą. Po to tik viska sumaišai... ir į orkaitę.
SKANAUS... (tikiuosi kam nors pravers)
p.s. kažkada bandžiau ir su žuvim daryti....visai skaniai gavosi...
Atsakyti