Įkraunama...
Įkraunama...

Žaidžiame virtuvę su Glacee - 2

Merginos, mielos, labai prašau, nesudarykime papildomų rūpesčių bea 4u.gif

Monikutė
Atsiprašau labai, nepastebėjau iš karto... blush2.gif Pagaliukas neturėtų būti visas aplipęs... gali būti trupiniai ant jo, bet ne tepalas... gal pabandyk pakepti truputį ilgeliau? bet visą laiką stebint. Pridėk kokias tris-penkias minutes ir patikrink smile.gif

mamushka
4u.gif

Portuke
Šauniai pasidarbavai smile.gif Malonu, kad ir koldūnai patiko smile.gif
O dėl braškių tai ir aš turiu problemų su realizacija - labai jau daug jų yra... net kompotus verdu, nes reikia sunaudoti... Lauksiu įspūdžių smile.gif

Katu
labai džiaugiuosi, kad grietiniečiai pavyko skanūs ir lengvai pagaminai smile.gif

day
Ačiū labai už sveikinimus smile.gif O žinok, ne taip baisus tas puošimo procesas, kaip atrodo smile.gif radau, dėja, tik mažą nuotraukytę torto-laivo, bet principas aiškus smile.gif laivas formuojamas iš stačiakampio biskvito. Manau, visiškai išpildomas smile.gif Jei nuspręsi puošti ir turėsi klausimų - smile.gif visada prašau smile.gif

vilytte wub.gif
ūūūūūūū.... sad.gif Dėjai į verdantį vandenį? Nes turėtų būti taip - sultinys verda, vieną kukulį įdedi, lauki kol užvirs, tada dedi kitą, visų iš karto dėti nereikia... Tikslaus miltų kiekio net negaliu nurodyti, nes visuomet skirtingai gaunasi... ar tai nuo miltų, ar tai nuo kiaušinio dydžio...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Glacee: 26 sausio 2007 - 20:07
Vakar išsikepiau "Vyšnios girtuoklės" torto biskvitą. Jau kaip pūtėsi, kau kaip gražiai iškepė, o šiandien pasižiūriu - jis man susitrauke toks visas... na sumažėjo.. ir taip įdomiai kaip kraterio viršūnė ...siaurėja į viršų ir truputį įkritęs vidurys... Sakau gal viskas baigta su biskvitu, suzmeko, bet atpjoviau tą 1 cm pločio blynuką, tai vidurys labai jau toks purus ir gražus. Tai kas čia per mistika man nutiko? blush2.gif ax.gif Na kodel susitraukė biskvitas? Ar taip ir kitoms būna? ax.gif
Atsakyti
Vakar (tiksliau šiąnakt lotuliukas.gif ) dariau tortą pagal torto "Varškės sufle languotame biskvite" receptą ax.gif tik pas mane jis gavosi ne languotame biskvite, nes pasirodo kakavos nebeturėjau verysad.gif tai kepiau paprastą šviesų biskvitą ax.gif o į kremą vietoj želatinos dėjau želė pakelį (nes želatinos namie irgi nebuvo blush2.gif ). Bet nepaisant nukrypimų nuo recepto, tortas gavosi labai skanus thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif ir greitai suvalgomas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Glacee ačiū už dar vieną nuostabų receptą aciuks.gif user posted image 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Man vyšnios girtuoklės biskvitas (šiandien pasidariau antrą kartą) irgi bekepdamas labai pūtėsi, o paskui truputį nuslūgo - ta prasme, niekas ten nesusmegę, tiesiog paviršius visai lygus. Pas Glaccee nuotraukoj lyg ir apvalainas toks. Man kažkaip kai truputį skystesnė biskvito tešla tai visada taip būna, o kai miltų daugiau tai ir lieka pasipūtę. Bet ir skonis lyg skiriasi, su daugiau miltų truputį sausesni.
O dėl koldūnų, tai lyg ir į nuolat verdantį vandenį aš juos dėjau. Na gal turi labai stipriai virti... Bandysim kitą kart mažesniu kiekiu.
Papildyta:
Ai, dar norėjau paklausti: o tam gastroorgazminiam torčiuky varškę stipriai jaučias. Kažkaip nemėgstu varškės, nors kartais net neįtari, kad sudėty varškė ir būna labai skanu. Tai va, jaučias ji ar ne?
Atsakyti
tavi
4u.gif

daivve
būna, būna smile.gif Gal ne kaip krateris, bet lengvas biskvito įdubimas kartais pasitaikydavo. Dabar nepasitaiko, nes aušinu formoje, tik ją apvertus smile.gif
Jei smarkiai susmego, tai gali būti, kad kepimo metu buvo gan stipriai trenkta orkaitės durelėmis, arba išimant iš orkaitės per staigiai padėta ant stalo. Šiaip biskvitas yra kaip lėliukas - reikia su juo labai atsargiai smile.gif nesutrenkti smile.gif

Dar norėčiau pridurti, kad labai gerai iškilęs, kalnuotas biskvitas - tai yra brokas. Kad nekiltų vidurys, formos šonai netepami. Kartais prieš kepimą forma yra apvyniojama specialiomis juostomis, jos yra drėkinamos, tada biskvitas nesikalnuoja smile.gif Teisingas biskvitas - tai yra lygaus paviršiaus, purus kepinys.

Eni
Oi, kaip malonu smile.gif Ir tavo variacijos visiškai tiko, ar ne? bigsmile.gif Kitąkart pabandyk papaišyti biskvitu - labai jau smagus vaizdas gaunasi smile.gif

vilytte
ne, ne apvalainas smile.gif gal labiau įdubęs, bet dėl kitų priežasčių - per mažai viduje biskvito buvo - būtent per vidurį, tai viduriukas atsparos neturėjo, tik plakta grietinėle rėmėsi... štai ir įdubo truputuką... bet tortas taip greitai dingo, kad niekas ir nepastebėjo smile.gif))))

Jaučiasi smile.gif manau, ir nuo varškės daug priklauso smile.gif Jei imu paprastą varškę ir ją trinu-malu, jaučiasi, kai mūsų švelniąją naudoju - lyg ir ne smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 01 28, 00:12)
Eni
Oi, kaip malonu smile.gif Ir tavo variacijos visiškai tiko, ar ne?  bigsmile.gif Kitąkart pabandyk papaišyti biskvitu - labai jau smagus vaizdas gaunasi smile.gif

Taip, Glacee tiko ax.gif bigsmile.gif Gavosi labai skanus tortukas mirksiukas.gif essen.gif user posted image ir sakyčiau greitai pagaminamas bigsmile.gif Kitą kartą būtinai viską darysiu kaip priklauso pioneer.gif O, kad darysiu tai tikrai, nes labai skanus bigsmile.gif ir greitai suvalgomas lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif (O neperseniausiai su varške nelabai gerai sutardavom blush2.gif )

Glacee, aš dar norėjau paklaust kada geriau naudoti želatiną, o kada želė? unsure.gif ax.gif
Atsakyti
Sweika Glace:) sendiena kepiau kepiau tuos grietiniecius!Super kokie skanus! smile.gif)) Sakyk, o jei vietoj sviesto margarina deciau, as pats butu, ar jau nelabai?Dar tiesa jie man susproginejo smile.gif Gal zinai kodel?Nu bet visvien jau kokie skanuuuus:)))
Atsakyti
Glacee, niaaaa, mano biskvitas nebuvo brokas lotuliukas.gif lotuliukas.gif tikrai ne...tiesiog susitrauke .. į viršų susiaurėjo ax.gif , bet tai rezultate vėl turėjau ilgai ir nuobodžiai įrodinėti, kad tortas ne pirktinis lotuliukas.gif lotuliukas.gif jau kaip gyrė mane, jau kaip gyrė, sakė viduje grietinėlė į vaikystės ledus panaši bigsmile.gif o be to tą "brokelį " ištaisiau, kai gabaliukus dėliojau ir susiaurėjusį viršų uždengiau nupjauta dalim ir gabalėliais, kurie liko iš viduriuko. Žodžiu fantastiškas tortas, ir savo pavadinimą labai pateisina... nors vyšnias tik per naktį pamirkiau brendyje.
Aišku ne vaikai valgė šį tortuką. Savo "mažylio" gimtadieniui dariau iš Sonatinos repertuaro 4u.gif
Abi Jūs mūsų išsigelbėjimas thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Glacee @ 2007 01 26, 21:24)
Improvizacija musakos tema

Musaka - tai ne patiekalas, o patiekalo gaminimo būdas, ingredientai gali būti skirtingi. Gali būti skirtingas eiliškumas, skirtingos sudedamosios dalys - padažai, ingredientų kombinacijos. "Patates" - bulvių, bet pažymėkime, kad tai gali būti ne tik bulvių griežinėliai, bet ir bulvių košė, "kolokithakia" - cukinijų, "melitsanes" - baklažanų... Tikroji musaka gali būti tik Graikijoje smile.gif Ir kiekviena šeimininkė gamina ją kitaip smile.gif Musaka - kaloringas ir pastangu reikalaujantis patiekalas, tad reiktu i tai atsizvelgti smile.gif


Oi, Glacee, kaip skaniai atrodo thumbup.gif Tik norėjau pasitikslinti, čia galima ne vien baklažanus naudoti? Jeigu aš kaip tikra lietuvė panaudosiu bulves tukrai tiks g.gif blush2.gif
O brownies antrą kartą gavosi dar skaniau thumbup.gif
Vilytte, aš kai viriau pseudokoldūnus tešlą dariau labai tirštą, miltus dėjau iš akies. Tešla buvo tikrai ne grietinės tirštumo, o tirštesnė. Pakabinus su šaukštu ji ne nubėgdavo, o tiesiog nudribdavo. Kažin ar aiškiai čia parašiau g.gif ax.gif
Atsakyti
Eni
Tiesiog smagu smile.gif
Dėl želatinos ir žėlė - aš asmeniškai naudoju atsižvelgdama į skonį. Jei reikia neutralaus - naudoju želatiną. Jei reikia ką nors pabrėžti, arba tas papildomas skonis nemaišys, o organiškai įsilies į patiekalą - naudoju žėlę. Žėlę labai lengvai pakeisti želatina, tik atvirščiai ne visada išeina smile.gif

Milde
Labai džiaugiuosi, kad grietiniečiai patiko smile.gif Viršus galėjo įtrukti dėl dviejų priežasčių - galėjo būti per ilgai minkyta tešla arba kepimo temperatūra buvo aukšta.

Daivve

Kaip malonu, kad tortas patiko smile.gif Dažnai taip būna, kad gatavam gaminy niekad neįtarsi, kad buvo koks nors kabliukas smile.gif O čia tai išeina labai gerai užmaskuoti smile.gif

Monikutė
Galima, galima ir su bulvėmis daryti smile.gif Toks variantas gali būti - apačioje ploni griežinėliai bulvių, mėsa, o ant viršaus - labai skysta bulvių košė - ją galima pagaminti sumaišius su sūrio padažu arba bešameliu.
Smagu kad gastroorgazminiai skanūs gaunasi smile.gif
Atsakyti
Sveikos merginos,reik pagalbos biggrin.gif
Kepant morku pyraga ar labai butini ruginiai miltai? Gal kas nors galetu pasakyt kiek 100 gramu iseina saukstais?Labai labai aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
Glacee, ačiū už laivo nuotrauką. Gal ir pavyks sulipdyt. Na, dar iki liepos turiu laiko pasipraktikuot.
Beje, kepiau šokoladinį vyniotinį, tik dariau ne su slyvom, o su abrikosų džemu. Man gal kiek per saldus išėjo (įtariu dėl džemo), bet jau tas biskvitas wub.gif Kitąkart kokį tortą su pertepimais darydama biskvitą būtinai pagal šį receptą gaminsiu.
O šį savaitgalį teko daryti Paris Brest vainiką iš dvigubos normos - šeimynai labai patiko ir praitą kartą per greit baigėsi lotuliukas.gif
Atsakyti