Įkraunama...
Įkraunama...

Gyventojų pajamų mokestis

Turiu klausima. Dirbu keliose darbovietese po 0,25 et. (2 val.) per diena. Kaip yra man taikomas NPD. Nes atlyginimai nera dideli.
Kaip del NPD taikomas esant susituokus ir kai yra du vaikai. ar galima uzrasyt vien tik vyrui ar moteriai ar butinai reikia dalintis po 50 %.
Atsakyti
QUOTE(paggy_bundy @ 2010 03 16, 15:46)
Turiu klausima. Dirbu keliose darbovietese po 0,25 et. (2 val.) per diena. Kaip yra man taikomas NPD. Nes atlyginimai nera dideli.
Kaip del NPD taikomas esant susituokus ir kai yra du vaikai. ar galima uzrasyt vien tik vyrui ar moteriai ar butinai reikia dalintis po 50 %.

NPD yra taikomas tik pagrindinėje darbovietėje.
NPD taikymas nepriklauso nuo to , ar esate susituokus, jis priklauso nuo gautų per mėnesi pajamų dydžio.
PNPD jei yra santuoka taikoma per puse, tik deklaruojant galima susigrazinti tėčiui (ar motinai) priklausantii PNPD, jeigu jis (ji) tais metais nepasinaudojo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ž.J.: 17 kovo 2010 - 16:11
QUOTE(paggy_bundy @ 2010 03 16, 15:46)
Turiu klausima. Dirbu keliose darbovietese po 0,25 et. (2 val.) per diena. Kaip yra man taikomas NPD. Nes atlyginimai nera dideli.
Kaip del NPD taikomas esant susituokus ir kai yra du vaikai. ar galima uzrasyt vien tik vyrui ar moteriai ar butinai reikia dalintis po 50 %.


Šiemet i(ir 2009 m.) NPD priklauso nuo jūsų per mėnesį gautų pajamų.
Jeigu skaičiuojate metinį NPD, tada reikėtų sudėt visas jums priskaičiuotas pajamas (neatėmus mokesčių) ir įrašyti į formulę
MNPD=5640-0,2x(Metinės pajamos-9600)


PNPD už vaikus kas mėnesį taikomas tėvams per pusę, bet jeigu vienas iš tėvų neprisitaikė viso, tai metų pabaigoje per deklaraciją kitas tėvas gali prisitaikyti likutį
Atsakyti
QUOTE(Auges @ 2010 03 17, 22:36)
Šiemet i(ir 2009 m.) NPD priklauso nuo jūsų  per mėnesį gautų pajamų.
Jeigu skaičiuojate metinį NPD, tada reikėtų sudėt visas jums priskaičiuotas pajamas (neatėmus mokesčių)  ir įrašyti į formulę
MNPD=5640-0,2x(Metinės pajamos-9600)

Tai kaip supratau galesiu permoka susigrazint.

Is pradziu NPD taikys tik pagrindineje darbovieteje. Jei mano atlyginimas per dvi darbovietes yra sakykim 600 lt ant popieriaus (mano npd 470+150 lt (uz vaikus)=620). Taigi permoka del antros darbovietes netaikyto NPD galesius susigrazinti per metini deklaravima?
Atsakyti
Skambijau i VMI, sake preliminarios bus sios savaites pabaigoje arba kitos pradzioje g.gif unsure.gif Bandom laukti unsure.gif
Blembacki, ne ten parasiau doh.gif doh.gif Sorry mergytes doh.gif doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vonios Fane: 18 kovo 2010 - 09:45
Sveikos. Gal kas gales atsakyti. Esu vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sueis 2 metai, gaunu motinystes pasalpa. 2009 metu gruodzio men. pardaviau automobili, neislaikyta 3 metus, brangiau nei pirkau. Deklaravau pajamas, nuo gauto pelno reikes susimoketi 15 proc. gyventoju pajamu mokesti ir 6 proc. privalomaji sveikatos draudimo mokesti. Dabar issigandau, ar Sodra nesumazins man menesio motinystes pasalpos suma lygia automobilio pardavimo pelnui? Cia taip girdejau buvo moterims dirbancioms pagal autorines sutartis.
Atsakyti
Gal galetumet atsakyti, jei siais metais pardaviau automobili oficialiai uz 1000 Lt, pirktas buvo brangiau, kiek man reikes sumoket mokesciu( kaip supratau sumazes npd) ar imanoma isskaiciuot? blush2.gif
gal dar nuo sitos sumos psd moket reikes? doh.gif
Aciu jei atsakysit rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(mintux @ 2010 03 25, 20:18)
Sveikos. Gal kas gales atsakyti. Esu vaiko prieziuros atostogose iki vaikui sueis 2 metai, gaunu motinystes pasalpa. 2009 metu gruodzio men. pardaviau automobili, neislaikyta 3 metus, brangiau nei pirkau. Deklaravau pajamas, nuo gauto pelno reikes susimoketi 15 proc. gyventoju pajamu mokesti ir 6 proc. privalomaji sveikatos draudimo mokesti. Dabar issigandau, ar Sodra nesumazins man menesio motinystes pasalpos suma lygia automobilio pardavimo pelnui? Cia taip girdejau buvo moterims dirbancioms pagal autorines sutartis.

dar ir kitos problemos jums gresia- npd taikomas atsizvelgiant ne tik i motinystes pasalpos suma, bet ir visa suma, gauta pardavus automobili, ne tik pelna, tai gausis, kad jums pritaikytas per didelis npd visus metus, ir reiks i biudzeta grazinti permoka.
Atsakyti
QUOTE(Ingaja @ 2010 03 26, 10:14)
33 langely, manau galima susigrazint mamai, bet turetu tavo asmens koda irasyt deklaracijoj  ax.gif

o kur tureciau irasyt savo asmens koda? 4u.gif ir ar isvis gali mama uz mane deklaruot, jei pati esu dirbanti, bet 2009 metais dirbau tik viena menesi? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mis_spoony: 26 kovo 2010 - 22:20
Gal pasikartosiu ax.gif , bet yra tokia situacija, dirbu pagrindiniame darbe ir dar dviejose darbuose po 0,25 etato doh.gif . Tad idomu, kaip tie buhalteriai zino, koks turi buti mano NPD? g.gif
Atsakyti
QUOTE(nefertite09 @ 2010 03 28, 12:59)
Gal pasikartosiu  ax.gif , bet yra tokia situacija, dirbu pagrindiniame darbe ir dar dviejose darbuose po 0,25 etato doh.gif . Tad idomu, kaip tie buhalteriai zino, koks turi buti mano NPD?  g.gif


Buhalteriai žino tik tiek, kiek Jūs jiems pranešėte. Galėjo taikyti didžiausią galimą NPD, galėjo ir iš viso netaikyti NPD. Kokį MNPD Jums pritaikė galite pažiūrėti per el. bankininkystę, VMI pažyma, o koks Jums priklausė MNPD, tai matysite per pačią deklaraciją: sistema pagal VISAS Jūsų 2009 m. gautas su darbo santykiais susijusias pajamas paskaičiuoja MNPD, o už vaikus prisitaikote pati (t.y. reikia pačiam įrašyti skaičiuką). Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
o pardavus auto uz 1000lt, reikia rodyti pajamas rodyti deklaracijoje?
Atsakyti