Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdyvių riksmai.

hm.. nerekiau.. nereikejo.. gimdzhiau lengvai ir be skausmo.. skaudejo gal tik jau stumiant, bet tai ne tiek skausmas, kiek jausmas[pojutis], kaip vaikelis ateina i pasauli.. shiektiek tempe, verzhe, bet ne tiek, kad rekaut reiketu.. paskutinio stumtelejimo metu tik garsiai ishkvepiau, bet ne del skausmo, o del pastangu baisuliniu smile.gif per saremius irgi neshukavau, tik giliai giliai kvepavau:)
Atsakyti
Pirmą gimdžiau su epidūru, tai nelabai ten buvo ko rėkti biggrin.gif

O antrą gimdant nesuveikė epidūras. Va, tada truputį stogas čiuožė...Bet vyras sakė, kad nerėkiau. Ir neinkščiau. "O tai ką dariau?"-paklausiau. "Storai dejavai"- atsakė.

Kai gulėjau pataloginiam, per ventiliaciją retkarčiais girdėdavosi, kaip dviem aukštais žemiau moterys gimdo. Tai viena, tarp šauksmų, vis įstengdavo rusiškai surikti: "Ar tu matai, svoločiau, ką padarei? Niekur neik, svoločiau!! Pridirbai, dabar būk čia, svoločiau!" biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo meškutė_Nida: 19 gegužės 2007 - 14:44
Nu jooo, kai katros moteriškės rėkia taip, kad visoms ligoninėje esančioms nėščiosioms - visokioms su gresiančiais persileidimais - plaukai pasišiaušia unsure.gif Teko pagulėt - o, varge, vasara, karšta, o langų atsidaryt negalim - toookie klyksmai eina... Kai ta klykuolė pagimdė, visi gimdymo namai lengviau atsiduso doh.gif

Man pačiai kažkaip neišėjo rėkt ir po šiai dienai nesuprantu, kada tatai reikia atlikt (gimdžiau du vaikus be epidūrų, skausmui esu labai jautri) g.gif Nugis kai ne sąrėmis, tai rėkt kaip ir priežasties nėra, teisingai? O kai užeina sąrėmis, tai skausmas gerokai sumažėja, jeigu taisyklingai šemetiškai kvėpuoji. O tai jeigu tu kvėpuoji - kada rėkt? Rėkt ir kvėpuot vienu metu neina unsure.gif Pakvėpuoji, skausmas praeina, nu ir vėl nebėr reikalo rėkt unsure.gif
O kai jau gimdai, tai sukaupt jėgas ir stumt reikia - vėlgi kada rėkt? Gi rėkiant, kaip rusai sako, vesj par na gudok uchodit (visas garas švilpukui išeina). O aš tai ten gimdyt atėjau, prasidainuot ir paskui galima - lopšines staugiant...

Galų gale, kūdikį išgąsdinsi žmogus staugdamas, netgi jei ir atrasi tą vietą, kur galima. Kūdikis taigi ne kurčias, daineles dainuojamas girdi, o čia dar staugt pradėsi, kaip garvežys unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Noa: 19 gegužės 2007 - 15:07
as nerekaiu, bet per saremius gimdyklos palangei dazus nagais nulupau... blush2.gif doh.gif veliau bijojau, kad saskaita pateiks.....
o salia gimde moteris su vyru, tai kauke, net sienos drebejo. ir keikes, ir vyra visur siunte, tai gydytojui, kur musu gimdyma priiminejo, truko kantrybe ir jos vyrui riktelejo, man tarp koju stovedamas - uzkisk ta savo karve..... doh.gif man tuo metu dar nepilnas atsidarymas buvo, tai ir skauda, ir bijau net kveptelt garsiau, nes be vyro gimdziau, galvoju, mane ne tik karve isvadins... bet, tiesa pasakius, nelabai ir jauciau poreiki sukaut.
Atsakyti
Rėkiau. Aš taip manau..tik nežinau ar tai buvo baisus rėkimas ar saikingas smile.gif Apie tai ir negalvojau. Ir išvis nejaučiau nei gėdos, nei sąžinės gimdant biggrin.gif Gimdžiau naktį, trukdžiau personalui ilsėtis, rėkiau be jokių ten savęs varžymų ("oi turiu kentėti, oi turiu didvyriška būti prieš vyrą, gydytoją, tėvynę, kitas gimdyves"..juokinga tai). Man mano emocijos - padėjo kentėti.
Atsakyti
nesaukiau gimdant schmoll.gif gimdziau abu be nuskausminamuju ir naturaliai..
Per saremius tyliai kenti skausma ir tiek,o kai reikia stumt tai stumi, nes jei buciau rekus tikrai nebuciau pastumus schmoll.gif Aisku lengva man kalbet abu gimdymai buvo lengvi ir truko neilgai,gal jei tai testusi para ar dar ilgiau gal tada kitaip kalbeciau ir buciau radus kur parekaut
Atsakyti
as visa nestuma bijojau ne gimdymo,o to,ka reksiu lotuliukas.gif nu ***** ir rekiau...biski...kai tik prasidejo pats gimdymas,matyt visas susikaupes skausmas turejo iseiti,bet akusere,pasake:susikaupk ir nerek...ir tada viskas buvo gerai
Atsakyti
Kai tik atvykom į gimdyklą ir sąrėmiai dar buvo "juokingi", girdėjau kitose gimdyklose klykiančias gimdyves. Buvau didžiai pasipiktinusi, kad taip nesivaldo...
O kai prasidėjo tikrieji "džiaugsmeliai", nebegalėjau kentėt ir rėkiau. Gal net baisiau už tą gimdyvę, kuri mane taip papiktino blush2.gif
Tikrai maniau, kad nerėksiu, bet tai buvo ne mano valioj blush2.gif doh.gif smile.gif
Atsakyti
Na aš kvėpavau per sarėmius,bet kas iš to?Man asmeniškai tas kvėpavimas nieko nepadėjo,skausmo tikrai nenumalšino.Aš rėkt pradėjau per pačius skuasmingiausius sarėmius,kažkur 10 min.iki stumimo.Iš pirmo dejavau,bet paskui nebesugebėjau valdytis,nors ir norėjau.Balsas pats pratrūkdavo doh.gif Nebuvo labai gėda,nes gimdžiau pirmą kartą.O vat kai teks gimdyti antrą,tai nežinau kaip reiks valdytis doh.gif ,nes bus jau kažkaip gėda blush-anim-cl.gif
Atsakyti
Aš irgi galvojau, kad nerėksiu, nes gėda, kaip atrodysiu ir pan., doh.gif bet kai viskas plyšta, pati savęs nebekontroliuoji, automatiškai suspiegi. tada jau dzin, kas ką apie tave pagalvos ir kaip tai atrodys iš šono. Ir kvėpavau kaip liepė ir deguonies kaukė buvo uždėta, bet vis tiek rėkiau, nevalingai blush2.gif blush2.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(olicka @ 2007 05 28, 18:14)
Na aš kvėpavau per sarėmius,bet kas iš to?Man asmeniškai tas kvėpavimas nieko nepadėjo,skausmo tikrai nenumalšino.Aš rėkt pradėjau per pačius skuasmingiausius sarėmius,kažkur 10 min.iki stumimo.Iš pirmo dejavau,bet paskui nebesugebėjau valdytis,nors ir norėjau.Balsas pats pratrūkdavo doh.gif Nebuvo labai gėda,nes gimdžiau pirmą kartą.O vat kai teks gimdyti antrą,tai nežinau kaip reiks valdytis doh.gif ,nes bus jau kažkaip gėda  blush-anim-cl.gif


ne tau turejo padeti kvepavimas-o vaikiukui deguonies labai reikia.kai mamyte rekia ir negali susikaupus ramiai kvepuoti jam truksta oro ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Putlutė @ 2007 05 29, 22:41)
ne tau turejo padeti kvepavimas-o vaikiukui deguonies labai reikia.kai mamyte rekia ir negali susikaupus ramiai kvepuoti jam truksta oro ax.gif


Tai aš žinau,kad vaikiukui deguonies reikia,bet mums per nieščiųjų pamokėles aiškino,kad kai sutelki dėmesį į kvėpavimą ir kvėpuoji,tai ir sarėmių skausmas mažesnis.Tai aš ir rašau,kad man asmeniškai tikrai skausmas nesumažėjo.
Atsakyti