Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdyvių riksmai.

QUOTE(barboryte1 @ 2013 03 21, 11:15)
Kiekvienai skirtingai. Per saremius nerekiau, tiesiog tyliai is skausmo raiciausi. Ne del to, kad valdyciausi, tiesiog naturaliai nebuvo poreikio rekti. Bet gerai uzrekiau, kai vaika istrauke, bet vel tai buvo naturali reakcija, be jokio apgalvojimo ar neapgalvojimo. Mums akuseres pasake, kad kartais moters riksmai netgi padeda joms matyti, kaip eina eiga. Realybej, manau, ne taip daug kas ir rekia. Filmuose truputi nenaturaliai tuos gimdymus parodo, prisiziurim ir isivaizduojam, kad ten didziausi riksmai turi buti.


Na, cia tikrai kiekvienai skirtingai. Yra tokiu, kurios tyliai gimdo, yra tokiu, kurios garsiai. Man pvz vokalizacija labai padejo skausma malsint, tai ir sukavau biggrin.gif Bet tikslingai, o ne is baimes ar panikos. Juju Sundin knygoje labai graziai aprasyta kaip garsu leidimas padeda gimdymo eigai - saukimas, aimanavimas, ir kiti garsai mazina adrenalino, atsiradusio del skausmo, kieki organizme ir padeda atsipalaiduoti, ko pasekmeje lengviau atsidarineja kaklelis ir tt.
Atsakyti
Žmonės ir kakodami stena, dejuoja, kai viduriai užkietėję, man atrodo normalu garsiai pastenėti stumiant vaikelį rolleyes.gif
Atsakyti
Rėkti nerėkiau, bet truputį dejavau ir vis bambėjau, kad "jau nebegaliu", o būrelis aplink mane vis kartojo "gali gali" ir liepė užsičiaupti ir tylėti. Kai pavyko suvokti nurodymą tylėti ir patarimą užsimerkti, situacija pasitaisė ir reikalai pajudėjo greičiau finišo link biggrin.gif
Atsakyti
saunuoles tos kurios nedejavo, bet man tai atrodo neymanoma, nes as nors ir nerekiau, bet saremiu metu dejavau kai liko vos pora cm atsiverti. Pacio stumimo metu kaip kazkuri sake kai viduriai uzkieteja teko pasteneti garsiau.
Atsakyti
Per sąrėmius tyliai dejavau. Per gimdymą vyras sakė, kad taip kelis kartus užrėkiau, jog jis sienom norėjo lipti, nors pati to neatsimenu.. Pačio gimdymo tarpais neatsimenu, buvo "trūkus turbūt juostelė". doh.gif
Atsakyti
Per gimdymus nerėkiau, tubūt kažkiek aimanavau per pirmąjį, gimdžiau be epidūro, skatino, gulėjau n valandų ant vieno šono... Bet šaukti tikrai nebuvo jėgų nei noro, tik susigūžti į kamuoliuką, iškvėpuoti, pralaukti. Pabaigoj vyras sakė, kad iš akių atrodo, jog dinginėja sąmonė per sąrėmius, tai kur ten šauksi..

O su epidūru, tai jauti viską, bet tikrai ne tiek, kad rėkti norėtųsi. Stumiant tai stenėjau su garsu, bet nemanau, kad čia rėkimas...
Atsakyti
Kai prasidejo stiprus saremiai asaros pacios pradejo teketi. Tada padare epidura ir pagimdziau be sukavimu ir padejavimu.
Atsakyti
As tai dejavau per saremius blush2.gif esu labai jautri skausmui, tai jau nebegalejau kentet... Asaru nebebuvo tik blaskiausi ir dejevau, poto jau i gala pries stumima ir panikuot pradejau bei reikalaut epiduro doh.gif Bet aisku niekas manjau jo nebedare nes vaikelis buvo visai cia pat. O kaip prasidejo didysis procesas, stumimas, tai buvo nebetaip baisu, nes kaip stumiau taio tu skausmnu jau nebejauciau, tisiog stumiau smile.gif Dabar po visko kazkaip manua kad nebutu taip baigu atras gimdymas, tas skausmas greit uzsimirsta rolleyes.gif
Atsakyti
Aš ir per sąrėmius, ir gimdydama tylėjau. Į viską, ką man sakydavo, reaguodavau tik galvos linkčiojimu biggrin.gif Nors tikrai bijojau, kad šauksiu, dejuosiu ar pan., nes galvojau, kad labai bijau skausmo ... rolleyes.gif
Šiaip tai kiek žinau šaukimas atima daug energijos, kurią reikėtų stengtis sukoncentruoti kitur smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jurgiux2 @ 2013 04 03, 22:20)
Per gimdymus nerėkiau, tubūt kažkiek aimanavau per pirmąjį, gimdžiau be epidūro, skatino, gulėjau n valandų ant vieno šono... Bet šaukti tikrai nebuvo jėgų nei noro, tik susigūžti į kamuoliuką, iškvėpuoti, pralaukti. Pabaigoj vyras sakė, kad iš akių atrodo, jog dinginėja sąmonė per sąrėmius, tai kur ten šauksi..

O su epidūru, tai jauti viską, bet tikrai ne tiek, kad rėkti norėtųsi. Stumiant tai stenėjau su garsu, bet nemanau, kad čia rėkimas...

As lygiai taip pat per sareli susiriesdavau i kamuoliuka, susikoncentruodavau i kvepavima, kas labai padejo tokiu budu "iskvepuoti" saremius.
Rekiant, panikuojant isnaudojama daug energijos bereikalingai.
Atsakyti
Per sąrėmius stengiausi tik viską tyliai iškvėpuoti, o per porą galingų stūmimų buvo kad ir riktelėjau ax.gif
Atsakyti
laikiaus kol galejau, paskui jau viskas buvo vienodai, zviegiau per saremius kiek galejau, toks skausmas buvo net atrodo ir kvepuot pamirdavau, ir samone dingdavo schmoll.gif jau viskas vienodai buvo kas ka pagalvos doh.gif
Atsakyti