Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie epidūrinę nejautrą

jeigu gerai padarytas epiduras, koju neatima ir saremius jauti. man su pirmu buvo, kad kojas ateme ir totaliai nieko nejauchiau. taip neturi buti! su antru - vaikshtinejau iki paskutinio ir saremius jauchiau ir nora stangintis, tik be skausmo thumbup.gif
beje, gali buti, kad po gimdymo ir del paprastu priezhaschiu negali stoveti - nu neber jegu ir tiek wink.gif
Atsakyti
Ragnez, labai grazus berniuku vardai smile.gif
Atsakyti
epidura man padare tikrai gerai. iki jo skaudejo ziauriai, nors atsidarymas tebuvo 3 cm, suleidus vaistus jutau tik apsitraukimus ir vos vos juntama skausmeli. praeinant vaistams vel uzeidavo stiprus skausmai ir kas idomiausia labai staigiai unsure.gif taip kad epiduras jega, nors iki siol nesuprantu, kodel pacioje pabaigoje taip skaudejo - ar specialiai vaistu neleido, kad butu lengviau stangintis, ar tiesiog nebeveike g.gif beje, po jo nugaros neskaudejo.

visgi manau taip pat kaip iki gimdymo - epidura reik rinktis pagal situacija (juk tikrai yra tokiu kurioms neskauda biggrin.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ma: 02 sausio 2005 - 13:03
Gal kas nors galite papasakoti kada gimdyvei suteikiama epidurine nejautra?
Ar ji skiriama tik daktarui liepus? O gal imanoma ja gimdymo metu issireikalauti? biggrin.gif Na, pavyzdziui, gimdai, gimdai,eini is proto, o gydytojas nieko nenuskausmina... Ar imanoma tada prasytis nejautros? unsure.gif
Atsakyti
Kai moki pinigelius, ja visada padaro. O nemokamai, tai kiek zinau irgi yra skiriama, jeigu gydytojas nustato, kad komplikuotas gimdymas ir tai yra reikalinga
Atsakyti
Tai ar as galiu isanksto susimoketi uz ta njautra, bet gydytojai kysio neduoti?
Mano gyvenimo filosofija neleidzia man duoti jokiu kysiu.... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ma @ 2005 01 02, 14:03)
epidura man padare tikrai gerai. iki jo skaudejo ziauriai, nors atsidarymas tebuvo 3 cm, suleidus vaistus jutau tik apsitraukimus ir vos vos juntama skausmeli. praeinant vaistams vel uzeidavo stiprus skausmai ir kas idomiausia labai staigiai  unsure.gif taip kad epiduras jega, nors iki siol nesuprantu, kodel pacioje pabaigoje taip skaudejo - ar specialiai vaistu neleido, kad butu lengviau stangintis, ar tiesiog nebeveike  g.gif beje, po jo nugaros neskaudejo.

visgi manau taip pat kaip iki gimdymo - epidura reik rinktis pagal situacija (juk tikrai yra tokiu kurioms neskauda  biggrin.gif )


jeigu ash teisingai suprantu, tai epiduras nenuskausmina stangu. ash nemedike, todel negaliu tiksliai paaishkinti. per pirma gimdyma del to labai nusivyliau ir sutrikau, negalejau normaliai stangintis - nes maniau, kad turi neskaudeti. per antra viska zhinojau ir buvau pasiruoshusi. ish esmes, anesteziologas turejo viska paaishkinti.
Atsakyti
ash uzh epidura nieko ish anksto nei veliau nemokejau. per pirma gimdyma man pasiule, o per antra - pati paprashiau akusheres. veliau manes paprashe nupirkti epiduro rinkini, bet kai atneshiau i skyriu, visi labai nustebo ir liko nesuprate.
Atsakyti
Pasakysiu is karto: esu UZ epidura. Po sesiu valandu tikro skausmo su gydytoju susizvalgem, aiskinti nebereikejo, ir netrukus man buvo padarytas epiduras. Iki tol nedare, nes, kaip kai kurios merginos ir rase, bijojo, kad nesustabdytu gimdymo veiklos. Taciau buvo atvirksciai, pagimdziau per 3 val, nors buvo prognozuotos visos 12 (jei be epiduro). As per tas 3 val sugebejau net nusnausti vacation4.gif, jauciau kad pilvas susitraukineja, bet skausmo - kaip nebuta. Ir kojas jutau, tik "sedyne" buvo tarsi nutirpusi, o kaip reikejo stumti taip pat viska kuo puikiausiai galejau jausti. Po gimdymo savomis kojomis nubegau i palata, pieno turejau daugiau negu reikia, tik va, galva 2 dienas skaudejo taip, tarsi butu kas metalini lanka ant kaktos uzdejes ir suverzes. Padejo tik senas geras citramonas. O del nugaros skausmu... Tik po gimdymo suzinojau koks iskrypes mano stuburas, specialistai negalejo atsistebeti, kad man per nestuma nugaros ne karto net nesuskaudo. Dabar zinau, kad visa gyvenima turesiu daryti ir darau spec. pratimus nugarai, plaukioti kur tik imanoma ir ismokti su tuo gyventi. Todel tikrai nemanau, kad vienas adatos duris gali pakeisti visa stuburo struktura, pagalvokit, koks kruvis stuburui tenka per pati nestuma, juk nusilpsta ir nugaros, ir pilvo raumenys, pakinta svorio centras. Epiduro sekme priklauso nuo to, kiek ginekologas ir anesteziologas gerai ismano savo darba.
Atsakyti
Epidūrinė nejautra yra kompensuojama ligonių kasų, todėl faktiškai pageidaujant turėtų būti daroma nemokamai. Šiaip Vilniuj "stavkė" anesteziologui šimtas litų. Beje, kam laukti, kol jau visai suims, galima susitarti iš anksto. Beje, jei apsispręsite, svarbu nepavėluoti, nes epidūrinė nejautra daroma tik iki septynių cm atsidarymo, vėliau teks iškentėti. Beje epid nejautrą nuoširdžiai rekomenduoju. O pasibandyti ką motulė gamta moteriai davė iškęsti planuoju, kai gimdysiu kokį trečią biggrin.gif
Atsakyti
Skaitineju cia apie epidurini nuskausminima ir toks klausimas kilo,gal kas zino ar numano.Kiek supratau, epidurinis nuskausminimas kazkaip tai mazina kraujo spaudima.O as kaip ir esu hipotonike - t.y. mano kraujo spaudimas naturaliai yra gana zemas apie 60 ant 90 (normalus berods apie 80 ant 120).Siaip jokiu problemu del to spaudimo neturiu,jis zemesnis ir tiek.Bet ar negali buti taip,jog del to man negalima bus taikyti epidurines nejautros ir gydytojai atsisakytu man ja taikyt,nes del to pvz. visai kris spaudimas ir tai gal tarkim pavojinga?Gal kuri su tuo susiduret ar kazka apie tai girdejot?Aciu! smile.gif
Atsakyti
manau reikia viska issiaiskinti iki gimdymo, o jau ar reikalingas bus matysit vietoj. as gimdziau su epiduru, buvau be jo tol, kol nepajauciau jo reikiant wink.gif ir esu labai patenkinta ax.gif
as buvau susitarus su gydytoja, buvom apsnekeje ir epiduro galimybe. kai jau uzsinorejau, pakviete anesteziologa ir man ji padare. jam davem 50Lt - ne kysi, o padeka blush2.gif padare manau gerai. nors viena koja buvo kaip ir uztirpus labiau, bet man tas netrukde. gerai padarytas epidurinis nepradangina visu gimdymo pojuciu, tik juos susvelnina. as puikiai jauciau kada stumti. nezinau kaip kitoms, bet man buvo pastatytas toks aparatas, kuris reguliavo tu vaistu tekejima. taigi, padidinus doze, pradejau nieko nebejaust, todel ja sumazino, berods iki 8ml per h (o gal jau nebepamenu...), ten viskas reguliuojasi automatiskai. kitoms buna kad suleidzia doze, paskui po kiek laiko vel leidzia.. nezinau, man taip nebuvo. gimdydama plysau, todel kai siuvo doze padidino - bet ir tai laaabiau skaudejo nei gimdant doh.gif tai va.. apie nugara - man ja ir dabar suskausta kartais, bet nemanau kad nuo epiduro.. tiesiog nestumo metu pilvas auga daug maz tolygiai, svorio centras keiciasi pamazu, o pagimdzius jis turi greitai pasikeisti, todel tie skausmai ir atsiranda.. galvos neskaudejo. tai va tiek tos mano patirties... jei gimdysiu antra, nebusiu nusistacius nei uz nei pries - matysiu vietoj smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zhiema: 06 vasario 2005 - 15:54