Įkraunama...
Įkraunama...

Vardų kirčiavimas

aš tai kirčiuočiau riestiniu ant e, nerimas - o jei dar suvalkietiškai tai... lotuliukas.gif
Atsakyti
galima paklausiu - kaip tu kirčiuoji dukters vardą vardininko linksnyje?
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 04 23, 18:06)
galima paklausiu - kaip tu kirčiuoji dukters vardą vardininko linksnyje?

Kirtis ant E. smile.gif Man negražu kai kai kurie mot. vardai kirčiuojami gale, keistai skamba, nors pagal taisykles taip priklausytų.
Atsakyti
va būtent, kirčiuoji netaisyklingai. turėtų būti kirtis ant a mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 04 24, 09:19)
va būtent, kirčiuoji netaisyklingai. turėtų būti kirtis ant a mirksiukas.gif
kodėl taip manai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 04 24, 19:43)
kodėl taip manai?  g.gif


o ką čia manyti? schmoll.gif
dabar tiksliai taisyklės nepacituosiu, tačiau didelė dalis neliet. kilmės moterų vardai, kurie baigiasi -a, patekę į liet. k., prisitaiko prie mūsų kirčiavimo sistemos ir patenka į antrą kirčiuotę. Ksimena taip pat patenka, todėl šio vardo vns. vard. kirčiuojamas galūnėje kaip ir MarijA, DeborA, DonatA, KristinA, SimonA, LolitA ir t.t.
Atsakyti
užvakar kalbėjau su tikru dzūku, augusiu prie Ūlos upės. vns. vard. jie kirčiuoja ŪlA, t.y. galūnę tongue.gif
Atsakyti
Hmm, o kaip reik? blush2.gif biggrin.gif Galvojau taip ir reikia, nes visad beveik galas lietuvių kalboj kirčiuojamas, maniau kai baigias -na, -ta, -la reik galą kirčiuot? ax.gif man tai labai šlykščiai skamba, sakau, kad dukra EvelIna, nes kitaip tai nebe gražu... O Ūla man visai buvo doh.gif vardas, bet maniau, kad A kirčiuota rimtai... O jei Ū tai tada vardas thumbup.gif bigsmile.gif
p.s.aš ne kalbininkė, tai nesijuokit iš mano "žinių" blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laurulka: 25 balandžio 2007 - 19:09
QUOTE(muminukas @ 2007 04 25, 16:55)
o ką čia manyti?  schmoll.gif
dabar tiksliai taisyklės nepacituosiu, tačiau didelė dalis neliet. kilmės moterų vardai, kurie baigiasi -a, patekę į liet. k., prisitaiko prie mūsų kirčiavimo sistemos ir patenka į antrą kirčiuotę. Ksimena taip pat patenka, todėl šio vardo vns. vard. kirčiuojamas galūnėje kaip ir MarijA, DeborA, DonatA, KristinA, SimonA, LolitA ir t.t.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif man irgi taip atrodo.
Atsakyti
QUOTE(Laurulka @ 2007 04 25, 20:08)
man tai labai šlykščiai skamba, sakau, kad dukra EvelIna, nes kitaip tai nebe gražu...


kad tokie išvedžiojimai man asmeniškai ne juokingai, o gana graudžiai skamba schmoll.gif
jei kalbi apie dukrą (vns. vard.), tai ji EvelinA, jei kreipiesi į ją (vns. šauksm.) - EvelIna.
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 04 26, 09:49)
kad tokie išvedžiojimai man asmeniškai ne juokingai, o gana graudžiai skamba  schmoll.gif
jei kalbi apie dukrą (vns. vard.), tai ji EvelinA, jei kreipiesi į ją (vns. šauksm.) - EvelIna.

na man irgi net graudu. negi taip sunku PRIEŠ registruojant vaiko vardą pasidomėti kaip teisingai jis kirčiuojamas doh.gif . ir jei taisyklingas vardas "skamba šlykščiai", tai gal vertėtų rinktis kitą variantą, o ne iškraipyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(ingalp @ 2007 04 26, 09:51)
na man irgi net graudu. negi taip sunku PRIEŠ registruojant vaiko vardą pasidomėti kaip teisingai jis kirčiuojamas  doh.gif . ir jei taisyklingas vardas "skamba šlykščiai", tai gal vertėtų rinktis kitą variantą, o ne iškraipyti  g.gif


bet apie tą vardų kirčiavimą pradėta viešai kalbėti ir kalti į galvą buvo tik prieš kokius 15 metų, tikrai niekad nebuvo įprasta tas galūnes kirčiuoti ir dabar dar dauguma, is aš tarp jų, vardus netaisyklingai kirčiuoju, nes taisykllingai negražiai skamba.
Kažkaip visai sutikčiau, jei vardams, kurie būtų ne iš bendrinių daiktavardžių padaryti- kirčiavimo taikyklių netaikyti tongue.gif
man ir tos pavardės visos, kad reikia kirčiuoti atvirai- -aitė irgi neskamba kažkaip, aisku ne visos, bet maniškė tai tikrai biggrin.gif
Atsakyti