Įkraunama...
Įkraunama...

Belgų aviganiai (griunendaliai)

QUOTE(googa @ 2007 06 26, 22:08)
O štai ir mes - ~9 kg, 2, 5 mėn. mažius  wub.gif




Jau koks mielas velniukas wub.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(kurtshare @ 2007 06 27, 10:11)
Jau koks mielas velniukas wub.gif  wub.gif


Ačiū kurtshare, vien pagiros per visus forumus, tikrai dėkui wub.gif 4u.gif
Atsakyti
Dabar Formulėje parduodami belgiukai. Du kažkas jau nupirko g.gif , dar penki liko.
Atsakyti
Prisiskaiciau siandien apie siuos grazuolius.. smile.gif dariau testus, noredama suzinoti kokia veisle man labiausiai tinka, ir visur sis "juockis" pas mane aukstumose atsirasdavo smile.gif Kol kad vieno dalyko neissiaiskinau. Kur geriau pirkti Belgu aviganius. Lietuvoje ar kaimyninese salyse? Ir kokia tiksli geru, kilmingu, parodoms tinkamu suniuku kaina smile.gif
Dar toks klausimas yra, kiek jie mazdaug suvalgo smile.gif ir siaip, noreciau is jusu suzinoti, pliusus ir minusus suneliu smile.gif dekui labai. Tikiuos liksiu isgirsta, nes matau tema, jau gana gerai apmirus biggrin.gif
Atsakyti
Prisidedu ir aš prie visų šių klausimų ir papildomai į eterį paleidžiu dar vieną:
ar būtų galima šios veislės šunis auginti lauke? g.gif
Mes neužilgo ketiname keltis į sodybą gyvent, tai sukame galvas apie sargą-draugą-šeimos narį. Pirmai galvojom apie kaukazą, bet aš supratau, kad visgi jo bijau.... unsure.gif O kai pamačiau šį juodą aukštą liekną "kolį", iškart sutirpau... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Manyka @ 2008 02 03, 20:04)
Prisidedu ir aš prie visų šių klausimų ir papildomai į eterį paleidžiu dar vieną:
ar būtų galima šios veislės šunis auginti lauke?  g.gif
Mes neužilgo ketiname keltis į sodybą gyvent, tai sukame galvas apie sargą-draugą-šeimos narį. Pirmai galvojom apie kaukazą, bet aš supratau, kad visgi jo bijau....  unsure.gif O kai pamačiau šį juodą aukštą liekną "kolį", iškart sutirpau...  wub.gif

Dukra turi griunendaliu kalyte biggrin.gif ,kiek žinau papasakosiu.griunendaliai mėgsta gyventi šalia žmogaus,negalima vieno šuns uždaryti visai dienai į voljerą,labai liūdės,tai reiškia lakstys po voljerą ir visą dieną los,tokiu atveju reikėtų draugo sakysim kito šuniuko mirksiukas.gif ,tai rimta,nes nuo vienatvės gali stogas nuvažiuoti.
Dabar pliusai: labai toli mato, tai yra toli pastebi prašalaitį ir niekada nepramiegos svetimo,jie jautrūs,gabūs dresūrai,jaunus reikia socializuoti,kad nebutų bailūs,na ir labai gražūs,sugyvena su vaikais,mūsiškei jau gal penki metai,tai naminė,viską žino mirksiukas.gif
Gal kiti žinovai plačiau papasakos biggrin.gif .
Atsakyti
mes apie du ir galvojom, nes 8 valandom palikti vieną šunį lauke man širdis neleistų.. o jūsų dukra bute laiko ar name? ar lauke? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Manyka @ 2008 02 03, 20:28)
mes apie du ir galvojom, nes 8 valandom palikti vieną šunį lauke man širdis neleistų.. o jūsų dukra bute laiko ar name? ar lauke? rolleyes.gif


Anksčiau gyveno sodyboj ,bet šuo gyveno kambary šalia,dabar bute,būna kad palieka pusdieniui,bet ji jau suaugus,tai ramiai miega,be to ji turi draugus du katinus biggrin.gif ,na ir savaitgaliais važiuoja į gamtą palakstyti.
Šaunu,kad griunendalis nebus vienas,tai bene vienintelė problemėlė-vienatvė ax.gif
Atsakyti
Sveiki visi, žiūriu tema atsigavus smile.gif Smagu, kad atsiranda vis daugiau žmonių besidominčių šia nuostabia veislė smile.gif Apie ją galima pasakoti labai labai daug, bet kaip manau, kad geriausia su ja susipažinti gyvai mirksiukas.gif wub.gif Man griunai patys pačiausi 4u.gif wub.gif
Manyka jei šuo bus skirtas tik teritorijos apsaugai, tuomet rinkitės kaukazą - griunendalis yra priskiriamas prie tarnybinių veislių, taigi jam mirtinai reikalingas kontaktas su žmogumi, nebet voljere žadat laikyti laikinai, na pvz. kai būsit darbe, o šuo kitą laiką kai būsite namie bus su jūsų kompanija, o ne vienas paliktas lauke. Griunendaliams reikia socializacija, kuriem daugiau, kuriem mažiau, tačiau realu, kad nuo mažens voljere augintas šuo, mažai bendravęs su svetimais žmonėmis ir matęs kitos aplinkos, bus ganėtinai sukaustytas svetimoje aplinkoje.
Be to man asmeniškai net ranka nekiltų tokį gražų ir protingą gyvūną įkalinti visam laikui voljere, o tuo labiau du schmoll.gif Šunims, kurie svarbiausias kontaktas su žmogumi, reikia būtent žmogaus, o ne kito šuns kompanijos, taigi problemos neišpręstumėt. O ir tam pačiam kaukazui reikia dėmesio ir šilumos smile.gif
maidana o kaip Jūsų durkros kalytės vardas? smile.gif
Šiek tiek foto 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(googa @ 2008 02 04, 01:22)
Be to man asmeniškai net ranka nekiltų tokį gražų ir protingą gyvūną įkalinti visam laikui voljere, o tuo labiau du 

na bet dauguma juk juos kalina butuose! tai ar ne geriau būtų aptverti teritoriją ar priršti grandine ir lai gyvena sau lauke, kol mes dirbam?? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Manyka @ 2008 02 04, 01:32)
na bet dauguma juk juos kalina butuose! tai ar ne geriau būtų aptverti teritoriją ar priršti grandine ir lai gyvena sau lauke, kol mes dirbam?? g.gif


Taip ir nesupratau kokią funkciją turėtų atlikti šuo pas jus? smile.gif Jei sargauti, tuomet geriausiai tai daro būtent teritorijos apsaugai skirti šunys - kaukazai, Vidurio, Rytų Azijos aviganiai ir pan. - tam jie buvo išveisti. Griunendaliai - tarnybiniai, jų paskirtis dirbti kartu su žmogumi, todėl tokiam šuniui kančia vienatvė nono.gif O ant grandinės pasodinimo nei vieno šuns nepateisinu kokios jis veislės ar beveislis bebūtų schmoll.gif Be to įsiskaitykit - sakiau, kad voljeras gerai, jei šuo su jumis bendraus kai grįšite iš darbų, skirsite jiems pakankamai laiko.
Griunendaliai yra Lietuvoje vis dar pakankamai reta veislė, jų tėra 60-70, taigi vargu ar atsiras bent vienas viesėjas iš LT, kuris jums sutiktų atiduoti šunį sodinti ant grandinės,jei žinotų, kad jo laukia toks likimas...
Atsakyti
ar norit pasakyti, kad tą laiką, kol mes būsime darbe jiems geriau būtų likti name, nei lauke? Ar ant grandinės, ar voljere, ar apskritai palaidiems visoje mūsų 1 ha teritorijoj, čia dar neaišku.
be to, ką reiškia "toks likimas"? nžn, kaip jūs mane įsivaizduojat ir kaip interpretavot mano pasisakymą, bet aš savo gyvenime turėjau tik vieną šunį, kuris gyveno 15 metų ir gyveno bute. Tai tokio gyvenimo nelinkėčiau nei vienam gyvūnui, gal išskyrus kates ir peles. Ir šunį aš renkuosi labai atsargiai, nes man nereikia keturkojo ginklo, man reikia draugo, kuriam sudaryčiau sąlygas gyventi lauke - lakstyti po pienių laukus, trypti gėlynus, dūkti sniege žiemą. O tai, ką su jais reikėtų daryti darbo dienomis nuo 7 iki 18, dar mums patiems neaišku. Jei turės voljerą, jis bus tikrai nemažas ir darbo dienomis jame būtų tikrai linksmiau nei tarp keturių sienų.
Tokia mano nuomonė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Manyka: 04 vasario 2008 - 00:54