Įkraunama...
Įkraunama...

Kai streikuoja širdelė

QUOTE(Loram @ 2008 10 26, 19:02)
su tokiais jutimais reikia raminancius vaistukus gerti...
o kokie kiti Jusu geriami vaistai?  g.gif
Papildyta:

BetalocZok pagrindinis veikimo principas -- retinti pulsa. tuo paciu taip mazinamas ir kraujo spaudimas, o taip pat turi ir laaaaabai maza raminanti poveiki...
bet jo paprastai netoleruoja zmones sergantys obstrukcinemis plauciu ligomis, negalima sergant periferinemis krujagysliu ligomis ir pan.
o del paroksizmines tachikardijos - kiek laiko ji trunka? kas provokuoja? nuo ko praeina? gal galesiu padeti.... wub.gif


Labas, Loram. Ačiū už atsakymą dėl Betaloc. Pabandysiu trumpai parašyti dėl tachikardijos:
1) prasideda dažniausiai tuomet, kai prieš tai jaučiu nerimą ir vidinę įtampą, tuomet tiesiog pajaučiu kaip širdies ritmas ima greitėti ir per labai greitą laiką pasiekia piką (niekada nesu tiksliai suskaičiavusi pulso tuo momentu, nes iš baimės tiesiog nebegaliu skaičiuoti), priepuolio metu jaučiu silpnumą, išpila prakaitas, trūksta oro, maudžia kairėje krūtinės pusėje, tirpsta rankos. Tokie priepuoliai karts nuo karto mane ištinka jau beveik 10 m., beje man 38 m.
Būna kad prasideda tiesiog atsibudus naktį ( bet vėlgi kai pabandžiau analizuoti sit., dažnai prieš priepuolį aš pagalvoju, kad širdies ritmas greitėja - vadinasi gali ištikti priepuolis, tai gautųsi, kad lyg tai pati save programuoju blogiausiam.
2) slopinti priepuoliui anksčiau sučiulpdavau Nitroglicerino tabletę, gerdavau reminančių lašų, dabar geriu Xanax arba Lexotanil tabletę (dažniausiai jau tada, kai jaučiu kad toks priepuolis tikrai artėja) arba jeigu jau pasiekęs piką sučiulpiu tabletę Verapamili 80 mg.
3) Dėl trukmės vėlgi labai tiksliai negaliu pasakyti - pats pikas man rodos trunka max. 5-10, sučiulpus Verapamili pradeda slopti. Dar priepuolio metu bandau giliai kvėpuoti.

Pas kardiologą patį pirmą kartą buvau prieš kokius 5 m. Gydytoja pasakė, kad negalima nekreipti dėmesio į tokius priepuolius ir pasiūlė registruotis pas aritmologą Santariškėse. Pamenu, kad eilė buvo nereali ir aš įsigasdinusi nuėjau į kliniką "Cor Sanum". Patekau pas moteriškę, kuri, kaip supratau vėliau panaršiusi internete, dirba ir Santariškėse. Ji pamatavo spaudimą, pasižiūrėjo poliklinikoje darytą kardiogramą, kur viskas tvarkoje, paklausė mano pasakojimo kaip tie priepuoliai atrodo ir pasakė, kad čia nieko rimto, tiesiog mano labai jautri nervų sistema ir jeigu gyvenčiau Pietų saloje, kur man niekuo nereiktų rūpintis, viskas su mano širdim būtų tvarkoj. Jos diagnozė buvo - Nerimo paroksizmai. Sinusinė tachikardija. Nesu gera med. terminologijos žinovė, tad vakar, kai pamačiau tavo žinutę, išsitraukiau senus atšviestus popierėlius ir pasiskaičiau mirksiukas.gif
Dar pasakė, kad turėčiau čiulpti magnezijos tabletes kaip saldainiukus.

Antras vizitas pas kardiologę, šį kartą Santariškėse buvo prieš beveik 2 m. Tuo metu gėriau antidepresantus Effexor ir pati paprašiau savo šeimos gyd., kad duotų siuntimą dėl šventos ramybės, nes priepuoliai kažkaip buvo padažnėję. Žodžiu, Santariškėse užrašė kardiogramą, atliko echoskopiją. Ant jų lapo-atsakymo parašyta: SVT paroksizmai. Tachikardija. Gyd. išrašė 10 tb. Veropamili ir patarė jeigu dažniau vargins vėl kreiptis, taip pat pasakė, kad norint nustatyti, kokia tachikardija, reikėtų atlikti tyrimą, sukeliant priepuolį dirbtiniu būdu, bet iš jos kalbos supratau, kad tyrimas nėra būtinas.

Aišku, tas faktas, kad aš dar ir dabar turiu berods 4 Veropamili tb. reiškia, kad labai baisūs priepuoliai buvo tik keli vadinasi ne tokie jau ir dažni.
O šiaip aš tikrai turiu nerimo/panikos sutrikimą ir kiek skaičiau panašūs priepuoliai būdingi ir PA. Maudimas, spaudimas lyg deginantis širdies plote būna tuomet, kai pervargstu, nervuojuosi, pergyvenu dėl ko nors. Sakau sau, kad tai dėl PA, bet aišku kaskart kai išgirstu, kad mirė nuo širdies koks mano bendraamžis ar jaunesnis žmogus pradedu nervintis, kad aš tikrai turiu problemų su širdele...

Sorry, kad tokią poemą čia prirašiau... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:01)
Labas, Loram. Ačiū už atsakymą dėl Betaloc. Pabandysiu trumpai parašyti dėl tachikardijos:
1) prasideda dažniausiai tuomet, kai prieš tai jaučiu nerimą ir vidinę įtampą, tuomet tiesiog pajaučiu kaip širdies ritmas ima greitėti ir per labai greitą laiką pasiekia piką (niekada nesu tiksliai suskaičiavusi pulso tuo momentu, nes iš baimės tiesiog nebegaliu skaičiuoti), priepuolio metu jaučiu silpnumą, išpila prakaitas, trūksta oro, maudžia kairėje krūtinės pusėje, tirpsta rankos. Tokie priepuoliai karts nuo karto mane ištinka jau beveik 10 m., beje man 38 m.
Būna kad prasideda tiesiog atsibudus naktį ( bet vėlgi kai pabandžiau analizuoti sit., dažnai prieš priepuolį aš pagalvoju, kad širdies ritmas greitėja - vadinasi gali ištikti priepuolis, tai gautųsi, kad lyg tai pati save programuoju blogiausiam.
2) slopinti priepuoliui anksčiau sučiulpdavau Nitroglicerino tabletę, gerdavau reminančių lašų, dabar geriu Xanax arba Lexotanil tabletę (dažniausiai jau tada, kai jaučiu kad toks priepuolis tikrai artėja) arba jeigu jau pasiekęs piką sučiulpiu tabletę Verapamili 80 mg.
3) Dėl trukmės vėlgi labai tiksliai negaliu pasakyti - pats pikas man rodos trunka max. 5-10, sučiulpus Verapamili pradeda slopti. Dar priepuolio metu bandau giliai kvėpuoti.

Pas kardiologą patį pirmą kartą buvau prieš kokius 5 m. Gydytoja pasakė, kad negalima nekreipti dėmesio į tokius priepuolius ir pasiūlė registruotis pas aritmologą Santariškėse. Pamenu, kad eilė buvo nereali ir aš įsigasdinusi nuėjau į kliniką "Cor Sanum". Patekau pas moteriškę, kuri, kaip supratau vėliau panaršiusi internete, dirba ir Santariškėse. Ji pamatavo spaudimą, pasižiūrėjo poliklinikoje darytą kardiogramą, kur viskas tvarkoje, paklausė mano pasakojimo kaip tie priepuoliai atrodo ir pasakė, kad čia nieko rimto, tiesiog mano labai jautri nervų sistema ir jeigu gyvenčiau Pietų saloje, kur man niekuo nereiktų rūpintis, viskas su mano širdim būtų tvarkoj. Jos diagnozė buvo - Nerimo paroksizmai. Sinusinė tachikardija. Nesu gera med. terminologijos žinovė, tad vakar, kai pamačiau tavo žinutę, išsitraukiau senus atšviestus popierėlius ir pasiskaičiau  mirksiukas.gif
Dar pasakė, kad turėčiau čiulpti magnezijos tabletes kaip saldainiukus.

Antras vizitas pas kardiologę, šį kartą Santariškėse buvo prieš beveik 2 m. Tuo metu gėriau antidepresantus Effexor ir pati paprašiau savo šeimos gyd., kad duotų siuntimą dėl šventos ramybės, nes priepuoliai kažkaip buvo padažnėję. Žodžiu, Santariškėse užrašė kardiogramą, atliko echoskopiją. Ant jų lapo-atsakymo parašyta: SVT paroksizmai. Tachikardija. Gyd.  išrašė 10 tb. Veropamili ir patarė jeigu dažniau vargins vėl kreiptis, taip pat pasakė, kad norint nustatyti, kokia tachikardija, reikėtų atlikti tyrimą, sukeliant priepuolį dirbtiniu būdu, bet iš jos kalbos supratau, kad tyrimas nėra būtinas.

Aišku, tas faktas, kad aš dar ir dabar turiu berods 4 Veropamili tb. reiškia, kad labai baisūs priepuoliai buvo tik keli vadinasi ne tokie jau ir dažni.
O šiaip aš tikrai turiu nerimo/panikos sutrikimą ir kiek skaičiau panašūs priepuoliai būdingi ir PA. Maudimas, spaudimas lyg deginantis širdies plote būna tuomet, kai pervargstu, nervuojuosi, pergyvenu dėl ko nors. Sakau sau, kad tai dėl PA, bet aišku kaskart kai išgirstu, kad mirė nuo širdies koks mano bendraamžis ar jaunesnis žmogus pradedu nervintis, kad aš tikrai turiu problemų su širdele...

Sorry, kad tokią poemą čia prirašiau... smile.gif

man grynai tokie pat priepoliai buna,bet as lyg siol nezinau nuo ko ir kas cia skaitos man yra,nu ligu maisas esu
Atsakyti
QUOTE(pandutė @ 2008 10 27, 13:36)
man grynai tokie pat priepoliai buna,bet as lyg siol nezinau nuo ko ir kas cia skaitos man yra,nu ligu maisas esu


Taigi, kad tie priepuoliai labai siaubingai išgąsdina g.gif , bent jau mane tai tikrai, ir tada pradeda rodytis, o kas jeigu gyd. neteisingą diagnozę nustatė, neištyrė gerai doh.gif dar kartais galvoju, aš kardiologei Santariškėse pati papasokojau, kad esu tokia pergyventoja, kad panikos priepuoliai būna, tai galvoju gal taip ir negerai, gal aš pati pasufleruoju lyg ir dignozę, kad nuo nervų, bet dabar dažnai patys gyd. paklausia, ar nevartojate AD ar raminamųjų, tai negi meluoti?

O šiaip jeigu pasiskaitinėtum skyreliuose apie panikos atakas, antidepresantus ir pan. tai ten beveik visi rašantieji tokiom kaip mūsų širdies problemom skundžiasi, tai kad gal ir ne širdelė čia kalta... 4u.gif
Atsakyti
na, man paskaicius visus situos pasakojimus ne kiek nepanasu i tikrus paroksizmines tachikardijos priepuolius... vakare parasysiu siek tiek daugiau, bet svarbiausiai ramybes mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Viotinola @ 2008 10 25, 20:22)
Sveikos, širdininkės,

prisijungiu ir aš. Šiuo metu negaliu nukakti pas gydytojus, tai gal kokią raminančią info gausiu čia.
Prieš mėnesį buvau pas BPG, tai nusprendė, kad man uždegimas nervų galūnių ar pan. Išrašė Desporal ir Nimesil. Negėriau, nes paklausus ar nesipjaus su kitais mano geriamais vaistais gavau atsakymą, kad  pasiskaityčiau lapelyje pati. Mat gydytoja neatsimena visų vaistų. O dabar jau antras vakarėlis man širdelę tai spaudžia, tai skauda, tai permuša, tai greit ar lėtai plaka, užeina momentiniai panikos priepoliai  doh.gif  Gal nusimanančios ką nors patars  ax.gif

QUOTE(Loram @ 2008 10 26, 19:02)
su tokiais jutimais reikia raminancius vaistukus gerti...
o kokie kiti Jusu geriami vaistai?  g.gif

Bromokriptinas.
Be tų pojūčių dar ir diegimas širdies plote būna, arba nei įkvėpt , nei iškvėpt negaliu nuo skausmo. Plakant širdžiai, tokį pulsuojantį skausmą jaučiu. Nu žodžiu, ką norit tą rasit doh.gif
QUOTE(liūtuke @ 2008 10 26, 21:19)
Pasibaisėjau, kad gyd neprisimena visų vaistų. O tai kaip ji gali skirti ligoniui vaistus jeigu pati apie juos nė bum bum??? Gal gydytoją keisti reikėtų ir susirasti žinančią? Gal tiktų širdies darbą gerinantys lašiukai, raminanti arbatėlė... ir vistik patarčiau nuvykti pas gyd. ir paprašyti siuntimo pas kardiologą. Pati ramiau gyventumėt.

Pas kardiologą teks prašytis, kad ramiau gyvent būtų. Nors man prieš beveik pusantrų metų buvo daryta širdies echoskopija, tai viskas kaip ir gerai buvo g.gif , neskaitant prolepso kažkokio. Gal sakau gimdymas įtakojo tokią būklę g.gif Pvz. jo metu trūko siūlės perrišto Botalo latako g.gif (nu jau čia mano fantazija blush2.gif )
Atsakyti
QUOTE(liūtuke @ 2008 10 26, 21:19)
Pasibaisėjau, kad gyd neprisimena visų vaistų. O tai kaip ji gali skirti ligoniui vaistus jeigu pati apie juos nė bum bum??? Gal gydytoją keisti reikėtų ir susirasti žinančią? Gal tiktų širdies darbą gerinantys lašiukai, raminanti arbatėlė... ir vistik patarčiau nuvykti pas gyd. ir paprašyti siuntimo pas kardiologą. Pati ramiau gyventumėt.

na, čia jau žiauriai... o matematikos mokytoja gali mokyti biologijos? ar biologijos mokytojas istorijos? jei ne - tai kodel kiekvienas gydytojas turi žinoti visus vaistus? jų juk keliasdešimt tūkstančių!
šioj situacijoj, gal tik pačiai gydytojai reikėjo pasiskaityti pačiai... ir pasakyti ligoniui smile.gif

QUOTE(pandutė @ 2008 10 27, 09:13)
sveikutes,norejau jusu paklausti,man irgi daznai skauda sirdi,bet nemoku paskakyti koks jausmas,daznai paduria bet taip tai maudzia sirdies plota,buna truksta oro,istyre echokopu,dvirati myniau ,kardiograma dare viskas gerai,sako tau nuo nervu ,maziau nervuokis,ir dar pas mane pulsas labai aukstas maziausiai buna 90 buna ir 110 gal zinot kaip ji numazinti?nes man sako neina nes vaistai mazina pulsa mazina ir spaudima ,o jis pas mane ir taip mazas na dazniausiai normalus,gal dar zinot kokiu raminandiu geru vaistu?geriau ir valerjonus ir visokius panasius nepadeda,dabar geriu ne gydytoja israse o pazystami patare lexotanil,bet nejauciu nieko ar geriau man

1. yra vaistų, kurie mažina pulsą bet neveikia spaudimo...
2. dažnas pulsas irgi gali būt mažo spaudimo priežastimi...
3. šitai turėtų jau gydytojas tvarkyti...
4. jei geriant Lexothanylį jo poveikį vertinate pagal pulsą, tada gali ir neveikti smile.gif
QUOTE(pandutė @ 2008 10 27, 09:13)
o kas tas yra permuse?msn gyd ta pati pasake,bet man buna taip baisiai kartais su ta sirdim,kad jau bijau kad nesustotu,va is pazystamu mire dabar 29mergina,irgi sake skundesi sirdies skausmais,tyre nieko nerado,o pasirodo nepakankamumas kazkoks buvo,nuo vitam trukumo,ir sustojo

nuo vitaminų trūkumo širdis nesustoja...
sustoti gali kai laaaaabai per mažai kalio, magnio, kalcio... kaip ir kai per daug smile.gif

QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:01)
1) prasideda dažniausiai tuomet, kai prieš tai jaučiu nerimą ir vidinę įtampą, tuomet tiesiog pajaučiu kaip širdies ritmas ima greitėti ir per labai greitą laiką pasiekia piką (niekada nesu tiksliai suskaičiavusi pulso tuo momentu, nes iš baimės tiesiog nebegaliu skaičiuoti), priepuolio metu jaučiu silpnumą, išpila prakaitas, trūksta oro, maudžia kairėje krūtinės pusėje, tirpsta rankos. Tokie priepuoliai karts nuo karto mane ištinka jau beveik 10 m., beje man 38 m.

tai tipiški panikos ir nerimo simptomai
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:01)
2) slopinti priepuoliui anksčiau sučiulpdavau Nitroglicerino tabletę, gerdavau reminančių lašų, dabar geriu Xanax arba Lexotanil tabletę (dažniausiai jau tada, kai jaučiu kad toks priepuolis tikrai artėja) arba jeigu jau pasiekęs piką sučiulpiu tabletę Verapamili 80 mg.

nitroglicerinas čia niekuo dėtas ir nepadės, na, nebent pradės skaudėti galvą smile.gif ir nukreips mintis kitur biggrin.gif
Verapamilis blokuoja taip vadinamą AV mazgą ir tiesiogiai retina ritmą neleisdamas tokiems dažniems impulsams patekti į skilvelius, o tuo pačiu ir širdžiai susitraukti smile.gif šioj situacijoj slopina simptomus - vartoti galima, tikrai nepakenks smile.gif
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:01)
3) Dėl trukmės vėlgi labai tiksliai negaliu pasakyti - pats pikas man rodos trunka max. 5-10, sučiulpus Verapamili pradeda slopti. Dar priepuolio metu bandau giliai kvėpuoti.

tikriems paroksizminiams priepuoliams rekomenduojama giliai įkvėpti oro, tada užspausti nosį ir burną ir "pūsti" orą lauk... nežinau ar aiškiai parašiau blush2.gif kai kuriems toks manevras nutraukia paroksizmą.
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:01)
Nerimo paroksizmai. Sinusinė tachikardija.

čia parašyta, kad būna nerimo priepuoliai smile.gif o sinusinė tachikardija - fiziologinis dalykas, ji būna karščiuojant, dirbant fizinį darbą ir susijaudinus smile.gif ir t.t.
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:01)
Santariškėse užrašė kardiogramą, atliko echoskopiją. Ant jų lapo-atsakymo parašyta: SVT paroksizmai. Tachikardija. Gyd.  išrašė 10 tb. Veropamili ir patarė jeigu dažniau vargins vėl kreiptis, taip pat pasakė, kad norint nustatyti, kokia tachikardija, reikėtų atlikti tyrimą, sukeliant priepuolį dirbtiniu būdu, bet iš jos kalbos supratau, kad tyrimas nėra būtinas.

SVT toks gudras pavadinimas, po kuriuo daug kas gali slėptis... ir ta pati sinusinė tachikardija smile.gif spėju, kad pas Jus nė karto EKG nebuvo užfiksuotas joks tikras paroksizmas, tai gydytojas apsidraudimui parašė, kad gali būt jog būna lotuliukas.gif
tachikardijos išprovokavimas - gan paprastas dalykas.. per nosį į stemplę įvedamas plonas laidukas ir dažnais elektros impulsiukais bandoma išprovokuoti (tie impulsiukai nelabai malonūs, bet skirtingi žmonės skirtingai toleruoja)...

QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 13:49)
O šiaip jeigu pasiskaitinėtum skyreliuose apie panikos atakas, antidepresantus ir pan. tai ten beveik visi rašantieji tokiom kaip mūsų širdies problemom skundžiasi, tai kad gal ir ne širdelė čia kalta...

thumbup.gif ech, kad visi taip ir galvotų ir patikėtų... tongue.gif

QUOTE(Viotinola @ 2008 10 27, 17:45)
Bromokriptinas.
Be tų pojūčių dar ir diegimas širdies plote būna, arba nei įkvėpt , nei iškvėpt negaliu nuo skausmo. Plakant širdžiai, tokį pulsuojantį skausmą jaučiu. Nu žodžiu, ką norit tą rasit

Pas kardiologą teks prašytis, kad ramiau gyvent būtų. Nors man prieš beveik pusantrų metų buvo daryta širdies echoskopija, tai viskas kaip ir gerai buvo, neskaitant prolepso kažkokio. Gal sakau gimdymas įtakojo tokią būklę  Pvz. jo metu trūko siūlės perrišto Botalo latako  (nu jau čia mano fantazija)

bromkriptinas, nimesilis ir magnesium diasporale vienas kitam nemaišo smile.gif gerkit į sveikatą! smile.gif
swoon.gif niekas niekur nenukrito biggrin.gif tas perrištas Botalo latakas jau seniai užaugęs ir net jei jį norėtumėt atidaryt - nebepavyktų... schmoll.gif
Atsakyti
Paskaiciusi jusu komentaru prisiminiau save.Tad trumpai papasakosiu kaip man viskas buvo.
Man pacioje pradzioje budavo trumpi trunkantys viena-dvi minutes stiprus sirdies duziai.Jie uzeidavo ramybes busenoje,kartais net miegant.Is pradziu i tai nekreipdavau demesio,bet kai viena syki man pulsas uzkilo iki 150 teko kviesti greitaja.Bet atvaziuojant greitajai man praejo.Tai jie is pat pradziu tvirtino jog truksta kalio ir magnio,dar esu labai jautri.Na tuo viskas ir baigesi.Pradejau gerti vitaminus ir lyg pagerejo.Bet vel pradejo tie priepuoliai kartotis kas dvi-tris savaites.Gerdavau priepuolio metu verapamili.Na o viena karta uzejus priepuoliui is karto nuvaziavau i poliklinika,ten man greitai atliko kardiograma ir pavyko uzfiksuoti priepuoli.
Gavau siuntima i klinikas.Man padare tyrima per nosi,kad issaukti priepuoli.Tas tyrimas nera malonus,bet pakenciamas.Keistai jautiesi tarytum elektra pakratytu.Tad man nustate kento pluosta.Paskyre laika operacijai.Tai nera operacija.Joje tikrai nieko nepjausto.Tiesiog ivedami laidukai i slaunies arterija ir nuvedami iki sirdies ir nudeginamas tas papildomas pluostas.Tikrai nera skausminga.Kam bus idomu galesiu daugiau papasakoti apie tyrimo eiga ir operacija.
Dabar dar kartais sirdis buna jautri,tai permusa kartais,tai stipriau paplaka.Bet svarbiausia nereikia bijoti,kad gali uzeiti priepuolis..Galiu ramiai vaziuoti ilsetis ar kur nors iseiti.Nereikia su savimi nesiotis vaistu ir baimintis.
Atsakyti
o gal zinot kokie tu vaistu pavadinimai kur mazina pulsa ir nemazina spaudimo?
Atsakyti
zinau bigsmile.gif procorolan...
TAČIAU gerti nepasitarus su gydytoju - gerti NEREKOMENDUOJU
be to mėnėsio kursas kainuoja 100Lt, jei nekompensuojami...
Atsakyti
Loram,
Ačiū tau labai už atsakymus 4u.gif Pati manau, kad viskas čia nuo nervų tik va vis kartais dar norisi pasitikrinti ax.gif Tu, kaip suprantu, arba pati esi medikė arba su tuo kažkaip glaudžiai susijusi? Gal dar gali parekomenduoti, ką tokia jautruolė kaip aš galėtų pavartoti, kad savijauta būtų geresnė (nemedicininius dalykus, tokius kaip saviįtaiga, psichologinės literatūros skaitymas labai stengiuosi praktikuoti pastaraisiais metais, nes ilgą laiką savo PA buvau visai apleidusi, todėl paties priepuolio baisiai bijodavau - vis atrodydavo kad tai jau tikrai infarktas artėja). Pastaruosius pora metų po 4-5 mėn. gėriau AD Effexor, šiuo metu jau pusmetis kai nebegeriu ir karts nuo karto vėl atsiranda maudžiantys skausmai širdies plote. Geriu Magnį+B6, kartais pageriu kalio, bet čia vitaminų pasirinkimas daugiausia saviveikla. Kiek dažnai, na kalbant apie 12 mėn. metuose intervalą, reiktų gerti Magnį+B6 ar reiktų daryti pertraukas. Kadangi esam tiesiog užversti visokių vaistų, vitaminų ir papildų reklama tai kartais labai sunku pasirinkti. Žuvies taukai ar tikrai tokie stebuklingi? ar reikia mums kaip tiems laimingiems norvegams, kurie neturi širdies ir kraujagyslių problemų, gerti juos visą gyvenimą? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 28, 14:51)
Loram,
Ačiū tau labai už atsakymus 4u.gif Pati manau, kad viskas čia nuo nervų tik va vis kartais dar norisi pasitikrinti ax.gif Tu, kaip suprantu, arba pati esi medikė arba su tuo kažkaip glaudžiai susijusi? Gal dar gali parekomenduoti, ką tokia jautruolė kaip aš galėtų pavartoti, kad savijauta būtų geresnė (nemedicininius dalykus, tokius kaip saviįtaiga, psichologinės literatūros skaitymas labai stengiuosi praktikuoti pastaraisiais metais, nes ilgą laiką savo PA buvau visai apleidusi, todėl paties priepuolio baisiai bijodavau - vis atrodydavo kad tai jau tikrai infarktas artėja). Pastaruosius pora metų po 4-5 mėn. gėriau AD Effexor, šiuo metu jau pusmetis kai nebegeriu ir karts nuo karto vėl atsiranda maudžiantys skausmai širdies plote. Geriu Magnį+B6, kartais pageriu kalio, bet čia vitaminų pasirinkimas daugiausia saviveikla. Kiek dažnai, na kalbant apie 12 mėn. metuose intervalą, reiktų gerti Magnį+B6 ar reiktų daryti pertraukas. Kadangi esam tiesiog užversti visokių vaistų, vitaminų ir papildų reklama tai kartais labai sunku pasirinkti. Žuvies taukai ar tikrai tokie stebuklingi? ar reikia mums kaip tiems laimingiems norvegams, kurie neturi širdies ir kraujagyslių problemų, gerti juos visą gyvenimą?  biggrin.gif

niu, čia žinok aš menkas patarėjas... tokias ligas sunkiausia gydyt... manau, kad turėdama 10 metų patirtį jau žinai daugiau nei bet koks kitas patarėjas kaip elgtis kokioj situacijoj... vaistus gydant nerimą ir panikas parenka psichoterapeutai ir psichiatrai - aš šitoj vietoj neįgali smile.gif
dėl kalio ir magnio - nuolatinis ir pastovus vartojimas nėra gerai - todėl reikia daryt pertraukas, stengtis valgyt maisto produktų kur šių elementų yra daugiau. kiek kursų suvartot priklauso nuo piniginės ir savijautos smile.gif daugiau 6mėn aš nesiūlyčiau
dėl žuvų taukų - tai jie gerai kai yra koronarinė širdies liga, aterosklerozė, gliukozės konc. kraujyje padidėjimas, nutukimas, hipertenzija ir t.t. - t. y. yra veiksniai didinantys riziką susirgti širdies infarktu ar galvos smegenų infarktu... nors jie negydo, bet kaip prevencijos priemonė lipidų apykaitoj veikia gerąjį cholesterolį.
jei yra ritmo sutrikimai, panika ar dar kažkas - tai vartojimas nepakenks, bet įtakos ligai neturi (mechanizmai visai kiti)

blush2.gif nežinau ar kas suprato mano sapaliones....
Atsakyti
Labas visoms 4u.gif
pasiskaiciau cia ir prisiminiau..karta dare man kraujagysliu kaklo tyrima ir ziurejo echoskopu sirdies plota..gydytojas sako- oho,kaip kazkas .lyg tai skliveliai ( arba ne ) mataluojasi ( sake kitaip, bet nebepamenu ) jis man dar pasiule paziuret paciai, bet esant man psichohondrikei- as atsisakiau...paskui man ta mintis nedave ramybes..juolab kad jauciu sidies permusimus...arba persivalgius- tabaluoja sirdele ..arba gulint- rankas virs galvos sunerus..ima sirdis permusinet..
daba ir galvoju, gal reik susirupint, pasidaryt sirdies ekoskopija... g.gif
Atsakyti