QUOTE(Pabegusi @ 2007 06 28, 11:14)
kodėl dažnai neesame skatinami, pradžiai pasižvalgyti po pasaulį, padirbti, mokytis, kažkuo domėtis, skaityti...susikurti pagrindą po kojom, subręsti. Juk žmonės socialiai subręsta apie 27 metus ir kurti šeimas tada, kada ateina laikas ir noras, o jeigu tas noras ar proga niekada neateina, nežiūrėti į tą žmogų kaip į raupsuotą

...ir iš vis atrodo, kad gyvenimas pas mus po 30 nutrūksta...o jis tik dabar turėtų prasidėti...
Aš taip manau, ką manot JŪS?
Paskaitinėjau temą (ne visą) ir tiesą pasakius esu nemaloniai nustebinta. Ar geriau, kad giminėms būtų visiškai nusispjauti, kaip gyveni?

Man atrodo natūralu, kad giminaičiams tai įdomu - ir vestuvės, ir giminės narių pagausėjimas. Ar jau tiek pasidarėm egocentrikais, kad mano gyvenimas - tik mano reikalas? Tai mažų mažiausiai grubu, nes bent jau mūsų tėvai, o tuo labiau seneliai, gyveno kiek kitokiais laikais, jautė kur kas daugiau bendruomeniškumo, giminiškumo. Manęs pvz. niekada neerzino tas temos klausimas, nors nemanau, kad mano giminėje jis retesnis nei kitose. Gal dėl to, kad ištekėjau, kaip autorė leido sau įvardinti, "socialiai nesubrendusi".

Bet keisčiausia - "kodėl dažnai neesame skatinami, pradžiai pasižvalgyti po pasaulį, padirbti, mokytis, kažkuo domėtis, skaityti..." Visada jaučiausi skatinama - tiek šio to gyvenime pasiekti, tiek ir netapti vien karjeriste. Kol kas manau neblogai sekasi pateisinti abu šiuos lūkesčius ir pirmajam tikslui šeima man anaiptol netrukdo - greičiau priešingai, nes mylimo žmogaus palaikymas labiau nei bet kas kitas suteikia jėgų tobulėti. Gyvenimas nesibaigia sulaukus 30-ies, bet gaila, jog kai kurių žmonių nuomone jis baigiasi susituokus - atrodytų, kad santuoka tai visko, kas iki tol buvo geriausia, laidotuvės.
Ir dar norėčiau pridurti, kad laikai nors ir keičiasi, bet žmogaus biologija - ne. Kokios to šeimos kūrimo atidėliojimo pasekmės? O gi didesnė apsigimimų rizika, vis mažėjančios šeimos, savos pasekmės vienturčio vaiko psichologinei raidai ir t.t.
Žmonės tiek susižavėję ta "asmenine laisve", kad neretai tiesiog bijo įsipareigojimų - geriau gyvena n metų su savo gyvenimo drauge/draugu, klausosi per kiekvieną giminės susibūrimą "įkyriųjų klausimų", bet įteisinti savo santykių nesiryžta. Galiausiai pasiduoda rutinai, savaiminei gyvenimo tėkmei ir kurti šeimą tampa vis labiau ir labiau nutolusiu reikalu - kartais tai pagreitina netyčiukas, jei ne - vis reikia ir reikia tos "laisvės", tik klausimas, kiek ji iš tikrųjų beteikia laimės.
❀ Tiesa - visai ne tai, ką galima įtikinamai įrodyti, bet tai, kas viską daro paprasta ir suprantama (A.de Sent Egziuperi)