Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

QUOTE(californiagirl @ 2007 07 30, 08:44)
As jau zinau ka fotolama atsakys biggrin.gif  blush2.gif

biggrin.gif

gaila, kad nuotrauku nedaug. bet juk svarbu, kad linksma buvo 4u.gif
o su mano mazium ir sakau reiks dar bandyt. as, kaip mama, tai zinau, kokios ten emocijos, o va is salies ziurint vaikiuko foto ir tiek biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 08:36)
gerbiami sillwio, fotolama ir kiti nusimamantys. Patarkite, kas labiau apsimoka -
Canon EOS 400D, Pentax K10D ar Nikon D80.
O gal Pentax K100 D Super + kokie rimtesni objektyvai (macro, portretams ir koks toliašaudis kitiems gyvenimo atvejams).


Pries pusmeti mano pasirinkimo ratas buvo buten toks thumbup.gif
Dabar turiu Nikon D80.
Atsakyti
savaitgalį draugai mus aplankė, tai kai juos vakar išlydėjom kieme, girdėjom, kad pas mus pagrindinėj sankryžoj įvyko avarija...BUM didelis buvo. oj kaip knietėjo lėkt namo fotiko ir bėgt emocijų fotkint... ale patingėjau, nes naktis praktiškai be miego buvo ir pabijojau nuo įniršusių kaltininkų gaut galvon ir dar fotiko netekt blush2.gif draugai po to pasakojo, kad kalti buvo apsaugos darbuotojai lėkę į objektą ir neturėję visiškai jokios pirmumo teisės. iš viso 3 mašinos bum padarė.... doh.gif

man praeitą 5dienį labai įdomi ir mano akimis gera foto gavosi (gaila,kad netyčia, o ne sąmoningai). blush2.gif kai paruošiu ją, įmesiu čia smile.gif bet dar po savaitgalio atsimiegot reikia, tai neskubu lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveiki. Kaip laikotes? Grizau. Pataikiau idomion temon.
Kaip matau architektyura fotkint sekesi sunkokai. Labiausiai patiko purienos 13 , uzuolaidos 44 ir dzineru 17 nuotraukos

Spalvose. Atrodo tokia dekinga tema. Bet demesio vertos pasirode kojos ir "vazonelis". Matyt savaitiniai maratonai daro savo. tikiuosi atsdigausim ir vel gaiviom galvom kibsim gaudyti ideju, netiketumu, vaizdiniu...

Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2007 07 29, 10:09)
O ka duoda sitas filtras?
Ir kaip visa neismanele... Okaip jie uzsideda ant objektyvo? Ar reikia kokio adapterio, ar jie tiesiogiai uzsideda ant objektyvo? O gal kas zinot kokia nuoroda, kur butu galima pasiskaityti apie juos. Butu neblogai lietuviu kalba kad butu, bet iskankinciau ir anglu

Neutral density filtrai sumažina šviesos srautą. Ūkiškai šnekant — patamsina. Jais naudojamasi tada, kai reikia dienos šviesoje gauti ilgus islaikymus. Pvz. fotografuojam krioklį, fontaną, slenkančius debesis ir t.t. Dienos metu net ir iki pačio galo uždarę diafragmą ir nusistatę mažiausią jautrumą negausime pakankamai ilgo išlaikymo. Tada tie ND filtrai ir ateina į pagalbą.

Graduated neutral density filtrai yra tokie filtrai, kur pusė filtro yra patamsinta, o kita pusė visiškai šviesi, tamsi ir šviesi filtro dalys gražiai viena į kitą pereina.
Tokie filtrai naudojami fotografuojant peizažus. Labai dažnai, kai dangus pilnas šviesių debesų būna problema nufotografuoti taip, kad ir dangus būtų neišdegintas ir žemė ne per tamsi. Dedam tą Graduated ND filtrą, pasukam jį taip, kad jo tamsioji pusė pritemdytų dangų ir fotografuojame smile.gif

QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 09:36)
gerbiami sillwio, fotolama ir kiti nusimamantys. Patarkite, kas labiau apsimoka -
Canon EOS 400D, Pentax K10D ar Nikon D80.
O gal Pentax K100 D Super + kokie rimtesni objektyvai (macro, portretams ir koks toliašaudis kitiems gyvenimo atvejams).

O koks biudžetas planuojamas? Ir, kaip suprantu, makro būtinas? Ką dar fotografuoji be makro?
Beje, mano durna galva makro fotografuoti su muiline yra gerokai paprasčiau, negu su veidrodiniu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(fotolama @ 2007 07 30, 14:34)
O koks biudžetas planuojamas? Ir, kaip suprantu, makro būtinas? Ką dar fotografuoji be makro?
Beje, mano durna galva makro fotografuoti su muiline yra gerokai paprasčiau, negu su veidrodiniu smile.gif


Fotografuoju viską (ir gėlytes, ir peizažus, ir mėnulius, ir žmones smile.gif
Tad reikia fotoaparato visiems gyvenimo atvejams. Šiuo atveju savo senąją muilinę parduosiu - man nereikia 2 didelių fotoaparatų.
O mano durnai galvai gal gali pasakyti kuo veidrodiniu fotografuoti macro yra sudėtingiau?
Atsakyti
QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 14:49)
O mano durnai galvai gal gali pasakyti kuo veidrodiniu fotografuoti macro yra sudėtingiau?

Sunkiau dėl labai siauros ryškumo zonos. fotografuojant makro su veidridiniu, reikia labai smarkiai priverti diafragmą (f/16 ir net daugiau) kitaip gausi ryškia tik vabalo nosį arba ūsą smile.gif O kai taip smarkiai priveri diafragmą, pasidaro problema su šviesa, būtinai reikia naudoti papildomus šviesos šaltinius arba turi būti labai šviesu smile.gif

Atsakyti
QUOTE(fotolama @ 2007 07 30, 15:14)
Sunkiau dėl labai siauros ryškumo zonos. fotografuojant makro su veidridiniu, reikia labai smarkiai priverti diafragmą (f/16 ir net daugiau) kitaip gausi ryškia tik vabalo nosį arba ūsą smile.gif O kai taip smarkiai priveri diafragmą, pasidaro problema su šviesa, būtinai reikia naudoti papildomus šviesos šaltinius arba turi būti labai šviesu smile.gif

tada kažkas panašaus maniškiu canonu, kai užsidedu macro konverterį, o diafragma užsidaro tik iki f8, bet vistiek per siaura ryškumo zona.
Tada klausimas - kokį macro objektyvą reiktų rinktis? Ir kaip suprantu galiu naudoti savo turimą macro konverterį ir veidrodiniam užsidėjus ant standartinio objektyvo?
Atsakyti
QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 15:44)
tada  kažkas panašaus maniškiu canonu, kai užsidedu macro konverterį, o diafragma užsidaro tik iki f8, bet vistiek per siaura ryškumo zona.

Matai kaip, galvojau, kad muilinėse daug geriau su šituo reikalu. Pasirodo tik truputį geriau smile.gif

QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 15:44)
Tada klausimas -  kokį macro objektyvą reiktų rinktis? Ir kaip suprantu galiu naudoti  savo turimą macro konverterį ir veidrodiniam užsidėjus ant standartinio objektyvo?

Hmm, man rodos, kad neis panaudoti. Teks makro objektyvą pirkt.
Atsakyti
kazkada jau sita berod matet smile.gif
cia idedu emocijos aptarimui biggrin.gif
user posted image
Jusu nuomone kokia cia emocija?
ir stai cia:
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Labradoriukė: 30 liepos 2007 - 15:27
QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 08:36)
gerbiami sillwio, fotolama ir kiti nusimamantys. Patarkite, kas labiau apsimoka -
Canon EOS 400D, Pentax K10D ar Nikon D80.
O gal Pentax K100 D Super + kokie rimtesni objektyvai (macro, portretams ir koks toliašaudis kitiems gyvenimo atvejams).


Nepamirsk, kad renkiesi sistema. Dezute laikui begant keisi, objektyvai liks. Zinoma, galima juos isparduoti, bet didelio pelno is to nebus. Atvirksciai, prarasi kruva pinigu. Mano galva nei vienas is tavo paminetu nera kazkuo smarkiai pranasesnis uz kitus. Visi jie turi ir pliusu ir minusu. As pasirinkau Nikon'a, nes ten kur gyvenu smarkiai daugiau nikon'u, del to naudotos technikos pasiula lyg ir didesne. Mintis gal kiek naivoka, nes per pusantru metu dar nieko naudoto nepirkau. Jeigu rinkciausi dabar, nezinau ka pasirinkciau. Matyt laimetu Pentax su savo imontuotu stabilizatoriumi. O gal masinio vartojimo Canon arba tas pats Nikon.

P.S. ir dar - manau neverta investuoti i super siuolaikiska dezute. Geriau investuoti i rimtesne optika. Siandien siuolaikiska dezute rytoj jau atgyvena.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sillwio: 30 liepos 2007 - 15:30
LT Nikono pirkti neapsimoka, tą man dar kartą pakartojo savaitgalį žmogus, kuris domisi jau ilgą laiką fotografija, nes stiklų prieinamumas, visų priedų, yra tikrai menkas... Nikonas neturi stiprios atstovybės kolkas. gal vat paskutiniu metu pradėjo kursus rengti nemokamus, jei nusiperki jų fotiką... kažkaip veržtis į rinką nesistengia, tarsi plaukia pasroviui ir gyvena iš muilinių, o Canon daug stipriau stengiasi iškišti savo prekes, populiarinti, prastumti, todėl jų visų priedų prieinamumas yra kelis kart geresnis nei Nikono, bent jau LT. g.gif
nors vat turi vyro darbe Canon 350D bendradarbis, tai jau per 1,5 metų du kart taisė užuolaidėlę, kuri kažkodėl ten pas juos dažnai stringa doh.gif bet gal tik brokuotas pasitaikė aparatas g.gif
Atsakyti