Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

QUOTE(Pupeliukas @ 2007 07 28, 20:20)
..dar turiu ir warm filtrą (buvo komplekte su UV ir CirPol), bet kaip Sillwio sakė, skaitmenai jis nereikalingas..

o kodel nereikalingas? Ash savo warm'a dazhnai naudoju fotkinant gamtoje vasara g.gif
Papildyta:
user posted image
Atsakyti
QUOTE(wicked @ 2007 07 28, 05:05)
turiu viena klausimuka, i kuri neradau man suprantamo atsakymo internete...  blush2.gif
kam ir kada naudojami PL ir FD filtrai?  g.gif turiu juos, bet kol kas naudoju tik UV.... o tie du stovi ir renka dulkes...  blush2.gif gal reiktu kada ir juos idarbint....  biggrin.gif

O be reikalo. Poliarizacinis filtras yra tas filtras, kurio efekto apdorodamas nuotrauką neišgausi.

Kitas reikalingas filtras: neutral density, graduated neutral density.

Visų kitų filtrų duodamą efektą lengvai galima išgauti apdorojant nuotraukas.

UV filtras jokio teigiamo efekto neduoda, jei UV filtras nėra aukščiausios kokybės, tai dar ir pablogina padėtį. Išbandyta praktikoje, ant skaitmenos iš UV filtro 0 naudos. Jis naudingas fotografuojant į juostas, nes anos jautrios UV spinduliams.

QUOTE(*Nendria* @ 2007 07 28, 22:28)
o kodel nereikalingas? Ash savo warm'a dazhnai naudoju fotkinant gamtoje vasara g.gif

Tokį efektą apdorojant nuotraukas galima išgauti per porą sekundžių pakeitus baltos spalvos balansą. Kam dar mėtyti pinigus filtrui?

Kažkas klausė apie kokybiškus filtrus... Labai kokybiški yra B+W filtrai su MRC danga. Hoya irgi geri, bet už B+W blogiau. O blogiau dėl to, kad Hoya naudojamas filtro paviršiaus padengimas yra minkštas, lengvai pažeidžiamas, jį sunku valyti (nešvarumai turi polinkį išsimozoti). B+W MRC padengimas yra labai kietas (kietesnis už stiklą) ir be to atstumiantis vandenį bei dulkes. B+W MRC filtrai idealūs objektyvų apsaugai, nors aš į objektyvų apsaugą filtrais žiūriu skeptiškai...
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2007 07 28, 10:57)
Silwio, o kur nuotraukos? Gal tau geriau pasiseke su orais kalnuose, nei man pries pora savaiciu.... Kai Geirangery del smarkaus lietaus net nosies is masinos neiskisom, abidna net prisiminti verysad.gif

  O kokios filtru firmos skaitosi geros?


Bus kiek vėliau, reikia pramėtyt broką ir atrinkt geriausias. Su oru tikrai pasisekė. Tik vieną naktį teko nakvoti namelyje. Giedra buvo ne visą laiką, bet lietaus debesys vaiksčiojo šonais.

Dėl filtrų aš jau pridėti neturiu ką smile.gif
Atsakyti
Laba.

QUOTE(*Nendria* @ 2007 07 28, 21:28)
o kodel nereikalingas? Ash savo warm'a dazhnai naudoju fotkinant gamtoje vasara g.gif


Warm filtras tai čia spalvas šildo, ar kaip? p.s. nuotrauka tai labai maloniai žiūrisi.
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2007 07 28, 01:19)
O ka duoda UV filtrai?


as ji naudoju butent vien tik kaip apsaugini objektyvo filtra.... ax.gif kazkas patare, kai nusipirkau, tai ir nenuimu.... schmoll.gif

QUOTE(fotolama @ 2007 07 28, 14:39)
Poliarizacinis filtras yra tas filtras, kurio efekto apdorodamas nuotrauką neišgausi.

UV filtras jokio teigiamo efekto neduoda, jei UV filtras nėra aukščiausios kokybės, tai dar ir pablogina padėtį. Išbandyta praktikoje, ant skaitmenos iš UV filtro 0 naudos


o kada ir kur ji naudoti? g.gif sorry uz tokius klausimus.... blush2.gif man dar daug kas tamsus miskas.... blush2.gif

pas mane tai yra Crystal Optics filtras, as kartu su fotiku gavau ju rinkinuka - trejeta - ir tenaudojau iki siol tik UV, kaip jau auksciau rasiau, vien del objektyvo apsaugos....


siandien teko pabuti tokiam renginuke... Venecijos naktys.... tai bandziau fotografuoti fejerverkus, nes gana dekinga vieta buvau gavus, plius buvau isimetus shtatyva.... bigsmile.gif pirma karta.... blush2.gif bet dar reiktu perziuret visas nuotraukas, paziuret ar gavosi kazkas padoraus... ka butu galima atiduoti jusu teismui.... g.gif uztai su laivukais gavosi ne kas.... schmoll.gif shtatyva buvau palikus vezime vaiko, nenuejau pasiimti laiku, o is rankos nesigavo pataikyt turbut nieko gerai... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(fotolama @ 2007 07 29, 01:09)
Kitas reikalingas filtras: neutral density, graduated neutral density.


O ka duoda sitas filtras?


Ir kaip visa neismanele... Okaip jie uzsideda ant objektyvo? Ar reikia kokio adapterio, ar jie tiesiogiai uzsideda ant objektyvo? O gal kas zinot kokia nuoroda, kur butu galima pasiskaityti apie juos. Butu neblogai lietuviu kalba kad butu, bet iskankinciau ir anglu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tosk: 29 liepos 2007 - 09:16
Praeita savaite buvo tema 2spalvos. Kaip jums tokia foto? Nera geras ryskumas, bet kaip pati mintis? Vis dar mokinuosi su naujuoju objektyvu ax.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Pupeliukas @ 2007 07 28, 11:20)
Taigi kad tik 2 nuotraukos mastau.gif




Tada kai ziurejau buvo vis dar viena biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2007 07 29, 02:09)
Okaip jie uzsideda ant objektyvo? Ar reikia kokio adapterio, ar jie tiesiogiai uzsideda ant objektyvo?


pas mane jie tiesiog uzsisuka ant objektyvo 4u.gif nieko papildomo tikrai nereikia schmoll.gif
Atsakyti
apie filtrus as labai ko pasakyt negaliu, reik laukt fotolamos biggrin.gif
siandien bandziau ND daryt, bet kazkaip nezinau. ryt bandysiu dar. cia pora nuotrauku jusu teismui g.gif
user posted image

user posted image

californisgirl, ''nuseklinau'', kad svente vakar turejot bigsmile.gif tikiu, kad bus nuotrauku su emocijom biggrin.gif
o cia tavo didziajam beibiui - 4u.gif
tosk - mintis patinka, tik rakursas nelabai g.gif mirksiukas.gif
sillwio, laukiam smile.gif
Atsakyti
gerbiami sillwio, fotolama ir kiti nusimamantys. Patarkite, kas labiau apsimoka -
Canon EOS 400D, Pentax K10D ar Nikon D80.
O gal Pentax K100 D Super + kokie rimtesni objektyvai (macro, portretams ir koks toliašaudis kitiems gyvenimo atvejams).
Atsakyti
QUOTE(wyshnia @ 2007 07 29, 22:34)
californisgirl, ''nuseklinau'', kad svente vakar turejot bigsmile.gif tikiu, kad bus nuotrauku su emocijom biggrin.gif
o cia tavo didziajam beibiui -  4u.gif

Aciu uz baliona mano didziajam "beibiui" wub.gif O nuotrauku is gimtadienio prakriskia jokiu.... verysad.gif Na pucia zvake ir viskas, o daugiau tai vaikai kaip pablude lakste, ne vieno gero kadro nepagavau doh.gif Net pikta daresi doh.gif

Tavo mazgis wub.gif wub.gif wub.gif
Pirmoje gal sunkoka pasakyti kokia emocija, bet siaip nuotrauka grazi wub.gif Antra irgi faina thumbup.gif mazdaug- "mama ko nori? matai kad pirstuka ciulpiu..." biggrin.gif

QUOTE(dejavu @ 2007 07 30, 08:36)
gerbiami sillwio, fotolama ir kiti nusimamantys. Patarkite, kas labiau apsimoka -
Canon EOS 400D, Pentax K10D ar Nikon D80.
O gal Pentax K100 D Super + kokie rimtesni objektyvai (macro, portretams ir koks toliašaudis kitiems gyvenimo atvejams).

As jau zinau ka fotolama atsakys biggrin.gif blush2.gif
Atsakyti