Įkraunama...
Įkraunama...

Implantai ir dantų protezavimas

Sveikos,

Panašu, kad ir man teks dėti implantus. Nesenai buvau pas odontologą. Pakonsultavo, padarė nuotrauką ir pasakė, kad man reikės 5 implantų. Nežinau, ar pasiryšiu tokiam žingsniui prisiskaičiusi jūsų komantarų. Labiausiai aišku bijau skausmingo ir komplikuoto implantų prigijimo. Ir dar tas gydytojas sakė, kad man neužtenka implantui įsukti savo nuosavo kaulo, tad reikės prilipdyti dirbtinį. Ką apie tai galėtų pasakyti gerbiama konsultantė?
Kaip ir kur galėčiau pasidomėti apie to gydytojo pasiekimus, reputaciją ir t.t. Visgi nedrąsu ryžtis tkioms operacijoms, nežinant kokios kvalifikacijos gydytojas tai darys.
Atsakyti
Na štai ir aš pasidalinsiu savo įspūdžiais. Iki šiol tik skaičiau visų atsiliepimus ir kaupiausi, o dabar jau atsipalaidavusi,nes trečia diena po implantacijos. Pirmiausiai noriu padėkoti Rasmai, už tokius šaunius ir labai profesionalius komentarus, kurie mane labai nuramino.
Mane operavo Pūro klinikoje (Universiteto gatvėje) gyd. Julius Spruogis. Į pirmąją konsultaciją nuėjau su kompiuterinėmis tomogramomis- kadangi turiu didelių problemų, žinaujau, kad panoraminės nuotraukos neužteks. Operaciją paskyre po pusantros savaitės, taigi nuo apsisprendimo iki procedūros praėjo trys savaitės. Operavo gerą valandą, nes, kaip ir Rasmai reikėjo dėti dirbtinį kaulą, bei membraną. Visiškai neskaudėjo, o ir karšta nebuvo, nes apklojo tokiu vienkartiniu steriliu užtiesalu, panašiu į standų popierių. Viskas su kontroline panoramine nuotrauka kainavo 2300 ( dėjo vieną implantą). Po operacijos nuskausminančius gėriau irgi tik vieną kartą, kai praėjo vietinių anestetikų poveikis. Tiesa kitą dieną buvau gan smarkiai sutinusi, tačiau jokio skausmo nejutau, valgyt galėjau ir į darbą ėjau. Šiandien tinimo praktiškai nebėra.
Taigi noriu visas padrąsinti -jei tik finansai leidžia, tikrai pasirįžkite šiai operacijai.
Atsakyti
man nėra už ką dėkoti..aš tiesiog ir pati save žinau, kad kartais būna labai neramu ir visada labai godžiai skaitau atsiliepimus, kai kas rašo mane dominančiu klausimu..ir prieš implantavimą viską godžiai skaičiau "o kas, o kaip?" vyksta.. dabar jau pačiai norisi nuraminti kitus žmones, kurie irgi lygiai taip pat nerimauja smile.gif
Aišku, kad vis vien tai yra intervencija į gyvą mūsų organizmą, ir kad kažkas keičiasi, kad kurį laiką ir truputį diskomfortas bus, ir gal pamaus, ir gal patins, bet su laiku viskas stos į savo vietas..tik tai, kad jūs (ir aš) turėsite gražius, tvarkingus dantukus biggrin.gif
Atsakyti
Man irgi bendradarbe siule eiti pas Spruogi, bet as jau buvau pasirinkusi gyd. G. Gumbeleviciu, tai kazkaip jau nesinorejo eiti kitur. O del padariniu, tai bet kas gali bet kada atsitikti. Pvz. vienam mamos bendradarbiui visai neprigijo implantai, pasirode, kad jis alergiskas titanui. O man nuo to nei silta, nei salta; jis gal ir alergiskas, o as gal nebusiu. Vienai mano bendradarbei pastate 8 implantus ir nieko, liko gyva. Sake, kad vaistus nuo skausmo gere gal 2 dienas. Taip kad pesimistems noriu patarti, galvokime tik apie tai, kad bus viskas gerai. O kai bus blogai, tada ir galvosime ka daryti. g.gif
Atsakyti
Rasma

kaip gyvenasi su naujais dantukais? user posted image
Atsakyti
Vaistų gėrimo kursas baigtas, siūlus išims ryt.
Man tai reikia apsiprasti biggrin.gif Su liežuviu burnoj noriu-nenoriu vis makaluoju ir man atrodo "oho kiek daug pridėta" biggrin.gif Niežti žandą maždaug toje vietoje, tai žmonės išgirdę mane informuoja, kad "gyja, tai ir niežti". Tinimo nebesimato, nors dantenos dar patinusios. Skausmo nebėra, nors labai retai (ne kasdien) perveria koks momentinis diegliukas. Viskas gerai ir tikiuos toliau gerai bus.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2006 05 15, 14:54)
Vaistų gėrimo kursas baigtas, siūlus išims ryt.
Man tai reikia apsiprasti biggrin.gif Su liežuviu burnoj noriu-nenoriu vis makaluoju ir man atrodo "oho kiek daug pridėta" biggrin.gif Niežti žandą maždaug toje vietoje, tai žmonės išgirdę mane informuoja, kad "gyja, tai ir niežti". Tinimo nebesimato, nors dantenos dar patinusios. Skausmo nebėra, nors labai retai (ne kasdien) perveria koks momentinis diegliukas. Viskas gerai ir tikiuos toliau gerai bus.


Tai ka, Tau is karto dantis sudejo. As tai girdejau, kad reikia laukti apie puse metu. g.gif O ta "daug prideta" jausi gal menesi, bent jau as tiek jauciau po tiltu staymo.
Atsakyti
Dantu dar nesudejo..tik ta kaula ir implantus, bet man vis vien jausmas keistas..atrodo kaip pilna burna..tas zandikaulis kazkoks storas..na, tiesiog neiprasti pojuciai..nebuvo dantuku, zandikaulis jau buvo isplonejes, o dabar viskas eme ir pasikeite biggrin.gif Ir kazkaip vis nevalingai ten liezuvis lenda makaluotis, vis kazka tikrina smile.gif
Tiesa, ziauriai dideli limfmazgiai: tiek ant kaklo, tiek po liezuviu, tiek pasmakrej..nereikia net vargti, kad pajustum per oda. Rodos patys laukan lipa biggrin.gif
Atsakyti
g.gif Tai ar geriau dėti implantą ,ar karūnėlę.Mano stomotologas pataria dėti karūnėlę ir šalia nori nušlifuoti du sveikus dantis ir dar sako jiems reikės išimti nervus ,nes labai progresuoja paradotozė.O dėl implantų tai jis žiauriai nepritaria:sako jeigu nepavyktų ,tai pažeidus nervą galima likti visam laikui perkreiptu veidu.
Atsakyti
Jeigu... doh.gif Jeigu jis pimpalo neturėtų, tai galėtų stomatologe būti (jau nesusilaikiau blush2.gif ).
Kažkoks keistas stomatologas blink.gif Jam atrodo mažesnė blogybė - du dar sveikus dantis sugadinti, nei vieną implantą įsriegti doh.gif Reikia labai apgalvoti prieš ryžtantis "gadinti" dantis..man vieną dantį "vilko" ir kalė štiftą į šaknį ir "prakalė" pro šalį..taigi prognozės tokios, kad kada nors arba teks pjauti šaknį atpreparavus dantenas arba traukti dantį ir implantuoti. Va čia, tai bent vilkimo nauda verysad.gif

Vieno danties neturi, dar du dantis sugadins..irgi gali blogai padaryti..kur garantijos, kad viskas bus gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos.. ax.gif

oi zinokit as turiu ta pacia beda kaip jus.. turejau viena labai problematiska danti milijona kartu blombuota ir perblombuota ir skilusi keleta kartu.. man ji vis gelbejo gelbejo bet siandien pareiske verdikta kad nieko is jo nebus reikia salint viska.. verysad.gif bet tai dar ne viskas. panoramine nuotrauka parode kad ir kitam dantyje didziulis uzdegimas (nors jis man jokiu problemu nekele jau keleta metu, pies tai deja irgi milijonus kartu taisytas) ir kad ji irgi reikia salinti cray.gif zinokit vos prie daktares neapsiverkiau nes visai nesitikejau kad sitaip.. vienas dantis - ka padarysi, juo jau seniai normaliai kramtyt negaliu.. bet du is karto, doh.gif abu sestukai apatiniame zandikaulyje.. cray.gif tai kaip valgyt?! blink.gif nors sypsantis nesimato bet man tai dar ir estetine problema atrodo.. cray.gif issiziojus juk matysis! skyles! cray.gif is kur man studentei tuos tukstancius implantams paimt? doh.gif
tai jusu kaip eksperciu noriu paklausti - ar imanoma gyvent iskart be dvieju svarbiu kramtymui dantu? ar labai nepatogu?
ir pats traukimas.. ar labai skausmingas? (nes kiek suprantu tai bus chirurgine operacija, kitaip neimanoma visko istraukt unsure.gif ) ar ilgai gyja?
sugriove sitas dalykas mano planus 180 laipsniu kampu.. frusty.gif
reikia paguodos cray.gif 4u.gif
Atsakyti
[quote=garbane,2006 05 25, 00:12]
sveikos.. ax.gif

oi zinokit as turiu ta pacia beda kaip jus.. turejau viena labai problematiska danti milijona kartu blombuota ir perblombuota ir skilusi keleta kartu.. man ji vis gelbejo gelbejo bet siandien pareiske verdikta kad nieko is jo nebus reikia salint viska.. verysad.gif bet tai dar ne viskas. panoramine nuotrauka parode kad ir kitam dantyje didziulis uzdegimas (nors jis man jokiu problemu nekele jau keleta metu, pies tai deja irgi milijonus kartu taisytas) ir kad ji irgi reikia salinti cray.gif zinokit vos prie daktares neapsiverkiau nes visai nesitikejau kad sitaip.. vienas dantis - ka padarysi, juo jau seniai normaliai kramtyt negaliu.. bet du is karto, doh.gif abu sestukai apatiniame zandikaulyje.. cray.gif tai kaip valgyt?! blink.gif nors sypsantis nesimato bet man tai dar ir estetine problema atrodo.. cray.gif issiziojus juk matysis! skyles! cray.gif is kur man studentei tuos tukstancius implantams paimt? doh.gif
tai jusu kaip eksperciu noriu paklausti - ar imanoma gyvent iskart be dvieju svarbiu kramtymui dantu? ar labai nepatogu?
ir pats traukimas.. ar labai skausmingas? (nes kiek suprantu tai bus chirurgine operacija, kitaip neimanoma visko istraukt unsure.gif ) ar ilgai gyja?
sugriove sitas dalykas mano planus 180 laipsniu kampu.. frusty.gif
reikia paguodos cray.gif 4u.gif

As be 4 dantu isgyvenau 10 metu ir nenumiriau. Is pradziu tai baisiai atrode, bet per ilgesni laika pripratau, o kai pastate net nesidziaugiau, nes dantu buvo aiskiai per daug. Dabar istrauke dar viena danti ir rytoj jau konsultuosiuosi del implantu.
doctor.gif Kadangi as, kaip ir tu, neturiu tu tukstanciu tai mokesiu lizingu, nes "Gidentoje" tai imanoma.
Atsakyti