QUOTE(leuleu @ 2005 02 17, 18:01)
Mano manymu, be visų paminėtų ilgo ir sėkmingo žindymo paslapčių, nepaminėtas bereikalingas nusitraukinėjimas. Man tikrai baisu, kai dar nėščiųjų kursuose rodo visokią aparatūrą, siūlo iš anksto įsigyti, visokie maišeliai kuriuose pienas į ledą sušąla ir kelias paras gali stovėti ir pan. Mano manymu, tai baisu. Ir šie aparatai turėtų būti skirti tik toms, kurios negali maitinti normaliai. Deja, kiek mano pažįstamų pradėdavo nusitraukinėjimus (dažniausiai kad kur nors išbėgti), žindyti gan greitai baigdavo
hm. tada ishkyla klausimas, kas yra "bereikalingas" nusitraukinejimas.
ash piena nutraukinejau:
1. po antro gimdymo, kol susireguliavo "pasiula ir paklausa": nutraukdavau iki 50 ml, kai krutys persipildydavo, o vaikas dar miegodavo ir budavo nepanashu, kad artimiausia valanda kelsis (po pirmo gimdymo nenutraukinejau visishkai. rezultatas - strijuotos krutys ir pieno staze).
2. po pirmo ir antro gimdymo, kai pradejau primaitinti (5.5 men.) - pildavau nutraukta piena i koshes.
3. po pirmo ir antro gimdymo, kai reikedavo kur nors isheiti (pirma pusmeti. veliau nebenutraukinejau, nes nuo pusmechio viena maitinima krutimi keichiau koshe).
4. po pirmo gimdymo retkarchiais nutraukinejau ir shaldzhiau piena po maitinimo ish neishvalgytos kruties su mintim, kad prireiks: sunaudodavau koshems. viena karta turejau ishvazhiuoti komandiruote 5 dienoms ir sushaldytas pienukas tikrai praverte. gryzhusi toliau maitinau krutimi (tada benui buvo apie 10 men.)
5. po pirmo gimdymo, kai susidare pieno staze.
6. kai nutraukiau maitinima, bet pienas dar gaminosi - kas keleta dienu nutraukdavau shiek tiek pieno, kad neverzhtu.
nutraukinejau rankomis arba paprasta chicco pompele. kad geriau begtu pienas, dazhniausiai lysdavau i karshta vonia. nutraukta piena aukle sumaitindavo shaukshteliu arba ish vaistu taureles. abu vaikus maitinau iki metu.
"bereikalingas" nutraukinejimas, man atrodo, pirmiausiai bandymas nusitraukiant suzhinoti, kiek to pieno yra, ir ar jo uzhtenka vaikui. taip pat begalinis visur begiojimas ir rupinimasis, ypach pirmais menesiais, paliekant vaika su auklemis, seneliais ir nutraukto pieno buteliu... tada nuo streso, kad pieno mazhai (jo ish tikruju labai sunku nutraukti daug, ypach ish pradzhiu, kol ishmoksti), o taip pat ir nuo streso del kitu aplinkybiu (pvz., mokslu ar pan.) pieno gali labai greitai nelikti...