Įkraunama...
Įkraunama...

Būkite Gerų Naujienų Pranešėjais !

Manau pasiūlymas super geras. Nesigilinkit į antraeilius dalykus, kokie viršeliai ar ir iš kur. Esmė gera, štai kas. smile.gif
Pritariu Luknei 4u.gif
...Ir su liežuvavimu kvit. biggrin.gif
Atsakyti
O kritika irgi liežuvavimas? g.gif Kur riba tarp jų?
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2007 12 15, 15:31)
O kritika irgi liežuvavimas? g.gif Kur riba tarp jų?


Žinoma ne. Liežuvaujama visada su neigiamom emocijom. Juk tada reikia padžiūgauti dėl savo protingumo, o kito blogumo ar panašiai.
O kritikuoti galima ir su gera intencija, nesudedant į kritiką visos neigiamų emocijų puokštės. Tik reikia labai jausti ribą, kad nepersisverti per ją ir nepradėti mėtytis mėšlu.
gossip.gif
Atsakyti
Aš jeigu jau kritikuoju, vadinasi man tai nepatinka ir emocijos yra neigiamos smile.gif
Atsakyti
QUOTE
O kritika irgi liežuvavimas?  Kur riba tarp jų?

Viskas, ką bambam, skundžiamės apie save ir kitus yra liežuvavimas.arba kas su kuo pergulėjo, nors manęs tai nekaso, yra liežuvavimas. Arba Almos Jonaitienės veiksmų aptarimas per žiniasklaidą kelis mėnesius yra liežuvavimas. O kritika, jei kritikuojama į akis ar siekiant pokyčių kokioj srity nėra liežuvavimas.
Kalbos, kurios paglosto žmogaus ego, yra liežuvavimas. Kas manot kitaip?
Atsakyti
Ai, tai viskas, kas kalbama už akių yra liežuvavimas, o sakant viską į akis - tada gerai? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2007 12 15, 15:51)
Aš jeigu jau kritikuoju, vadinasi man tai nepatinka ir emocijos yra neigiamos smile.gif


Bet kritikuoti gali, kai nesutinki, žinai kitą variantą, suvartai oponentą, bet neteisi jo. Čia esminis skirtumas.
Barsukele, aš, aš, aš!... manau taip pat lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Takelis @ 2007 12 15, 14:31)
Bet kritikuoti gali, kai nesutinki, žinai kitą variantą, suvartai oponentą, bet neteisi jo. Čia esminis skirtumas.
Barsukele, aš, aš, aš!... manau taip pat lotuliukas.gif


Tai man dar reikia mokytis kritikuoti neteisiant smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2007 12 15, 15:51)
Aš jeigu jau kritikuoju, vadinasi man tai nepatinka ir emocijos yra neigiamos smile.gif

Kritika manau turi turėti gerą tikslą (pvz. išmokyti kažką daryti protingiau, lengviau geriau) ir turi būti išsakoma iš meilės, o ne dėl asmeninės naudos. Jei kritika išsakoma su neigiamom emocijom ji nelabai pasiekia savo tikslo išmokyti. Juk jei kažkas ant tavęs rėkia, neturėsi net minties daryti tai, ką jis rėkia. Jei nori, kad žmogus pakeistų savo veiksmus, tai jam reikia pasakyti labai subtiliai, tinkamu laiku, o geriausia pasakyti taip, kad jis galvotų, kad pats taip nusprendė, tada garantuotai pasieksi tikslą, kad žmogus keistų savo elgesį. Kai kviečiam kažką keisti elgesį, tai turėtume daryti labiau dėl to žmogaus, nes juk jis nesugeba bendrauti, ar kažko tinkamai atlikti, o ne tas kas kritikuoja. Kritikuojant iš meilės atsiras ir noras padaryti tai subtiliai.
Jei tikslas išlieti savo susikaupusias emocijas, tada geriau paklausyti šio kvietimo ir nesakyti nieko.
Tokia mano nuomone būtų siekiamybė rolleyes.gif ir jokiu būdų nereiškia, kad man taip pavyksta verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Lane @ 2007 12 15, 16:34)
Tai man dar reikia mokytis kritikuoti neteisiant smile.gif


Ko tau labai linkiu. 4u.gif Su tavo progresu - tai vieni niekai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE
Jei nori, kad žmogus pakeistų savo veiksmus, tai jam reikia pasakyti labai subtiliai, tinkamu laiku, o geriausia pasakyti taip, kad jis galvotų, kad pats taip nusprendė, tada garantuotai pasieksi tikslą, kad žmogus keistų savo elgesį

Jei Luknė nesupyks, aš pajuokausiu, kad čia neurolingvistinis programavimas, aptariamas gretimoj temoj biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(barsukele @ 2007 12 15, 19:00)
Jei Luknė nesupyks, aš pajuokausiu, kad čia neurolingvistinis programavimas, aptariamas gretimoj temoj biggrin.gif

blink.gif Neaprėkti, palaukti ramios akimirkos, ne mokyti, bet pokalbyje tarp kitko paminėti įvairias galimybes, kad žmogui bųtų lengva pasirinkti - programavimas? blink.gif Kodėl pykti? Labai nustebau....
Atsakyti