Įkraunama...
Įkraunama...

Ananasas

bet siaip galvoju jog sudetingas augalas,nors pavyko is tryju du pavyko isaknydinti,taciau vieno ananaso buvo viduj serdis jau pasigaves puvini,teko ismest,nes ir ispjovus nieko nebutu like.O kitas normalus augo neblogai bet irgi apacia put buvo pradejusi,nupjoviau,isleido saknis naujas,bet ziuriu kazkaip vel kazkas negerai,vel istraukiau ziuriu vel tokie kaip vabaliukai apacia pradeje grauzt.Vel nupjoviau siek tiek iki grazios serdies,pasodinau i visiskai kitokias zemes,ziuresiu kas bus...gaila ta pati karuna labai grazi...kas pasiziuri stebisi jog jis auga pas mane,bet sunku man su juo... verysad.gif
Atsakyti
atradusi sia tema prisiminiau viena juoka, kuri iskrete mano mama. Ji gavo dovanu augala su besikraunanciu ziedu (jos manymu) . kadangi buvo girdejusi, kad ziedai augalui kenkia, suprastina, tai ta "zieda" tiesiog nupjove biggrin.gif O tai pasirodo buvo ananasas su auganciu vaisiumi lotuliukas.gif Na ir dovanok zmogui gera daikta be instrukcijos tongue.gif
Atsakyti
Kaži kodėl mano ananaso trys lapai nulinko? Šiaip žiemą labai mažai laisčiau,dabar dažniau,bet perlaistymas tikrai nemanau kad gresia g.gif
Atsakyti
QUOTE(nainaa @ 2012 05 17, 13:35)
koks jusu ananasas grazus,lapai platus,blizga.I kokias zemes sodinot?mano pasodintas nuo gruodzio men.,paauges,bet kazkas negerai,teko kota pjaut jau du kartus ir laukt kol naujai isleis saknis,kazkaip vis toj zemej put pradeda,nors tikrai daznai nelaistau,tiesiog ta zeme kazkokia keista....


Ačiū blush2.gif Pas mane kiek pamenu kompostinė truput su smėliuku arba kaktusine žeme pamaišyta, nebepamenu kokioje šitą sodinau 4u.gif ananasiukam visada įmaišau kompostinės, jie mėgsta riebesnę žemelę, gal dar koks biohumusas patiktų, nesu bandžiusi jo su ananasais g.gif Gal durpinė pas Jus žemelė? aš jų nesodinu į durpes ir drenažiuką vazoniuko apačioje įpilti nenprošal mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolituxxx: 01 birželio 2012 - 13:28
QUOTE(Thea! @ 2012 06 01, 13:10)
Kaži kodėl mano ananaso trys lapai nulinko? Šiaip žiemą labai mažai laisčiau,dabar dažniau,bet perlaistymas tikrai nemanau kad gresia g.gif


Gal trūko drėgmės tada? g.gif jei nieko blogo daugiau nesidaro tai gal nieko tokio, aš tai apkarpau man nepatikusius lapelius nes jų yra nemažai biggrin.gif vieną ananasą tai jau nebežinau kur dėti, ne lapai o ragai, jau taip trūkumas vietos pas mane ant palangių, tai jis pusę palangės užima kaip koks karalius doh.gif būtų šiltnamyje vietos tai išboginčiau per vasarą į kurortą lotuliukas.gif
Atsakyti
O jum nebuvo kad linktų? pas mane jau irgi lapai pakankami kad iškraustyčiau pas mamą, gal netgi ir šiltnamy vietos ras bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Thea! @ 2012 06 01, 21:42)
O jum nebuvo kad linktų? pas mane jau irgi lapai pakankami kad iškraustyčiau pas mamą, gal netgi ir šiltnamy vietos ras bigsmile.gif


Apatiniai tai būna,jog vienas kitas nulinksta, būna jog džiūt pradeda, jie gal taip atsinaujina, nelabai kreipiu į tai dėmesio ax.gif
Atsakyti
LAba,isigijau Ananas Champaca berods ,gal galite pasidalinti auginimo ypatumais ,ka jie mesgta ir .t.t?
Atsakyti
Kaip besiseka anansus daigintis, augintis? smile.gif Šiandien aš saviškį persodinau neištvėrusi... Šaknys pradėjo ne tik iš vazonėlio apačios lįsti lauk, bet ir iš lėkštutės ant stalo ! blink.gif Lapukų nelabai auginasi per žiemą jis pas mane, o va šaknys tai iš proto eina.. biggrin.gif
Atsakyti
Dabar jis toks blush2.gif
user posted image
Atsakyti
Laba,

jungiuosi prie jūsų.
Mano anansui 3 arba 4 metai pamečiau skaičių blush2.gif Šiandien radau žiedą wub.gif thumbup.gif Tiesą sakant nerandu informacijos kaip prižiūrėti kai jis pražysta, lieti daugiau nei įprastai ar mažiau, o gal taip pat.

Užauginau pati. Pjoviau lapus be minkštimo, apatinius lapelius lupau kol radau šakneles ir pamerkiau vandenin tik tiek kad šaknelės vos siektų vandenį. Kai šaknelės-siūleliai ūgtelėjo pasodinau pradžioje į paprastas žemes, kai ūgtelėjo persodinau į didelį vazoną - žemės specilaiai bromelijų šeimos augalams iš Maximos (mačiau ir kituose prekybcentriuose).

Mano pastebėįjmai auginant (bandymų buvo ne vienas):
1. Jei išpuvo viduriukas neskubėkit išmesti - išleidžia arba naują viduriuką arba priaugina vaikų.
2. Kai nuo augančio augalo apačios nudraskiau sausus lapus augalas numirė.
3. Nebijo perdžiūvimo, bet bijo perlaistymo.
4. Jei labai perdžiūna nulinksta apatiniai lapai - maniškiai nebeatsitiesė.
5. Padžiūvusių lapų viršūnėlių nekarpau.
6. Netrešiu.
7. Nepurškiu.
8. Kad duotu žiedą gerokai pagąsdinau. Paprastas pabarimas nepadėjo. lotuliukas.gif
9. Maniški mato tik vakarinę saulutę.

Teko girdėti, kad augalas duotu vaisių vazono skersmuo turi būti ne mažesnis kaip 30 cm. Iš vaisiaus skrotelės išaugintas ananasas žiedą turėtų sukrauti po 3-4 metų, o iš augaliuko-vaiko išaugintas augalas pražįsti gali jau po 2 metų.

Žiedukas dar pačioje skrotelės apačioje.
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niurzga: 09 liepos 2013 - 20:19
Vau,fantastika bigsmile.gif wub.gif manąjam gal du ar trys jau metai g.gif lapija nėra gausi,nuo praeitos vasaros aplamai turbūt nei vieno neišleido g.gif
Lauksim ir sekančių nuotraukų kaip vaisius auga bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti