Įkraunama...
Įkraunama...

Ananasas

Rodomės ax.gif Nuotraukoj kažkoks mažytis atrodo biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
Čia iš parduotuvinio lapų išaugintas? bigsmile.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Rinesa @ 2010 08 27, 10:25)
Rodomės  ax.gif Nuotraukoj kažkoks mažytis atrodo  biggrin.gif
user posted image

Labai labai įspūdingas thumbup.gif O tai dar to kengūriuko nesuka viduje?
Atsakyti
chasmina13, taip, iš parduotuvinio suvalgyto ananaso blush2.gif
Kai fotkinau specialiai pažiūrėjau į vidų, jokių požymių apie sukimą nėra schmoll.gif tik nauji lapai. Sakiau, čia turbūt "jis". tongue.gif Taip būna kad kai kurios "gėlės"... pvz., tie kalėdiniai kaktusai, nežydi nors pasiusk g.gif o kiti krauna žiedus...
Reiks kitą suvalgyt ir kišt į žemę lotuliukas.gif
Atsakyti
ananasų, kaip matau, skirtingų būna - vieni tiesiog žali, kiti su geltonom juostelėm...
Atsakyti
QUOTE(chasmina13 @ 2010 08 27, 15:00)
Čia iš parduotuvinio lapų išaugintas? bigsmile.gif  wub.gif

Na savo parodau mažuliuką, bet jau išleido ir savus kelis lapiukus.Iškart nupjovus lapų skrotelę pamerkiau į vandenį ir labai greitai pradėjo leisti plonytes baltas šaknytes-siūliukus. Dabar irgi toliau auga vandenyje, tik keramzito granulių truputį įbėriau. Kažkuri rašė, kad pas ją tik vandeny auga, ištraukus ir pasodinus į žemę - ne. Kažkaip dar palauksiu, nesodinsiu...
Atsakyti
Sveikos, nu pasirodau ir as savo ananasa, kuri pries nepilnus du metus pasisodinau is suvalgyto parduotuvinio ir netikejau kad prigis smile.gif Nereik jam prieziuros per daug, ana ziema kuo puikiausiai issilaike ant palanges saltesniam kambary, o siais metais jau niekaip netilptu ant palanges, gal sita vieta netiko ar ka, net nezinau, o gal perliejau ir va gelsta apatiniai lapai verysad.gif Apkarpiau biski ir tikiuosi nenumis, islauks pavasario, per vasara karstam, istiklintam balkone buna, vis purskiu vandeniu ir jam labai patinka..O ziema..nezinau kaip priziuret unsure.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Novela @ 2010 12 20, 22:35)
Sveikos, nu pasirodau ir as savo ananasa, kuri pries nepilnus du metus pasisodinau is suvalgyto parduotuvinio ir netikejau kad prigis smile.gif Nereik jam prieziuros per daug, ana ziema kuo puikiausiai issilaike ant palanges saltesniam kambary, o siais metais jau niekaip netilptu ant palanges, gal sita vieta netiko ar ka, net nezinau, o gal perliejau ir va gelsta apatiniai lapai verysad.gif Apkarpiau biski ir tikiuosi nenumis, islauks pavasario, per vasara karstam, istiklintam balkone buna, vis purskiu vandeniu ir jam labai patinka..O ziema..nezinau kaip priziuret unsure.gif
user posted image

Oi koks DIDELIIIIIISSSSSS schmoll.gif 4u.gif schmoll.gif šAUNUOLIS thumbup.gif Kaip auga 4u.gif
Na savo nuo rugsėjo įsodinau į žemę. Iš vandens, kur buvo pirmąsias šakneles išleidęs...Dabar žiema, tai lyg miega schmoll.gif Nes pas mus gana šaltoka ax.gif
Atsakyti
Sveikos, ananasų augintojos,

matau, labai gražūs Jūsų visų ananasai wub.gif
Maniškiui ananasui šiemet vasarą bus 4 metai. Atskaitos tašką imu tą mėnesį, kai įkišau suvalgyto ananaso skrotelę į vazoną ax.gif
Taigi lapų ilgis dabar apie 90 cm, vos praeinam pro jį, mano manymu, tai visai nereiklus augalas, žiemą auga vėsioje patalpoje (apie 17 laipsnių), šaltuoju metų laiku palaistau vieną kartą per mėnesį (o gal ir dar rečiau, net nepamenu tiksliai), taip pat retai "išmaudau" po šiltu dušu, vasarą auga prie pietrytinio lango, laistomas, maudomas dažniau, kartais patręšiamas, žodžiu, nieko jam netrūksta biggrin.gif
Kadangi ananasai yra bromelinių šeimos, jie neturi lyties, t.y. nebūna vyriški ar moteriški. Tiesiog tam kad ananasas pražystų, jis turi užaugti pakankamai didelis ir auginimo sąlygos turi būti kuo panašesnės į tas, kuriomis jis auga natūraliai. Tad tai pakankamai retas reiškinys Lietuvoje, bet viskas įmanoma mirksiukas.gif Peržydėjęs ananasas užmezga vaisių, o sunokinęs motininis augalas sunyksta, prieš tai dažniausiai priauginęs atžalų. Galima skatinti ananaso žydėjimą dviem būdais (tik šiuos žinau smile.gif ):
1. Pakišti augalą po gaubtu ar užmaut maišiuką, o kartu ten padėt nokstantį obuolį ar bananą. Vaisiai nokdami išskiria dujinį augalų hormoną - etileną. Šiaip jis yra "mirties hormonas", stabdantis augimą, skatinantis ramybę, bet va ananasus jis priverčia žydėti. Tačiau praktiškai šis būdas, manau, sunkiai įgyvendinamas, nes augalą su metro ilgio lapais labai sunku apgaubti kuo nors smile.gif
2. Pavasarį įpilti į ananaso skrotelę acetileno (šio skysčio galima gauti iš suvirintojų smile.gif ), įpilti kokius 3-5 ml, po dviejų savaičių pakartoti. Po kokio mėnesiuko ananasas turėtų sukrauti žiedą. Tik patariama žydėjimui skatinti kuo didesnį ananasą, kad lapų ilgis būtų bent 60 cm, tuomet ananasas užmegs ir užaugins vaisių.
O galima laukti, kol ananasas natūraliai sugalvos žydėti, bet manau, tai ilgokai užtruks smile.gif taigi aš prašysiu vieno bendraminčio acetileno ir bandysiu pavasarį savo didyjį ananasą pražydinti, nors gaila man, juk paskui jis numirs, o aš jį labai myliu wub.gif Bet turiu dar du mažesnius ananasus, kurie kada nors sulauks savo eilės žydėti smile.gif
Bandau įkelti savo didžiojo ananaso nuotrauką, nors realybėje jis daug įspūdingiau atrodo smile.gif
user posted image

Daugiau apie ananasų auginimą rasite čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Egluzhė: 08 vasario 2011 - 20:06
Matyt ananasai nelabai dregme megsta? Pernai ziema kai buvau menesi sanatorijoj ir geliu niekas nelaiste, tai grizus toki isbujojusi ji radau, tikras grazuolis buvo. O kai normaliai laistomas, tai toks nupiepes dabar... Kaip jus laistot? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolita10 @ 2011 08 23, 21:58)
Matyt ananasai nelabai dregme megsta? Pernai ziema kai buvau menesi sanatorijoj ir geliu niekas nelaiste, tai grizus toki isbujojusi ji radau, tikras grazuolis buvo. O kai normaliai laistomas, tai toks nupiepes dabar... Kaip jus laistot?  unsure.gif

Na pasakysiu,kad jaučiuosiu blush2.gif ...nes visai pamiršau savo metinuką ananasiuką... bet kažkaip auga... ir nepalaistomas, ir neprižiūimas pastoviai... ax.gif
Atsakyti
Sveiki,jungiuosi ir as prie jusu 4u.gif sakykit kol tos saknys isdygo jums lapai nenudziuvo?Pas mane kelias jau dienas jis nupjautas,laukiu kol saknytes islys,nors jau nemazai saknu buvo islinde,tik jos sausos,bet pastebejau keleta ir gyvibingu saknyciu,tik labai jau mazytes.Patys lapai buvo labai grazus,viduj vidurys irgi su kitais lapiukais zaliais,neispuves.Bet jau pastebejau lapu spalva keiciasi,lyg ruduoja dziusta siek tiek.Kazin kaip cia su juo man seksis...O siaip galvoju tie ananasai man tai kaip kaktusu auginimas ar ne taip?tik as niekada kaktuso nekisdavau i vandeni kad ji pradaiginti jie man nukrite ant zemes patys saknis leisdavo.
Atsakyti