Įkraunama...
Įkraunama...

Ne tokią motinystę įsivaizdavau

QUOTE(svetima @ 2008 01 02, 14:55)
1) Neramiam vaikui-kuo mažiau tampymo visur, BŪTINA griežta dienotvarkė-bent jau pusvalandžio tikslumu..Jokių ten dalyvavimų vakarėliuose, Akropolių ir pan..
Gal tai atrodys nepopuliari ir nemadinga mintis, bet tokiais atvejais griežtas maitinimo,miego, pasivaikščiojimų grafikas labai veikia..Geriau apribokit  vaikščiojimus po renginius, bet dažniau tiesiog ramiai pabūkit lauke..

Labai patiko Svetima nuomone. Ypac pritariu del rezimo. Net ir ne toki jautru vaika aplinkos pasikeitimai ismusa is veziu, o jautresniam, mano galva, reiktu kuo daugiau iprastos, "namines" aplinkos.

QUOTE(Raideles @ 2008 01 03, 15:48)
Mamytei reiktų poilsio, savo veiklos, ramybės. Na ir tam tikro atsijungimo nuo vaiko. Jūs padarot viską, kas jūsų jėgose, o su tuo, kas ne jūsų jėgose - ne jums tvarkytis. Suprasti, kad neesi kalta, kad nėra vieno kažkokio poelgio, kuris tai nulėmė. Jūs padarėt viską, kad užsitikrintumėt kad vaiko sveikata nedaro tam įtakos, o toliau reikia atsipalaiduoti, nebesitapatinti su vaiku, atsiskirti nuo jo...
Aišku, sunku čia pasakyti ir paaiškinti... Tai yra daugiau darbas su savimi, o ne su vaiku...

Man irgi iskilo klausimas, su kuo vaikiukas buna, kai jus su vyru dirbate? Ir kaip tada?
O pas neurologa ir vaiku psichiatra lanketes? Zinau, kad dabar labai madinga pripaisyti vaikui hiperaktyvuma, bet jau nuo 2 metu galima si elgesio sutrikima aptikti. O viena is charakteristiku, stebint hiperaktyviukus, yra nuo gimimo pasireiskiantis jeigu galima taip issireiksti nepasitenkinimas viskuo. Bet tai turetu ivertinti kvalifikuotas vaiku psichiatras, net ne poliklinikos neurologe "is akies" schmoll.gif

QUOTE(gooda @ 2008 01 09, 14:56)
Kai vaikas daro ka nors ne gerai, suimkite ji tvirtai uz ranku ir ziuredamos tiesiai i akis, grieztu, nei kiek neabeojanciu balsu, pasakykite viska ka norite pasakyti ir po to nepamirskite pasakyt, kaip jus ji mylit, kad ir kaip negerai elgtusi!!!! Jei nepades po pirmo ar antro karto, po penkto tikrai pamatysite skirtuma, daug greiciau, pasieksite norima rezultata, nei rekdamos ar musdamos! Svabiausia, kad vaikas zinotu, kas yra namie ''bosas'', kad pasaulis sukasi ne apie ji, o su juo!. O kai puls i isterija ar kris ant grindu rekdamas nekreipkite apsoliuciai jokio demesio, o kai issirekes ateis kalbekite ir bendraukite kaip niekur nieko! Rasau tai is savo patirties!

Aciu uz patarimus ir uz puikius zodzius - dienos atradimas 4u.gif
Atsakyti
Mano vaikai palyginus ramūs, bet buvo dalykų kaip ir visiems: ir kritimų ant žemės, ir iš parduotuvės rėkiantį ant viso rajono parsivedžiau...

Jeigu suprantate vokiškai yra tokia laida per RTL, ją galima ir internete pasižiūrėti, vadinasi supernanny, http://rtl-now.rtl.de/nanny.php

nu čia tokius neklaužadas tramdo!!! bigsmile.gif Ir dar šeimose ramybė įsivyrauja. Ir šiaip labai geri patarimai, galima pritaikyti visiems.

O jeigu nesuprantate vokiškai, tai pagrindiniai principai: dienotvarkė, valgymas kartu su visa šeima, nuolatinis bendravimas su vaiku, neleisti peržengti nurodytas taisykles, aiškios ribos (pvz. jeigu eina prie vandens, vieną kartą įspėti, kad jeigu taip darys važiuosim namo, antrą kartą taip ir padaryti), rodyti meilę vaikui(apkabinti, pabučiuoti ir t.t.), garsiai ir aiškiai pasakyti "ne" thumbup.gif


apie mušimus savaime suprantama ir kalbos nėra... schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif

Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 01 08, 13:03)
beskaitant kilo viena mintis: kad mama turejo labai konkretu ir tikslu isivaizdavima, kaip atrodo motinyste, koks turi buti vaikas. savotiska idealia vizija.  o vaikas pasirode kitoks, visai neidealus, o paprastas gal kiek jautresnis kudikis. ir problemos kyla is neatitikimo tarp isivaizduojamos idealios seimos ir realybes... pritariu svetima patarimams del rezimo ir nuoseklumo auklejant, ir raideles nuomonei del darbo su savimi  drinks_cheers.gif



100%sutinku su sia nuomone,jei paklausytum gyvenimas tikrai taptu geresnis,o koks bus vaikelis neisivaizduojam nei vie,tos pacios mamos,vienas vaikas buna ramutelis,gerutis,o kitas isdykes,neramus irzlus,taip,kad kantrybes ir stiprybes biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Adeliukas @ 2008 01 02, 01:22)
Sveikos.
Visada norejau tureti tris keturis vaikus. Nuo vienuolikos metu jau sugebedavau priziureti pusseseres vaikus. Man nebijodavo palikti vaiku niekas, nes visada susitvarkydavau. Vaikus mylejau labai ir dabar juos myliu, bet kad su savo vaiku nesusitvarkysiu tai negalvojau. Musu vaikas buvo labai laukiamas. Nescia budama neturejau jokiu stresu, darbas buvo lengvas, daug ilsejausi, lankiau nesciuju paskaitas. ruosiausi vaikeliui kaip ir visos mamos. Gime musu sunelis. Pirmas menuo buvo gan lengvas. Sunukas paverkdavo, bet kaip ir visi vaikai verkia. Pati maitinau tai stengdavausi duoti MP kada nori. Bet kuo jis augo tuo ir verkimu buvo daugiau. Galvojom kad pilvukas. Tai as laikiausi spec.dietos penkis menesius. Taip gyd. patare. Sunus vis verke ir verke. Dziaugiuosi kad naktim tik tris, keturis kartus tesikeldavo, o pamaitinus uzmigdavo. Bet diena budavo kosmaras. Neverkdavo tik kai valgydavo ar miegodavo. Lauke vezimelyje nebudavo( tik pirmus tris men). Po to turedavau imti lauk is vezimelio ir nesiotis, nes rekdavo nesavu balsu. O vaikui tai reikia gryno oro tai ir nesiodavau.
Jau net neatsimenu kiek kartu kvieciau greitaja. Sunus pradedavo spiegti ir nebezinodavau ka daryti. Ko mes tik nedarem. Pas visus gyditojus vezem. Nieko nerasdavo. Visi sake turi isaugti. Vieni sake kai sueis keturi menesiai nurimsta vaikai. Kiti, kad po puses metu, kiti sake, kad jau po metu tikrai. dabar sunui du metai ir nera buve ne vienos dienos kad neverktu ir ne vienos ismiegotos nakties.
Zinau kad manes nesupras tos kurios augina ramius vaikus( zinau is patirties). Bet auginti neramu vaika yra labai sunku. As dziaugiuosi kad jis sveikas, kad viskas normaliai, bet kad uzeina jam isterija negalvoji apie tai kad kitiems sunkiau, tada galvoji apie savas bedas.
Paprasciausiai mes su vyru pavargom nuo tevystes. Lankemes ir pas psihologus ir vaistus gerem ir vaikui davem "sedativ". Bet kol duodavom lyg ir gerai. Tik nustodavom ir vel tas pats. Gyditoja stipresniu nenori duot. kaip pazystama nerekomenduoja. Kai jau labai blogai duodam "relanium". Bet jis nera geras vaistas tai nepiknaudziaujam.
Vyras man sako, kad turbut daugiau vaiku nebus. Is tikruju labai pavarge esam. Abu dirbam, vyras pilna diena as puse, tai laiko vaikui lieka daug. Visa laika su juo uzsiimam. Skiriam jam labai daug demesio. Net kiti draugai sako, kad dar nemate kad tiek su vaiku uzsiimtu kas nors. Vaziuojam visur. Susirandam pramogu visokiu. Bandom isijauti ko vaikas nori. Bet kartais atrodo viskas veltui. jam viskas negerai jis zyzia zyzia ir zyzia. Kartais praverkia po valanda ar daugiau nesustodamas. As jau viska isbandziau ir geruoju ir bloguoju, niekas nepadeda. Dabar stengiuosi iseiti i kita kambari kai isterikuoja kazkaip geriau. Stengiuosi buti ir griezta mama, bet ir daug ka jam leidziam, bet kur reikia tai drausminu. Net nezinau kur as suklydau ir ka ne taip padariau.
As tiek demesio jam skiriu, kad save visai esu pamirsusi. Esu visai pasikeitusi. Kai anksciau buvau labai linksmas zmogus dabar visai kitokia. Susigadinau nervus, skrandi (nuo dietos kol maitinau), turiu problemu su nugara nuo nesiojimo vaiko.
Vaiko tai as nekaltinu, ji be galo myliu. Tik ne tokia motinyste isivaizdavau. Rasau toms kurios augina neramius vaikus, kad nebutu vienos issipasakokit.

Peskaicius Tavo pasakojima, atrodo, kad esi be galo pavargus. Manau turetum pasirupinti savimi. Tiesiog susitarkit su vyru, kad savaitgali viena pusdieni jis pabutu su vaikeliu, o tu iseitum i kirpykla, apsipirkti, paplepeti su draugemis prie kavos puodelio arba tiesiog pasivaikscioti viena po miesta. Tai turetu pravedinti galva, "atsviezinti" mintis, nusiraminti. Kita syki isleisk vyra pabuti su draugais. Tiesiog pailsek, bent truputi. Man tai labai padeda
Atsakyti
QUOTE(Adeliukas @ 2008 01 01, 23:22)
Sveikos.
Visada norejau tureti tris keturis vaikus. Nuo vienuolikos metu jau sugebedavau priziureti pusseseres vaikus. Man nebijodavo palikti vaiku niekas, nes visada susitvarkydavau. Vaikus mylejau labai ir dabar juos myliu, bet kad su savo vaiku nesusitvarkysiu tai negalvojau. Musu vaikas buvo labai laukiamas. Nescia budama neturejau jokiu stresu, darbas buvo lengvas, daug ilsejausi, lankiau nesciuju paskaitas. ruosiausi vaikeliui kaip ir visos mamos. Gime musu sunelis. Pirmas menuo buvo gan lengvas. Sunukas paverkdavo, bet kaip ir visi vaikai verkia. Pati maitinau tai stengdavausi duoti MP kada nori. Bet kuo jis augo tuo ir verkimu buvo daugiau. Galvojom kad pilvukas. Tai as laikiausi spec.dietos penkis menesius. Taip gyd. patare. Sunus vis verke ir verke. Dziaugiuosi kad naktim tik tris, keturis kartus tesikeldavo, o pamaitinus uzmigdavo. Bet diena budavo kosmaras. Neverkdavo tik kai valgydavo ar miegodavo. Lauke vezimelyje nebudavo( tik pirmus tris men). Po to turedavau imti lauk is vezimelio ir nesiotis, nes rekdavo nesavu balsu. O vaikui tai reikia gryno oro tai ir nesiodavau.
Jau net neatsimenu kiek kartu kvieciau greitaja. Sunus pradedavo spiegti ir nebezinodavau ka daryti. Ko mes tik nedarem. Pas visus gyditojus vezem. Nieko nerasdavo. Visi sake turi isaugti. Vieni sake kai sueis keturi menesiai nurimsta vaikai. Kiti, kad po puses metu, kiti sake, kad jau po metu tikrai. dabar sunui du metai ir nera buve ne vienos dienos kad neverktu ir ne vienos ismiegotos nakties.
Zinau kad manes nesupras tos kurios augina ramius vaikus( zinau is patirties). Bet auginti neramu vaika yra labai sunku. As dziaugiuosi kad jis sveikas, kad viskas normaliai, bet kad uzeina jam isterija negalvoji apie tai kad kitiems sunkiau, tada galvoji apie savas bedas.
Paprasciausiai mes su vyru pavargom nuo tevystes. Lankemes ir pas psihologus ir vaistus gerem ir vaikui davem "sedativ". Bet kol duodavom lyg ir gerai. Tik nustodavom ir vel tas pats. Gyditoja stipresniu nenori duot. kaip pazystama nerekomenduoja. Kai jau labai blogai duodam "relanium". Bet jis nera geras vaistas tai nepiknaudziaujam.
Vyras man sako, kad turbut daugiau vaiku nebus. Is tikruju labai pavarge esam. Abu dirbam, vyras pilna diena as puse, tai laiko vaikui lieka daug. Visa laika su juo uzsiimam. Skiriam jam labai daug demesio. Net kiti draugai sako, kad dar nemate kad tiek su vaiku uzsiimtu kas nors. Vaziuojam visur. Susirandam pramogu visokiu. Bandom isijauti ko vaikas nori. Bet kartais atrodo viskas veltui. jam viskas negerai jis zyzia zyzia ir zyzia. Kartais praverkia po valanda ar daugiau nesustodamas. As jau viska isbandziau ir geruoju ir bloguoju, niekas nepadeda. Dabar stengiuosi iseiti i kita kambari kai isterikuoja kazkaip geriau. Stengiuosi buti ir griezta mama, bet ir daug ka jam leidziam, bet kur reikia tai drausminu. Net nezinau kur as suklydau ir ka ne taip padariau.
As tiek demesio jam skiriu, kad save visai esu pamirsusi. Esu visai pasikeitusi. Kai anksciau buvau labai linksmas zmogus dabar visai kitokia. Susigadinau nervus, skrandi (nuo dietos kol maitinau), turiu problemu su nugara nuo nesiojimo vaiko.
Vaiko tai as nekaltinu, ji be galo myliu. Tik ne tokia motinyste isivaizdavau. Rasau toms kurios augina neramius vaikus, kad nebutu vienos issipasakokit.


Musu istorijos labai panasios, mes viska ta pati pergyvenom. Iki siol niekur is namu negalim iseiti, net i lauka pasivaikscioti retai islendam, o jau nekalbant, kad i parduotuve mes jos isvis niekada nesivezam, nes iskart prasideda "cirkai"... Visa laime, kad labai padeda mano tevai, tai jei reikia, paliekam dukriuka pas juos. Kartais man atrodo, kad tik as toki vaika turiu, apie antra vaika irgi net bijau pagalvoti. Stiprybes! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Adeliukas @ 2008 01 02, 02:22)
Sveikos.
Visada norejau tureti tris keturis vaikus. Nuo vienuolikos metu jau sugebedavau priziureti pusseseres vaikus. Man nebijodavo palikti vaiku niekas, nes visada susitvarkydavau. Vaikus mylejau labai ir dabar juos myliu, bet kad su savo vaiku nesusitvarkysiu tai negalvojau. Musu vaikas buvo labai laukiamas. Nescia budama neturejau jokiu stresu, darbas buvo lengvas, daug ilsejausi, lankiau nesciuju paskaitas. ruosiausi vaikeliui kaip ir visos mamos. Gime musu sunelis. Pirmas menuo buvo gan lengvas. Sunukas paverkdavo, bet kaip ir visi vaikai verkia. Pati maitinau tai stengdavausi duoti MP kada nori. Bet kuo jis augo tuo ir verkimu buvo daugiau. Galvojom kad pilvukas. Tai as laikiausi spec.dietos penkis menesius. Taip gyd. patare. Sunus vis verke ir verke. Dziaugiuosi kad naktim tik tris, keturis kartus tesikeldavo, o pamaitinus uzmigdavo. Bet diena budavo kosmaras. Neverkdavo tik kai valgydavo ar miegodavo. Lauke vezimelyje nebudavo( tik pirmus tris men). Po to turedavau imti lauk is vezimelio ir nesiotis, nes rekdavo nesavu balsu. O vaikui tai reikia gryno oro tai ir nesiodavau.
Jau net neatsimenu kiek kartu kvieciau greitaja. Sunus pradedavo spiegti ir nebezinodavau ka daryti. Ko mes tik nedarem. Pas visus gyditojus vezem. Nieko nerasdavo. Visi sake turi isaugti. Vieni sake kai sueis keturi menesiai nurimsta vaikai. Kiti, kad po puses metu, kiti sake, kad jau po metu tikrai. dabar sunui du metai ir nera buve ne vienos dienos kad neverktu ir ne vienos ismiegotos nakties.
Zinau kad manes nesupras tos kurios augina ramius vaikus( zinau is patirties). Bet auginti neramu vaika yra labai sunku. As dziaugiuosi kad jis sveikas, kad viskas normaliai, bet kad uzeina jam isterija negalvoji apie tai kad kitiems sunkiau, tada galvoji apie savas bedas.
Paprasciausiai mes su vyru pavargom nuo tevystes. Lankemes ir pas psihologus ir vaistus gerem ir vaikui davem "sedativ". Bet kol duodavom lyg ir gerai. Tik nustodavom ir vel tas pats. Gyditoja stipresniu nenori duot. kaip pazystama nerekomenduoja. Kai jau labai blogai duodam "relanium". Bet jis nera geras vaistas tai nepiknaudziaujam.
Vyras man sako, kad turbut daugiau vaiku nebus. Is tikruju labai pavarge esam. Abu dirbam, vyras pilna diena as puse, tai laiko vaikui lieka daug. Visa laika su juo uzsiimam. Skiriam jam labai daug demesio. Net kiti draugai sako, kad dar nemate kad tiek su vaiku uzsiimtu kas nors. Vaziuojam visur. Susirandam pramogu visokiu. Bandom isijauti ko vaikas nori. Bet kartais atrodo viskas veltui. jam viskas negerai jis zyzia zyzia ir zyzia. Kartais praverkia po valanda ar daugiau nesustodamas. As jau viska isbandziau ir geruoju ir bloguoju, niekas nepadeda. Dabar stengiuosi iseiti i kita kambari kai isterikuoja kazkaip geriau. Stengiuosi buti ir griezta mama, bet ir daug ka jam leidziam, bet kur reikia tai drausminu. Net nezinau kur as suklydau ir ka ne taip padariau.
As tiek demesio jam skiriu, kad save visai esu pamirsusi. Esu visai pasikeitusi. Kai anksciau buvau labai linksmas zmogus dabar visai kitokia. Susigadinau nervus, skrandi (nuo dietos kol maitinau), turiu problemu su nugara nuo nesiojimo vaiko.
Vaiko tai as nekaltinu, ji be galo myliu. Tik ne tokia motinyste isivaizdavau. Rasau toms kurios augina neramius vaikus, kad nebutu vienos issipasakokit.

Maniau,kad tik man sunku.Mergina iki 1,5 men mane ir mano mama sokdino kaip reikiant.Diena galima sakyt nemiegojo.Maitinau kas 2val.likusi laika ji verke.Jei uzmigdavo tai 15min.Kol laukiaus isivaizdavau kaip vaikstinesiu po lauka,kaip turesiu laisvo laiko kol miegos.Deje...Ir dabar ji nera auksas,bet gyvenu su ta viltim,kad isaugs ir viskas susutvarkys.Kiekvienam duodama tiek kiek mes galim panest ir niekur mes nedingsim tokia jau mamos dalia.Stiprybes.
Atsakyti
[quote=Pakalnutės,2008 01 20, 22:32]
Mano vaikai palyginus ramūs, bet buvo dalykų kaip ir visiems: ir kritimų ant žemės, ir iš parduotuvės rėkiantį ant viso rajono parsivedžiau...

na cia beveik nei vienai mamai neisvengtinai tenka bent karta patirt unsure.gif
Atsakyti
mano istorija panasi,tik vaikiukas ne rekia visa diena,bet irgi labai zirzia ir negaliu paleist is ranku(labai maminukas),o kas blogiausia kad is vyro nesulaukiu jokios paguodos ir didelios pagalbos schmoll.gif baltai pavydziu toms kuriu vyrukai padeda uzimt vaikiuka blush2.gif as irgi isivaizdavau viska kitaip bet kad ir kaip sunku bebutu reikia nepasiduoti ir stengtis del tu mazuju musu kleckiuku
burl=http://www.supermama.lt/liniuote/vaikas/]user posted image[/url]
Atsakyti
[quote=deliKate,2008 02 01, 18:44]
[quote=Pakalnutės,2008 01 20, 22:32]
Mano vaikai palyginus ramūs, bet buvo dalykų kaip ir visiems: ir kritimų ant žemės, ir iš parduotuvės rėkiantį ant viso rajono parsivedžiau...

na cia beveik nei vienai mamai neisvengtinai tenka bent karta patirt unsure.gif
[/quote]


priklauso nuo vaiko......................Aš patyriau 4u.gif
Atsakyti
Turiu pasakyti kad paskaicius mamu pasakojimus as jas gerai suprantu.
Mano sunus nuo gimimo nemiegodavo dienomis o nakti numigdavo iki 4 ryto ir viskas blink.gif diena turedavau as ji visa laika lauke vezioti kad miegotu. ir dabar jam keturi metai bet jis vistiek atsibunda 5-6 ryto verysad.gif
dukra tik pirma menesi buvo idealus vaikas. o po to viskas diena nemiega nors tu ka ir lauke vaikstom ir ant ranku supam bet tik 20 min. nakti keliames 5-6 ryto.
plius dar tai kad ji nevalgo jei neduosi ir nereikia. doh.gif
mano nuomone idealiu vaiku nera arba ju l. mazai lotuliukas.gif
Atsakyti
4u.gif laikykis 4u.gif pati zinau kad reksniuka taip sunku auginti. Musu pirmas sunelis buvo tiesiog angeliukas. Pamaitindavau idedavau i supyne ir miegojo tol kol neisjungiau supynes: spedavau ir namus susitvarkyt ir valgyt padaryt, ir sau laiko skirt. Antrasis didziausias reksnys. Bet su MB pastebejom kad daznai jis uzrekia kad girdet savo balsa; surekia, klauso, nusisypso, ir vel parekia. Ne toks riksmas kad jam skaudetu ka ar alkanas ar pavarges, o dazniausiai parekia kad savo balso galia patirtu. Ansciau su pirmu suneliu eidavome i restoranus ramiausiai. O dabar ne pirma karta turejom skubom isbegt is restoranu kadangi mazasis savo operetes pradejo spiegt ir zmones piktus zvilgsnius mums siusdavo. Bet suprantu is dalies kodel mazasis tiek rekia. Jo broliukas gavo visa musu demesi, o antram negaliu tiek demesio skirti kaip turiu abu priziuret. Jie ismoksta nuo mazu dienu kad kuo garsiau reks tuo greiciau mama vel pasirodys.
Kritau i kazkokia depresija po antro gimimo ir sakiau tuos pacius zodzius: "ne taip turi buti, as motinyste ir savo gyvenima isivaizdavau kitoki", bet po truputi matau sviesa gale tunelio.

Mano daugel bendradarbiu (pagyvenusiu su suaugusiais vaikais), man sako kad tie kurie buvo riksniai vaikystej uzaugo i tylius ramius paauglius, ir atvirksciai tie buvantys ramus vaikystej dabar tapo grynos padauzos. Galbut tavo vaikiukas irgi taip apsisuks kad bus labai ramaus charakterio. Reikia dabar issirekti kad ateitis butu ramesne biggrin.gif 4u.gif
Atsakyti
man atrodo kartais vaikai verkia ne todėl, kad jiems kažką skauda ar kažkas negerai, o todėl, kad negauna dėmesio. turiu pažįstamų su vaikais ir matau, kad įvairiose šeimose vaikai auginami labai skirtingai - vieni nuo mažų dienų dėmesio gauna daugiau negu reikia ir nuolat to patys reikalauja(nes taip įpratę), kiti tėvai nuo kelių mėnesių pratina vaiką, kad turi mokėt pabūti ir vienas ir nereaguoja į kiekvieną verkimą(jei aišku verkia ne dėl to, kad valgyt nori, ar skauda kažką). nes jei vaikas verkia dėl dėmesio stokos(kitaip sakant dėl kaprizų), tai jei nereaguosit anksčiau ar vėliau nustos, nes nusibos jam pačiam, bet jei žino, kad sulauks dėmesio, tai ir toliau verks.
Atsakyti